Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis korkülönbség a picik között. Tippek vagy tanácsok jól jönnének fórum

Kis korkülönbség a picik között. Tippek vagy tanácsok jól jönnének (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 10. 00:28
Sziasztok. Él még ez a fórum???
31. betti.csoka (válaszként erre: 1. - Zsanettiko)
2015. ápr. 23. 19:12

Kedves Zsanettiko.

Végülis hogy alakult? Megszületett a kisbaba? Milyen így az élet? Az én kisfiam 8 hónapos és terhes vagyok a következővel. Kíváncsi vagyok, mire számítsak. Érdekel a beszámolód. :)

30. kimás (válaszként erre: 23. - Zsanettiko)
2013. jan. 28. 09:07

Szia, nekem végül megjött. Nem is baj, persze nagyon örültünk volna neki, de kicsit későbbre terveztük a kistesót.

Neked sok boldogságot és kitartást!! :)

2013. jan. 18. 19:17
Köszönöm Neked is! :)
2013. jan. 16. 19:42
Sziasztok. Hát gratulálok. Kitartást hozzá. Nálunk is ekkor a korkülömbség a gyerekek között annyi a külömbség hogy van egy 7 éves nagy testvér is. Minden nap csak arra godolj hogy milyen jó hogy vannak. Nem egyszerü amikor egyszerre éhesek vagy szomjasak de szervezés kérdése míg a kicsit etetem addig a nagyobb is kap valamit enni. Tisztába tevés egymás után és mindig a nagyyal kezdem hogy ne legyen hiszti belölle. A kicsi még nem tud szólni de ha igy csinálom megszokja. Imádom öket. Sok boldogságot!
27. zsanettiko (válaszként erre: 26. - 8ed46bf585)
2013. jan. 16. 09:10
Igen,nagyon sok jót írtál,köszönöm :)
26. 8ed46bf585 (válaszként erre: 1. - Zsanettiko)
2013. jan. 16. 03:39

Szia!

Nálunk 18 hónap a korkülönbség,2 fiam van. A nagy augusztusban lesz 2,a kicsi márciusban 1 éves. Jelenleg ott tartunk,hogy a nagynak semmi nem jó,állandóan hisztizik,morog,olykor még taszigálja is a kicsit. Annyira figyelem-éhes,hogy átszokott a nagy ágyba,így mi,szülők szinte sosem tudunk egy igazit pihenni. Próbálok türelmes lenni,olyan napokat szervezni,amikor a pici a mamánál van,hogy csak a nagyra figyeljünk néhány órán át. Ilyenkor kicsit feltöltődik,és néhány napig nyugi van. Persze,minden gyerek máshogy kezeli a kistesó érkezését. Az is szokott segíteni,ha felnőtt dolgokat bízok rá,pl.söprögethet,főzésnél besegíthet,ilyenkor érzi,hogy fontos,amit csinál. Az a furcsa,hogy nekem az első néhány hónap tűnt könnyebbnek,csak azóta nehéz,mióta a pici eléri a játékokat,és vele is játszunk. Ilyenkor a nagy unatkozik,mert őt már nem érdekli a gurigázás,vagy az autó tologatás,és kezdődik a nyúzás,hogy vele is... Remélem,hamar megtanulnak együtt játszani,addig is a nagy festeget,ragaszthat,a lényeg,hogy azt még a kicsi nem csinálhatja! Hát,nem könnyű! Viszont nem teljesen értek egyet azzal,hogy csak az adott napot kell túl élni,arra kell koncentrálni! Szerintem minden napot MEG KELL ÉLNI,ettől lesz szép,és én pl. altatás után a következő napra összerakom a kaját,vagy csak előkészítem,hogy ne azzal menjen el a másnap,hogy a konyhában állok! Ez esténként maximum 1,5 órát vesz igénybe,és ezt az időt is velük tudom tölteni! Nálunk apa vásárol,ha kell éjjel,munka után,így mi vásárlás helyett sétálunk.

Sok sikert,és boldogságot nektek,remélem,írtam valamit,ami segíthet!

25. zsanettiko (válaszként erre: 24. - Manyik)
2013. jan. 15. 13:00
Ó akkor gratulálok Nektek! És köszönöm, hogy írtál. Ilyenkor mindig úgy meg tudok nyugodni. :)
24. manyik
2013. jan. 15. 12:21

Sziasztok! Nálunk 15hónap és egy nap van a két gyerkőc között (kislány, majd kisfiú). Én még javában szoptattam még éjszaka is, nem védekeztünk, előtte levő hónapban volt először ismét menzeszem. Nem is hittük, hogy összejöhet (legalábbis ilyen gyorsan), mert a kislányunk 4,5év várakozás után lomikbaba.

Egyébként az elején tényleg nagyon nehéz, nekem segítségem sem volt, a férjem dolgozott, mama távol. De egyre könnyebb lesz, úgyhogy kitartás! Szerintem nagyon fontos a következetes napirend, amit még az előttem szólók nem írtak. Nekem így sikerült azt hiszem túlélnem, az elején voltak harcok, de mára ebéd után együtt alvás van (2óra), este együttfürdés (20óra), majd együtt lefektetés és utána alvás.

Most már időnként együtt is játszanak, igaz vannak féltékenységek és veszekedések is, de majd megtanulják kezelni.

Egy fontos dolog, ezt nekem nemrég mondták: sosem szabad őket összehasonlítani, főleg, ha eltérő neműek.

23. zsanettiko (válaszként erre: 22. - Kimás)
2013. jan. 14. 12:43
Megszakítással védekeztünk. Majd ha csináltál tesztet, írj :)
22. kimás (válaszként erre: 1. - Zsanettiko)
2013. jan. 14. 10:16

Szia, bocsi a kérdésért, de védekeztetek? Mert nekem is késik és mi védekeztünk óvszerrel és nem vettük észre, hogy baj lenne. Tesztelni még nem teszteltem.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de nekem 9 hós a fiam, úgyhogy hasonló cipőben járunk

2013. jan. 11. 19:52
Persze amíg szoptatsz csak koffeinmentes kávét javaslok, nehogy felpörögjön a baba. :)
2013. jan. 11. 19:50
Egyébként az elején tényleg az a lényeg, hogy valahogy túléld. Minden segítséget fogadj el, amit csak lehet. A házimunkát meg a szükséges minimumra szorítsd vissza. Ha megteheted kicsit menj el otthonról egyedül, ha csak fél órára a boltba, az is számít, de a kávézás még jobb. Utána könnyebb újult erővel belevágni.
2013. jan. 11. 19:45

Köszi Mindenkinek! Mujoka, le a kalappal!

Jó olvasni ezeket,erőt adnak! :)

18. Kistanítónéni (válaszként erre: 17. - TiffanyMary)
2013. jan. 11. 19:40
Egyébként van néhány ismerős, ahol a 15 hónapos mellé két pici jött. Na az kemény. Nálunk a nagyobb már 13 éves volt.
17. TiffanyMary (válaszként erre: 16. - Kistanítónéni)
2013. jan. 11. 19:38
akkor téged nehéz überelni :D
2013. jan. 11. 19:34

Nálam két perc van a fiúk között. Nem tudom mi a nehezebb ez a két perc vagy a két év. Biztos nem lesz könnyű az eleje, de olyan gyorsan elszalad az idő. Utána meg összenőnek, tudnak együtt játszani, meg szuper amikor szeretgetik egymást.

Jó, ha valamennyire össze tudod hozni a napirendjüket, bár ez az elején még nyilván nem fog menni.

15. mujoka
2013. jan. 11. 18:34

Szia!


Az elején nem könnyű de utána nagyon jó az én kisfiam most 6 hónapós a kislányom pedig 26 és a legisebb még a pocakban van a két fiú között a korkulömbség 11 hónap lesz :-D

Gratulálok!

2013. jan. 11. 18:22

Szia


nekem is 15hónap a két kislány között a különbség. nagyon nehéz, de a 6. hónaptól, már annyira nyitott volt a kisebbik, hogy a nagyobbtól sok mindent elles. járni a kisebbik 9hónaposan tanult meg mert akart a testvére után menni. nagyon aranyosak, amikor reggel ha a kisebbik kel korábban akkor megy a nővéréhez és öleli, de fordítva is igy van.

gratulálok a kicsihez, sok örömben lesz részed, és jó, hogy anyukád is kéznél van, majd a nagyobbra sokat fog vigyázni. nálunk eddig nem volt testvérféltékenység mert sokat mondtuk a nagyobbnak, hogy szeret téged a hugocskád. nem szabad semmin idegeskedned, az is fontos. be kell vonni már amennyire lehet különböző dolgokba - a pelusozásba, pl fogja meg a lábát. kb 1 hónapja (kicsi 11hónapos volt) már együtt fürdetem őket, így sok idő plussz lesz.

2013. jan. 11. 18:22
Köszönöm, Mindenkinek! :)
2013. jan. 11. 18:17
Nálunk 18 hónap a különbség. A kicsi most lesz egy éves. Apa külföldön dolgozik, anyukám másik városban lakik. Nem volt egyszerű, de minden nap könnyebb. És ahogy szeretik egymást, az mindent megér! Ahogy már többen írták, az adott napot kell "túlélni". :)
11. mmacus (válaszként erre: 1. - Zsanettiko)
2013. jan. 11. 18:15

A két nagy között nekem is 22 hónap a korkülönbség. Nem volt olyan nehéz, nekem kéznél ugyan nem volt segítség, de ha kértem, bármikor.

Pár hónap alatt kialakul egy olyan napirend, ami mindkét kicsinek megfelel és tartható.

Persze, volt, hogy úgy éreztem az elején, hogy folyamatosan pelenkázok-etetek-altatok valakit:)

10. bdioda (válaszként erre: 1. - Zsanettiko)
2013. jan. 11. 18:15

Szia! Nálunk 15 hónap van a gyerekek között, a fiam a nagyobb, ő októberben volt 4 éves, a lányom pedig tegnap volt 3.

Tényleg az első évet túl kell élni (én sok napot éberkómában töltöttem), de ha van segítséged, nem lesz nehezebb, mint nagyobb korkülönbségnél!

Én most imádom, hogy csak ennyi van köztük, nagyon összenőttek, mint az ikrek :)

Amikor nemrégiben a lányom letette a pelust, örömtáncot járva dobtam ki a pelenkázót a fürdőből, mert belegondoltam, hogy 4 éven át pelenkáztam minden nap :D

9. TiffanyMary (válaszként erre: 8. - Papp Szilvia)
2013. jan. 11. 18:11

húúúú de borzasztó volt nekem is, amikor a kicsi még 2x aludt (de. és du.) a nagyobb meg délben.

Mindig volt valaki a nyakamon :)))

és mindig csendben kellett tartani (a lehetőségekhez mérten) az egyiket h. tudjon aludni a másik :D

viszont mikor a nagy megpuszilta a kicsit, aztán később már a kicsi is a nagyot, akkor nem bántam azt sem ha a világ fejre áll :)))

2013. jan. 11. 18:07

nálunk is 22hó,de huhhhhhhhhh.kösd fel a gatyót!!!

öröm,ÖRÖM a négyzeten,de nagggggggggyon nehéz:(((

ahogy írják csak az adott napra figyelj h átéld,megéld,ne gondolj arra h másnap is van nap:)...ráadásul télen még kimenni se lehet a játszóra:(

néha borzalmas,kész téboly,őrültek háza,mi most tartunk ott h 11től este 6ig vki mindig alszik:D met h a kicsi 3szor a nagy jó esetben egyszer...ááá...

de amikor egymással bohóckodnak,és kacagnak a másikon,meg ölelik egymást,akkor minden rossz pillanat széép válik az emlékeimben:)))

2013. jan. 11. 18:02

[link]


itt sincs egészen két év a gyerekek között.

olvashatsz a mindennapokról

kendőzetlenül, őszintén

2013. jan. 11. 18:01
az első évet túl kell élni, nincs más mód :) az, hogy van segítséged, sokat számít, nem leszel olyan nyúzott
5. zsanettiko (válaszként erre: 4. - TiffanyMary)
2013. jan. 11. 18:01
Persze, ő 3műszakban van.
4. TiffanyMary (válaszként erre: 3. - Zsanettiko)
2013. jan. 11. 17:59

a párod azért gondolom zömében dolgozni jár majd.

de ha anyukád -szó szerint- kéznél van, az szuper!

3. zsanettiko (válaszként erre: 2. - TiffanyMary)
2013. jan. 11. 17:59
Köszi! Segítségem van, itt van a párom is,aki maximálisan segít nekem, meg velünk lakik anyukám is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook