Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újrakezdés ötvenhez közel fórum

Újrakezdés ötvenhez közel (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. access (válaszként erre: 59. - 2caf8744b6)
2011. szept. 21. 06:10
az rendben van h leírta ide, de a többi része tőle függ és ahhoz nem teszi meg a megfelelő lépéseket, hiába is írnak itt többféle ötletet.
59. 2caf8744b6 (válaszként erre: 54. - Access)
2011. szept. 20. 22:15
Tett lépést mert le írta mi bántja és ez már lépés. Ha sokat olvas bennünket rá jön, hogy nála rosszabb helyzetben is vagyunk, Még arra is rá jön az ő problémája nem is olyan nagy mert sokkal nagyobb gonddal is élnek de mégis fel kell állni. Kis falú vagy nagy város mindegy, a magány az egy forma mindenhol.
58. 2caf8744b6 (válaszként erre: 3. - Access)
2011. szept. 20. 21:57
Bizony nem jó egyedül de úgy látszik nekünk ez jutott.
57. 2caf8744b6 (válaszként erre: 1. - 41e61fe678)
2011. szept. 20. 21:53
Most olvastam a fórumot. Én írhatnám újra kezdés 60-hoz közel. Egyedül. Mért élsz egyedül ez az alap kérdés. A gyerekek ki repülnek. Ez is természetes. Olvassál sokat itt a hoxán van mit. Írjál naplót hogy tudjuk miért vagy egyedül. Jó lesz meglátod. A mi életünkbe is bele láthatsz ha a mi naplónkat is olvasod. Talán még tippeket is adhatunk egymásnak, hogy ne unatkozzunk. Levelezünk irkálgatunk és múlnak a napok talán még értelme is lesz.
56. a14deb9047 (válaszként erre: 50. - 41e61fe678)
2011. szept. 20. 19:44

Már pedig magadat kell kirugdosni...

Keresni olyan programot, amire szívesen elmennél.

Nálam pl. a budapesti ingyenes templomi koncertek hoznak ki a mindennapok szürkeségéből.

Mert a mindennapi mókuskerékbe lelkileg-érzelmileg, később fizikálisan is bele lehet rokkanni. Most azzal is megelégednék, hogy átsétálhatnékLánc-hídon estefelé...

2011. szept. 20. 18:48
Rövidesen depressziós leszel,ha így folytatod.Vannak itt olyan fórumok amelyek segíthetnek neked ebből a lelkiállapotból kilépni.Pl. A Titok,avagy hogy induljunk el az önismeret útján
54. access (válaszként erre: 52. - Ef2f473e6d)
2011. szept. 20. 16:09
ez igaz, viszont ha nem is tesz hozzá megfelelő lépéseket, akkor hiába is próbál valamit segíteni is az ember, mert semmi értelme.
53. access (válaszként erre: 19. - 41e61fe678)
2011. szept. 20. 16:08
Mi a gond azzal h én a másik nemhez tartozom ???? Attól még én is ember vagyok és élek!!!!
52. ef2f473e6d (válaszként erre: 51. - Access)
2011. szept. 20. 16:06
:)Azért itt is van sok hozzá hasonló akivel felvehetné a kapcsolatot.:)
51. access
2011. szept. 20. 16:03
Meg lehetne akár azt is tenni h valakivel írogatni, akár beszélgetni :) Esetleg valamelyik csevegő program használatával :) talán segíthet az is elterelni némileg bizonyos dolgokról a figyelmet :)
50. 41e61fe678 (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2011. szept. 20. 13:08
Zsóka Gratulálok a kitartásodhoz! Hogy valóban vannak céljaid és igyekszel elérni őket. Azt gondolom bennen több az energia, az akarás, az erő.Én sajnos már eljutottam arra a pontra, hogy ledolgozom a 8 órámat, még utazom 2 órát ahhoz, hogy hazérjek, és ennyi. Ekkorára már úgy érzem magam mint egy kicsavart citrom. Semmihez nincs erőm. Főként ez bosszant, hogy állandóan fáradtnak érzem magam. Miért van ez nem tudom, ennyi idősen. Holott még 48 évesen sok van hátra, ha dolgozni szeretnék. Tehát már nekem, ha hazaérkeztem semmihez sincs erőm, se kedvem. A hétvége sziten a házkörüli munka, na meg akkor egy kis pihenés, mivel a következő hetet már nem tudnám másképp folytatni. Biztosan ha valaki társaságában 1-2 órát értelmes programmal el tudnék tölteni talán az feltöltene, és sok mindent másképp látnék, gondolnék. Nem mindig a rossz dolgokon agyalnék. Jó lenne egy barátnőt keresnem. De a közelben sajnos hasonló helyzetű, és gondolkodásút nem is ismerek. Magam meg nem mozdulok.
49. 9536810fa1 (válaszként erre: 41. - Kitty1975)
2011. szept. 20. 07:56
Ez így van... a legnagyobb, legbiztosabbnak tűnő önbizalmat is képes egy idő után mocsárba taposni egy ilyen helyzet.
48. 41e61fe678 (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2011. szept. 20. 06:31
Zsóka nagyon kiváncsi lennék, hogyan és milyen módon tudtad megváltoztatni az életed. Én korábban már irtam, sajnos egy kisebb településen élek, ahol semmi lehetőség a kikapcsolódásra. Talán te is egy nagyobb városban élsz? Esetleg valaki személyesen fogta a kezed, vagy önállóan sikerült döntened a változáshoz?
2011. szept. 18. 20:52
És ötvenen túl is hozhat az élet meglepetéseket: Én csak tudom... munka, szerelem... :):)
46. Nissi
2011. szept. 18. 20:43

Szia Marla63!


Ahogy irtad a gyerekeid már a saját életüket élik de te is lehetsz kezdeményezo hogy javuljon a kapcsolatotok.


Miért nem hivod meg egy hétvégére a lányodat a párjával együtt, fözöl valami finomat, szervezel valami közös kirándulast. Ha messze is laknak gondolom egy hétvégere haza tudnak látogatni. Te tedd meg a kezdö lépést mert ahogy irtad te is hibas vagy. Vagy miért nem sporolsz össze egy kis pénzt és látogatod meg a kisebbik lányodat külfölödön egy hétre.


Azonkivül a faludba is biztos vannak hasonló koru nök, miért nem hivod meg valamelyiket egy kávéra vagy egy szimpatikusabb kolléganödet.


Foglalkozz egy kicsit többet magaddal. Elmehetsz a fodrászhoz egy uj frizurára ott is lehet egy jót "pletykálni" azonkivül az uj frizura önbizalmat is add.

45. ef2f473e6d (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2011. szept. 18. 19:55
Ez szép:)gratulálok.
2011. szept. 18. 19:50

Negyvenen túl tanultam meg úszni...

Kéthetenként 5 tanéven keresztül szombatonként 8 órát utaztam azért, hogy elvégezhessem a római katolikus kántorképzőt...

A francia utat még szeretném az El Caminón legyalogolni...

Az embernek legyenek vágyai, céljai.

Ha azt mondja önmagának, hogy ehhez én már öreg vagyok, akkor már régen rossz... Természetesen ismerni és elfogadni önmagunk korlátait.

2011. szept. 18. 14:00

Fedezd fel a környéket, ahol élsz. Az országban mindenütt rálel az ember szép tájakra, műemlékekre, megtekintésre érdemes dolgokra.

Kerüld, hogy a 4 fal közül (munkahely) a 4 fal közé (otthon) lépj be. Ahogy fuzi is írta.

42. 41e61fe678 (válaszként erre: 40. - Kitty1975)
2011. szept. 18. 13:13
Talán nem jól fogalmaztam, nem az van, hogy nem szeretek olvasni. Csupán ha olvasok is sajnos már nem tudok kellően koncentrálni. És ez nagyon zavar. Mindig a fejembe a saját életem motoszkál. Hogy miért én..... Természetesen olvasok, muszáj is. Csak nehezen tudom ezzel is lekötni magam.
41. Kitty1975 (válaszként erre: 37. - Sunny59)
2011. szept. 18. 13:04
Ne haragudj, hogy ezt írom, de egy nős pasival egy kapcsolat csak önmagad leértékelése. "Másodrendű" személyt csinálsz magadból.
40. Kitty1975 (válaszként erre: 35. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 13:03

Pedig ilyenkor (meg persze máskor is) többek között az is megoldás, hogy a munkádban próbálsz sikerélményeket szerezni.

Ha nem szeretsz olvasni, az persze nagyon nagy baj.

39. 41e61fe678 (válaszként erre: 38. - Muraja)
2011. szept. 18. 12:48
Nem, nem én nem szeretnék egyik gyermekemhez sem odaköltözni, és azt sem szeretném ha ők költöznének vissza hozzám. Én teljesem megértem, hogy Ő a saját életüket akarják élni, és el is fogadom. Én is igy tettem annak idején. Csupán csak valahol több elfogadást, megértést várnék tőlük, akik tudják, hogy szinte egyedül neveltem, tanítattam őket. Néha egy közös kirándulás, egy közös nap...stb.... De már nálunk ez sincs meg. Ezek fájnak nagyon. Soha nem szeretnék az életükbe beleszólni, igy összeszoritva a fogam elfogadom az Ő döntésüket. Hogy csak addig kell egy anya mig felneveli Őket. Nem kérek és nem várok el már semmit a gyerekeimtől, hagyom, had éljék a saját életüket.
38. Muraja (válaszként erre: 35. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 12:22

Kicsit hosszura fog sikerulni de irok egy közeli esetet.

Volt baratnöm kicsit idöseb tölem , egyedul nevelte a lanyat . Egesz eletebe azt hangsulyoszta szamara hogy ö akkor regen anno ott hagyta " draga edesanyat lassan80 evest."

Ezt halgata a lanya es az elvaras iranyta maximalis volt .

Ö volt az kiböl egy bölcsesz , orvos vagy csak a mamma buta agyaba ki fabulat ami lehetett csak az volt a fö hogy ; a mamma es az egesz csaladja egy szep nap tudjon majd a " habokon libegni"

Kislany hala a jo egnek nagyon talpra eset lett - fogta magat elment nagyon fiatalon az ötödik kontinentre. Egyutt el mind haszapar ferje kicsit idöseb - BOLDOGOK ! no ez lenne minden anya öröme de nem a fent emlitette , nem ö beburkolocod a banat , önsjanalat palstyaba.

Telt az idö , lany gondolta hogy egy felejthetetlen elmenyt szerez az anyanak , megvizette az utat es a baratnömet ki kisertem a reptere - desztinacio Ausztralia.

Ugy harom - negy nap mulva cseng a telefon , ö volt a baratnöm az itteni repteren. Sirt , nagyon összse volt törve de az Ö hibaja amint oda megerkezett keszte ahogy ö mondta " rancba hozni " a lanya eletet nem tartott soka ujra a repulöbe ult irany vissza europa - tehat 4 nap utan kil lett defakto rugva . Most mi sajnaltam volna ? nem nalom lakott több honapot is mivel a tyuk esze berbe adta a lakasat hisz neki akkor csak tavaszra kellet volna haza ternie. Igy lecsuszott a legszebb mileniumi unnepekröl Ozyban- Sydneyben.

Mostani elete , nincs majdnem semi kontaktja senkivel egyedul van ... de csakis ö tehet arrol.

37. sunny59 (válaszként erre: 28. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 12:15

Megértelek, Marla. Én is egyedül vagyok, bár még itthon van a legkisebb lányom. De társam nincs, ha ő elalszik, üresek az estéim. Próbáltam párt keresni sokáig, de most felhagytam vele: összejött egy hosszú kapcsolat egy nős férfival, de én nem vagyok az a rámászós fajta, így nem akartam elszakítani a családjától. A többi említésre sem méltó, csak, hogy legyen valakit kerülgetni, azért nem költözöm össze senkivel.

Barátaim vannak ugyan, kevesen, de nekik is megvan a gondjuk-bajuk, ritkán találkozunk. Kerestem társaságot - egy zenekar szeretete hozott össze emberekkel, de mostmár oda se nagyon járok, mert ott is olyanok a hangadók, akiktől a hideg kiráz. Dolgozom, sokat, túl sokat, ez elveszi a szabad időmet. De élni keveset élek. Pedig utazom is néha, amikor csurran-cseppen némi plusz és telik rá. De a mindennapok magányát nem oldja semmi.

36. ef2f473e6d (válaszként erre: 35. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 12:13

Nem kellene,hanem kell.

Mikor sírhatnál nézz meg egy vígjátékot,sok jó film van.

Tudod a súlyos beteg ember is küzd az élni akarásért.

Te egészséges vagy inkább örülnöd kéne.Ezzel tönkreteheted a gyerekeid életét is vigyázz.

35. 41e61fe678 (válaszként erre: 31. - Kitty1975)
2011. szept. 18. 12:05
Köszi a biztatásokat. Meg kellene fogadnom a tanácsotokat. És valahol ezekből válogatni és megpróbálni újra felépíteni az életem. Csak mindig elhatározom és ujból a mélybe zuhanok. Azt érzem egyedül nekem már nem megy. Valóban én is úgy élem meg a mindennapokat, hogy szinte állandó sirással. Holott tudom, nem ez a megoldás, nem fog sajnálni senki sem. A munkahelyen is már alig tudom magam tartani, ott is kitör rajtam a sirógörcs. De a gyógyszerek sem igazán hatnak. Nagyon megkeseredett lettem, és már szinte semmi nem érdekel. Az olvasás is némi kényszer, holott a munkámhoz is sokat kellene olvasni. De már ott tartok, hogy nem érdekel ha a munkámat is elvesztem. Elveszettnek érzem magam egészen. Azt érzem felesleges vagyok, akkor miért is éljek tovább..
34. Muraja (válaszként erre: 28. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 12:03

Had abba , ne sajnaltast magad ! munkad van ? igen öruljel neki !egesszsseged van ami szolgal ? van ha valamicske is van! nem jarsz rakos kezelesre Hala Istennek ! Nem leted at a gyerekeid , igazan szep lehet az eleted , rajtad mulik .

Keresd a jot a szepet , olvasal sokat a irodalom vilaga csodalatos - gyogyito .

2011. szept. 18. 12:00
Még egy dolog eszembe jutott, ami jó szórakozás és hasznos is. A nyelvtanulás. Számtalan olyan webhely van, ahol akár ingyenesen elkezdhetsz vagy bekapcsolódhatsz egy nyelv tanulásába, aztán a tesztek kitöltése, a haladásod figyelemmel kísérése is egy jó kis kikapcsolódás.
32. Muraja (válaszként erre: 11. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 11:56

Nincs joga senkinek sem mind anyanak bele szolni a gyerekei eletebe .

Ha a szulöi aldast Te mind " megalaszkodast " ereszted ez sajnalatos.

Legrosszab mitt tehetsz ha a lanyaidnak " rosz lelki ismeret " erzest fogsz igyekezni beultetni.

Ne tedd ! Respektald eletuk , respektald a hetköznapukaot.

Ök mar egy csalad avval kitt valasztotak , oda mar nincs masra szukseg.

Remelem lanyaid elege erösek hogy tovab is ugy elik az eletuk ahogy ök elkepzelik , semi kulsö beszolas es hasonlo.

31. Kitty1975 (válaszként erre: 28. - 41e61fe678)
2011. szept. 18. 11:52

Nagyon jó jel, hogy eljutottál odáig, hogy mindezt leírd és ne fojtsd magadba tovább.

Első lépésként mindenképpen keress olyan fórumokat, ami érdekel, leköt a téma, tűzz ki valamilyen célt önmagad elé.

A youtube-on sok szórakoztató dolgot találsz. A múltkor megdöbbenve láttam pl., hogy a Rómeo és Júlia musicalt valaki szépen elejétől végéig feltöltötte. Látszik, hogy kalózfelvétel előadás közben (sem fotózni, sem videózni nem szabad), de megnézheted pl. ezt a nagyszerű darabot anélkül, hogy pénzt költenél Pestre utazásra, színházjegyre. Ott egyébként jókat lehet szórakozni pl. olyanon, hogy én egyszer vagy 2 órán keresztül hallgattam, hogy hányan és hányféleképpen énekelték el a "My way"-t és más dalokat. Könyvtár biztosan nálatok is létezik a kisvárosban. Éves minimális beiratkozási díjért hozzájuthatsz jó könyvekhez.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook