Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? fórum

Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. febr. 26. 19:03

Én egyszer komolyan elgondolkodtam azon, hogy nyitok egy lelkisegély szolgálatot az elsőnaposoknak. :D

Olyan rohadt nehéz! Kellene nekik valami támogatás! De komolyan. :D

82. Channa* (válaszként erre: 81. - Candytuft)
2019. jan. 25. 19:06

Lehet, hogy itt van, csak más néven.


Köszönöm!


Új munkahelyed van?

81. Candytuft (válaszként erre: 80. - Channa*)
2019. jan. 25. 18:53

Néha beletévedek régebbi fórumokba,és kíváncsi voltam rá,hogy mi a helyzet.Gondoltam,hátha fent azóta itt a hoxán.

Sajnálom,ami veled történt.Kívánom a legjobbakat! :)

80. Channa* (válaszként erre: 79. - Candytuft)
2019. jan. 25. 18:39

Úgy látom, hogy a fórumindító nincs már itt.


Az én helyzetem nem túl fényes. Egy másik fórumba írok is erről.

[link]


A kollégám, aki jött velem okosabb volt nálam, mert a próbaidő alatt keresett és tallt magának állást, én meg maradtam, bár ne tettem volna. Még akkor kellett volna nekem is lelépnem, de nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.

Mos én is állást keresek, remélem találok is...

2019. jan. 25. 17:24
Sziasztok!Most találtam rá erre a fórumra,beleolvasgattam.Kíváncsi lennék,azóta mi lett a fórumindítóval,és veled Channa?
78. Channa* (válaszként erre: 74. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 9. 07:53

Majd alakul ez!

Én is úgy jöttem ide, hogy egy másik régi kollégámmal együtt és ő is lassú, de mindig is az volt. Ő egy kicsit ideges emiatt, de mindig bedolgozza valahogy magát és akkor már úgy tekintenek rá, mint a legjobb munkaerőre:DDD


Ne izgulj!!!

77. Channa* (válaszként erre: 75. - 12d083b51b)
2018. jún. 9. 07:51
Igen, én is azt gondolom, hogy azért kapott ilyeneket, mert úgy látják, hogy rendben lesz vele minden!:DDDD
75. Channa* (válaszként erre: 73. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 9. 07:49

Ne parázz emiatt!

Ha elvégzed a munkádat határidőre, akkor az szerintem mindegy, hogy lassan vagy gyorsan teszed.


Én mint kolléga sosem tennék alá senkinek semmiért, ha azon az múlik, hogy marad vagy elküldik. Remélem a legtöbb ember ilyen!


Az előző munkahelyemen a főnök helyettese voltam, és ebben a pozícióban sem gondoltam azt, hogy valakinek a kirúgását kellene szorgalmaznom azért, mert nem tanulta meg a melót 1-3 hónap alatt, lassúbb volt a többieknél, vagy valamit nem tudott megtanulni, stb., mert ettől még lehet akár a legjobb munkaerő is, illetve gondoltunk a szabadságolásra, betegségekre, amikor bizony kell valaki, aki bent van és elvégzi a munkát, és volt is nálunk olyan eset, hogy egyszerre ketten kerültek kórházba és ekkor pont egy lassú és egy aránylag frissen kezdet kolléga volt csak bent, és el tudták végezni a munkát! Ez a lényeg!

Te is elvégezted! Csak lassabban.


Bízzunk benne, hogy nálatok is van agya a kollégáknak és a főnöknek, hogy felmérje, szükségük van a munkádra.

2018. jún. 9. 07:49

Nem kaptál volna jelszavakat és egyebeket, ha az lenne a szándékuk, hogy elküldenek. Egész biztos látják, hogy még nem vagy teljes értékű munkatárs, de ők fel tudják azt mérni, hogy az adott feladathoz képes leszel-e teljesen felnőni. És ha már ilyen kódokat és egyebeket kaptál, = bíznak benned!


Majd ahogy kezdel egyre több gyakorlatot szerezni, a tulóra mennyisége azzal arányosan fog csökkenni! Jó úton haladsz!

2018. jún. 8. 22:58
Egyébként napok óta alig eszem. A gép előtt kapok be pár falatot. Semmi időm rá.
2018. jún. 8. 22:56
Mit gondoltok? 1 hónapja vagyok itt. Már mindenre megtanítottak, önállóan dolgozom. Csak lassan kicsit.Tegnap kaptam meg a riasztó kódom, meg egyéb saját jelszavakat. Elküldhetnek mert lassú vagyok, vagy mert néha soknak érzem a munkát?
72. fe22c2d57c (válaszként erre: 70. - 12d083b51b)
2018. jún. 8. 22:53
Ez jó dolog igen. 2-3 napja ezt teszem én is. Még a sablon e-maileket is kinyomtattam magamnak, hogy legközelebb tudjam mire mi a válasz.
71. fe22c2d57c (válaszként erre: 69. - Channa*)
2018. jún. 8. 22:50

Nekem is már mindent megtanítottak, de még néha vannak dolgok amikkel nem találkoztam.

Aztán ma mivel egyedül voltam, bitang sok volt a munka. A főnököt megkérdeztem, kaphatok-e segítséget aki egy kicsit velem dolgozna? Azt felelte, nem, mert ez nem szokás. Ha valaki szabin van, egy ember viszi a két személy munkáját. Biztos nyámnyilának hisznek. Így +3 órát maradtam bent mire végeztem egyedül. Tényleg attól tartok az ilyen dolgok miatt el fognak küldeni.

70. 12d083b51b (válaszként erre: 68. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 8. 06:58

Egyszer egy új munkahelyre egy napon kezdtem egy már korosabb, rutinosabb csajjal. És mit látok??

Csinálta a dolgát, amit tudott gyorsan végzett vele, amikben nem volt biztos, félre rakta. Majd a végén a korábbi időszakok anyagaiban keresett egy ugyanolyan dokumentumot (számlát), és kipuskázta róla, hogy az elődje mit is kezdett vele!!!

Elmés.

69. Channa* (válaszként erre: 68. - Fe22c2d57c)
2018. jún. 7. 20:32

Jaj, ne legyél már ilyen kishitű! Nem szabad, hogy megfélemlítsen bárki is. Igen is kérdezz! Csak úgy tudod megtanulni a munkádat!


Írtam, hogy én is szinte veled együtt kezdtem új helyen, és én már szinte mindent tudok. Lehet, hogy az idegeire mentem mindenkinek, de most meg örülhetnek, mert egy csomó dolgot levettem a vállukról:D

Már le is szúrtak kétszer, mert elkövettem két kisebb hibát:) És fogok is még:DDDD

És hallottam, amikor rólam beszélnek, hogy milyen vagyok. Azt mondták, hogy ügyes vagyok, mert szerencsére mindig kérdezek és így könnyebb nekik is, hiszen feltudják mérni, hogy mire kell nagyobb hangsúlyt fektetni az oktatásnál.


Tehát, ne aggódj! Kérdezz, és legyél kicsit erőszakos! Szedd ki a régiekből a neked kelő tudást, mert ugyan lehet máshogy is csinálni, csak sokkal hosszabb időt vesz igénybe....

68. fe22c2d57c (válaszként erre: 67. - 12d083b51b)
2018. jún. 7. 20:22
Érdekes helyzetbe kerültem. A kolléganőm szabira ment. Egyedül vagyok a héten két személy munkájára. Meg van bízva egy nő, hogy segítsen nekem. Azt mondta oké. Majd később azt mondta neki nincs erre ideje. Meg hogy hát ez ilyen ha valaki szabin van. Neki más dolga van. Ma kérdeztem valamit, majdnem leszedte a fejem. Így már kérdezni sem merek. Más illetők is a földbe döngöltek mert valamit nem tudtam.
67. 12d083b51b (válaszként erre: 66. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 31. 08:23

Nyugi, menni fog az! Mindig ellenőrizd le önmagadat, mielőtt egy melóra azt mondanád, hogy készen vagy vele.

A számítógépben az a jó, nem látszik utólag rajta, benne, hányszor mentél vissza egy-egy helyre, hogy valamit kijavíts benne! Majd a rutin meghozza, most a minőségre menj rá, és azok után már majd alakul a mennyiség is!

66. fe22c2d57c (válaszként erre: 65. - 12d083b51b)
2018. máj. 28. 21:46
Megkérdeztem. Nincs ilyen. De már maga a program nem is fontos, rájöttem. Hanem a határozatok, levelezés magas nekem amihez a program kell. 3 hete lesz lassan hogy a cégnél vagyok, de pár napja önállóan kell dolgoznom. El vagyok szomorodva, mert nehéznek érzem. Hibázok, lefelejtek dolgokat. Nem tudom bele jövök-e, vagy rossz döntés volt ez a hely.
65. 12d083b51b (válaszként erre: 64. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 21. 07:30

Kérdezd meg ezt a másik kolleganőt, hogy találsz- a net-en gyakorló (demo) programot + Használati Útmutatót, vagy hol, hogyan tudsz önszorgalomból otthon gyakorolni, mert: "valóban eléggé sok a kérdőjel benned".

Ezzel jelzed, hogy te sem vagy igazán megelégedve a betanítással.

64. fe22c2d57c (válaszként erre: 63. - 31bc25d879)
2018. máj. 20. 22:29

A második napomon valamit magyarázott nagyon. És visszakérdezett, hogy ez ugye érthető? Én meg cikinek éreztem azt mondani, hogy nem. Azt feleltem, hogy aha, azt hiszem... És a mögöttünk ülő kollégánk beleszólt, hogy nem csoda ha nem érti, mert hülyén magyarázol :D

Mert nem az alapokkal kezded, hanem bele a közepébe. Mire a tanítóm azt felelte, hogy sok dolgot neki sem magyaráztak el, hanem magától jött rá.

Aztán percekig ment a szócsata. A kolléga azt mondta, hogy nem lépésről lépésre tanít, hanem ugrál, meg hadar, meg kihagy dolgokat. A tanító meg azt mondta, hogy ez nem igaz. A kolléga meg, hogy ő mindig figyelt minket, és amíg ő jelen volt, ugrált meg hadart és kihagyta az alap dolgokat.

Összekaptak..

63. 31bc25d879 (válaszként erre: 62. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 20. 01:01

Biztos ideges és feszült. Neki is meg kell felelnie az új munkakörben.

Próbálj hamar betanulni.

Aztán persze olyan is van amit leírsz, hogy nem akarja átadni a tudását. Mondjuk ez nagy butaságra vall, nem lehet célja, hogy ne menjen gördülékenyen a szekér.

2018. máj. 19. 22:11

Már kb 2 hete vagyok a cégnél. Van 2 közvetlen kolléganőm. Az egyik akinek a helyére kerültem, mert ő feljebb menetelt a ranglétrán és áthelyezik másik részlegre. A másik meg az akinek ugyanaz a munkája mint nekem. Azzal vagyok legtöbbet, akinek a helyére kerülök. Nem tudok rajta kiigazodni. Egyszer kedves, türelmes, segítőkésznek látom. Máskor meg mint aki utál engem és elege van. Már félve kérdezek tőle, mert úgy válaszol mintha utálna. Kapkodva magyaráz, ide kattint-oda kattint, elhadarja, közben csinálja a dolgokat, nem tudok normálisan jegyzetelni. A másik nő sokkal segítőkészebb. Alap dolgokat tőle tudok meg, hogy pl a mappa amiben dolgozunk hol található meg a számítógépen. Vagy a programban mit hol találok. A másik nem mutatja meg az útvonalakat, hanem csak klikkel ide-oda.


Tegnap volt egy olyan dolog amit még első napomon egyszer ő megcsinált, én meg ültem mellette és figyeltem. Mert hiszen azt mondta, első nap csak figyeljem a munkáját. Én meg csak figyeltem, azt sem tudom pontosan miről beszél. Erre tegnap kérdezi tőle a főnökünk, hogy meg tudom-e csinálni azt a feladatot? Mire mondta ez a nő, hogy: "Egyszer már megmutattam neki, szóval tudnia kell". Hát azt hittem lecsapom.

Néha ilyen, néha olyan. Mint akiben az is benne van, hogy nem szívesen adja át a tudását? Nem tudom jól érzem-e, de folyton változik a hangulata, ami rém idegesítő.

61. fe22c2d57c (válaszként erre: 60. - L.luiselotte)
2018. máj. 13. 12:50

Nem köszöntem csókolomot senkinek végül :)

Akikkel eddig találkoztam mindenkivel tegeződtem. Kivéve a portások akik a bejáratnál vannak, mert idősek. Jó reggelt, meg Viszlátot mondok. De fiatalok akik itt vannak. 30-40 az átlag életkor ránézésre.

2018. máj. 13. 09:00
csak kérdem, nem muszáj válaszolni, a tegezés - magázódással hogy állsz ?
59. fe22c2d57c (válaszként erre: 58. - 12d083b51b)
2018. máj. 12. 17:11
Ez nagyon jó ötlet! :)
58. 12d083b51b (válaszként erre: 57. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 12. 16:36

Nézd meg, hogy a fejrész jobb felső sarkában van-e olyan lehetőség, hogy sugó, vagy van-e egy "?".

Ott lehet rákérdezni dolgokra, mit-hogyan-miként.


Keress rá a net-en, és ha olyan program, ami kereskedelmi forgalomban kapható, akkor annak van fent u.n. "ingyenes letölthető demo változata". Ez esetben otthon a saját gépeden tudsz vele gyakorolni, ismerkedni.

57. fe22c2d57c (válaszként erre: 56. - Channa*)
2018. máj. 12. 16:29

Nekem az a parám, hogy azt mondta hamarosan egyedül kell majd csinálnom, mert neki más feladatai is vannak mint engem tanítani.

Ez az ide-oda kattints is tipikus. Vannak bizonyos billentyű kombinációk amivel a programban lehet lépkedni, lapozni stb. És csak lépked, lépked jó gyorsan a 2. nap. És X idő után megkérdeztem, hogy mivel lapozol? És akkor mondta el a kombinációt hogy mit kell.

Meg más dolgoknál is hadar, kattint ide-oda, átmegy másik programba. De tényleg még a jegyzeteim sem értem igazán.

56. Channa* (válaszként erre: 55. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 12. 15:57

Nekem a 4. hetem és még én is úgy érzem, hogy nem tudok semmit.

Múlt héten csütörtökön úgy éreztem, hogy most látok elsőre totalcommandert, pénteken meg majd nem megkérdeztem a gépre, hogy mi ez?:DDDD

A nő, aki nekem mutogat dolgokat, is így csinálja, ahogy neked. ide húzd, oda húzd, erre nyomj rá, arra nyomj rá, stb. Én viszont keményen belekérdezek: ezt most miért csináltuk, mesélnél a könyvtár struktúráról? Miért ezt a programot használjuk? stb. Sajnos nem igen tud válaszolni, mert köze sincs az informatikához, és épp ezért mondja azt, hogy ide húzd, és ha nem húzom (mert én billentyű kombinációkat használok) akkor felsikkant:DDDD

Na, így a 4. hét végére rájött, hogy én máshogy csinálom és az nem baj.

Ja, és a legrosszabb, hogy 6 régi kolléga van és mind másként mond el dolgokat, de már átlátok rajtuk:DDDDD

Rengeteg egyéb oktatáson is részt vettem, mert ugye a program, amit fejlesztünk más és más termékek is vannak benne, amik nem idegenek számomra, de közel 20 éve nem foglalkoztam ilyen termékekkel, de már jönnek vissza a dolgok. Remélem a főnökök is úgy látják majd, hogy jól döntöttek, amikor engem kerestek meg a munkára:D


Ne parázz! Fog ez menni!!!!

2018. máj. 12. 15:18

A betanulás. Katyvasz van a fejemben. A nő aki tanít, csinálja a munkát, én figyelek, jegyzetelek. Aztán néha átadja hogy én is csináljam. De nem látom át a folyamatot hogy mi mi után következik. Ma átnéztem a jegyzeteim, hogy tanuljak. De nem értem :(

Mert van amit 2-3szor is felírtam máshogy szerintem. Szóval nem tudom... jó, még csak 3 nap kb.


Zárójelben teszem hozzá, az egyik nő rászólt arra aki tanít, hogy szarul tanít. Mert nem az alapoktól kezdte, hanem rögtön szakszavakat, rövidítéseket használt. De nem magyarázta el mik azok. Aztán szinte összekaptak ezen.

Azt mondta, "nekem sem magyarázták el az alapokat és mégis megtanultam".

2018. máj. 12. 15:10

Sziasztok! Meg volt az első hetem. Vagyis 4 napom mert kedden kezdtem. A fogadtatás jó volt. A hölgy aki felvett, az ajtóban várt engem. Körbe vezetett az épületben, bemutatott szinte mindenkinek. Úgy 40 emberrel fogtam kezet aznap :D

Kedvesek voltak, mosolygósak. Két lány elhívott magukkal ebédelni. Azóta velük eszem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook