Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új élet, egyedülállóként fórum

Új élet, egyedülállóként (beszélgetős fórum)


1 2
22. 55Judit (válaszként erre: 18. - Enissa)
nov. 27. 16:48
A fagyasztó sok áramot használ. Én is féltem a gyümölcsömet egy esetleges hosszabb áramszünettől, de szerencsém volt eddig. Viszont bármilyen drága is a fagyasztás, epret, málnát, fügét akkor is rakok be. Ezek drága dolgok, megéri fagyasztani is.
21. 55Judit (válaszként erre: 18. - Enissa)
nov. 27. 16:44
Én nem rakok fagyasztóba zöldséget. Üvegbe megy paradicsom, zöldbab, uborka. Cukkini, sütőtök, retek, cékla még sokáig lesz a kamrában, kint pedig van frissen szedhető tépősaláta és kapor. Épp ma néztem, ha így marad az idő, még egyszer megszedem a sóskát. Gyümölcs viszont megy a fagyóba nem kevés, mert februártól május közepéig nincs friss itthon.
nov. 27. 15:00
Zöldségféléket blansírozom és úgy teszem a fagyasztóba. Megmarad roppanósnak és a szine is szép marad.
19. Enissa
nov. 27. 14:34
18. Enissa (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
nov. 27. 14:32

Lehet, hogy olcsóbb, nem számoltam még ki, de szerintem nem annyira, ha x mennyiségű áramot elfogyaszt, nem beszélve arról, ha netán meghibásodik, valamiért hosszabb áramszünet van, nálam előfordult 3 napos áramszünet, minden tönkrement.

Akkor már a zöldséget érdemesebb sóban eltenni, de ez tényleg mindenkinek más.

Én szeretem frissen megvásárolni.

Vagy zöldséget, répát, lehet homokban is tárolni, az nem kerül semmibe.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 14:27
Ha van fagyód, és van helyben piac, akkor nyáron érdemes a télire való zöldségeket a falubeli nénikéktől megvásárolni. Nyáron nincs fűtés számla, azon a pénzen havonta pár ezer ft-on az éppen aktuális zöldségeket olcsóbb megvenni, mint télen a boltból a fagyassztott, vagy konzerv formában. Ahogy terem: borsó, bab, karalábé, karfiol, uborka, tökfélék, a végén a zöldpaprika, répa, gyökér. Amit esetleg saját kertben meg tudsz termelni, azt is érdemes berakni, télen jó lesz az!
nov. 27. 14:20
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm!:) A falu, ahol élni fogunk, nem olyan kicsi, van több bolt, normális nyitvatartással. Én is a főzésre gondoltam, mint takarékoskodási lehetőség. Eddig is mindig azokból főztem, amik akciósok voltak.:))
15. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 14:01

Ha van kert, akkor ne hagyd parlagon! Heti néhány óra munka és lesz zöldség, gyümülcs az asztalon.

Ha gazdálkodásra alkalmas az ingatlan, akkor érdemes néhány baromfit tartani. Mindig kéznél lesz a tojás és a fazékbavaló.

14. Enissa (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 13:58

Ha nekem lenne rá szükségem, a lakásban alacsonyabb lenne a hőmérséklet, lehet nagyon jó thermo nadrágokat, felsőket venni otthonra, nem drágák. Én, ha utazom Angliába, mindig viszek magammal ilyet, mert ott fázom, de nem akarom , hogy miattam nagyobbra vegyék a fűtést.

Ha van lehetőséged, ne naponta moss.

És az ételen lehet a legtöbbet spórolni, mint gyakorló háziasszony biztos vannak jó ötleteid.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 13:46

Amikor elfogy valami a konyhából, háztartásból, felírom egy listára.


Minimum egy hétre (jobb kettőre) előre készíteni egy menütervet, és amikor menni akarsz vásárolni, azt nézd meg, hogy ahhoz!!! és kizárólag csak ahhoz, mit kell venned. Mindig csak max. egy hétre előre vásárolj, mert ha valami miatt borul a terv, és a bevásárolt cuccok ott lapulnak a polcodon, a pénz pedig éppen másra kellene.

Persze a kérdés, milyen vásárlási lehetőségek lesznek abban a településben, vagy éppen csak heti 1-2 alkalommal lesz nyitva bolt. Ez esetben a fentiek nem igazán követhetők.


Otthon készített sajt, túró, és otthon sütött kenyér 30-50 %-kal olcsóbban kijön, mint a boltban vásárolt. Kérdés, mennyi szabadidőd lesz. Munkahely helyben, vagy naponta ingázol.

nov. 27. 13:34
Köszönöm! És olyan ötleteket tudnátok írni, amikkel kicsit lehetne a pénzt "fogni"?
11. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 13:34

Nem viccnek írom, de a legjobb információt, mindig a helyi kocsmában tudod beszerezni, megkérdezed a pultost, hogy tud-e ajánlani a keresett munkára embert.

Amikor a telket vettem, így oldottam meg, és tökéletesen elvégezték az ajánlott emberek a munkát.

Anyagiak: Lehet így nem is kell annyit költened, kiesik az étel, a mosás, külön vasalás, utána való takarítás, persze nem mindenkire vonatkozik ez, de azt írtad cselédje vagy.

Több szabadidőd marad, netán vállalhatsz valami mellékállást, a gyerek sem akadály már, szinte felnőtt.

10. tumbo2 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
nov. 27. 13:29
végül is sikerült egy nagy fém polcot föltennem a falra.igaz a kezem csupa vér lett.
9. tumbo2 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
nov. 27. 13:26
a lányom apja mindent megcsinált,de sajnos meghalt.a vejem is nagyon ügyes. két fiútestvérem volt,de semmihez sem értetek,mint az apám.
8. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
nov. 27. 13:23
villany,gázszerelőm van.nagyon megbízhatók.
7. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 13:13

Milyen férfimunkákra gondolsz? Kevés kivételtől eltekintve nincs női vagy férfimunka, csak munka, aminek az elvégzését meg lehet tanulni. Pl. egy csaptelepet te is ki tudsz cserélni, vannak hozzá leírások, oktatóvideók a neten.

A kivételek:

Ha komolyabb szaki kell, pl. villanyszereléshez, akkor hívj egyet (nem könnyű megbízható embert találni, érdemes megkérdezni az ismerősöket, szomszédokat).

Nehéz fizikai munkákat is rá lehet bízni a megfelelő szakemberre.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 12:34

Szerintem ma már nincs olyan, hogy "férfimunka". Egy zsákot is arrébb lehet tenni, ha van egy molnárkocsid, egy csavart is be lehet fúrni, ha van eszközöd hozzá.

Ha nagyon másra akarod bízni, bizonytalan vagy, akkor minden településen vannak olyan "barkács" emberek, akiket házhoz lehet hívni egy kis segítő munkára.

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 12:05

Kreatív leszel ha magadra maradsz. Rádöbbensz mennyi mindenre képes vagy egyedül is.

2 fizuból biztos könnyebb volt, de a nyugalomért cserébe megéri jobban spórolni mint eddig. Kétszer is átgondolod majd mit kell megvenned, mit nem. Ez úgy ösztönösen jönni fog. Mi nők, nagy túlélők vagyunk! Sok sikert kívánok az új életedben!

Én is egyedül neveltem fel a fiamat. Másodszor most maradtam nagyon egyedül mikor már megöregedtem, fiam pedig külföldre távozott. Ez előtt sok dologra megkértem őt, most meg sorra megcsinálok mindent ami szükséges. Neked is menni fog. Ha lesznek nehézségeid, néha egy szakembert hívni kell, mert gázt vagy villanyt én se szerelek.

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 12:03

Nekem a férjemen kívül vannak férfiak a környezetemben.

Bátyám, unokatesók, kollégáim és ugye fiam is van.


És magam is megtudok csinálni jó sok férfi munkát.


Amennyiben nem lenne senki a környezetemben, aki tudna segíteni, akkor én csinálnám meg, ha nem tudnám kifizetni.


Én tudok sok dolgot, pl. tapétázás, festés, mázolás, laminált padlózás, fűrészelés, fúrás, stb.


Neten meg kell nézni, hogy kell csinálni és csinálni kell, ha nincs más, aki segítsen.

nov. 27. 11:59
Egy nagyközségbe, kis családi házba.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 11:34
Hova költöztök?
nov. 27. 11:19
Sziasztok! Októberben elváltunk a férjemmel, én fogok elköltözni, pár hét múlva. Egyrészt örülök, hogy szabad leszek, megszűnik a "cselédszerep". Másrészt félek is, hogy nehéz lesz anyagilag, hogy nem lesz, aki megcsinálja a férfimunkákat. Van egy 15 éves lányunk, aki velem jön. Szeretnék tanácsokat kérni, hogy könnyítsem meg mindezt. Ha van valaki ebben a helyzetben, kérem, írja le a tapasztalatait! Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook