Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tűzkárok fórum

Tűzkárok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tűzkárok

1 2 3
47. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. aug. 20. 19:05
Eleve negatívan közelítesz, ahelyett, hogy : örülök, hogy hívtak, épp gondoltam, vályogházra milyen biztosítást lehetne kötni. DDD
46. michelle.r (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. aug. 20. 08:57

Annyira imádom, amikor hallomás alapján terjed a hülyeség. Szerinted azok az emberek, akik ezeket a sztorikat mesélik, be fogják vallani, hogy esetleg ők a hunyók. Szerinted el fogják mesélni, hogy évekkel ezelőtt kötöttek egy biztosítást x összegre, és évek óta nem vizsgálják felül? Az emberek nagyon nagy százaléka azt sem tudja, mire szól a biztosítása.


Mennyi idő alatt lehet biztosítási díjakból megspórolni egy leégett lakás árát, teljes berendezéssel?


Ma már lényegesen korszerűbb, jobb konstrukciók vannak. Nekem még azt is kifizetik, ha vasalás közben elégetem a ruhát. Vagy a kutyám orvosi kezelését.

Nem szidni kell a biztosítókat légből kapott fickiók alapján, hanem felelősen utána járni, hogy mi a legjobb.


És nem vagyok, nem voltam, és nem leszek biztosítási ügynök ;)

45. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Spann)
2017. aug. 20. 08:47
Nem is szoktam.
44. syria (válaszként erre: 42. - Spann)
2017. aug. 20. 08:38

Sajnos kimaradt a cikkemből a konyhai tűzbaleset (is).

Azt hiszem, azokon a bizonyos tűzvédelmi oktatásokon elhangzott az, hogy égő olajra tilos vizet önteni, meg talán a hamar felfedezett tűz esetén az áramtalanítás fontossága is. Ezek valószínűleg azért nem ragadtak meg bennem ezek alkalmakkor, mert magamból kiindulva azt gondoltam, hogy alapdolgokról van szó. Bár nem kevés lelkierő kell, hogy pánikhelyzetben ezek beugorjanak.


Kisgyerek a konyhában. Nem feltétlenül kell főznie, hogy baj érje. Hány és hány olyan baleset történt már, hogy a kőre, hűlni letett forró étel okozott kicsiknek súlyos égési sérüléseket.

43. spann (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2017. aug. 19. 19:28

Ez természetes, és a szülők általában vigyáznak is.

DE: idős ember se főzzön felügyelet nélkül!

42. spann (válaszként erre: 40. - Lonelywolf)
2017. aug. 19. 19:26

Tanulságos történet.

Micsoda szerencse, hogy senkinek nem történt baja!

41. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Lonelywolf)
2017. aug. 18. 19:37
És még egy: kisgyerek ne süssön-főzzön felügyelet nélkül.:)
2017. aug. 18. 18:24
2012.május 22.-én történt. Ez egy vasárnap volt, és arra ébredtem, hogy akkor 10 éves kisebb fiam ront be a nagyobb fiam szobájába ordítva, hogy tűz van. Kipattantamban az ágyból.Kertes házban élünk, akkor még hárman laktuk, azóta, immár 23 éves nagyfiam Budapestre költözött. Azt hittem, valami kisebb balesetről van szó, de a konyhába lépve, ami egybe van a nappalival, a tűzhely fölött plafonig érő lángok fogadtak. Világéletemben rettegtem a tűztől, ki tudja, miért, azóta sosem történt még velem hasonló élmény. Kizavartam a gyerekeket az udvarra, hogy hívják a tűzoltókat, és első riadalmamban én is utánuk vetettem magam. Aztán az ajtónál megálltam. Nem. Nem fogom ilyen megadni magam. Nem fogom ilyen veszni hagyni az egyetlen értékünket. A fiúk segítségével behúztuk a kerti slagot, őket kizavartam, és én marha, elkezdtem locsolni a VILLANYTŰZHELYEN LÁNGOLÓ OLAJAT. Ugyanis a kisfiam krumplit sütött, de túlmelegedett az olaj, félrehúzta, viszont kb 1 deci ráfröccsent a forró főzőlapra és abban a pillanatban belobbant. Később én is utánanéztem, ha az olajat vízzel próbáljuk oltani, az berobban, és szétfut, amerre az útja engedi. Ezt akkor nem tudtam, és nem is áramtalanítottunk, teljesen ösztönösen cselekedtem. Ahogy elérte a vízsugár a tüzet, mivel fölötte volt a konyhaszekrény, előre robbant be. Akkor nagyon megijedtem, úgy éreztem, vége mindennek, alulmaradtam. De erő vettem magamon, és nem adtam fel. Végül csitulni kezdett a tűz, és kialudt. Én még akkor is hisztérikusan üvöltve locsoltam a tűzhelyet, immár bokáig állva a vízben, és hát lent is helyezkednek el konnektorok. Közben kiértek a tűzoltók, és azt mondták, a mai napot nyugodtan könyveljük el a második születésnapunknak, mert ilyen esetben 10-ből 9 embert agyon szokott vágni az áram. Azóta van itthon tűzoltó készülék, és egy tűzoltó takaró is. Kisfiam szakács lett, amire mindig is vágyott. A tanulság, tűzoltás előtt mindig ÁRAMTALANÍTSATOK, ÉS OLAJAT SOSE OLTSATOK VÍZZEL!
39. syria (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2017. júl. 30. 10:28
Hát igen. Az élet sokszor nagyon kiszámíthatatlan tud lenni.
2017. júl. 28. 12:20

Néha eszembe jut a történet a kis japánról, aki pont rosszkor volt rossz helyen. Végül öregen halt meg:


"93 éves korában hunyt el a japán Cutomu Jamagucsi. A férfi 1945 augusztusában éppen üzleti úton volt Hirosimában, amikor hatodikán az amerikaiak atombombát dobtak a városra. Jamagucsit sokkolta a pusztítás, és úgy döntött, hazatér szülővárosába, Nagaszakiba."... (azt is túlélte...)

37. syria (válaszként erre: 36. - Spann)
2017. júl. 28. 07:08
Egyetlen biztos dolog van: a halál. Bár még azt is megkérdőjelezik sokan. :)
36. spann (válaszként erre: 35. - Syria)
2017. júl. 27. 11:20

Ilyen velünk is volt. Egyszerre három számítógépünk ment tönkre, a telefonvonalon jött be a villám. De fizetett a biztosító rendesen.


Egyébként ha tudnám biztosan, hogy nem lesz soha semmi káresemény, én se kötnék biztosítást.

35. syria (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2017. júl. 27. 08:14

Mázlid volt. Pl. városi lakásban simán eláztathat egy felső szomszéd elromlott mosógépe.

Nekem a kertes házban többször is rendesen fizetett a biztosító, pl. vihar miatt kitört ajtó-ablak üvegért, tetőről lehordott cserépért, villámsújtott tévéért, stb.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Spann)
2017. júl. 26. 17:16
Soha nem volt még lakásbiztosításom. Az eddigi tapasztalatok szerint kár ie lett volna fizetni. A tégla lakásban (városban) sem volt káreset.
33. spann (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. júl. 26. 16:48

Ja, hogy nem is kötnek rá biztosítást.

Akkor nincs miről beszélni.

32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Syria)
2017. júl. 26. 09:06
Van bizony. Tudom! :D
31. syria (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. júl. 26. 08:52
Szerintem egy belvárosi, emeleti lakásnak sokkal több hátulütője van. :)
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. júl. 26. 00:14

Vagy tíz éve volt egy emlékezetes villámcsapás, de csak az egyik fát repesztette meg. Akkor a tévé is kiment, javíttatni kellett. Kétoldalt a mienkénél nagyobb ház áll, a telek a háztól elfelé erősen emelkedik, ott elég magas fák is vannak.


Éppen ma is felhívtak biztosítás ügyben, a saját bankomtól, de amikor meghallották a vályogot, meg hogy nem tudom, van-e alap, meg hogy az előző tulaj téglával egészítette ki a homlokzatot, elnézést kértek a zavarásért...

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Syria)
2017. júl. 26. 00:08

Vannak hátulütői, de végül is igen. A megrakott biciklit is kint lehetett hagyni a presszó előtt, pláne amióta a segélyeket számlára utalják és megszűntek a "tömeges" napok... :D


Vagy tz

28. spann (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2017. júl. 25. 22:50

Az a pozitív, ha az ember felkészül az esetleges rosszra.

De megnyugtató tényleg, hogy a betörők 90%-ban tippre mennek. A kutyák is elriasztják őket.

Elemi károk ellen pedig az imádkozás hatásos.

27. syria (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. júl. 25. 07:16
Irigylésre méltó helyen élsz. :)
26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Spann)
2017. júl. 24. 23:26

Voltál már pozitív is valamikor életedben?

Nem rossz mindenben a rosszabbik lehetőséget látni?


Az éjszaka közepén is kinézne még a szomszédság is. Ha valaki mászik a kerítésen át, az összes kutya olyan más módon kezd ugatni, hogy mindenki felriad.

Egymás portájára is figyel az ember, mert ha betörő mászkálna a környéken, mindenki meg akarna tőle szabadulni.

Hidd el, inkább a szomszédhoz iparkodna befele, az én házamon nem látszik csak a szegénység. De itt még azt is figyelik az emberek, milyen idegent látnak a környéken.

Csak a helybeli romák lopkodtak egy időben a bekerítetlen telkekről, de ezt a polgárőrség felszámolta. Aki bemászik egy kerítésen, annak ki is kell jutnia, és egy komondort nem olyan könnyű lefújni. Az átmászáshoz mindkét kéz kell, utána már nincs idő a spray-ért nyúlni.

2017. júl. 24. 23:18

Nem ijedek meg. Imádkozni pedig szoktam.


A vályog gyorsan ég, a tűzoltók messziről jönnek.

De szerintem a biztosításból sem építenék új házat... :D Vagy volt már, akinek sikerült ilyen mutatvány?

24. spann (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. júl. 24. 19:42
Akkor ez megnyugtató. Most már csak azon imádkozzál, ne legyen valami elektromos tűz, mert a tűzoltók pacallá áztatják a vályogfalakat. Na, abból az összespórolt biztosítási díjból nem építesz új házat.
23. spann (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2017. júl. 24. 19:39
A betörők általában nem akkor mászkálnak, amikor mindenki látja. A kutyát meg lefújják egy pillanat alatt, meg se nyikkan.
22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Spann)
2017. júl. 24. 06:31

Ezt a tetőt ennyiből kétszer is ki lehetne cserélni, de nincs olyan fa, ami rádőlhetne. Nincs a ház közelében 10 m-nél magasabb fa.


Istennek hála, védett völgyben vagyunk. Nagy viharok voltak már, de csak az utca távolabbi, nyitottabb végén emelgette a fóliasátrat egy családnál.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Spann)
2017. júl. 24. 06:27
A kutya nem ér el a kerítésig. Aki pedig bemászik a magasításon át, egyrészt eltart egy darabig és már a fél utca őt fogja nézni... másrészt addigra jól felbosszantja a komondort, aki az ajtó előtt fogja várni. :D
20. spann (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2017. júl. 23. 21:42
A nagy kutya a betörőket távol tartja, kivéve azt, akinek ott a zsebében a gázspray.
19. spann (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. júl. 23. 21:39

Évente 40 ezer, 20 év alatt 800 000 Ft, azért az nem olyan komoly összeg. Abból még a tetőt se lehet kicserélni, ha rádől egy fa.

Valóban, a legtöbb ember fölöslegesen fizet, mert nem történik semmi elemi kár. De van úgy, hogy történik. És ezt nem tudjuk előre.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Syria)
2017. júl. 23. 08:58

Vályogháznak maga a fala is le tud égni. Ennek tudatában vagyunk.

Nádtető azért már nincs... bár lehet, hogy jobb lenne? nem értünk hozzá, azt időnként karban kell tartani, pár évente cserélni.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook