Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új élet, egyedülállóként fórum

Új élet, egyedülállóként (beszélgetős fórum)


1 2
52. Enissa (válaszként erre: 51. - Channa*)
nov. 29. 20:25

Most vegyes a tüzhelyem, csak akkor lenne gond, ha se gáz, se villany nem lenne. De van turista spirutusszal működő főző, meg tudom oldani azzal is az egytálételt. Sőt egyszer vasalón főztem lecsót. Túlélő típus vagyok.:)

Központi fűtésem van, de a legnagyobb szobában, van cserépkályha, gázzal. A legjobb megoldás szerintem, ha semmi nem lenne , akkor kivetetném a Hérát, és fával fűtenék.

51. Channa* (válaszként erre: 45. - Enissa)
nov. 29. 20:07

Nálunk egyszer azért volt 3 napig áramszünet, mert kigyulladt a fő vezeték a társasházban, ahol laktunk. Szerencsére gázunk volt és nem fáztunk, főzni is tudtunk, de nem volt túl jó dolog 3 napig áram nélkül lenni.


Már itt is volt egyszer 3 órán át áramszünet, de azt nagyon nehezen bírtuk, mert itt meg minden árammal megy, azaz se fűtés, se főzés, se kávézás, se fürdés nem lett volna, ha tovább tart...

50. Napsugár8 (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
nov. 29. 16:16

Küldjek? :))

Kérj a szomszédból, vagy elkészíted két edényben egymás mellett őket. Vagy két részletben egymás után. Csak akkor az első sütést már utána kell melegíteni. De valahogy megoldod, ahogy én ismerlek. :))

49. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Enissa)
nov. 29. 16:13

Meg annak is jó a fagyasztás, ahol kicsi a lakás, és nincs más tárolóhely. A 35 nm-es lakásban egyetlen beépített szekrény a spájz, ott a nagyobb, ritkábban használt edények, tálak, a tartalék liszt, stb. is alig férnek el. Befőttet, savanyút, amennyi kell magamnak, azt megveszem. Felbontás után a normál hűtőben elfér.


Én a téli 5 hónapra való zöldséget fagyasztom, karácsony előtt az egekbe szökik az ára. Húsból max. egy hóra való nyers készletem van általában. Abból szinte mindig van valahol akciózás. Kinek-kinek mi a jobb, mi az előnyösebb.

48. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Napsugár8)
nov. 29. 16:08
de nincs nekik,
47. tumbo2 (válaszként erre: 45. - Enissa)
nov. 29. 16:08
hát az unkaöcsém fagyasztva veszi a húsos csontot a kutyáknak.ha nem lenne egy tízkilós tömbben,húslevesnek is jó lenne.kilója kétszáz forint.
46. Napsugár8 (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
nov. 29. 16:08
Szólj a lányodnak, hogy akkor a plusz vendégek miatt adjon nagyobb edényt is. :))
45. Enissa (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
nov. 29. 14:50

Nem, nem kertes házban élek, így az ellenkezője is igaz, hogy bizony akár kerületrészek is maradhatnak, gáz-villany-víz nélkül.

Ominózus villanykimaradás, lehet több is volt, mint 3 nap.

Talán 12 éve nem is az én lakta kerületemben beszakadt az Egyetem, és Nagycsarnok közötti útburkolat, én éppen külföldön tartózkodtam, de az én kerületemet is érintette. És nem a kaja volt a legnagyobb gond, hanem az édesapám oxigénfejlesztője, szerencsére nem volt kritikus állapotban.

Az volt a szerencsém, hogy szóltam fotózzanak le mindent, ami ment a kukába, így valamennyi kártérítést kaptam, kb. 4 hónap múlva.

Egy trafó meghibásodása, nem település függő.

De volt a mi házunkban 2 hétig vízhiány is. Vagy 3 hétig nem volt gáz, mert vezetéket cseréltek.

A lefagyasztás meg tényleg annak jó, aki megtermeli a zöldséget, gyümölcsöt, neveli az állatokat, meg akinek az esik jól. :)

Nekem úgymond a számban van minden, sokszor sokkal olcsóbban, mint vidéken kapható, így nem kell fagyasztószekrényeket tele raknom. Annak ellenére van most is kb. 10 kg hús is fagyasztva, mert megveszem, sok lesz, vagy mást készítek, de aztán nincs kedvem kiolvasztani, veszek frisset. Pont a napokban kérdezte valaki valamelyik fórumon, mennyi ideig húzná ki valaki a tartalékaival, és én biztos közel 6 hónapig ügyesen feldolgozva az élelmiszert kihúznám, de se gyümölcsöt, se zöldséget, nem fagyasztok le sosem.

44. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
nov. 29. 14:27
most vettem fél kiló combot,mondja az eladólány,ez biztos több.szerintem másfél kiló,amennyi húst vettem én életemben,ránézésre megmondom.60 deka volt.hogy én milyen bajban vagyok.a lányom meghívta a húgomat,meg a fiát is karácsonyra.rendeltem még négy kacsacombot,de akkora edényem nincs,amiben elfér a nyolc darab.aztán a rántott hús,meg a sajtos csirkemell.akkor hatan leszünk,atyaég.
43. tumbo2 (válaszként erre: 38. - 55Judit)
nov. 29. 14:17
na a villanytól,gáztól félek,mikor lefényképezték mindet,kérdezték,hogy hozzányúltam,nincs az a pénz.én főleg a villanyt tisztelem,főleg mióta ráültem a vécére,aztán rázott.
42. kannanana (válaszként erre: 34. - 55Judit)
nov. 29. 13:51
Nálunk lakásonként vannak eszközök, nem férfihez kötve. Szerencsére. 😅
41. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - Lady Lavender)
nov. 29. 13:47

Húsokat én is akkor veszek, amikor akciósak. Amikor a heti menüt tervezem, akkor írom a listát, mi kell még hozzá.

De erősen tartózkodok már az olyan árutól, amitől "szabadulnának", sokszor belefutottam, hogy a szav. idő pár nap múlva lejár!!! Sőt volt, hogy már aznap! lejárt.

Többször volt, hogy a fél kg-os kenyér szav. ideje 3 nap múlva lejárt, nekem pedig annyi egy egész hétre elég szokott lenni. Nem mindig az az olcsó, amit leáraztak.

40. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Enissa)
nov. 29. 13:41
Igazad van, amennyiben valaki kertes házban él könnyen meglehet, hogy a szolgáltató napokig felé sem megy. Ahol én lakok, az épületen belül 100 lakás van, és körbe vagyunk véve egyéb panelházakkal... több száz lakást nem hagynak napokig áram nélkül. Talán ez az egyedüli jó az ilyen skatulya-házakban. :))
39. Lady Lavender (válaszként erre: 14. - Enissa)
nov. 29. 10:55

Nekem ezert van kb. 20-20 valtas hosszu ujju polom itthoni alaoltozosnek meg jatszosnak, fehernemuvel is Dunat tudnek rekeszteni. Olcsobb volt egyszer beruhazni es nagy szennyestartot hasznalni, mint fel dobnyi mennyiseget mosni egyszerre.

Meg eleg minimalisan futok megszokasbol. Csak par hete vettem eszre, hogy gond volt a futessel, mert vendegem volt. Maskulonben csak neha fel orakra benyomtam olykor a ventilatoros futest, esetleg akkor, ha mostam.

De a mosast is ugy szoktam megoldani, hogy kinezem az idojarast, amikor napsutes es melegebb van, akkor ajjeli arammal lefut a program reggelre, estere (szinte) szaraz ami kint logott.

38. 55Judit (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
nov. 29. 10:40
Nálunk a fiamnak nem jelent gondot se a víz, se a villany, se barkácsolás, kerékpár-motor, régebbi autó javítás, a gázhoz is csak biztonsági okokból nem nyúl. Sok szerszáma van, de mivel a javát elvitte magával, így egyedül nem sokra megyek én se.
37. 55Judit (válaszként erre: 36. - Lady Lavender)
nov. 29. 10:36
Ügyesen csinálod!
36. Lady Lavender (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
nov. 29. 10:34

En pont ugy szoktam sporolni a fozessel, hogy nem tervezek. Azt veszem, amitol szabadulnanak.

Hozzateszem, 2 uzlet van bo 10 perc setanyira, ha meg a varosbol jovok haza, 5 perc kitero.

35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - 55Judit)
nov. 29. 09:33
én ügyesnek nem mondanám magam,persze van amit meg tudok csinálni.de a vejem örökölte a lányom apjának a szerszámos ládáját,aki bányamérnök létére mindent meg tudott csinálni.a centrifugától a kerítésig,igaz ahhoz kellett az akkor még gyerek unokaöcsém segítsége.de ő is roppantul ügyes,a kiserdőben csinált egy faházat,ott vannak a kutyák.de szépen be is rendezte.
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Kannanana)
nov. 29. 08:07

Legtöbbször nem is azért áll meg a világ egy nő előtt mert nem lenne képes orvosolni egy hibát agyilag. Hanem az eszköz hiánya. Egy csöpögő csaphoz is legalább 2 féle fogó, kulcs kell. Legyen otthon a fakanál és a húsvilla mellett! legyenek tartalék izzók, csavarhúzók 1-2 méretben, esetleg kombináltfogó, kapaács, egyéb apróság. Ezek egyértelmű eszközök ott ahol férfi van, de egyértelműnek kéne lenni akkor is, ha egy nő egyedül él.

Nem hülyék vagyunk a javításhoz - legalábbis én - hanem eszköztelen.


Most pl. A vízóra aknában egész nyáron csöpögött a kerticsapnál a víz. Most vettem észre mikor elzártam a csapot télire. Nem lenne gond venni egy csapot és kicserélni, de nincs hozzá szerszámom. Ha vennék a csapon kívül azt is, de lehet hogy csak újra kell szigetelni, a szerszámköltség legalább annyiba kerülne mint mester munkadíja ha nem több, és akkor még én szívok az aknában. Ehhez én is mestert hívok majd tavasszal, vagy nem nyitom ki többet azt a csapot.

nov. 28. 20:53

Megértelek. Nekem nincs férfi testvérem, gyerekem se, férfi rokonom sem él már. 😞 Sőt a munkahelyemen is többnyire nők dolgoznak a csoportomban, és olyan régóta nem vagyok ott, hogy random kollégákat kérjek meg. Ismerősök között még akad férfi, de azért ott is fizetni kell valamennyit…

Viszont a neten rengeteg dolgot megtalálsz, én is szereltem már így ajtót, lámpát és csapot is. Nem mondom, hogy minden tökéletes lett, és volt, amikor segítséget kellett kérnem, de azért egyre több mindent megtanul az ember egyedül is megoldani.

Ami viszont nagyon fontos, hogy a 15 éves lányod ezt látni fogja, neki ez lesz a normális, hogy egy független nő is képes ezekre. Nekem felnőttként sokkal nehezebb volt ezzel megküzdeni, mert otthon mindig a klasszikus szerepeket láttam. Édesanyám a mai napig körbetelefonál mindenkit, ha valami történik a házban. 😄 Szóval fel a fejjel, merj nekilátni egyedül is a dolgoknak!

nov. 27. 23:04

A link lemaradt...


[link]

31. Amaunet (válaszként erre: 29. - 55Judit)
nov. 27. 23:03

Hasonló szekrényeim vannak. A típus megjelölésre most nem esküdnék meg. Arra viszont igen, hogy ezresekkel kevesebb a villanyszámlám, mint mikor a 30 éves Zanussi ládát használtam.

Arra is megesküszöm, hogy szerdán kezdődött az áramszünet és pénteken délben állt helyre a szolgáltatás. A leírásban visszamelegedési időnek 25 órát írnak, ami a minimum, amiben biztos a gyártó. A szekrényeim fullra tele voltak és az áramszünet alatt nem nyitogattam őket. Napokat számoltam... Ha nem is volt 72 óra, de 50 biztosan.

30. Enissa (válaszként erre: 29. - 55Judit)
nov. 27. 18:07
Erre én is kíváncsi vagyok, én csak 18-max. 36 óráról hallottam.
29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Amaunet)
nov. 27. 18:01

Tudnál olyan fagyasztószekrényt linkelni ami viszonylag keveset fogyaszt, és 3 napos áramszünetet is kibír?

Az én szekrényemet illene kicserélni, 22-23 éves. Kb. 10 órát bír ki áram nélkül hogy ne olvadjon le.

28. Amaunet (válaszként erre: 22. - 55Judit)
nov. 27. 17:12

Akkor, ha régi. Volt egy őskori fagyasztóládám - zabálta az áramot. Plusz időigényes volt belőle bármit is előkotorni. Lefagyott a kezem közben.

Vettem két nagy, energiatakarékos fagyasztószekrényt és kevesebb kevesebb a számla, mint korábban.

Volt nálam 3 napos áramkimaradás, de a fagyasztóknak meg se kottyant.

(csak én mentem el egy ismerős boltjába dolgozni, mert ott volt aggregátor😊)

27. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Enissa)
nov. 27. 17:10
pont akkor volt itt a lányom,mikor a nyárikonyhában tönkrement a villany.így aztán elvitt mindent.meg is csinálták huszonötezer forintért.
26. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
nov. 27. 17:07
piac van ,nagyon szép,de ott egy árva lélek nincs.
25. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
nov. 27. 17:03
piac,meg nénik?hát itt olyan nincs,az idén semmi sem termett a kertben.
24. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
nov. 27. 17:00
két napja írom,mi kell a sütéshez főzéshez.a lányom eljön,megsütünk minden sütit,aztán náluk főzök.hát,ha elvisznek,akkor elmegyek.de fájós lábbal,két átszállással nem.vissza pedig pláne,nem,délután,estefelé busz sincs.
23. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 16:52
Ügyes vagy, úgy is kell! Én is először megnézem az akciós újságot, már az is megvan ami 30.-ától érvényes. Ha vettem mindent amit érdemes, utána döntöm el mint lehet azokból kreálni. Amiből érdemes, teszek a fagyóba is. Ez csirke hús szokott többnyire lenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook