Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vaj, margarin vagy olaj? fórum

Vaj, margarin vagy olaj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. nov. 17. 19:30
Nekem csak egy teflonos van, palacsintasütő. Igazándiból nem gyakran használom, de eddig még nem találtam meg miben lehetne másképp zsiradék nélkül palacsintát sütni. Egyébként ki nem állhatom a teflonos dolgokat.
2011. nov. 17. 17:14
Mármint a teflon káros hatásáról, nem a kutyamenhelyről :-))
2011. nov. 17. 17:13
Nem ide tartozik, de az elején vki említette, h előkészítés után a TEFLON-ban megsüti a húst. Nekem már csak egy teflonserpenyőm van, kezdtek kopni,és annyira sok rosszat hallottam a teflonbevonatról, hogy odaadtam őket a kutyamenhelynek, ők mindig nagy edényhiányban szenvednek, s megkérdeztem, kérték. (nem mintha a kutyusoknak rosszat akarnék, de ők nem főznek benne) Off topic, nem néztem, erre van-e kiírva már topic, de kíváncsi lennék, mit gondoltok erről?
101. badonyimariaeva (válaszként erre: 100. - 04fcdde522)
2011. nov. 17. 09:25

Én is!

A zsírt jobban megtudja emészteni a szervezet, sokan tévhitben élnek!

2011. nov. 17. 08:38

Na és a zsírral mi újság???

Én több dolgot is azzal készítek!

A margarint egy lépés válassza el a műanyagtól!

2011. nov. 16. 18:38

Teljesen felesleges ez a sok vita! Mindenki azt használ amit jónak lát. Annyi "műt" megeszünk Amiről fogalmunk sincs hogy- hogy állitották elő.

Miért a margarin vagy az olj lenne kivétel? A vajat én is elfogadom természetesnek./ De a tejröl is olvastunk már sokmindent!

98. 53dfddad18 (válaszként erre: 94. - P.marianna)
2011. nov. 16. 13:38
Az sem árt ha ismeri is azokat az összetevőket amit olvasgat, és nem szimplán csak megijed az E-betűktől.
97. 53dfddad18 (válaszként erre: 93. - P.marianna)
2011. nov. 16. 13:36

Van különbség, de nem az eljárás a lényeg, hanem a transz zsírsavak.

Nem az számít honnan jön, hanem hogy mi van benne.

2011. nov. 16. 13:36
Kicsit elmentetek más irányba:D Én csupán azt akartam tudni, mibe süssek csirkemellet!:D (A vaj mellett döntöttem.)
2011. nov. 16. 09:25

S persze, persze, tudom, nem van igazam, hogyne, hogyne.


További jó vitát, nekem nincs kedvem olyanokkal erről beszélgetni, aki szerint "tisztázni kellene, mi a mesterséges és mi a mű és nem is művibb a margarin a vajnál", miközben ez utóbbit KIZÁRÓLAG VEGYIPARI ELJÁRÁSSAL hozzák létre, a vajhoz pedig berakod a turmixba a tejszínt és 5 perc múlva ott a kész termék :D

94. P.marianna (válaszként erre: 87. - 53dfddad18)
2011. nov. 16. 09:20

Ez semmi más, mint az okoskodó félremagyrázás, csak kár, hogy semmi értelme.


Általában azok jönnek ehhez hasonló szócsépléssel, akiknek mindegy, hogy mit zabálnak össze, elképzelhetetlen a számukra, hogy cimkéket is olvassanak mindig a vásárlás előtt és az összetevők alapján szelektáljanak. Aztán amikor előjönnek az életmódbetegségek ( szívbajok, érbajok, köszvény, májproblémák, fekély, elhízás, cukorban, magas vérnyomás stb.), akkor tágra nyílt szemű csodálkozás van"nem ééééééértem, mitől lettem beteg, biiiiiiiiztosan genetika, mert a szüleim is ebbe haltak bele".


Nem abba, hogy ugyanígy rossz életmód szerint éltek, hanem a genetikába. Na ja.


Van, akinek nem fontos ez, de másoknak hálistennek igen.

93. P.marianna (válaszként erre: 82. - 53dfddad18)
2011. nov. 16. 09:16

A vajat nagy fordulaton való veréssel állítják elő, mesterséges adalékok és minden egyéb nélkül, a tej természetes zsírtartalmából.


A margarinok pedig vegyipari eljárással készülnek, jó részük még ma is ún., hidrogénezéssel, ami nettó műanyag és a szív ereket zárja el.


Tényleg, semmi különbség nincs...

92. 53dfddad18 (válaszként erre: 91. - Gavrilo1)
2011. nov. 15. 21:32

Egyetértek!

Valamint a "természetes" szó jelentését.

91. Gavrilo1 (válaszként erre: 87. - 53dfddad18)
2011. nov. 15. 18:31
Akkor talán először tisztázni kellene a mesterséges szó jelentését.
90. 978d6e406c (válaszként erre: 89. - Carpediem*)
2011. nov. 15. 18:22
Hát-kinek mi:)))Mivel én vega vagyok,így nekem ez kizárt...
89. Carpediem* (válaszként erre: 88. - 978d6e406c)
2011. nov. 15. 18:15

meg még van a zsír is ám:):)

ami isteni kenyéren, sült hús alatt:)

2011. nov. 15. 16:10
Részemről:olaj.A vaj tejből van,ami nem a legtutibb,ha már az egészségnél tartunk.Ugyanakkor nagyon finom.A margarin szerintem tényleg műanyag,ez már ránézésre is látszik...Maradt az extra szűz olíva olaj(ami kenyérre kenve nem a legideálisabb),de legalább egészséges.
87. 53dfddad18 (válaszként erre: 86. - Gavrilo1)
2011. nov. 15. 13:55

Attól lesz valami mesterséges, hogy otthon meg tudom-e csinálni vagy nem?

A tejben is kémiai folyamatok zajlanak, nem is akármilyenek. Sőt már a tehénben is. Tejszín önmagában nem fordul elő a természetben, csak ha edénybe töltjük a tejet.

86. Gavrilo1 (válaszként erre: 82. - 53dfddad18)
2011. nov. 15. 13:51

Mennyire mesterséges eljárás a vajkészítés? Nem kell hozzá semmiféle adalékanyag, csupán a tejszín feldolgozása (köpülés).

A margarin készítéséhez kémiai folyamatokat végeznek, amelyeket te otthon nem tudsz végbevinni.

85. 53dfddad18 (válaszként erre: 84. - Hannapanni)
2011. nov. 15. 13:31

Van néhány vadon élő növény ami változatlan formában fogyasztható, de ez töredéke a Földön élő sokmillió fajnak.

Ezért aztán ezekre a növényekre valamiféle csodaszerként tekintünk.

84. Hannapanni (válaszként erre: 83. - 53dfddad18)
2011. nov. 15. 12:55

Persze, én sem eszem gyilkos galócát, helyette inkább a rizikét választom. Ez még nem előítélet. A természet dolgaiból messze nem csak az ember által babráltak ehetőek, most van szezonja, érdemes kipróbálni a kökényt, meg a csipkebogyót. Valamiért a szervezet sokkal jobban értékeli, mint a gyári tablettákat.

A vaj és a margarin "gyártása" között, illetve a sajtolt és finomított olajok gyártása között óriási a különbség, érdemes utánaolvasni.

Amúgy a küszöb is természetes anyag, a miénk legalábbis fából van, mégsem azt rágom... Ez is előítélet???

:-)

83. 53dfddad18 (válaszként erre: 81. - Hannapanni)
2011. nov. 15. 12:38

Mire ez az előítélet?

A legtöbb természetes anyag, növény, állat az ember számára mérgező. A kevés kivételek többsége is csak az ember által nemesített változatokban fogyasztható.

82. 53dfddad18 (válaszként erre: 79. - P.marianna)
2011. nov. 15. 12:36
Mennyivel műbb a margarin mint a vaj? Minkkettő természetes eredetű, és mindkettő mesterséges eljárással készül.
2011. nov. 15. 12:33
A margarin is és a finomított étolaj is vegyipari termék, akármilyen szívbarátnak is próbálják beállítani. Szerintem eleve csak az egészséges, ami természetes.
80. P.marianna (válaszként erre: 41. - Ditta67)
2011. nov. 15. 09:20

Feltételezem, hogy a zsírt evő 92 éves nagyapád nem is ülte le a napi átlagot egész életében a tv előtt (4-5 óra a gyalázatos magyar átlag), nem nassol mű dolgokat, adalékanyagos ételt hírből sem ismert és rengeteget mozgott minden nap, egész életében.


EZ a kulcs. A napi testedzés, a nem össze-vissza zabálás, a változatosság, a mértékletesség. Tessék mozogni és a dolgok nagy része helyrekerül, a bajok nagy része elő sem jön.

2011. nov. 15. 09:17

Margarint soha nem használok, mert nem eszem műanyagokat. A táplálkozási szokásainknak leginkább a vaj felel meg, ha nagy ritkán azt kívánja az étel, salátákra a hidegen sajtolt olíva-, tökmag-, szőlőmag olaj a leggyakoribb, amit teszünk. Nálunk nagyon gyakran van salátaféle, mert szeretjük.


Mi disznót nem fogyasztunk, így annak zsírját sem. Napraforgó olajat használok a magyaros ételkehez, egyebekhez olívát. Igaz, nálunk minimális zsíradék fogy, semmit nem sütünk olajban stb.


(A paleo evők először is azért fogynak, mert a rengeteg finomított szénhidrátot kiiktatják az életükből. Ha egy ember pl. 40 éves és naponta többször evett lisztes dolgot az életében eddig meg cukrozott dolgokat folyton, az ezek elhagyásával persze, hogy fogy:-))


Nem baj, ah valaki ezt folytatja, de azt ne gondoljuk, hogy a gyomrunk nem fejlődik az evolúció során :D ui.pl. sokkal több évezredig ettünk nyers húst, másik emberét is akár, mint amennyi ideig főzöttet, szóval, ezen logika alapján nyers húst kellene enni csak, hiszen nem fejlődik a gyomrunk vagy mi az alapgondolat. Ez pedig történelmi tény.


De én nem győzök meg senkit, nem is érdekel. AZ biztos, hogy aki naponta több alkalommal evett kenyereskiflistésztáscukrot, az csak jót tesz vele, ha ezt lecsökkenti.

78. P.marianna (válaszként erre: 37. - 33ea09dda3)
2011. nov. 15. 09:11
Kicsi kiszerelés? Fél literes, literes...
77. b8103f009a (válaszként erre: 7. - 33ea09dda3)
2011. nov. 15. 09:10
A margarin az,mivel semmilyen természetes anyagot nem tartalmaz,teljesen mű.És nem csak hő hatására.
76. P.marianna (válaszként erre: 75. - 5e48d37001)
2011. nov. 15. 09:10

LEHET az olívát hevíteni, a mediterrán országokban lakó tízmilliók is esznek főtt ételt ugyanis :-)


Az extra szűz olívaolajat nem hevítjük, hanem nyersen használjuk, a nem extra szűz olaj való főzésre és mint ilyen, hevíthető.

2011. nov. 15. 08:13

Sertés zsírral főzök-sütök.24 kg fogytam,pedig ezzel sütök,nem sokat dominált a fogyókúrámban,valójában semmit.

Ebben nincs transz zsír,mint a margarinban,vagy az étolajban.

Az olívát nem lehet hevíteni,sok baci meg csak magas hőfokon purcan ki.


Ha mindenképpen választani kéne akkor a vaj:-)Mivel sertészsír opció nincs.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook