Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Újságíró tanfolyam fórum

Újságíró tanfolyam (beszélgetős fórum)


2010. szept. 17. 22:27
Az újságírást nem lehet tanulni. Vagy van tehetsége hozzá valakinek, vagy nincs. Persze az fontos, hogy az ember ismerje a sajtóműfajokat, csak akkor lehet igazán jó cikket írni. Elengedhetetlen még hozzá a jó helyesírás is, ami a legtöbb embernek nem tulajdonsága. (hiába számítógépen írjuk a cikket, és ott van helyesírás ellenőrző).
2010. szept. 16. 21:33

Nem a végzettségen múlik.

Ha van egy jó témád ami éppen aktuális, írd meg és küld el egy általad jónak gondolt magazinnak, már a téma szerint és lehet hogy így is sikerül.

Nekem felsőfokú végzettségem elvileg újságírás mégsem tudok vele nagyon mit kezdeni csak én is írkáltam kisebb pénzekért időnként, nem tudtam tovább tanulni így ezzel én nem sokra mentem :(

Én a Kismama újságnak írtam meg egy internetes bulvár oldalnak.

2010. szept. 16. 18:00
Meg persze kérdés, hogy milyen rovatban akarsz ügyködni. Mert ha divattal szeretnél foglalkozni, akkor szakirányú végzettség előny, ha gasztro, akkor onnan vmi felmutatható, ha szexuál okosságot, akkor olyan...
2010. szept. 16. 17:50

Az egyikük magyar szakon végzett, a másik is talán irodalmon + akármin. Ezt most nem tudom pontosan.

Jelentkezni kell, és remélni, hogy felvesznek. Nem tudom, hogy ezeknél a lapoknál mennyire bennfentes a dolog, mert valahova ismerős nélkül elég lehetetlenség bejutni. Nézd meg a site-jukon, hogy hirdetnek-e felvételt, de előfordulhat, de lehet, hogy belső körökben szoktak embert találni.

Talán csinálj magadnak egy portfóliót, és tégy egy próbát. Sok vesztenivalód nem lehet.

3. Ajnácska85 (válaszként erre: 2. - 88bea36763)
2010. szept. 16. 17:44

És akkor nekik mi a végzettségük? :) Vagy hogy lehet betörni ebbe a szakmába? :)

Igaziból én csak mellékesnek gondolnám, mert van egy jó állásom, amit nem szeretnék elhagyni, viszont szívesen írkálnék mellette. Ne nevessetek ki, de arra gondoltam, h szívesen írnék ilyen "butácska" női lapoknak, mint a GL..R vagy a J..Y vagy a Cosmo...an. Vagy esetleg Tini lapoknak is, dehát mégis hogyan kéne ezt elkezdeni, nem állíthatok csak úgy, h helló, arra gondoltam így nyelvi diplomákkal, h tök jó lennék nektek:D

2. 88bea36763 (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. szept. 16. 17:41
Nekem két ismerősöm van, aki újságot ír/írt, egyik sem végzett újságíró tanfolyamot. Nekem ez kicsit kamu szaknak tűnik, ha van ilyen (persze miért ne lenne).
2010. szept. 16. 17:39

Sziasztok,


szeretnék újságírást tanulni. Van már két bölcsész diplomám, de szeretnék mellé valami használható tudást adó tanfolyamot, végzettséget. OKJ-s képzésre gondoltam, nem távoktatásra vagy internetes anyagokra, hanem olyanra, ahol valóban komolyan veszik a dolgot, tanulni kell, lehetőleg érdekes is. Az sem baj, ha 1-2 évig tart. Főiskolára/ egyetemre viszont nem szeretnék megint beiratkozni. Ha esetleg tudnátok ajánlani iskolát/képzést minden információnak nagyon örülnék:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook