Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? fórum

Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
75. tien (válaszként erre: 74. - Vigyefene)
2022. jan. 13. 18:08
Vagy fürdés után még egy gyors tusolás.
74. vigyefene (válaszként erre: 73. - Globus)
2022. jan. 13. 17:51
Több mint 1 szemszögből lehet nézni. Aki kádban fürdik, az ugyanabban a piszkos vizben. A zuhanyban pedig állandóan tiszta jön. Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lányuk.
73. globus (válaszként erre: 66. - Syria)
2022. jan. 13. 17:47

Ezt majdnem pontos méréssel lehet tesztelni. Csak akkor tudsz takarékosan fürdeni, ha leöblíted magad, elzárod a csapot. Szappan, tusfürdő, majd öblítés, elzárás, így tényleg kevés.

Viszont ha pár percet is élvezed a zuhanyozást, közben bedugod a lefolyót, pont annyi víz elfolyik, amiben nyugodtan fürödhettél volna. Csak így nincs meg a fürdés "élvezete", csupán funkcionalitása. Nyilván ez is szempont manapság.

72. vigyefene (válaszként erre: 71. - Vigyefene)
2022. jan. 13. 17:40

Most látom hogy eladták, nincsenek képek. Az orrom elől vitték el.

[link]

71. vigyefene (válaszként erre: 69. - Sütikee)
2022. jan. 13. 17:37

Lődd ki ezt is.

[link]

70. Sütikee (válaszként erre: 69. - Sütikee)
2022. jan. 13. 17:34
* nem érdekelt, vagyis kilőve
69. Sütikee (válaszként erre: 64. - Globus)
2022. jan. 13. 17:33

Pontosan! Így így ☺️

Évekkel ezelőtt, mikor lakásokat nézegettem, először a fürdő képeit néztem meg, ahol zuhanyzó volt, már nem kilőve, lehetett bármilyen hiper szuper lakás!

68. Falipapir (válaszként erre: 66. - Syria)
2022. jan. 13. 15:35

Műanyagban egyáltalán nem gondolkodom. A kádnál is nagyon meg kell nézni mit vesz az ember, mert ezek az új kádak semmit nem mérnek. Nálunk még a régi öntvény kád van, és ha a zománc nem kopott volna el, maradna.

Zuhanykabint sem fogok venni. Ha ez lesz a végleges döntés, csak is csúszásmentes aljzat lesz, csempézett falakkal, és valami jobb minőségű üvegajtóval.

67. Falipapir (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2022. jan. 13. 15:25
Szerintem még mindig jobb mint azok a gagyi műanyag panelek, vagy Függönyök.
66. syria (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 13. 14:58

Megértelek. 30 évvel ezelőtt én se tudtam elképzelni, hogy ne legyen otthon fürdőkád, amiben egy hideg téli napon, vagy bármikor elfáradva ne merülhessek el, s ne lazíthassak. Ma már másképp látom: először is a brutális víz- és csatornadíjak mellett luxus lett annyi vízben fürdeni, ami legalább 10-15 zuhanyozáshoz elég. Az idő is pénz: a fürdés minimum fél óra, a zuhanyozás max. 10 perc. Nem gondolkodom fürdőszoba átalakításban, marad a kádban állva zuhanyozás óvatosan be- és kilépve (nem kell ahhoz 60 fölöttinek lenni, hogy baj történjen). Ha a mai eszemmel kellene fürdőszobát berendeznem, akkor ilyen lenne a zuhanyozórész: [link] Semmi perem, semmi akadály, csupán egy függöny, amit nem is kell használni, ha az ember gondosan magára irányítja a zuhanyfejet, a víz pedig lefolyik a megfelelő lejtéssel kialapított aljzaton.

Amikor a párom 25 éve felújította a lakását, kidobta a fürdőkádat, hiába könyörögtem, hogy legalább ülőkádban gondolkodjon (a régi, szögletes, vas, kisméretűre gondoltam, ma már alig van nyomuk), zuhanykabint rakatott. Nem kellett 10 év, vehetett másikat, mert a leggondosabb használat mellett is tropa lett. Ezeket az akril izéket nem egy életre gyártják, lassan veheti a harmadikat.

Szóval szerintem a zuhanykabin nem jó megoldás. Kivéve, aki imádja takarítani, és 10 évenként újra csináltatni.

2022. jan. 13. 14:37
Zuhanyzom, csak zuhanyunk van. Minél idősebb vagyok annál kevésbé hiányilzik a kádfürdő.
64. globus (válaszként erre: 57. - Sütikee)
2022. jan. 13. 13:52
Hogyne, fürdés a fárasztó nap fénypontja. Világ legjobb dolga elterülni a vízben, többet ér az alvásnál is :)
63. Bless the child (válaszként erre: 61. - Amaunet)
2022. jan. 13. 13:52
Én suvickolom🤣
2022. jan. 13. 13:36
Tavasszal én is robbantom a vidéki házban a fürdőszobát. Esténként tervezem, állítom össze az igényeimet a szakembernek.:)
61. Amaunet (válaszként erre: 60. - Bless the child)
2022. jan. 13. 13:34
Én nem suvickolnám az üvegfalat.:)
2022. jan. 13. 13:27
Épített zuhanyzó üvegfallal
59. Amaunet (válaszként erre: 42. - Falipapir)
2022. jan. 13. 13:20

Erre a legjobb megoldás, ha építed a zuhanyzót. Szép, saját ízlés szerinti csempével burkolod, veszel bele ez masszázs panelt, építesz bele padot. Még a tálcát is megspórolhatod, ha az is csempézed. A zuhanyfüggönyt pedig nem a padkán kívül, hanem belül kell használni és akkor nincs víz a fürdőben.

A tisztítás egy nyeles kefével (hogy ne kelljen hajolni) lesikálni a csempét, mosható függönyt kimosni. Ennyi.:)

Méretét tekintve pedig akkorát építesz amekkorát el tudsz helyezni a fürdőben.

2022. jan. 13. 12:07

Hideg zuhany, meleg zuhany, ott ahol ketesben jóóóóól el lehet férni.

[link]

57. Sütikee (válaszként erre: 17. - Falipapir)
2022. jan. 13. 12:02
Én is fél órákat ázok ☺️
56. LBO (válaszként erre: 53. - Falipapir)
2022. jan. 13. 11:05

Akkor marad a zuhany.

De valami jó kis hidromasszázs zuhanyt szereltessetek be 😉

55. Falipapir (válaszként erre: 54. - VendrinerPiroska)
2022. jan. 13. 11:05
Igen, és így nincs szükség a középső lefolyórácsra sem, ami régen nagy divat volt.
54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. jan. 13. 11:02
Az épített zuhany tényleg sokkal jobb, mint zuhanykabin. Sőt, küszöb nélkül akár kerekes kocsin is be lehet valakit gurítani. Anyukámnak is ilyet szeretnék csináltatni.
53. Falipapir (válaszként erre: 52. - LBO)
2022. jan. 13. 11:01
Sajnos a vizesblokk körül nincs olyan tér ahova lehetne terjeszkedni. Sokat agyaltam ezen, reménytelen.
52. LBO
2022. jan. 13. 10:57

Értem.

Én szeretem a kádat és a zuhanyzót is. Amikor megvettük a házat, csak kád volt, és igazából a gyerekek miatt tartottuk meg. De egy kisebb helyiségbe, sikerült beépíteni egy zuhanyzót is.

A kádat már kevesebbet használjuk, de nem szeretném kidobni. Jó az minden másra is.

2022. jan. 13. 10:47

Ez megint valami félmegoldás.

Az öntvénykád a fémig van kopva néhol. A felújításában nagyon nem látok rációt, mert több a panasz rá, mint aki valóban elégedett vele.

Másrészt a kád keskenysége miatt nem tűnik kényelmesnek a mozgás, ha van ott egy függöny vagy fal.

Sajnos kb 2,7x2,7m a helység, és azért van bent egy boyler, wc, mosógép, mosdó, kád. Át is kell kicsit rendezni, hogy jobb legyen az elosztás.

50. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. jan. 13. 10:43
Én nem használom az esőztetőt tusoláskor, amikor nem akarok hajat mosni. Lejjebb állítom a fejet, jól feltekerem a hajamat és nem ázik el. :)
49. Falipapir (válaszként erre: 46. - LBO)
2022. jan. 13. 10:41

Dehogynem értem, hogy mindenbe belekötsz.

Te nem tudod felfogni, hogy miről van szó, de nem fogom még egyszer elpapolni, mert úgy sem fogod felfogni.

48. LBO
2022. jan. 13. 10:39
Egyébként ha mégis megtartanátok a kádat,vannak direkt kádra szerelhető ajtók. Esetleg egy ilyen megoldás?
47. Falipapir (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2022. jan. 13. 10:36

Igen. Teljesen megértelek.

Nálunk is volt már pár dolog ami ráébresztett, hogy bizony ez már az életünk B oldala. Pont erre próbálunk rákészülni. :)

46. LBO (válaszként erre: 44. - Falipapir)
2022. jan. 13. 10:33
Amikor kijön a kádból, feltörli a kifröccsent vizet és te addig nem mész fürdeni, amíg fel nem szárad... Ezt nem érted?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook