Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vajon, miért ragaszkodnak a fogorvosok a rögzített pótláshoz időseknél (is)? fórum

Vajon, miért ragaszkodnak a fogorvosok a rögzített pótláshoz időseknél (is)? (tudásbázis kérdés)


2020. nov. 6. 19:24
Csak magánrendelőben dolgozik, belvárosban. Nem az én szintem :-( Kicsit megorroltam rá egyébként, mert nem mondta, hogy 1 hónap múlva már nem lesz itt. Lehet váratlanul érte, nem tudom.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2020. nov. 6. 18:48

Ha Hauschild-nek hívják akkor igen de ez egy tapló pasas.

Nem tudom mit képzelek magukról!

9. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 6. 18:44

Gondolom nagyvárosban történik ez.


A fiam 180kmre jön fogorvoshoz, pótlás 25e/db.Nincs tolongás, olyan ügyes a doki hogy az injekciót sem érezte.

8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2020. nov. 6. 18:35

Lehet, ugyanannál voltunk? Nekem azt mondta egy dokinő; ha még egyszer jajgat, adok egy pofont. 35 lehettem. Felálltam, és rácsaptam az ajtót, injekciót már megkaptam, felé sem mentem soha.

Anyádnak...mondtam, már amennyire a zsibbadt szájjal tudtam beszélni.

2020. nov. 6. 17:59

Nyilván minél többet szeretnének kaszálni. Persze, mindenki áradozik, hogy a drágább jobb, ami nem mindig igaz. Szerintem, tudd meg, hogy hová ment a fogorvosod, és inkább vizitáld meg őt, ahol most dolgozik. Lehet, hogy megéri.

Elvben tényleg nem látszik a röntgenen, hogy mi van a híd vagy a korona alatt, de azért egy jó fogorvos sok mindent lát.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 6. 17:59

Lehet....

Viszont ha ezt érzed keress másikat.

Én 100ezret hagytam ott nála, de az egyik fogam kezelés kellős közepén hagytam ott.

6 hetes terhes voltam. Öklendeztem mikor a számba nyúlt.

Aztán mikor ordított velem, hogy hagyjam abba ezt a hisztit, mert kivág, mint macskát szarni! akkor hagytam ott, kerestem másikat.

Tapló barom, akinek a pénz se jelent akadályt a bunkósághoz.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. nov. 6. 17:50
Mert nem akarja az idejét pocsékolni 0 bevételre? :-(
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 6. 17:44
Fogalmam sincs, hogy miért nem látta.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. nov. 6. 17:39
Nekem is van gyökérkezelés után nyakban tört fog felépítve. '97-ben volt, nem emlékszem mennyiért, mert akkor cserélték a koronákat/pótlásokat. Nálunk TB-re 40-50 ezer Ft egy korona/pótlás, ebből van ugye 8 + a 6-7 pótlás. Gyakorlatilag alul/felül kétoldalt 2-2, ami "menthető", "javítható. Elöl talán felül 4. Ahogy számolta a tavalyi doki, a kivehető pótlás+a koronák a hátsókra olyan 200-300 ezer lett volna. Az sem a cihában van, de ahogy gyógyul és egyáltalán mintát lehet venni addig valahogy összeraknánk. Ha most leszedné a koronát, szabadon nem maradhatnak, az rögtön oldalanként 5x40-50 ezer lenne. Még most sem értem, ha rtg. orvos látta a gyulladást, a fogorvos hogy nem látta?
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 6. 16:48

Nekem sok fogam van úgy megcsinálva , hogy gyökérkezelés után feléig szétfúrva majd a fehér tömőanyaggal újraépítve.

Foganként fizettem egy tizest.

2020. nov. 6. 16:17
Nagyon fiatal koromban kezdtek a fogaim romlani. 40 éve lett először 8 fogamra korona/+ 6 pótlás. 25 éve cserélték, tehát 2x csiszolva van az a 8. Tavaly év elején szinte az egész fogsorom fájt, panoráma rtg. után megegyeztünk az SZTK fogorvossal, hogy kiszedi a rosszakat, és protézis lesz. Akkor kettőt húzott, meg sem éreztem. Sajnos elment, átadta a praxist :-( Egy ideje megint ugyanazt érzem, ma újabb panoráma rtg. Azt mondja a fogorvos, a rtg.-n nem látja mi van a korona alatt, csak ha leveszi. Egyébként nem húzza ki a jó fogat. Szinte nincs is jó fogam, talán annyi, amire a protézist lehetne "csatlakoztatni". Az nekem fura, hogy nem látja. Tavaly rtg. alapján húzta ki a másik, és szintén rtg. alapján döntöttünk, melyiket érdemes megtartani/kezelni.Miért csak a millióhoz közeli fix pótlással hajlandók most foglalkozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook