Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés: Mi az amit másként csinálnál? Mi az amit praktikusnak tartasz? Mi az amire büszke vagy? fórum

Építkezés: Mi az amit másként csinálnál? Mi az amit praktikusnak tartasz? Mi az amire büszke vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
42. temmp (válaszként erre: 40. - Ncilány)
2013. febr. 13. 10:03
Olvastam, köszi :)
2013. febr. 13. 06:51
Milyen érdekes topik:)
40. Ncilány (válaszként erre: 39. - Temmp)
2013. febr. 13. 06:38
Privit olvasd..
39. temmp (válaszként erre: 38. - Ncilány)
2013. febr. 12. 19:48
Van rajzod az elképzeléseidről? Látva könyebb 'okoskodni' így kívülről.
2013. febr. 12. 12:39

Leült a téma, télen nem építkezünk..

Akkor mi az ellenségnek építünk. Valószínű az is hogy második már nem lesz.

Az épület nagysága, tájolása adott. Azon nem tudunk változtatni. Ebből kell kiindulni.

Messze a késztől. Sok hasznos infót leírtatok.

Pl a " villanyos kábelekkel " tuti ahova gondolod, Ott jó lesz. Beszerelik / beszereled. Elkészül, jönnek a bútorok, amire van pénz, és persze a hely is adott, na meg a méretek. Biztosan kell majd hosszabbító.

Fürdő még csak terv alatt van.

Sajna 1,5 / 1,7 m X 2,5 / 2,8 m.. ( az én számításaim szerint. De lehet hogy más méretek lesznek. Ebbe a wc, tisztálkodás, mosdó, meg az autómata be kellene hogy férjen.. Fogalmam sincs hogy oldjuk meg!

Ha csak nem kicsi mosdó, és a zuhany tálca / kabin helyett valami kis " medence " lesz. Ami lehet 0,8 X 0,8 m és max 20 cm magas.. Zuhanytálca 99 % hogy nem lesz. Sok rosszat hallottam a szifonos téma.. Azt lehet felszedni 2 év múlva.. Valószínű zuhanyfüggöny és a wc is egy függönnyel lesz eltakarva..

Konyha az szinte inkább főző sarok.. De megfelelő sorrendbe lehet hogy elég lesz.. Ez is még képlékeny..

Az tuti! A mosogató csap arra a falra kell kerüljön ahol a fürdő csapjai..

Még keresek infókat..

Minőség fontos biztosan.

Hirtelen ennyi.

2012. jún. 5. 16:42
Van egy mondás: az első házat az ellenségnek építjük, a másodikat a barátnak, harmadikat magunknak.
2012. jún. 5. 16:38
nem tud valaki nem túl drága sötét fényes pei4-es padlólapot ajánlani, márkát, gyártót?
2012. ápr. 20. 14:27

Eddig csak átalakítottunk, így megvoltak a korlátaink, de az eredményre büszkék vagyunk!

Amit praktikusnak tartok, hogy a speizból nyitottunk egy ajtót a garázsba, így bevásárlás után pikk-pakk be tudunk cuccolni és a gyerekeket is egyszerű beültetni az autóba. Télen főleg nagyon jó dolog, hogy nem kell kimenni az udvarra indulás előtt.


A következő házunk már 2 szintes lesz (plusz pince, ahol a kazánház, mosókonyha kap helyet).

Most ilyenben lakunk albérletben és nagyon szeretem, hogy az emeletre senki nem jár fel piszkos cipőben! Az csak a családé, hálószobák, fürdő van fent.


Nekem fontos, hogy a konyha ajtóval elzárható legyen és a gőzök, illatok ne terjengjenek az egész házban.


A beltéri ajtók mindenképp jó hangszigetelők kell, hogy legyenek, arra jobban figyelünk ezután.


Keleti teraszt, télikertet is mindenképp szeretnénk meg cserépkályhát...


De az első - ha van szomszéd - 2m magas betonkerítés lesz, körbe!

2012. márc. 22. 15:29

Csak is új házat építenék, ha úra kezdeném.

Praktikus az esőviz gyüjtő amit építettünk. Locsolni,kocsit mosni tudok belőle.

Büszke vagyok a napelemes rendszerre és a napkollektorra,amivel környezetszennyezés nélkül jutunk energiához. Ez kiszolgálja a 4 tagú családomat.

33. 888efd6baf (válaszként erre: 31. - 4bc856a76f)
2011. szept. 13. 08:44

Rengeteget használnak a mobil árnyékolók. De mindenképpen javaslom, hogy szánjatok időt és pénzt ebben a témában szakemberre, mert megéri, nagyon komoly szaktanácsokkal tud szolgálni.

Ez már egy tudományág, így a laikus-tanácsok nem az igaziak.

Pl. a lombhullatóval vagy lugassal az a baj, hogy nem megfelelően elhelyezett ablakok esetén lehet, hogy csökkentik a bemenő hőt, de egyúttal a napot is, így délután-este hamarabb kell világítást kapcsolni.

32. 4bc856a76f (válaszként erre: 31. - 4bc856a76f)
2011. szept. 12. 19:00
lobhullató= lombhullató :)
31. 4bc856a76f (válaszként erre: 30. - 888efd6baf)
2011. szept. 12. 18:59
Én is ezt olvastam, hogy ez a tájolás a legkedvezőbb. A mobil árnyékolók sokat segítenek? Van valaki, aki lugast vagy lobhullatót ültetett a nyugati terasz elé?
2011. szept. 12. 13:23

Tájolás: a hálószoba esik kelet felé, oda kell legkevésbé direkt napfény vagy meleg, a nappali és a dolgozószoba, meg a konyha és az ebédlő esik délnyugat ill. nyugat felé. Rengeteg ablak van, plusz a nappaliban tetőablak is.

Ez utóbbi azért is jó, mert télen is sokkal több fény jön be, mint egy falon elhelyezkedő ablakon.

29. 4bc856a76f (válaszként erre: 28. - 888efd6baf)
2011. szept. 12. 05:20
Ey-két konkrétumot íránál nekem, pl a tájolással kapcsolatban? Mi hová esik? Mert pl az életviteltől függ, hogy mekkora nappali kell, de a napfény és a kellemes hőmérséklet mindenkinek jól esik.
2011. szept. 9. 12:05

A fő kérdésre válaszolva:

Mi az, amit másképpen csinálnék? Semmit. Álmaim házában élek, sok évig tervezgettük. Most pontosan olyan, ami kiszolgálja az életünket és alkalmazkodik az életvitelünkhöz.


Mi az, amit praktikusnak tartok? Minden :-) A tájolás, az elhelyezkedés, a berendezés, a helyiségek stb. Sokáig terveztettük, mire kialakult az IGAZI. Megérte.


Mi az, amire büszke vagyok? Az, hogy meg tudtuk teremteni magunknak a magunk tökéletes otthonát. A telekre, amit évekig kerestünk, mire megtaláltuk. Arra, hogy nem kötöttünk kompromisszumot, nem alkudtunk meg a vágyainkkal. És arra, hogy a miénk :-)

27. 888efd6baf (válaszként erre: 25. - 4bc856a76f)
2011. szept. 9. 12:01

Ez nem egészen így van.

A tájolással kapcsolatosan szakember véleményét kell kérni, ui. ami világos, az a jó. A meleget mobil-árnyékolókkal illetve megfelelő hőszigetelésű ablakokkal kiválóan ki lehet váltani.


De ez egy szakma, kérd szakember véleményét. Komfortban is megtérül, pénzben is.

26. katus3 (válaszként erre: 24. - 4bc856a76f)
2011. szept. 6. 19:09
:-)
2011. szept. 5. 08:39

A tájolással kapcsolatosan milyen tapasztalataitok vannak? Mert ami télen jó (sok napsütés és alacsonyabb fűtésköltség) nyáron nagyon meleg...

Valamit viszont be kell áldozni?

24. 4bc856a76f (válaszként erre: 22. - Katus3)
2011. szept. 5. 08:37
Ez nálunk is így lesz :)
2011. szept. 4. 19:31

Sziasztok!Mi már elég régen épitkeztünk(96-ban)de ennyi év után is büszke vagyok arra hogy a miénk:))Mi is másként csináltunk volna sok mindent de idővel az ember megszokja és már nem is olyan zavaró.Ha újra kezdenénk akkor tetőtér nélkül.

Mi is anno minőségi anyagokat vettünk a téglától a cserépig mindent és igazolja a tartósságát.

Igaz,hogy a villamos dolgokat jól meg kell tervezni, mert mi is utólag véstünk konnektornak.

Mi jövőre újítjuk fel a tetőteret de már most meg van mit szeretnénk és milyen anyagokat veszünk.Itt is figyelünk a minőségre.

22. katus3
2011. szept. 3. 13:55
Sziasztok! Nekem nagyobb spejz kellene... viszont szeretem a fürdőkád feletti hatalmas tetőablakot( tetőtéri lakás) és büszke vagyok arra,hogy szinte mindent a férjem csinált apukámmal és a nagybátyjával, szakemberre alig volt szükség.
21. 53dfddad18 (válaszként erre: 5. - 4bc856a76f)
2011. szept. 3. 10:27
Ott kezdődik, hogy sík, vízszintes, és szélesebb telket vennék. Rengeteg többletköltség, egy kicsit is meredekebb rész beépítése, kertrendezése.
20. kylexx
2011. szept. 3. 10:10

Én az egészre büszke vagyok úgy, ahogy van.Sok éves munkával, de hitel nélkül sikerült ez a 280nm-es csodát összehoznunk.

Igaz az, hogy minőségi anyagokat kell használni, mert lehet hogy többe kerül, de kiszolgál sok-sok éven át.

Központi porszívó van nekünk is, de a klíma is az, mert így sokkal gazdaságosabb, és minden helységben hűvös van.A legbüszkébb pedig az örökpanorámára vagyunk, lábunk előtt a Balaton.Ezen a teraszon szeretnék majd üldögélni a férjemmel öreg korunkban:)))

19. 4bc856a76f (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2011. szept. 3. 08:18
Persze ez így van, természetesen vannak olyan "gyerekbetegségek"amelyeket be kell vállalni, de szerintem rengeteget lehet tanulni más bölcsességéből is.
2011. szept. 3. 08:17
Húh nagyon érdekes és hasznos dolgokat írtatok!
2011. szept. 3. 08:14
Azért ez egyén-, lakás-, ház- és pénzfüggő. Mi is építkeztünk, most pedig teljes belső felújítást csináltunk (festés, tapétázás, falburkolás). Sok minden tetszik, de vannak dolgok, amit mi is másképpen csináltunk volna. Ezek menetközben, vagy később derültek ki.
2011. szept. 3. 07:52
Büszke vagyok a férjemre,mert rengeteg mindent ő csinált. Csempézett,burkolt. és az alap kikövezéséből kimaradt terméslapokat berakta az előszoba falára. Nagyon tutin néz ki:O)
2011. szept. 3. 07:51
Amire büszke vagyok, egy teraszajtó a konyhába. Mindenki nagyon ellenem volt, de abból nem engedtem:) Még használaton kívül van, most csinálták hozzá a lépcsőt, de már most kiderült, hogy nagyon hasznos lesz, családi bulin már ott adogatták be a cuccokat a kertből. És a konyha nagyon szép világos lett tőle.
2011. szept. 3. 07:51
Mi nem építkeztünk,csak felújítottunk kicsi pénzből. Ezért olcsó müanyagajtót vettünk. meg is ittuk a levét. Még jó hogy egy barátunk megcsinálta új pántokkal. Így nem vetemedik tovább. ja és csak a bevonata műanyag. Nekem a fürdőszobám aránylag új. És nem adnám a kádomat egy kabinért.
2011. szept. 3. 07:46
Konnektorokat nagyon próbáltuk átgondolni, de még így is van, ahol hosszabítózni kell, mert csak lakva derült ki, hogy hova kéne több, van ahol meg tök felesleges.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook