Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Úgy ennék valamilyen krémes-piskótás sütit csokimázzal és... fórum

Úgy ennék valamilyen krémes-piskótás sütit csokimázzal és... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

nov. 8. 06:21
reflux eseten bizonyos eteleket el kell kerulni,pl.eros paprika,kave es igy tovabb.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
nov. 7. 08:49
Rendszeresen szedek gyógyszert rá, bár a mostani úgy látom csak ront a helyzeten. Fájdalom esetén Gaviscont veszek be, lefekvés előtt Gaviscon szirupot.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 07:03

Nekem a sütőtök alapból édesnek tűnik, pedig a kalkulátor szerint minimális ch-tartalma van.

Míg a fehér tököt szeretem rántva, a sütőtököt is próbáltam, és az édes íz miatt nem fogom megismételni.

Sajnálom, hogy ilyen gondokkal kell megküzdened. Nem könnyű neked.

13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 7. 04:51
Nincsen rá gyógyszered? Én is szenvedek néha vele, de ha egész nap odafigyelek a kajára, simán lecsusszan egy süti. 🙂
12. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
nov. 7. 04:49
Refluxra én ezt nem igen enném.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
nov. 6. 19:55

A fahéjat nem használom túl sokat, almás pitébe és banánkenyérbe rakok egy picit, az egész jól tolerálható szerintem, ha nincs túladagolva.

Egyébként nagyon szeretek sütni, a szülinapi tortát se rendeljük soha, gyakorlatilag minden hétvégén készül süti.


Szombaton sütőtökös muffint sütöttem... Ettem belőle, be is indult a reflux 😖 Most komolyan... a SÜTŐTÖKTŐL? (Pedig nem cupcake volt, sima, máz nélküli muffin)

10. tien
nov. 6. 18:46

Éppen ma csináltam almás, pudingos babapiskótás édességet .


Ez megúszós édesség,amikor nincs kedvem sütni.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 17:45
Megértelek. Akkor ízesítsd valami savanykás lekvárral. És a fahéj?
nov. 6. 17:24
Nagyon köszönöm az ötleteket de kb. semmit nem merek enni ami csokoládés, kávés vagy kakaós, pedig a franciakrémest és a tiramisut is szeretem.
nov. 6. 16:43
Utána olvastam, mit kell tudni a reflux-ról: Tejtermékből kizárólag a sovány (kevésbé zsíros) változatok, a cukor is erősen módjával fogyasztható... és természetesen egy-egy evésre csak minimális mennyiség, ami nem terheli meg az emésztőrendszert. De hát ez utóbbi már nem rajtunk múlik. Persze minél finomabb dolgokat írunk, annál nagyobb a kísértés.
nov. 6. 16:36
Mézes-krémest imádom, de az nálunk ilyen húsvéti süti szokott lenni. De amúgy mindenfajta krémest! 😋
5. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 16:33

A krémes-piskótás süti pikk-pakk elkészül, süthetsz magadnak.

Szerintem a házi süteményeknek párja nincs.

4. krisztikrisz (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
nov. 6. 16:32
Én tejberizst, gyümölcsrizst szoktam, az az egyik kedvencem! Lefőzöm a rizst (nem pirítom le kivételesen, dupla vízzel), felöntöm tejjel (olyan főzelékesre), az magába szívja (rottyan kettőt), cukrozom, fahéjazom, mazsolázom, átkeverem és nyami! 😋
nov. 6. 16:28

Csinálj somlói galuskát vagy tiramisut. 😋

Hamisat is lehet sajtkrémmel, pudinggal, babapiskótával, stb.

nov. 6. 16:19
Főzz egy tányérka tejbegrízt, még forrón terítsd szét egy leveses tányéron, egészen a tányér széléig. Szórd meg egy kis kakaóval és pici cukorra. Ha van megszórhatod őrölt dióval is. Percek alatt van egy kis csokis finomságod. Jó étvágyat! :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook