Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úgy gondolom, hogy a szülő kötelessége és felelőssége az... fórum

Úgy gondolom, hogy a szülő kötelessége és felelőssége az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
22. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 18:39

Nálunk 40-45 éve kötelező alsóban az úszás oktatás. Igaz a színvonal olyan, hogy attól úszni senki nem tanul meg. Inkább téves biztonságérzetet ad csak, mindenki azt hiszi, hogy ő vagy a gyereke tud úszni. Közben azért mert egyszer-kétszer átevickél egy 25 méteres medencét attól még úszni nem tud.


Folyó parti városban élek, hál Istennek manapság már ritka a vízbe fulladás, de amikről hallottam akár helyben, akár távoli vidéken fulladt vízbe mind tudott úszni, volt akire azt mondták kiváló úszó, aztán a természetes víz megmutatta hogy mégsem.

Én is jó úszónak tartom magam, de majdnem 2-szer fulladtam meg általam jól ismert dunai szakaszokon, mindkétszer én voltam a fac, vagy a túl bátor, legutóbb über-brutál fac, mert hát víz mi bajom lehet, jól úszok. Ami végül igaznak bizonyult, mert mindkétszer kijöttem saját erőből, de az ismert víz is meg tudott lepni.


Szegedre jártam egyetemre, ott megdöbbentő volt számomra, hogy az ország sok tájáról származó fiatalok közül milyen kevesen tanultak úszni, de ők nem is vagánykodtak a vízzel. Nagyobb biztonságban voltak mint az aki azt hitte tud úszni.


Tényleg a szülő felelőssége, nem csak az úszás oktatásra járatás hanem a tudatosítás, hogy egy medence nem ugyanaz mint egy természetes víz.


Fontos az úszásoktatás, a lányommal az első dolog volt hogy megtanítottuk úszni, inkább az apja, mert ő tényleg "kopoltyús" vízi ember, én kevésbé. De mindig mikor vízre megy a gyerek, sulykolom az agyába hogy ésszel, mert itt ritkán van második esély.

2023. okt. 18. 18:13
Leszámitva, hogy ki szegény és nem szegény úszni tudni fontos. Életet menthet. Ha gyerekkorában nem volt lehetősége, ha teheti tanuljon meg felnőtt korban.
20. Ghost👻 (válaszként erre: 19. - Titkoskert)
2023. okt. 18. 17:48
Vagy nagyon is tisztában van vele, csak anonim könnyű arcoskodni.
19. Titkoskert (válaszként erre: 18. - Ghost👻)
2023. okt. 18. 17:37
Ilyen fórumok láttán mindig elcsodálkozom, hogy mennyi ember nincs tisztában a rideg magyar valósággal.
18. Ghost👻 (válaszként erre: 17. - Titkoskert)
2023. okt. 18. 16:56
Arról nem beszélve,hogy nem az úszás a legfontosabb amire költ egy szülő,akkor sem ha nem mèlyszegèny.
17. Titkoskert (válaszként erre: 16. - Ghost👻)
2023. okt. 18. 16:41

Nálunk is ingyenes, ha nem lett volna az, én meg tudtam volna fizetni, meg is tanultak a gyerekeim úszni.

De sajnos ez nem mindenhol adott, és ahol minden fillér számít, nem lehet a szülőt hibáztatni, ha nem tanul meg a gyerek úszni. :/

16. Ghost👻 (válaszként erre: 15. - Titkoskert)
2023. okt. 18. 16:19

A mi városunkban ingyenes az úszás oktatás.

Óvodától azt hiszem másodikos korosztályig.

Arra jó,hogy vìzbiztosak.

De úszni ettől mèg nem tudnak.

15. Titkoskert (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. okt. 18. 16:14

Semmi gond, egyformán gondoltunk erre a dologra, én is később láttam már, hogy Amaunet is hasonlót írt.


"De: önkormányzat?"

Merjünk már nagyot álmodni! Ha milliárdokból sámlikat építünk kilátóknak, akkor nehogy mát ne lehessen ingyenes úszásoktatás!

14. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 15:42

18 éves koromig 6 különböző helyen próbáltak megtanítani úszni, sikertelenül. Elfog a rosszullét ha csak meglátok egy feszített víztükrű medencét. A természetes vizeket szeretem, csak ne legyen mélyvíz.


Szóval NEM anyámékon múlt, hogy nem tanultam meg úszni.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Titkoskert)
2023. okt. 18. 14:10
Bocsi! Nem jutottam az olvasásban idáig, de gyakorlatilag ugyanezt írtam. De: önkormányzat? Ahhoz valamivel vastagabbnak kellene lennie az állami költségvetés buxájának. :))
12. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. okt. 18. 14:08

Az olyan kisvárosban, községben, faluban, és az ország tanyavilágában élők esetében, ahol még strand sincs, és a közelben egyetlen folyó, patak sem, ott ezt hogyan oldja meg akár a szülő, a tanárok, vagy éppen a társadalom?


És ahol még esetleg a napi megélhetés is gondot okoz? Kötelezővé tenni???? Egyelőre illúzió.

11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Globus)
2023. okt. 18. 14:07
Minden hajó rosszabbul úszik a vízen amelyiknek lék tátong az alján...-))
10. Titkoskert (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2023. okt. 18. 14:02

Mondjuk Borsodban, vagy bármelyik olyan településen, ahol nincs strand, uszoda a közelben, a jövedelem sem adott a taníttatásra, a közlekedésre, hiába a szülői akarat, ha valamelyik hibádzik, úgy gondolom.

Ilyenkor átvállalhatná az önkormányzat.

9. Ghost👻 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. okt. 18. 13:52

Biztos fontos a jogosítvány.

Èn nagyon jól meg vagyok nélküle illetve azt a 6-800ezer forintot amennyibe most kerül kicsit fontosabb dolgokra fordìtom.

8. elbb (válaszként erre: 4. - Semleges)
2023. okt. 18. 13:39

Szerintem a kettő nem ugyanaz. A vizet bármikor ki lehet kerülni, de közlekedni csak az utakon lehet, azt viszont tényleg tanítsa meg a szülő elsőkörben, és hát jó volna ha mondjuk az iskolákban is lenne erre való hajlandóság.


Gyerekként technika órán mi tanultuk a rendőri karjelzéseket. Most, felnőtt fejjel bizony döbbentem tapasztalom, hogy ha rendőri irányítás van egy nagyobb kereszteződésbe, akkor az emberek nagyrészre töketlenkedik.


Na, de vissza az úszáshoz. Az én szüleim sem tudnak úszni, én sem tudok. Ha lenne gyerekem, tőlem ő sem tudna, talán beiratnám tanfolyamra. Vagy nem. :)

2023. okt. 18. 13:34

Úgy gondolom, hogy nem csak a szülők felelőssége. Nem minden szülőnek van lehetősége kocsival fuvarozni a gyermeket egy fizetős tanfolyamra.

Iskolai szervezésben viszont van mód arra, hogy csoportosan tanulhassanak úszni.

Babákat is lehet tanítgatni. Anyuka összepakol és elutazik egy közeli babaúszásra.

A lehetőségek megteremtése a társadalom (vagyis a mi) feladata is.

És itt is lehetne a szegényebb sorsú családoknak ingyenességet biztosítani.

Az úszni tudás szerintem legalább olyan fontos, mint a közlekedés vagy a jogosítvány.

6. Gretaa (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
2023. okt. 18. 13:21
Biztosan csak elírta.🙃
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 13:13

Háát, én jártam többször fizetős úszótanfolyamra, mégsem tudok úszni, sőt kifejezetten utálom a nagy vizeket.

Attól függ, milyen vízről van szó, egy medencében elevickél az ember pár hossznyit, de ha elsüllyed a balatoni, tengeri hajó, akkor sanyi.

2023. okt. 18. 12:21
Egyetértek, mint, ahogy biztonságosan közlekedni is meg kell tanítani őket.
3. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 12:20
Inkább ne fúljon vìzbe nem?
2023. okt. 18. 12:07

Ha nem is a kötelessége, de mindenképpen jól felfogott érdeke.


A kukoricázók szerint egyébként kinek kéne gondoskodnia?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook