Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Unom a munkámat és a szintemen alattinak érzem, de most nem... fórum

Unom a munkámat és a szintemen alattinak érzem, de most nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. nov. 2. 10:09
Nálunk már elkezdték a leépítéseket.
2022. nov. 2. 07:51
En is://///
2022. nov. 2. 07:35
Ezt jól megtárgyaltad magaddal, minek kellett a fórum? 😂😂
2022. nov. 1. 15:44

Köszi szépen mindenkinek!


Sok oka van, hogy miért nem jó nekem most váltani.

- Magánéleti gondok: ezek kezelésében kincs a home office, amire itt megvan a lehetőség, ezt nem szívesen adnám fel.

- A munkahelyem stabil a jelenlegi válságban, nem várhatóak létszámleépítések, ez fontos lehet, ha a munkaerőpiacot is eléri a válság.

- Volt tavaly egy szerencsétlen váltásom, pszichésen kikészültem az akkor választott helyen, onnan menekültem ide, igen, elkapkodtam, de azt ott nem bírtam volna tovább, annyira gazdag meg nem vagyok, hogy a semmibe ugorjak. Ha a pszichés terroros helyet ki is tudom hagyni az önéletrajzomból, a mostanit nem, mert már túl nagy lyuk lenne, és nem vetne rám jó fényt, hogy folyton ugrálok.

- Az a pénz, amit ma ki tudok harcolni egy állásinterjún, már egy év múlva sem lesz versenyképes. Meglévő munkavállalónak meg nem szívesen emelnek, míg az újat felveszik piaci béren. Folyton ugrálni meg nem akarok a jobb pénzért, mert nem vet rá jó fényt.

- A mostani helyemen megismerek egy új rendszert, nem igazán esik a szakmai érdeklődési körömbe, de még jól jöhet.

- Azon kívül, hogy szakmailag nem pálya már nekem ez igazán, minden más oké, főnök jó, kollégák is aranyosak.


Tanulás: igazából elméletben már tudom azt, ami érdekelne, gyakorlatban meg csak váltással lehetne. (Vagy cégen belül átpályázással, de azt itt nem igen támogatják.)


Vállalkozás: az én területemen nem igen dolgoznak vállalkozóként. Max akkor lehetne, ha tanulnék valami mást.


Igen, ebben a kettőben így együtt lenne perspektíva, hogy olyat tanuljak, amire van vállalkozási ötletem. Ez így nem is rossz. Köszönm a tippet.

2022. nov. 1. 13:45
Ugyanezt érzem.
11. Violet18 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. nov. 1. 12:13
Ez egy általános dolog, h örüljünk h van munkánk. De mindig lehet jobb, és ha a mostani nem elégíti ki, nem élvezi, miért ne találhatna jobbat? 🤔
10. Bichi (válaszként erre: 9. - Violet18)
2022. nov. 1. 11:15
Mert "urunk" és "királyunk" megmondta, hogy most mindenki örüljön, ha munkája van, és két kézzel kapaszkodjon, hogy meg is tartsa, lévén cégek mennek tönkre, és emberek lesznek munka nélkül...
2022. nov. 1. 10:22
Miért nem lenne most jó váltani? Keresel jobbat, mást, amit szeretnél csinálni?
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 09:46
Te tudod az okát, ha kismama vagy netán badarság lenne, de minden más esetben, ha lehetőségem lenne váltanék, hiszen beleragadsz egy bizonyos szintbe és egy új munkáltató sem a végzettséged fogja nézni, hanem eddig mire voltál képes, legalábbis többségében így van.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - De82bd5a12)
2022. nov. 1. 09:04
Jó kérdés, jó ötlet. Csak éppen azt nem tudjuk, hogy jelenleg milyen munkakörben dolgozik. És mellette (eddig) milyen szakmai végzettsége van. A kettő nem biztos, hogy párban van.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 09:01
És csak alkalmazotti munkában gondolkodsz? vagy az már szinted feletti lenne?
5. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 08:27
Azon esetleg nem gondolkoztál, hogy tanulsz valami mást? Megtartod a munkádat persze, szabadidődben pedig tanulsz.
2022. nov. 1. 08:26
Miért nem?
3. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 07:51
Az is okos ha ezt már felméred. Eljön még a te időd.
2022. nov. 1. 07:02
Jól gondolod. Ha dolgoznak melletted kevésbé rutinosak, képzettek, gyakorlottak is, célszerű kivárni, mit hoz a jövő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook