Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazzunk vonattal! fórum

Utazzunk vonattal! (beszélgetős fórum)


1 2
10. 5464505f6a (válaszként erre: 9. - Cskata)
2007. ápr. 22. 00:32
Én a múltkor épp Szegdre utaztam és meglepödve észleltem,h a 140km-t (szeged-szolnok)gyorsabban tette meg,mint a 100-at(szolnok-bp)!!
9. cskata (válaszként erre: 8. - 5464505f6a)
2007. ápr. 21. 21:21

pontosan!

Szeged-Bp. között már nincs is külön csak IC, mert "gyorsvonatos" vagonokat is kapcsolnak mindig hozzájuk, így már nem csak Kecskeméten áll meg, hanem az összes gyorsvonat-megállónál is (kb. +7 megálló).. szóval lényegében ezen a vonalon megszűnt az InterCity lényege, vagyis hogy gyorsabban érj oda, ahová szeretnél.. jól megreformálták..:))

2007. ápr. 21. 17:24
Aki messzebbröl utazik(pl Nyíregyházáról Bp-re)választhat:megy gyorsvonattal,ami szinte mindenhol megáll és 6-7óra alatt meg is teszi ezt az utat, vagy fizet többet az IC-re és 1-2órával gyorsabb lesz.Perzse mostmár az IC-k is megállnak egyre több helyen,hogy egyre többen vegyék a drágább jegyeket.És szépen lassan már nem is lesznek "gyorsvonatok"...
7. cskata (válaszként erre: 6. - Cskata)
2007. ápr. 21. 14:44
jav: kényszeríteni
2007. ápr. 21. 14:34

1-1,5 hete egy barátnőm jött Pestről Szegedre, és pár km-re a Nyugatitól vhol megállt a vonat, mert elloptak vmi vezetékeket... kb. 2 órahosszáig ácsorogtak ott, a kalauz meg volt sértődve, ha bármit kérdezni mertek tőle.. Közben az is kiderült, hogy a MÁV kb. reggel 8 körül már tudott róla, hogy gáz lesz ezen a vonalon emiatt - ennek ellenére egy utasnak sem szóltak a jegypénztárakban és 9.30-kor még szemrebbenés nélkül eladták az IC pótjegyeket is..

De nemcsak a menetidőkkel van a gond.. annyira koszosak és büdösek a gyorsvonatok is, hogy az valami eszméletlen.. lehet, így akarják az embereket az IC-kre készeríteni..:)

szerencsére ritkán utazom vonattal, de élmény minden egyes út!:)))

2007. ápr. 20. 16:04
Régen a Nyugati-Szolnok táv 1óra 25perc volt,a felújitások után 1óra ~50perc a menetrend szerint,gyakorlatban 2óra.
2007. ápr. 20. 15:59
Vonatozás Magyarországon? Elég siralmas. 6 éve Budapestről Debrecenbe el lehetett jutni 2,5 óra alatt, ma 3 óra. Ár nő, szolgáltatás nem. No comment.
2007. ápr. 20. 14:41
Annak idején mikor még gyerek voltam sokat utaztunk vonattal minden nyáron a balatonon,velenceitónál nyaraltunk.Persze ingyen volt az út, apukám a máv-nál dolgozott mint forgalmista.Ma már előnyt élvez a kocsi sajnos nincs ingyen.Az én gyerekeim még nem is ültek vonaton,ez a mai világ.
2007. ápr. 17. 18:28
Mennyire bizonságos igy utazni?Mi a véleményetek a lopásokról? Én most pénteken szerettem volna a szüleimhez hazautazni, de köze jött vmi.Utána hallottam,h az "én vonalamon" 3-5órát is késtek a vonatok!
2007. ápr. 17. 18:25
Kíváncsi lennék, közületek mennyien veszitek igénybe a munkához, iskolához, egyéb utazásokhoz a vonatot? Mi a véleményetek a vonatok állapotáról, az árakról, a menetrendekről stb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook