Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. márc. 19. 20:32

Sziasztok lányok!

Aki ismeri Lajis dr.nőt, az meg tudná mondani, hogy van-e magánrendelése? Ha nincs, akkor hol ambulál?

2010. márc. 18. 21:02

Sziasztok!


Olvaslak titeket egy ideje, 29-30 hetes kismama vagyok, Uzsokiban fogok szülni, erről irnék pár infót:


Tegnap mondták a kórházban az előadáson 2010.03.24 -én már ott fognak a szülések folyni. Novemberig állitólag átmeneti állapot lesz ami azt jelenti a folyosó helyett a szobákban lesza látogatás, 10 -től 12- ig és 16- tól 19 -ig. 2-3 ember lehet bent a mamánál, és 2-3 ágyas szobák lesznek többségben 1-2 db 4 ágyas. Igy majd egyezetetni kell a másik mamikkal hogy kienk milyen kivánsága van a látogatókkal kapcsolatban és a szopizás összeegyeztetésével.


a szobák szuperek lesznek..........beépitet hűtő, stb.

de an ővéreknél is lesz hűtő tejtárolás céjéból.


Ami nekem nagyon bejött, hogy a sterilizálandó dolgokat cumi, cumisuveg, mellbimbó védő, stb. berakhatod a fürdetés előtt a babó mellé, elviszik és két óra alatt viszsa hozzák a babával készen.

fejóő nem lesz az osztályon ajánlották mindneki hozzon vagy szerezze be. De nem kell rögtön az elektromos változat lehet pénzkidobás, ha be sem indul a tej és lehet nem olyan mennyiségű lesz a tej hogy iyeyn erős gép kelljen.

Vinni kell majd törlőkendőt, sapit és kesztyűt, kistakarót, pelust és ruhát adnak!

Ígérték a héten vagy jövö héten felrakják az uzsoki honlapra a kórházi pakkot és a hazamenő pakkot!


31 -én még lesz egy szüléssel kapcsolatos előadás ott majd rákérdezek a sterli ruha ügyére:)


a szobák külön wc használattal!


Remélem tudtam segíteni.

24 költözik az egész! a régi részről szinte semmi nem jön át.


e.

2010. márc. 8. 19:54

Sziasztok!

Én február elsején szültem. A kórház elviselhető, bár hagy kívánnivalót maga után. Igen: sok a túlzás:-)

Remélem, szép élmény lesz Nektek a szülés.

2010. febr. 18. 21:42

Sziasztok!


Elnézést a zavarásért, egy kis segítséget szeretnék kérni. Úgy néz ki második babás lettem és új orvost keresek , mert a régim már nem vállal szüléseket sajnos. Dr. Csapó Csabát ajánlotta egy ismerősöm az Uzsokiba, tudnátok írni nekem róla pár infót milyen a doki, mennyi a magánrendelése vagy a korházba is lehet hozzá menni, na és mennyit kér a szülésért.UH-val is megnéz a vizsgálatokkor????

Meddig újjítják fel az Uzsoki kórházat a szülészetet is csinálják?????

Köszönöm előre is a válaszotokat, aki esetleg érdemben tud segíteni küldene emailt nekem vmmelinda@gmail.com címemre.


Köszönöm nektek!

85. vandi99 (válaszként erre: 84. - 5819723512)
2010. febr. 14. 22:05

privát küldöm a számot


vandi99

84. 5819723512 (válaszként erre: 83. - Vandi99)
2010. febr. 13. 19:46

Szia,

Igen érdekel nagyon, mert csak két utcára lakunk a kórháztól :)

83. vandi99 (válaszként erre: 81. - Vandi99)
2010. febr. 12. 17:06
Úgytudom a kórházhoz közel egy nyelvstudióban egyelőre / mivel még folyik a felújítás a kórházban/ Tel.szám van megadva. Érdekel téged is?
82. 5819723512 (válaszként erre: 81. - Vandi99)
2010. febr. 12. 16:04

Szia,


És hol vannak ezek a kismama jóga foglalkozások?

Segítséged előre is köszönöm!

2010. febr. 12. 15:58

sziasztok!

Még új vagyok ezen az oldalon,de mivel szabin vagyok és rossz az idő van idő böngészni. Olvastam én is a felkészítőröl nagyon sokat megtudhatunk a szüléssel kapcsolatban / azt mondják az okosok/

Érdemes elmenni apukákkal együtt. És találtam én is kismamajógát /szülésznők tartják itt Zuglóban /Állítolag sokat segít a szülésnél/ Jövőhéten meg is nézem. 20 hetes kismama vagyok.

80. 2dc281bac4 (válaszként erre: 72. - Fuoco)
2010. febr. 2. 12:44
Köszi a választ. Én bízok abban hogy sok a túlzás és kibírható lesz ott. Azért örülnék ha 15-e után megírnád te mit láttál. :) Bár szerintem mi is bemegyünk körülnézni szülés előtt. Ami már február végén "várható"
2010. febr. 1. 21:48
Akkor hamarosan lesz a névnapja:) minimum egy sütivel meg kell ünnepelni, mert legközelebb csak egy év múlva lesz és ebben az évben lemaradna szegény a névnapjáról a sütiből meg ő is kap egy picit:)
78. Fuoco (válaszként erre: 75. - Dóri27)
2010. febr. 1. 00:37
A lánykám is Dóra lesz, és április 24-re várjuk! :D
77. Fuoco
2010. febr. 1. 00:36

Sziasztok!


Hú ez tök jó! Ebben bíztam, hogy még szülés elôtt indul tanfolyam!

Akkor 6-an leszünk!

Ha a hó engedi...

76. 5819723512 (válaszként erre: 75. - Dóri27)
2010. jan. 31. 18:01
Remélem végzem addig a fodrásznál....ha nem most a legközelebbin :)
75. Dóri27 (válaszként erre: 74. - 5819723512)
2010. jan. 31. 17:06
Nagyon szívesen legalább ketten, illetve bocsánat 4-en már ott leszünk:)
74. 5819723512 (válaszként erre: 73. - Dóri27)
2010. jan. 31. 16:12

Szia,

Köszi az infót remélem én is ott leszek!!!

73. Dóri27 (válaszként erre: 68. - Janzsuki)
2010. jan. 31. 16:06

Sziasztok


Először is üdvözlök mindenkit, én még új vagyok a terepen, véletlen bukkantam erre a fórumra, de örülök, hogy van:)

Lesz szülésfelkészítő az Uzsokiban, legalábbis a honlapja szerint igen. Február 3-án lesz az első alkalom, január 26-án frissítették a honlapot, előtte más időpontok voltak remélhetőleg ez a végleges. Átküldöm a linket is róla: [link] Úgy tervezem én is megyek.

72. Fuoco (válaszként erre: 71. - 2dc281bac4)
2010. jan. 29. 09:55

Szia!


Úgy tudom körbe nézhetsz! Nôvéremet 16-án császározzák, felhozta a laborosoknak a rémhíreket, és kézen fogták és megmutatták neki, mi hogy fest. Állítása szerint nem olyan szörnyû, mint ahogy mindenki mondja de 15-én megnézem neked, áprilisban pedig a szülôszobáról is beszámolhatok.


Én hallottam márciust és áprilist a laborosoktól, Nagybátyám - aki az orvosom - már októbert mond. Két véglet, nem tudni mikor lesz kész!

2010. jan. 28. 17:04

sziasztok!


Érdeklődnék ki mit tud a kórház mostani állapotáról. Eddig olyan rosszakat olvastam. Mármint a szobákról. sőt én decemberi költözést hallottam. Valaki volt mostanában bent az osztályon? Be lehet menni körülnézni?

70. reggie
2010. jan. 25. 19:20

Sziasztok!

Azt nem tudom, h a kórházban jelenleg milyen oktatást tartanak. Viszont találtam a kerületben kismamajógát.

[link]

2010. jan. 24. 18:50

Sziasztok,

Engem is érdekelne a szülésfelkészítő!

Lesz, nem lesz? Dokitól érdeklődjek? Vagy kitől?

Előre is köszi az infót :)

2010. jan. 24. 17:55
Sziasztok. Ha nem apás szülés van, akkor mi a menet? Az apuka mikor láthatja a babát először? Mi nem akarjuk a férjemmel, hogy bent legyen a szülésnél, de utána minél hamarabb jó lenne, ha láthatná ő is :) ami a felújítást illeti, én is a márciust hallottam legutóbb a szülésznőtől, akihez kismama jógára járok, remélem azt tartják, én májusra várom a babát, addigra csak átadják :) szülésfelkészítő kezdésről tudtok valamit?
67. reggie
2010. jan. 22. 16:02
Gerencsérről is jókat hallottam, őt is ajánlhatom. Az ő tarifáját tudom: 100.000,-
66. reggie
2010. jan. 22. 16:00

Ja, a belsőinfók!

Frissek, ma hallottam: a szülészet ha minden jól megy, márciusban költözik az új épületbe. Sajnos nem a szülészet alkalmazottjaitól függ ..... Nekik is a legkésőbbi időpontnak a májust mondják.


Röviden a szokásokról.

Ugye apás szülésre lehetőség van. Ahogy a baba kibújik, pár percre az anya hasára teszik. Majd elviszik fürdetni, méregetni, rendbe tenni. Oda mehet a kispapa. Onnan tisztán, bebugyolálva viszik vissza az anyukához, aki még a szülőszobán van. Ilyenkor rakják rendbe az anyukát is: méhszáj, gátvarrás, letisztítás. Eljött az első szoptatás ideje! A szülés után 1-2 órával kerül ki a kórterembe.

A szülés utáni első éjszaka a baba és a mama külön vannak, majd reggel 6kor kiadják szoptatni. Reggel 8körül vizit, ilyenkor elviszik a bébit, majd 10kor újabb szoptatás. Közben vizet lehet adni a babának (kórházban adják a spec. tisztított, cukros vizet).

Egész nap együtt vannak, majd este fürdetésre ismét elviszik..... és így megy 2-3 napig. Persze napközben mindenféle vizsgálatban részesül a baba.


Remélem segítettem néhány leendő anyukának!

65. reggie
2010. jan. 22. 15:51

Sziasztok!

Én júliusra vagyok kiírva. Néhány infót szeretnék veletek megosztani, amit biztos forrásból tudok.

Először is azt tudnotok kell, hogy Szigetszentmiklóson lakom, szóval jó messze az Uzsokitól. Ezen kívül a barátnőm az Uzsokiban szülésznő. Én nem kórházat, hanem szülésznőt választottam. Az orvosomat pedig ő javasolta. Egy fiatal, 35 év körüli doki, de nagyon megvagyok vele elégedve (és nem a protekciómról van szó!!!!)

Elég komoly problémáim voltak, ami miatt 1,5 évig nem estem teherbe. Ő segített. Csepelen az SZTK-ban rendszeresen félrediagnosztizáltak, pedig közelebb voltak a nyugdíjhoz mint a diplomához.

Szóval a szülész/nőgyógyászomat bátran ajánlom. Van magánrendelése, ha nem kerületi az illető. Ha viszont a 14.ker-ben laksz, az Örsre az SZTK-ba nyugodtan mehetsz. Ha szimpatikus, megbeszélheted vele, h szeretnél az ő "betege" lenni. Ha terhes vagy/leszel, úgyis ő fog végig vinni.


A szülésznőmről annyit, h neki a hivatása a hobbija. Imádja ezt a szakmát. Más területen többet kereshetne, de ezt nem adja fel! Szülés után nem hagyja magára a kismamákat. Gondoskodik róluk, nyugtatja. Megmutatja a helyes szoptatást, praktikus baba-mama ápolási tanácsokkal lát el. Nagyon sok szülő nője van, akik folyamatosan küldik neki a köszönő leveleket, fotókat.

Mint magánember: nagyon optimista, + energiájú ember. Racionális, és nagyon kedves. Az embereknek (még ha valaki bántja is) nem tud rosszat tenni.

Szóval őt is csak ajánlani tudom!!!


A lényeg:

A doki: dr Fábián István

Szülésznő: Csordorás Erika

64. Fuoco
2010. jan. 22. 13:42

Sziasztok.

Abszurd dátumot hallottam az ott dolgozóktól átadás ügyben: október!

De már nem is érdekel, mert az a tapasztalat, hogy nagyon kedvesek ott az emberek.


Szülésznő ügyben mik a tapasztalatok? Van valaki akit ajánlanátok?

63. Marciska (válaszként erre: 61. - Mihaliktunde)
2010. jan. 20. 14:31

Szia!


A XIV. kerben lakom közel az Uzsokihoz és orvost keresek. 16. hetes vagyok és sajnos nem vagyunk egy hullámhosszon az orvosommal, ezért szeretnék váltani. Tudsz ajánlani vkit az Uzsokiból? A doktornő akit említettél ő az I.Női Klinikán van most? Elérhetőséget tudnál küldeni? emailem:marciska@gmail.hu

köszönöm Móni

2010. jan. 17. 21:10

Sziasztok!

A második gyerekemmel vagyok terhes, nagyon az elején vagyok még (5.hét). Az előzőt még a Szabolcsban szültem, sajna viszont az ÁEK-ről csak negatívumokat hallottam a volt szülésznőmtől... Az Uzsokiba tartozom területileg, szeretném itt szülni a mostani babót. Ajánlották Tiba doktort, de szeretnék azért tájékozódni mások felől is, mielőtt döntök!

Kis.csillag, megtennéd, hogy priviben elküldöd Gerencsér doki elérhetőségét? Esetleg tarifát is tudsz?

Lajis Tímeáról vagy Jex Annáról (ha jól emlékszem, így hívják) tud nekem írni valaki? Sok jót olvastam róluk is!

Előre is köszönöm mindenkinek!!!

61. mihaliktunde (válaszként erre: 22. - 212366)
2010. jan. 14. 16:43

Szia!


Nekem Dr. Lajis Tímea a nőgyógyászom, én csak ajánlani tudom. Két éve nála szültem a fiam az I. Női Klinikán, ő volt az ügyeletes, nagyon meg voltam elégedve vele. Most az Uzsokiba járok (ebbe a kerületbe költöztem), egy hónapja műtött petefészekcisztával. Nagyon kedves, lelkiismeretes, türelmes, határozott doktornő, nagyon emberien bánik a pácienseivel, nálam pl. minden vizsgálatnál elnézést kért, hogy kicsit kellemetlen vagy kissé fájdalmas lesz a vizsgálat, amit elvégez. Főleg ez fogott meg benne, hogy valaki átérzi, hogy mit élnek át a nők a nőgyógyászaton, széttett lábakkal kiszolgáltatva, megalázva. Emberszámba veszi a betegeit, nem úgy van vele, hogy darab-darab. Remélem érted, hogy mire gondolok. Ja, és rám még két év múlva is emlékezett, együtt szenvedtük ki a 4320 grammos fiamat.

Most gyúrunk a harmadik gyerekre, és már megbeszéltem a doktornővel, hogy hozzá fogok járni terhesgondozásra és nála fogok szülni.


Tündi

60. kis.csillag (válaszként erre: 46. - Kata 1977)
2010. jan. 9. 19:44

Szia Kata!


Én is Gerencsér doki kismamája vagyok: magánrendel, de az Uzsokiban vezeti a szülést. Ha érdekel az elérhetősége, privát üzenetben megadom.


Mesélnél róla? Nagyon szimpatikus, de a szülésvezetésről keveset beszélt, edig kérdeztem: én az első babámat várom.

B.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook