Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ukko reflux tea vélemények? fórum

Ukko reflux tea vélemények? (beszélgetős fórum)


26. Zsóka333 (válaszként erre: 25. - Soyle74)
2021. jún. 2. 12:33
Sajnos nekem az UKKO refluxtea nem vált be, de szivesen elajándékozom, ha kéri valaki. Budapest 19. kerben átvehető.
25. soyle74 (válaszként erre: 21. - Croalaprinc)
2020. okt. 13. 17:26

Amit te leírtál az az Ukko Fogyasztó teának az összetevői, az Ukko Reflux teának ezek az összetevői: fehérakác virág, lándzsás útifű, fahéj, málnalevél, cékla.

A gyömbért viszont valóban ajánlják refluxra, és elsősorban repcemézzel együtt, bár nekem úgy se nagyon használ, pedig már vagy 1 hónapja iszom a mézes-gyömbéres teát.

2020. okt. 13. 11:57
Es folyamatos nathas tunetek, ja. Meg nyaron is. Folyton fujom az orromat. Meg kohogok.
23. Garabonciás (válaszként erre: 22. - Lochnessy)
2020. okt. 13. 11:55

Nekem is ez van. 10 eve megvan kb. Akkor voltam eloszor meg utoljara vele orvosnal. Ja, nem. Helyesbítenék. Egyszer még visszamentem kontrollra, aztan mar nem. Fölöslegesnek talaltam, semmit nem hasznalt a gyogyszer amit felirtak. A 2.se.

Most mar ott tartok hogy az izeket se erzem. Minden savanyú. Azt se érzem ha túlsózom az ételt. Egyedul az erős paprika izet erzem még meg, semmi mast. Édeset se.

Kivanom hogy te ne juss el erre a szintre.

2020. okt. 13. 11:39

Köszönöm szépen a válaszokat.


Mivel nekem csendes refluxom van, igaz hogy azt nehéz kezelni?

Egész őszi - téli időszakban olyan mintha meglennék fázva :(

2020. okt. 13. 09:52

Utána néztem az "Ukko" teának! Nos, csak közölni akarom, aki valameliyk növényre is allergiás...már gond. 2. Nem refluxra jó, sőt!! Ez fogyasztó tea. Az összetevőket néztem csak először, tehát: Nem jó refluxra, add tovább...bemásolom a tea tartalmát: Zöld tea, a mate tea, a fahéj, a gyömbér, a fodormenta, a kapor, valamint a koriandermag megfelelő arányú keveréke alkotja. Ők a természet zsírégető harcosai, és téged is hozzásegíthetnek, hogy újra jól érezd magad a bőrödben!


Gyömbér az, amit frissen, ha felvágod apróra nyugtatja a nyelőcső, és a gyomor nyálkahártyáját, valamint a koriandermag, de én mustármagot is összevegyítek, ez a tartós használatra szól...felkelek, és egy kanállal bekapok! A kapor akkor hatásosabb, ha vajas kenyérre szórod, frissen persze, vagy egy kanálba valót összevagdosol. A többi ősszetevő csak a fogyókurára érvényes alkotó elem.

2020. okt. 13. 09:44
Én kamillateát, és Dipankrin fortét szedek, ha nagyon ég a torkom, mert megint feljött a sav, akkor egy mokkáskanál szódabikarbónát feloldok fél pohár vízben és lassan iszom. [link]
19. pteri (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. okt. 12. 20:54
Kolléganőm esküszik rá. Mióta issza kúraszerűen, elhagyta a gyógyszereit. Én erre kipróbáltam a fogyiteájukat. Na az nem jött be. Így a refluxteáért se adtam pénzt.
18. Garabonciás (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2020. okt. 12. 17:28
Altatásban? És ha közben megfullad az ember? Észre se veszik. :D Amúgy meg kilehet bírni csak kellemetlen. Ja, azt el is felejtettem mondani hogy utána csuklasz mint a ló akibe belenyomtak egy flaska pálinkát. :D Én busszal voltam az orvosnál, képzelheted milyen ciki volt a buszon. Büfögtem mint állat. :D
17. soyle74 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2020. okt. 12. 17:25
Mondjuk az is igaz...
16. bnedora (válaszként erre: 15. - Soyle74)
2020. okt. 12. 17:23
Csinálják altatásban is.
15. soyle74 (válaszként erre: 9. - Garabonciás)
2020. okt. 12. 16:46
Na hát én ezt inkább kihagyom. :/ Másoktól is hallottam, hogy borzalmas. :(
2020. okt. 12. 16:11

Mivel fiatal vagyok kemény 23. évemet éldegélem.. Így nagy hozzáállással azt mondtam magamnak, majd kinövöm a refluxot :D

Ez eddig nem vált be :(

13. Lochnessy (válaszként erre: 2. - Nagymarcsi)
2020. okt. 12. 16:08

Nekem tavaly télen kezdődött,

Nyáron jobb de most a hideg időkben rosszabb.

12. Garabonciás (válaszként erre: 11. - Bichi)
2020. okt. 12. 15:48
Nem riogatas. Lehet nem egyforma akkor a garatméretunk. Vagy annyira megvoltam remulve, hogy meg jobban beszűkűltem. Amugy is panikolos vagyok, szoval nrkem egy ilyen beavatkozas olyan mintha bomba robbant volna mellettem.
11. Bichi (válaszként erre: 9. - Garabonciás)
2020. okt. 12. 15:46
Én speciel meg sem éreztem, kellemetlen és ennyi, de a férjem is csodálkozott,hogy csak ennyi, meg a nagyim is. Úgyhogy ne riogasd itt a népet :)
2020. okt. 12. 15:42
Utana még napokig fajt a torkom, szilárdat enni semmit nem tudtam. Szornyu volt. Mintha megeroszakoltak volna. 😀
9. Garabonciás (válaszként erre: 7. - Soyle74)
2020. okt. 12. 15:40
En voltam egyszer csövezésen. 😀 Soha tobbe. Azt hittem megfulladok. Levegot nem kaptam szinte, nyelni nem tudtam, kegyetlen volt. Azt mondta gyors lesz. Volt vagy 2 perc, nekem legalabb is ugy tunt. Ha nem tobb. Tobbet se mentem vissza.
2020. okt. 12. 15:37
Nagyanyam is refluxos volt, de még regen. Meg epebajai is voltak, mert barmi nehezet evett, azt egybol kihanyta. Elment a haziorvoshoz az meg adott neki vmi port. Nem kis adag volt, mert vmi kilos zacskoba arultak. Ez még a nyolcvanas-kilencvenes evek fele volt. Par hétig folyamatosan kellett neki inni, reggel delben este, de elmult neki minden. Soha nem jott aztan mar a refluxa se. Ehetett barmit. Nem tudom mi volt, de ilyet kéne szerezni valahonnan.
7. soyle74 (válaszként erre: 5. - Garabonciás)
2020. okt. 12. 15:33

Na ez az, hogy nem tudni biztosan, hogy éppen sok a gyomorsavunk vagy kevés, de a gyomortükrözés vizsgálatra én el nem megyek, brrr... :/

Igen pl. a süngomba is jó állítólag refluxra, de ezeket a gombákat szinte "aranyárban" mérik sajnos. :/

6. soyle74 (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. okt. 12. 15:28

Nekem eddig igazából semmi nem segített, se a lúgos víz, se az almaecet, se a repceméz, se a búzafű, se semmilyen teakeverék. Bár az Ukko teát még nem próbáltam, csak egyik-másik összetevőjét más teakeverékekben, de csak nagyon minimális javulást érzékelek, bár lehet azt is csak beképzelem. És hát az ára is eléggé húzós sajnos.

Bár az is igaz, hogy mindenki szervezete más, ami egyik embernek nem használ, az lehet, hogy másnak viszont igen.

Vannak Reflux elleni teakeverékek, mint pl. a Naturlandos reflux elleni tea vagy a Reflux-Gorb, esetleg még azokat is megpróbálhatod, bár nem mindig ugyanazok az összetevők benne.

2020. okt. 12. 15:23
Én meg nrm ismerem. Nekem vmi gombakeszitmenyt ajanlgattak, de nem éltem vele. Mentateát szoktam inni, az jo a refluxra. Meg quamatel van itthon. De az is lehet hogy nem is sok a gyomorsavam, hanem epp hogy keves. A torkomban erzem en is nagyon egyebkent. Neha a kajatol is fulladozni szoktam. Meg a folyekonytol is.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. okt. 12. 15:18

Bocsi, mert nem ezt kérdezted, de én a fogyasztóját ittam el 2 dobozzal, 1 deka sem ment le, nem hiszek ebben az Ukkoban, fel volt fújva.


Férjemnek volt ilyen panasza jó régen, nála mindig volt háztartási keksz, azt eszegette, majd egyszer magától elmúlt.

2020. okt. 12. 15:00
Én eperefluxos vagyok,nekem nem használt
2. nagymarcsi (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. okt. 12. 14:48
Sajnos én is refluxos vagyok.Április óta köhögök,még a gyógyszerek mellett is.Megpróbáltam a teát,de kevés eredménnyel.A köhögés nem csillapodott.
2020. okt. 12. 14:39

Van valakinek tapasztalata az ukko témáról?


Refluxos vagyok, és érdekelne hogy valakinek bevállt-e ez a tea keverék.

Gyógyszert még nem szedek próbálok alternatív megoldást keresni,de sajnos ez elkerülhetetlen lesz mivel refluxtol én köhögök :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook