Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utalásnál elég ha csak a számlaszámot adom meg, vagy kell a név is? fórum

Utalásnál elég ha csak a számlaszámot adom meg, vagy kell a név is? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 19. 18:20
Köszi mindenkinek a segítséget!Tudjátok mi a fura,kb 2 hete jött egy utalás ami fogalmam sincs hogy mi mert nem rendeltem semmit!Közleménybe az volt hogy "hiányzó termék,ára vissza küldése" senki nem jelentkezett a pénzért
18. Lia_
2013. márc. 19. 11:42

Én azt tapasztaltam, hogy név nem kell az utaláshoz. Úgyse nézik, csak a számlaszámot.

Én egyszer régebben - többnapi alvásnélküli munkával töltött nap után - a bankfiókban, utaláskor véletlenül rosszul mondtam az ügyintézőnek az egyetem nevét, mégis elment (és oda rendben meg is érkezett) a pénz, mert csak a számlaszámot nézték.

Pedig Széchenyi István Egyetem, vagy Szent István Egyetem - azért nem lenne mindegy... :))

17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Hcs2)
2013. márc. 19. 09:46

Meg ha elmegy, akkor sem bukja be.

Velem mar elofordult, hogy a ferjezett nevemre utaltak (banknal meg a lanykorin vagyok nyilvantartva). Szamlaszam, cim, BIC es IBAN minden stimmelt, csak a vezeteknev volt mas. A bank visszakuldte a penzt a feladonak.

Mondjuk adott esetben csak gondot okoztak vele (ujra kellett kuldeni a penzt), de teny, hogy precizek, nem irnak jova csak ugy penzeket akarkinek.

16. hcs2 (válaszként erre: 15. - Sárgabögre)
2013. márc. 19. 09:20
egyébként ha a név rossz nem bukod be, mert akkor nem megy el a pénz. Csak kkor van gáz, ha rossz számlaszámot írsz be, de akkor is csak ha a rosszul beírt számlaszám valós, egyébként jelzi a rendszer a hibás adatokat.
2013. márc. 19. 09:16
Most fel hívtam a takarékot elég a bank neve mert bankon belül utaltam!Most először utaltam mert beteg volt a fiam múlt héten és nem tudtam az oviba fizetni.
2013. márc. 19. 09:09

Egyébként én is utalni szoktam. Legelső alkalommal még csekket kaptam (nálunk is takarékszövetkezethez kell fizetni), és azon rajta volt a számlaszám, meg az is, kinek megy a kifizetés.

Az otp-s házibank meg automatikusan felismerte a számlaszámot, és mielőtt utaltam, ellenőrzésnél javította a nevet.

2013. márc. 19. 09:07
nem kerestél rá a teljes számlaszámra?
12. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Sárgabögre)
2013. márc. 19. 09:07

Nezd, ha maskent nem megy, hivd fel sztem a bankot.

Hihetetlen, hogy ennyire fogalmuk sincs az illetekeseknek, hova kell utalni, tiszta kozepkor...

11. sárgabögre (válaszként erre: 9. - 9c57fd10dc)
2013. márc. 19. 09:00
Köszi
10. sárgabögre (válaszként erre: 6. - M0ncsa)
2013. márc. 19. 08:59
igen itthonról szeretnék utalni akkor meg próbálom csak nem bukom be...
2013. márc. 19. 08:58

[link]


Itt is le tudod csekkolni, hogy melyik bankba szeretnél utalni, és legalább itt sem kell információt kiadnod ...

2013. márc. 19. 08:58
az ki volt írva hogy völgység-hegyhát takarékszövetkezet akkor ez elég?
7. Tavirózsa :) (válaszként erre: 4. - Sárgabögre)
2013. márc. 19. 08:57
És a bankban sem tudják megmondani?
6. M0ncsa (válaszként erre: 4. - Sárgabögre)
2013. márc. 19. 08:57

Hat ez eleg vicces, hogy az ovono se tudja :)

Amugy cegek ill. allami intezmenyek nevet-cimet a rendszer szamlaszam alapjan felismeri, mar ha netbankinggel szeretnel utalni...

2013. márc. 19. 08:56

Ird be a bank nevét, annyi nálunk is elég.

Ha nem tudod, hogy melyik bank, id meg ide a számlaszám első 3 számjegyét és megmondom hova megy.

2013. márc. 19. 08:54
nem netes vásárlás fiam étkezési dját szeretném elutalni,de csak számlaszám van meg és az ovonő se tudja:(
2013. márc. 19. 08:54
Kell hozzá név is!
2013. márc. 19. 08:52

Én inkább azon gondolkodnék, hogy így merjek-e? Ha azt se tudom, kinek megy...

Netes vásárlás?

2013. márc. 19. 08:51
Utalni szeretnék, de csak a számlaszám van meg?Így lehetséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook