Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüszős mandula meggyógyul antibiotikum nélkül? fórum

Tüszős mandula meggyógyul antibiotikum nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 28. 16:40
Én a saját tapasztalataimból kifolyólag írom, hogy nem lehet antibiotikum nélkül, legalábbis nekem sosem sikerül. Nekem krónikus tüszős mandulagyulladásom van, ami annyi jelent, hogy egy éveben legalább 4-szer, és már előre rettegek, amikor látom a kis gennycsapokat a tükörben a mandulámon. Szóval próbálkoztam már homeopátiával, kamilla, szopogatós gyógyszerek, fájdalomcsillapítók, száj és torok sprék, de mindig az antibiotikumtól gyógyult meg, sőt ott sem mindegyiktől. Volt olyan eset hogy injekció-kúra lett a vége, és az hozott helyre. Az biztos, hogy a tüszős mandula az nagyon tud fájni, és rettenetesen köhögök olyankor erős száraz köhögés és ez nem játék mert rámehet a szívre, és szívizom gyulladás okoz, ami nagyon veszélyes is lehet.
29. Tücke (válaszként erre: 28. - 3265084553)
2010. jún. 28. 15:37
:DDDDDDDDDDDDDDDD
28. 3265084553 (válaszként erre: 21. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 15:29
Ajjaj! Egy hittérítő. :)
27. Tücke (válaszként erre: 26. - 3265084553)
2010. jún. 28. 14:54
Fölösleges magyarázni sztem
26. 3265084553 (válaszként erre: 18. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 14:46
Ez nem művészet, ez egzakt mérhető a feldobott talpú páciensek számában. :)
25. Tücke (válaszként erre: 23. - Agis)
2010. jún. 28. 13:44
pont azért amiért nekem is:DDDDDDDD
24. Tücke (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2010. jún. 28. 13:43
nem sértésből írtam :) nekem ez a véleményem főleg miután a szkeptikus társaság minden irományát tv-s felvételét elolvastam ill megnéztem.... meg tapasztaltam is hogy nem jó bár ez én vagyok:D
23. agis (válaszként erre: 19. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 13:43
Ezt most nekem, miért?
22. Tücke (válaszként erre: 21. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 13:42
ezért aztán igazán felesleges volt még 1 hsz-t elpazarolni.... Vannak esetek amikor a gyógyszer igen is jó ha magadon akarod tesztelni teszteld csak de ne egy kisgyereken .....
21. pirinyóka66 (válaszként erre: 17. - Tücke)
2010. jún. 28. 13:38
Az ítélkezéssel a Harmadik Boldogság foglalkozik: „Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld. ” (Mt 5:5) Ezen Boldogság kifejtése úgy kezdődik: „Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!” (Mt 7:1) - Vagy rövidebben: Ne ítélj, hogy ne ítéltess! - „Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. ” (Mt 7:2) Ezeket a mondatokat mi nagy előszeretettel értelmezzük másokra. Azt mondjuk: - Vannak olyan emberek, akik túlzott mértékben ítélkeznek: ez kedves, az goromba, ez ilyen, az olyan, az amolyan. - Maga a címe is az szokott lenni ennek a résznek a szövegben: „A túlzott ítélkezéstől való óvás”; vagy „A szeretet nélküli ítélkezés”. De Jézus mondatai nem arról szólnak. Itt egy nagyon alapvető emberi működést látunk leírva, nevezetesen: az ember mindent, ami körülveszi, amit lát, megítél. Mégpedig oly módon ítéli meg, hogy ez helyes, az pedig helytelen. Megítélheti úgy is, hogy igaz vagy nem igaz. Tetszik, nem tetszik. Hasznos, nem hasznos. Számtalan kategóriát állítunk fel, és természetesen azt hisszük, valami nagyon okos dolgot csinálunk. A baj csak az ezzel az ítélkezéssel, hogy nem vesszük észre – sőt, ha Jézus nem tanította volna, akkor ma sem tudnánk - , hogy közben egy világot építünk fel saját magunk számára. Amit mi helyesnek, igaznak ítélünk meg, azt követendőnek tartjuk, mi is aszerint cselekszünk. Amit helytelennek, rossznak, nem követendőnek ítélünk, attól pedig óvakodunk. Így az ember a helyesnek ítélt dolgokból építi fel az önazonosítását. Ráadásul úgy véljük, amint mi is megítéljük a minden pillanatbeli helyzetet, nyilván más is ugyanezt teszi. Mégpedig ugyanolyan szempontok szerint, mint mi. Következmény: a saját magunk által felállított normákról azt gondoljuk, hogy a másik ember is azok alapján ítél meg bennünket. Amit mi helytelennek tartunk, azt nem akarjuk elkövetni. Ha mégis elkövetjük, mondjuk véletlenül olyan helyzetbe kerülünk, hogy muszáj megtennünk, akkor úgy érezzük, rólunk is azt gondolják, helytelent teszünk. Például, ha véleményünk szerint „aki kalapban vezet, az maradi ember”, akkor ha a farkasordító hidegben kalapban kényszerülünk autót vezetni, azt fogjuk hinni, mások is azt gondolják rólunk: maradiak vagyunk. És bizony az élet meg fogja hozni mindnyájunknak, hogy bár tartózkodni szeretnénk az általunk helytelenek tartott dolgoktól, de sorra meg fognak „történni” velünk. Tehát így kell értenünk a „ne ítélj, hogy ne ítéltess!” szavakat.
2010. jún. 28. 13:37

Én igazán nem vagyok gyógyszer párti és nekem jó a homeopátia (de nem erre)

Ebben az esetben viszont a szakorvosra hallgatnék, mert ő állapítja meg mi a baj.

Antibiotikum mellé pedig érdemes valamilyen probiotikumot adni.

Na és persze pl. Echinacea, mint immunerősítő.

Jobbulást!

19. pirinyóka66 (válaszként erre: 15. - Agis)
2010. jún. 28. 13:37
Az ítélkezéssel a Harmadik Boldogság foglalkozik: „Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld.” (Mt 5:5) Ezen Boldogság kifejtése úgy kezdődik: „Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!” (Mt 7:1) - Vagy rövidebben: Ne ítélj, hogy ne ítéltess! - „Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni.” (Mt 7:2) Ezeket a mondatokat mi nagy előszeretettel értelmezzük másokra. Azt mondjuk: - Vannak olyan emberek, akik túlzott mértékben ítélkeznek: ez kedves, az goromba, ez ilyen, az olyan, az amolyan. - Maga a címe is az szokott lenni ennek a résznek a szövegben: „A túlzott ítélkezéstől való óvás”; vagy „A szeretet nélküli ítélkezés”. De Jézus mondatai nem arról szólnak. Itt egy nagyon alapvető emberi működést látunk leírva, nevezetesen: az ember mindent, ami körülveszi, amit lát, megítél. Mégpedig oly módon ítéli meg, hogy ez helyes, az pedig helytelen. Megítélheti úgy is, hogy igaz vagy nem igaz. Tetszik, nem tetszik. Hasznos, nem hasznos. Számtalan kategóriát állítunk fel, és természetesen azt hisszük, valami nagyon okos dolgot csinálunk. A baj csak az ezzel az ítélkezéssel, hogy nem vesszük észre – sőt, ha Jézus nem tanította volna, akkor ma sem tudnánk - , hogy közben egy világot építünk fel saját magunk számára. Amit mi helyesnek, igaznak ítélünk meg, azt követendőnek tartjuk, mi is aszerint cselekszünk. Amit helytelennek, rossznak, nem követendőnek ítélünk, attól pedig óvakodunk. Így az ember a helyesnek ítélt dolgokból építi fel az önazonosítását. Ráadásul úgy véljük, amint mi is megítéljük a minden pillanatbeli helyzetet, nyilván más is ugyanezt teszi. Mégpedig ugyanolyan szempontok szerint, mint mi. Következmény: a saját magunk által felállított normákról azt gondoljuk, hogy a másik ember is azok alapján ítél meg bennünket. Amit mi helytelennek tartunk, azt nem akarjuk elkövetni. Ha mégis elkövetjük, mondjuk véletlenül olyan helyzetbe kerülünk, hogy muszáj megtennünk, akkor úgy érezzük, rólunk is azt gondolják, helytelent teszünk. Például, ha véleményünk szerint „aki kalapban vezet, az maradi ember”, akkor ha a farkasordító hidegben kalapban kényszerülünk autót vezetni, azt fogjuk hinni, mások is azt gondolják rólunk: maradiak vagyunk. És bizony az élet meg fogja hozni mindnyájunknak, hogy bár tartózkodni szeretnénk az általunk helytelenek tartott dolgoktól, de sorra meg fognak „történni” velünk. Tehát így kell értenünk a „ne ítélj, hogy ne ítéltess!” szavakat.
18. pirinyóka66 (válaszként erre: 16. - 3265084553)
2010. jún. 28. 13:32

Na és, mi van akkor, ha egy éppen hatalmon lévő rendszer elítél valakit a másféle nézeteiért? Az igazolja annak helytelenségét?

Az én szabadgondolkodásomban nem.

Van Gogh művészetét életében nem ismerték el. És hol tart most?

Bocs a műveletlenségemért, de csak magyarul beszélek és értek.

17. Tücke (válaszként erre: 13. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 13:28
ez pont akkora baromság mint a homeopátia
16. 3265084553 (válaszként erre: 13. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 13:09

Itt meg az újmedicina áldozatairól olvashatsz.


[link]


Ryke Geerd Hamer a megalkotója már többször ült börtönben.

15. agis (válaszként erre: 13. - Pirinyóka66)
2010. jún. 28. 10:47
Ez szerintem eget rengető marhaság (valakinek biztos bejön) :)
14. agis (válaszként erre: 4. - Koppanya)
2010. jún. 28. 10:46
Akkor az nem tüszős.
2010. jún. 28. 10:23

Kérdésedre az én válaszom: igen, meggyógyulhat, és már el is kezdte azt.

Sok érdekességet olvashatsz a www.ujmedicina.hu oldalon a fórumban, valamint Csákvári Eszter: Ébredjetek Anyukák című könyvében.

Az újmedicina szerint: mandula elváltozás esetén: "Szeretnék valamit megszerezni, de nem sikerült", "Valamit biztosra vettem (pl. megígértek valamit), aztán nem lett meg, vagy nem lett meg akkorra amikorra számítottam, csak valamikor később".

Kislányod most a fent említett valamely konfliktus megoldás utáni gyógyulási fázisában van.

12. pmjudit (válaszként erre: 10. - Koppanya)
2010. jún. 28. 10:09
Várjuk:)
2010. jún. 28. 10:07
nem tudom miért nem jutott ez eszembe????
2010. jún. 28. 10:07
köszi ez jó ötlet, akkor kapom magunk és indulok, majd megírom a fejleményeket
2010. jún. 28. 10:05

Vidd el fül-orr-gégészhez, majd ő felírja.


A kisfiam éppen most gyógyul belőle, mégcsak hőemelkedése sem volt, de a mandulája gennyes.

8. koppanya (válaszként erre: 5. - Kippy)
2010. jún. 28. 10:04
lányomról van szó
2010. jún. 28. 10:03
én is így gondolom, és mikor ezt szóvá tettem, megkérdezte végeztem-e orvosit...helyettesítő a doki
2010. jún. 28. 10:03
az már régen rossz ha a doki is így áll hozzá sztem nézesd meg egy másik dokivalis és ha kell cseréljetek dokit ez nem vicc.....
2010. jún. 28. 10:03

Nem. Elég csúnya betegség. El is gennyesedhet. Szóval, jobban jársz antibiotikummal.


Miért kérdezed ez, mellesleg? Hogyan szeretnél meggyógyulni?

2010. jún. 28. 10:01
Nem lázas, kicsit köhög, nem fáj neki-doki nem adott semmit.
3. agis
2010. jún. 28. 10:01
Nem.
2010. jún. 28. 10:00
Nem.
2010. jún. 28. 10:00
Tüszős mandula meggyógyul antibiotikum nélkül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook