Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Úristen! Agyvérzésem volt! fórum

Úristen! Agyvérzésem volt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Úristen! Agyvérzésem volt!

1 2
2017. jan. 15. 11:24

1 éves felülvizsgálaton voltam az OORI-ban, ahol korábban rehabon voltam.Csupa rossz hírt hallottam.Azt mondták, hogy ha 1,5 évig nem indult el a kezem, akkor már nem is fog, és az ujjaim soha nem fognak mozogni.Feküdjek be 1-2 hónapra, hogy megtanítsanak 1 kézzel önállóan élni.A lábamat pedig meg kell műteni, mert azért fáj és dagad, mert az Akhilles-ín össze van zsugorodva,azt meg kell hosszabbítani.Az ínt hosszában bevágják, elcsúsztatják, összevarrják.Elég rosszul hangzik.

Törlés Módosítás

2017. jan. 3. 17:29
Itt volt a barátom, megnézte a kezelést, és azt mondta, hogy a lényeg az, hogy a fájdalommal ingerlik az agyat, hogy "figyelj ide, mert itt valami gond van". Így próbálják elindítani a mozgást a bal karomban és lábamban.Szerinte ez okos gondolat, folytassuk.
2016. dec. 16. 12:09

Nagy dilemmában vagyok, hogy mit csináljak.

Itt Bp-en aSzénégető Viki manuális terápiája már 6 hete tart, fejtik szét, lazítják az izmaimat, de azóta nincs gyógytorna.Ő azért ellenzi, hogy ne eményedjenek újra vissza az izmok.De így meg úgy érzem, hogy hiányzik a torna.Na de most akkor adjam fel, és menjek vissza Keszthelyre, hogy igazatok volt, nem kellett volna Bp-re jönnöm?Meg anyunak is csalódás lenne, ha visszamennék.Annyira vártam, hogy itt fogok meggyógyulni!

Törlés Módosítás

57. Sokcsoki (válaszként erre: 55. - Cd7bc2426f)
2016. dec. 13. 20:49
Köszi szépen, azon vagyok.
2016. nov. 7. 17:33
Most anyunál vagyok Bp-en, és manuálterápiára járok minden nap.Az összetapadt izmokat fejtik szét, gyúrják, tépik. Nagyon fáj, de kell ahhoz, hogy az izmok tudjanak dolgozni.
55. cd7bc2426f (válaszként erre: 49. - Sokcsoki)
2016. nov. 3. 17:04
jobbulást kívánok.
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Sokcsoki)
2016. nov. 3. 16:48

Beszélni tanít olyan embereket, akik betegség miatt vesztették el ezt a képességüket.

Nekem pl. pajzsmirigy műtét miatt lebénultak a hangszalagjaim és nem tudtam beszélni, azaz csak nagyon halkan és nagyon rekedten, mert kapkodtam a levegőt, stb.

Nekem emiatt kellett, de mondta, hogy sokféle probléma miatt hozzáfordulnak, pl. akik sztómát kapnak.

Megtanít rá feladatokkal, hogy hogyan vedd a levegőt, hogy elég legyen a kimondandó szóhoz, mondathoz, stb.

53. Sokcsoki (válaszként erre: 52. - Channa*)
2016. nov. 2. 10:21
Mi az a foniáter? Még sosem hallottam, bocsi. Megmagyaráznád? Köszi!
52. Channa* (válaszként erre: 51. - Sokcsoki)
2016. nov. 1. 16:15

Foniáter?

Ha pesti vagy, akkor tudok egyet ajánlani a SOTE-n. Nem maszek! Csak egy beutalót kell hozzá kérni.

2016. nov. 1. 16:04
Nagyon zavar, hogy olyan hangom lett az agyvérzés óta, mint Quasimodonak.Nem elég, hogy mély,és rekedt lett, de olyan, mintha nyögve tudnék csak beszélni. És fáj is, ahogy erőltetem.Azt mondták, egyrészt a lélegeztetőgép miatt van,meg a gégemetszés miatt másrészt hogya hónapokig nem használtam a hangomat, és az izmok elszoktak a használattól.Nincs esetleg valakinek valami jó ötlete, hogy mit tehetnék, hogy újra nőies legyen a hangom?
2016. okt. 27. 18:24

Mai naplóbejegyzésem: Ma Hévízen voltam a BM tornatermében.Megdöglödtem, kúsztam, csúsztam, térden jártam, jól kifáradtam.

És most még várom az egyik barátnőmet, aki átvisz egy másik barátnőmhöz, ahol szobabiciklizni fogok.

Életemben nem tornáztam ennyit, mint most agyvérzésesen.De ha meggyógyulok, utána is tornázni fogok minden nap. Csak ettől a fránya pocaktól tudnék már valahogy megszabadulni!

Törlés Módosítás

2016. okt. 27. 18:22
A gyógytornász úgy gondolja, hogy előbb-utóbb majd beindul ettől a bal karom, és arra is fogok ösztönösen támaszkodni.
48. Channa* (válaszként erre: 47. - Sokcsoki)
2016. okt. 6. 18:26
Miért kellett hason csúsznod?
2016. okt. 6. 18:00
Ma megint hason kellett csúsznom, mint egy katonának. Próbáljátok csak ki, milyen nehéz, ha nem tudtok a bal karotokra támaszkodni. De megcsináltam!
46. Sokcsoki (válaszként erre: 45. - Minimancs)
2016. szept. 7. 16:57
Köszi szépen! Azóta volt sajnos egy epilepsziás rohamom is, azt mondták, az agyvérzés velejárója.De bízom benne, hogy több nem lesz.És napról napra minden szempontból egyre jobban vagyok.
45. minimancs (válaszként erre: 34. - Sokcsoki)
2016. szept. 7. 10:03
Kedves Kitti! Szerintem a legjobb úton haladsz. :) Segíts magadon, Isten is megsegít. Te pedig igyekszel, nem hagyod el magad és szerintem ez a legjobb út! Továbbra is vallom, példaértékű a kitartásod és az igyekezeted és meg lesz a jutalma! :) Nagyon örülök, hogy megírtad ezt a cikket, más is tud belőle reményt meríteni.
2016. aug. 30. 15:24

Konkrétan a hozzáállásomon változtattam...nem idegeskedek olyan dolgokon,ami nem tőlem függ...pedig van most is az életemben olyan dolog,aminek egyenlőre nem látom a végét:(

De visszatérve:szakítottam időt magamra,megszerettem az életet,mert rádöbbentem,hogy egy pillanat alatt vége lehet mindennek...megbecsülöm az apró dolgokat,ha valaki nem szimpi módon viselkedik velem,akkor megpróbálom megérteni,hogy miért...szóval élem az életet,mert előtte csak éltem...munkát váltottam és rájöttem,hogy a pénzhajhászás nem vezet sehová...de igen a hullaházba,jobb esetbe a kórházba.A családom,főleg a férjem állt mellettem,segített mindenben.DE...nekem kellett eldöntenem,hogy akarok-e élni és felépülök -3-4napig nem tudtam beszélni...a fejemben minden meg volt,csak a nyelvem nem forgott- és a sok sírás után eldöntöttem...akarok élni...lassan,de biztosan...

Mai napi emlékeztetem magam arra,hogy mi történt és csak pozitívan...:)

Neked is ezt kívánom!::))

43. Sokcsoki (válaszként erre: 41. - E8904d6748)
2016. aug. 30. 12:06
És miben változtattál konkrétan?Tényleg kíváncsi vagyok.
42. Sokcsoki (válaszként erre: 25. - Batarine)
2016. aug. 30. 12:01
Gratulálok a gyógyulásodhoz! Remélem, én is így leszek.
2016. aug. 28. 19:34

Üdv.!

Nagyon jó olvasni,hogy ennyi erőd volt/van!Vannak mások is akik tudnak küzdeni...


Nekem 35évesen sikerült összehoznom egy 230-as vérnyomást,amivel szintén kórházba kerültem,de piszok nagy szerencsém volt,mert agykárosodás nélkül megúsztam...

Igen,voltak előjelek...szájzsibbadás,állandó idegesség,rosszkedv,mindenen ordibálás,fáradság,álmatlanság,fejfájás,látásproblémák...stb...stb...nem vettem komolyan...sajna:(

A felépülés csak rajtam múlott...az itteni orvosokon nem sok...sajna...de változtattam...és sikerült:)


Neked is sok-sok erőt kitartást kívánok!:)

2016. aug. 28. 16:18
Jobbulást és optimizmust a továbbiakhoz is!
2016. aug. 28. 06:34

Gratulálok a rengeteg erődhöz, az eddigi gyógyulásodhoz, az életben maradásodhoz.

Anyukámnak nem adatot meg mindez. Ő 71 éves, életteli asszony volt, és egyik percről a másikra veszítettük el.

Őt már nem műtötték, hagyták simán meghalni.

Agyalapi vérzése volt, ami a légző, nyelő funkciókat bénította a bal oldali bénulás mellett.

Ahogy az orvos mondta: az élettel össze nem egyeztethető károsodásokat szenvedett az agya.

Úgyhogy nagyon vigyázz magadra lécci, és a további gyógyuláshoz sok erőt, és kitartást kívánok Neked!

Örülj minden percnek, mert hál Istennek kaptál 1 új lehetőséget! :)

38. Sokcsoki (válaszként erre: 37. - Mária 54)
2016. aug. 27. 21:00
Köszi szépen!
2016. aug. 27. 19:27
Teljesen meg fogsz gyógyulni, mert meg akarsz gyógyulni, unokázni, élni szeretnél. Kívánok hozzá sok erőt, kitartást!
36. Sokcsoki (válaszként erre: 35. - Channa*)
2016. aug. 27. 17:24
Köszi, kedves vagy!
35. Channa* (válaszként erre: 33. - Sokcsoki)
2016. aug. 27. 17:23

Nem is tudom mit írjak erre....

Tényleg csak hosszú és egészséges élet kívánhatok!:DDDD

34. Sokcsoki (válaszként erre: 32. - Minimancs)
2016. aug. 27. 17:12
Köszi szépen, aranyos vagy, Szilvi! Csak kínlódok ám, csinálom szorgalmasan, amit a gyógytornász vezényel, olvasok,Bagdi Bellát hallgatok, agykontrollozok, és várom, hogy a Jóisten mikor fog meggyógyítani.
33. Sokcsoki (válaszként erre: 31. - Channa*)
2016. aug. 27. 17:09
Igen, volt az agyamban egy érgomolyag, ami szétdurrant a hirtelen 210-es vérnyomástól.
2016. aug. 27. 14:41
Hihetetlen élni akarás, kitartás és erő árad a soraidból. Gratulálok ahhoz, ahogy ezt az egészet végigcsináltad, példa értékű! <3
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Sokcsoki)
2016. aug. 27. 09:38

Akkor ezek szerint kezelve voltál...

Nem mondták, hogy még is mi okozta?

Sajnálom, hogy ennek ellenére megtörtént.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook