Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tűzkárok fórum

Tűzkárok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tűzkárok

1 2 3
17. syria (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2017. júl. 23. 08:53

Mi a baja a biztosítóknak a vályogházakkal? Talán az, hogy egy nagyobb vízkár teljesen tönkreteheti? Vagy a rajtuk lévő nádtető, ami hihetetlenül gyorsan tud égni?


A lakástüzek nem feltétlenül az épületet teszik tönkre, hanem sok esetben a használati tárgyakat.

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Spann)
2017. júl. 22. 21:34

Ha tudsz pénzt félretenni valamilyen konstrukcióban, még az is jobb, mert a tiéd marad. Szerintem.

Előfordulhat, hogy 20 évig sem ér kár. Addigra már egy komoly összeg is összejön.


Ha kár történik, akkor a biztosító nem biztos, hogy fizet, sok ilyen történetet hallok, olvasok. És lehet, hogy már évek óta fizetnek havi x összeget, amit ha maguk tesznek félre, akkor sima ügy a kár rendbehozatala.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Spann)
2017. júl. 22. 21:30

Én bátor vagyok.


Nincs zár sem a kapun. Évek óta nincs, de tényleg, talán már 20 éve is így vagyunk. Van egy lánc, belülről beakasztva.


Komondor van, az igaz. :D

14. spann (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. júl. 22. 21:29

Jó, én nem vagyok biztosítási ügynök, ha szerinted a házatokat soha semmi baj nem érheti, ne biztosítsd.

Nem vagyunk egyformák, én nem tudnék nyugodtan aludni, ha nem lenne biztosításom.

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Spann)
2017. júl. 22. 21:20

Falun élek. Ezen a részen kicsi a forgalom. A gyerekeknek a közelben van hol focizniuk, minden ház földszintes. A szülők nem engedik a labdajátékot az utcán.


A plafonom akkor ázna be, ha a tetővel lenne komolyabb gond. :D


A vízpart egy kis patak, az is távolabb van, az évekkel ezelőtti árvíz soha nem látott mértékű volt, bennünket mégsem érintett.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Spann)
2017. júl. 22. 21:17

Jelenleg nem sok, de ennél kisebb összegre sem vállalhatok több éves kötelezettséget. Nem za a világ van, hogy 10-20 évre tervezhessen az ember.


Vannak... de a vályogosakat vagy eleve kidobják, vagy a biztosítási idő leteltével nem fizetik vissza a pénzt. Azaz akkor csak hajigáltam a pénzem egy kútba.

11. spann (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2017. júl. 22. 15:22

Hát izé... negyedévenként 11 ezer Ft az sok?

Vannak díjkalkulátorok, oda érdemes időnként benyomni az adatokat, melyik a legolcsóbb biztosító. Ingyen adnak árajánlatot is.

10. spann (válaszként erre: 7. - Temmp)
2017. júl. 22. 15:16
Nekünk eddig ablakbetörés volt kétszer és beázás a plafonon, nagyon szépen fizettek.
9. syria (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2017. júl. 19. 09:29
Így is lehet gondolkodni. :)
2017. júl. 19. 02:25

Én nem fizetek biztosítást. Részben amiatt, mert tényleg sokáig nem tellett rá. De inkább azért,mert egy alkalommal megkaptam egy biztosító cég oktatóanyagát és láttam, hogy mik a belső feltételek. Kész undor.

No meg, vályogházban lakunk, illetve egy részét az előzőtulaj téglával megerősítette, de akkor is legalább is részben vályog A komolyabb

biztosítók eleve nem is kötnek biztosítást, a kevésbé komolyak pedig nagyon lehúznak és nem hiszem, hogy kár esetén valóban segítenének. Akkor már jobban járok, ha a biztosításra szánt pénzt inkább félreteszem, akkor legalább nekem kamatozik.


Az áramot illetően minimális a vezetékezés, mindig itthon vagyunk, figyelünk. A hosszabbítóknál mindig megnézem, milyet veszek, elegendő-e a teherbírása a tervezett terhelésre. Gáz nincs. Se vezetékes, se palackos. Tartok tőle.

A konyhai gépek legnagyobb része csak használatkor van bedugva. De kicsi is a háztartás, nincs sok gépem.


Tudom, hogy így is van valamelyes kockázat, de amíg a biztosítók fiókjai fényűzőek a házamhoz képest, addig nem fogom növelni a jövedelmüket.

7. temmp (válaszként erre: 3. - Regin_a)
2017. júl. 18. 19:04
A biztosító meg ilyen olyan okok miatt szépen nem fizet, vagy csak a kár töredékét.
6. syria (válaszként erre: 4. - Spann)
2017. júl. 18. 08:29

Ez a lényeg. :)

Szerintem, ha a család (előre tervezetten) hosszabb időre elmegy otthonról, simán megoldható a hűtő kipakolása is. (Már aki nem gyűjtöget a fagyasztójában több hétre elegendő élelmet.)

A hűtő takarítását amúgy is szeretjük halogatni. Ezt magamból kiindulva mondom. :D

5. syria (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2017. júl. 18. 07:34

Valóban az volt a szerinted nyakatekertnek deklarált "lecsatlakoztatás" érdemi mondanivalója, hogy lehet, hogy azt hisszük, kikapcsoltuk a berendezést, de a kapcsoló hibája miatt mégsem történik meg az áramtalanítás.

A „kismegszakitó/automata” nem hibásodhat meg?

Pontosan a hálózatban fellépő hibák miatt írtam, hogy a régi elektromos vezetékeket fel kellene újítani. De ahol nincs pénz az évi 15-20 ezres biztosításra, ott biztosan nincs egyszeri, 6 számjegyű összeg a lakáson belüli hálózat cseréjére.


Ahol (és nagyon sok családban) hiányzik minimum havi 1500 Ft ahhoz, hogy rendesen étkezhessenek, több mindenre teljen, ott nem fognak biztosítást fizetni, mert nem gondolkodnak úgy, hogy kicsit többet éhezünk, kicsit tovább járunk szakadt cipőben de legalább HA baj történik, segít a biztosító.

2017. júl. 17. 22:09

Bizony. Most nyaralásidőszakban is tudni kell, hogy ha hosszabb időre elmegyünk otthonról, MINDENT KI KELL HÚZNI A KONNEKTORBÓL (a hűtő kivételével persze).

Ha kapcsolós elosztó van valahol, azt sem elég lekapcsolni, a FALBÓL is ki kell húzni.

2017. júl. 17. 21:19

Hozzátenném, hogy sajnálatos minden tűzeset, de évi 15-20ezer forintot mindenki kibír a biztosításra

Nem egyszer látni a tévében a siránkozást, mert nem volt biztositás

2017. júl. 17. 21:17

Ez a törvény intézkedik az oktatásrol is

[link]


valami nyakatekert indoklás lehet a "lecsatlakoztatás"

Lehet indokolni hogy a villásdugóban vagy a készülék kapcsolójánál is keletkezhet zárlat, de ennyi erővel a hálózaton bárhol.

Ezért van a kismegszakitó/automata hogy lekapcsoljon

2017. júl. 17. 13:08
Nem keresem a tragédiákat, de óhatatlanul belebotlok családokat tönkretevő tűzesetekbe.
Számomra úgy tűnik, egyre gyakrabban.
Tekintsünk el azoktól a sajnálatos eseményektől, amikor szándékos gyújtogatás, száraz aljnövényzeten eldobott parázsló csikk, felelőtlenség miatt, ágyban dohányzás, szakszerűtlen főzés (pl. meggyulladt sütőolajra vizet öntenek, stb.), magára hagyott égő gyertya miatt történik baj.

Ugrás a teljes írásra: Tűzkárok
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook