Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálom a mesterszakot, amit elkezdtem. Váltani kéne, de már... fórum

Utálom a mesterszakot, amit elkezdtem. Váltani kéne, de már... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. Hattori (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 21:13
Persze. Akár saját vállalkozáshoz is jól jöhet.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Hattori)
2023. márc. 12. 20:13
Sokat ér a munkaerő piacon?
2023. márc. 12. 16:19
Hagyd ott, persze! A kozgazdasz MA pont az, aminek sok értelme nincs.🙈
17. Hattori (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 15:35
PEdig az jó
2023. márc. 12. 14:37

Most kezdtem, szóval még 1,5 év lenne. Közgazdasági mesterszak. Az alapszakom is az. Nagyon sok az ismétlődő tárgy és nem is szeretem már. Nem tudom, hogy hol szeretnék elhelyezkedni, de van egy MA szak, ami tetszik, csak rábeszéltek az MSCre helyette, hogy az mégis többet ér.

Köszönöm a támogatást! Szerintem váltani fogok. (A jelentkezésemet már beadtam titokban az MA szakra is.)

15. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 04:25
Muszájból csinálod? Az nem jó.
14. Hattori (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
2023. márc. 10. 23:51
Mit tanul a topiknyitó,jó lenne tudni?
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Hattori)
2023. márc. 10. 21:47
De olyan is van, ahol kb ugyanazt tanulnod mesteren, mint alapon. :) (Maga a tanár mondta😂) sztem egy diploma semmiképpen sem maga annyi meg a bambi, ennyi erővel senki neki se kezdjen, mert mit èr vele 😂😂🙈🙈
2023. márc. 10. 20:38

Nem késtél le semmiről.


Otthagytam az első szakomat; a másodikat ímmel-ámmal végeztem, mert más terveim (kreatív ambícióim) voltak - ezzel pár évig próbálkoztam, dolgoztam benne, majd visszatértem ahhoz, amit másodszorra tanultam - 29 évesen. Ez volt a jó döntés.


Amikor valaki azt mondta, hogy akár egy ilyen, kihagyott/bizonytalankodással töltött év is negatív hatással van az ember karrierjére, megmondtam neki, hogy mennyit keresek. Sokkal többet, mint ő - pedig én aztán tényleg csináltam pár vargabetűt.


Úgyhogy hajrá, tanulni és megtalálni, amit szeretsz csinálni soha nem késő!

11. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 10. 15:21
Nem vagy lecsúszva semmiről. Sokan kezdik később az egyetemet. Mivel lesz jobb, ha nem kezded el? Minél hamarabb belevágsz, annál hamarabb leszel ott, ahová jutni szeretnél.
2023. márc. 10. 13:06

Jesszus, dehogy késő 24 évesen! Nehogy már olyat tanulj, amit utálsz, vagyis valószínű dolgozni sem akarsz olyan területen.

Van barátnőm, aki vagy 3 évet elvégzett kínlódva, nyögvenyelősen a jogi egyetemen, aztán hagyta az egészet a francba, és kiment külföldre egy egyetemre nyelvet meg újságírást tanulni. Már majdnem 30 éves volt, mire először megjelent a munkaerőpiacon.

Férjem családjában az egyik nagynéni negyven évesen kezdett meg egy főiskolát.

Ma, amikor az élethosszig tartó tanulást propagálják, pláne nincs késő!

Én ugyan "egyhuzamban" végigmentem az első egyetemen, amit elkezdtem, és ez az egy db Msc diplomám van (akkor még nem volt alap meg mester, ha ma végezném, ugyanezért két diplomát kaptam volna), de én meg pályát váltottam 36 évesen.

9. Hattori (válaszként erre: 4. - Csillagszem38)
2023. márc. 10. 12:43
Sok esetben az alapszak mester nélkül annyi, mint a bambi.
2023. márc. 10. 12:19

Szia


Ne fecséreld at időd és energiádat , arra ami nem tetszik és nem szívesen csinálsz.

lépj le /ki

A 24 éves kor nem lehet akadály!!!!

Mindenre lesz időd még.

2023. márc. 10. 11:30

Átjelentkezni nem tudnál egy másik szakra, ahol elfogadnak pár tárgyat? Annyival is könnyebb lenne.

Vagy összeszorított foggal végig csinálod azt a maradék max. másfél évet, és túl leszel rajta. Vagy váltasz egy olyanra, amit szeretsz, és csak később lesz meg a mestered. Mindkét verzió teljesen rendben van.

6. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 10. 11:13
Zárd le ezt a félévet, tájékozódj és felvételizz oda, ahova szeretnél. Minél hamarabb váltasz, annál hamarabb leszel elégedett.
5. kiskacske (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 10. 10:23

Kezdj el mást, még csak 24 vagy. Én 27 évesen kezdtem el a felsőfokú szakképzést, és ha megyek tovább alapszakra, azt is csak 30évesen fogom kezdeni.


A férjem is 27 évesen kezdte a mestert, sőt, többen a környezetemben bőven 25 felett kezdték a mestert, és arra még egy phd-t is. Tanuld azt, amit szeretsz, különben elvesztegeted az idődet.

4. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Charlize)
2023. márc. 10. 09:34
Van már diplomája, a mestert csinálja...
2023. márc. 10. 09:33
És akkor mi van, ha 24 éves vagy? :D váltsál!
2023. márc. 10. 09:21
Legyen meg az első diplomád. Utána a többit más sokkal könnyebb lesz, a nyomás sem lesz akkora rajtad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook