Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tűzkárok fórum

Tűzkárok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tűzkárok

1 2 3
77. syria (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2017. szept. 6. 18:15
Hát nem is. A flaska lehet üveg, műanyag, bármi.
2017. szept. 5. 16:59

Házilag elkereszteltük flaskának. :D


(A német Flasche, amiből átvettük, nem utal a palack anyagára.)

75. syria (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2017. szept. 5. 09:17
A műanyag cumisüveg helyett lehetne mondani pl. cumisflakont. Rövidebb, egyértelmű is, és nincs benne képzavar. :)
74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Syria)
2017. szept. 2. 23:21
Mer műanyag cumisüvegből itták az észt hozzá... :D
73. syria (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2017. szept. 2. 07:51

Nem irigyellek, kell hozzá hülyeségtűrés. :)

De azért röhöghetsz is a "A fém alkatrészek nemesacélból vagy műanyagból készüljenek." és társain.

Műanyag fakanál helyett miért nem mondják, hogy műanyag főzőkanál?

72. syria (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. szept. 1. 08:09
Aki olyan habitusú, annak bármi. :D Én egy esetben csinálom: ha kérek a fiamtól egy 2-3 perces munkát, s még órák múlva sincs megcsinálva. Na, akkor zeng a ház. :D
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2017. aug. 29. 19:43
... persze kérdés, mi ad okot az ajtócsapkodásra... :D
70. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2017. aug. 29. 19:43
Már nekem is be lett ígérve, hogy leszedeti, ha nem hagyok fel a csapkodással. D
69. Guruljka (válaszként erre: 68. - Fincsi5)
2017. aug. 29. 19:19
Nálam még belső ajtók sincsenek. Az előző átalakítás még a kerekesszékes férjem életében történt.
68. fincsi5 (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2017. aug. 29. 19:05
Nekem jó ez, mert én ajtócsapkodós vagyok, és azt is cserélik, de nem havonta persze. D
2017. aug. 29. 18:51

Éppen most majdnem kötöttem egy biztosításfélét az áramszolgáltatóval.


Kis összegű havi befizetés ellenében (a villanyszámlával együtt, azaz nem lett volna külön fáradság) az elektromos hálózatból eredő károkért, és egyéb lakáskárokért (ablakbetörés, hasonlók) vállaltak volna térítést. Továbbá szervizsszolgáltatást egyes esetekben.

Ami a leginkább vonzott az ajánlatban, az az áramkimaradás utáni visszakapcsolás esetében esetleg bekövetkező kár megtérítése volt. De amikor megküldték az anyagot írásban, láttam, hogy villámkárra nem vonatkozik, azaz ezzel meg tudják tagadni a szolgáltatást, mert viharos időben leginkább villámcsapás miatt szokott szünetelni.


Egyszerűen nem hiszek ebben az üzletágban, még a havi 3500 is fordítható lakástakarékra.

66. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2017. aug. 29. 17:49

Dehogy kel havi 10 ezret fizetni.

Havi 3,500-ért már egy 30 milliós ház biztosítása is kijön.

65. spann (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2017. aug. 29. 10:59

Így van, biztosítást kössenek a majrésok.

Aki bátor és nem fél, hogy bármi történhet, az ne kössön.

Bátraké a szerencse.

64. syria (válaszként erre: 60. - Fincsi5)
2017. aug. 29. 07:02
Le a kalapot előtted, hogy ezek után a Turmix bárba jársz. :D Muhaha. :D
63. Guruljka (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 17:01

Ha saját tapasztalatom lenne, azt írnám meg, de bennünket eddig még nem ért vasalási kár sem. :D


Felelősen biztosítást kötni? Telefonos rábeszélésre?

A biztosító fel sem akarja mérni a helyszínt.


Nyilván van olyan klasszis bizosító is, ahonnan kijönnek a helyszínre, de annak a tarifáját az átlag nép nem bírja megfizetni, csak azok, akiknél az őr megkérdezi, hogy beengedheti-e az érkezőt.

62. Guruljka (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2017. aug. 24. 16:56

Ha 20 éven át havonta befizetek mondjuk 10 ezer Ft-ot, az 20x12x 10 ezer, azaz 2 millió 400 ezer Ft.

Ebből nyilván nem feltétlenül lehet ugyanolyan házat, pláne berendezve venni. (Fekvés kérdése. Én itt a faluban talán jobb házat is kapnék ennyiért, mint a jelenlegi.)


De ha és amennyiben nem történik káreset, akkor ennyit buktam, mert nem kapom vissza x év lejárta után, mint a jobb életbiztosításoknál. Ha viszont 20 éven át havonta 10 ezret félreteszek valamilyen konstrukcióban, akkor nekem kamatozik, és felhasználhatom, vagy ha lakástakarékossági konstrukciót választottam, akkor még ki is pótolják.

Ha leég egy 20 milliós ház, drága berendezéssel, szerintem azt nem állja a biztosító.


Viszont ha van annyi jövedelmem, hogy el merem kötelezni magam 20 éven át való rendszeres fizetésre, akkor telik tűzriasztó rendszerre is, és máris nem ég le az egész ház.

Én kicsi vagyok, vályogban élek, de ha lesz pár ezer fölös forintom, veszek legalább kicsi tűzoltókészüléket. Jól jön az esetleges elektromos tűznél.

61. Guruljka (válaszként erre: 56. - Fincsi5)
2017. aug. 24. 13:34

Néha nem... :D


Előfordul, hogy munka közben nézek be ide pihenésképpen, és esetleg nem szándékosan értetlenkedem, hanem mert a fejem kilúgozódott. Ilyeneket fordítok németre, és már a végső határidő hajt:

"Ez a rendelet kimondta, hogy az Igazságügyminisztérium úgy nevezett Jogügyi Hivatala bármely bírósági határozat ellen (ideértve a már jogerőssé vált határozatokat is) a határozathozatalt követő egy éven belül a Kúriához fordulhat és a határozat felülvizsgálatát indítványozhatja." -és ez még egy laza, egyszerűen fordítható mondat.


A végemet járom... :D

60. fincsi5 (válaszként erre: 59. - Syria)
2017. aug. 24. 07:50
És nálunk a központban van egy Turmix bár, ahol tényleg készítenek turmixitalokat, de annak sem ez a fő profilja, elég ha annyit mondok: nyitástól estig ugyanazon arcok vannak. ? D
59. syria (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
2017. aug. 24. 06:33
Biztosan én is megszoknám, de a sírva röhögés tuti nem maradna el. :D
58. fincsi5 (válaszként erre: 57. - Syria)
2017. aug. 23. 08:17

"Turmix Bt.

www.turmixbt.hu/

Turmix Bt. Jelenlegi fő profilunk a szennyvízszállítás, melyet 1977. óta végzünk. Később csatornatisztítással, dugulás elhárítással, mobil WC-k bérbeadásával és ...stb"


Elhiszem, hogy elsőre ilyen hatása van, mi már megszoktuk. DD

57. syria (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2017. aug. 23. 07:14

NEM BÍRTAM! :D:D:D Percekig nyerítve röhögtem, könnyezve. :D WC és Turmix egyazon ügyben?

Szerencse, hogy nem volt senki a közelemben, mert tuti mentőt hívtak volna kényszerzubbonyt kérve egy garantáltan megbolondult egyénhez. :D

56. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2017. aug. 21. 19:21

Na: nem tudom, hol van a biztosításunk, és mire terjed ki.

A cégvezetőnek jó humora lehet, ilyen nevet adni egy duguláselhárító cégnek.


Valld be, hogy csak a szép fogalmazásra akartál rávenni. DD

55. Guruljka (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2017. aug. 21. 19:14

Az egyik, hogy a slóziról nem a turmix ugrik be elsőként. :D


A másik meg az első mondatod:


Nekünk fogalmam sincs, milyen és most hol van,


...??? izééé... bocs, ha értetlenke vagyok! :D

54. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2017. aug. 21. 19:11
Mit nem értesz?:)) A WC-dugulást megszüntette egy cég, a biztosító meg kipengette a huszonvalamennyi munkadíjat.
53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2017. aug. 21. 18:53
Nem mondhatnám, hogy értem, de biztos igazad van!
52. fincsi5 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2017. aug. 21. 18:26

Komolyan mondom, olyanokra kötnek már biztosítást, hogy nem is gondolnánk.

Nekünk fogalmam sincs, milyen és most hol van, de wc miatt kijött a Turmix BT. ami nem az olcsóságáról híres, és kifizették.

51. Guruljka (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2017. aug. 21. 18:10
Mert mindig elfelejtem, hogy kétszínű vagyok. :D
50. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Syria)
2017. aug. 21. 17:32

Te még rendes is vagy, hogy meghallgatod.:)))


Férjem igen "randán" fogadja, leteszi, de nem szakítja meg a vonalat.

Debrecenben volt egy ltp. amelyre jellemző volt, hogy nem kötöttek a lakásokra semmilyen biztosítást. Aztán vagy 10 éve óriási tűzkárok lettek, ők is megijedtek, megváltoztak.

49. syria (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2017. aug. 21. 15:14

Mindig is volt biztosításom a házamra, az autómra is CASCO jó sokáig.

Amikor szükségem volt rá, eddig mindig rendesen fizetett a biztosító.

A minap keresett meg többször egy erőszakos biztosítós. Eldarálta, milyen szuper ajánlata van. A végeredmény: jó 10 ezerrel több volt az éves fizetendő összeg kb/sacc ugyanolyan feltételekkel, mint amilyennel most rendelkezem. Nyilván köszöntem szépen, de nem kértem.


Mindenki maga dönti el, milyen szolgáltatást vesz igénybe.

2017. aug. 20. 19:38
nekem eddig mindíg kifizette a kárt a biztosító,jó nem volt olyan nagy ,ablaktörés,csőtörés ilyenek
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook