Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúlyos kismamik/vagy leendő kismamik segítsünk egymásnak... fórum

Túlsúlyos kismamik/vagy leendő kismamik segítsünk egymásnak... (beszélgetős fórum)


177. Syksy (válaszként erre: 176. - Kacsa118)
2011. jún. 17. 21:10

gratula a babához :)


és mit mondott az orvos? (lehet vissza kell olvasnom, csak most nincs időm)

én ettől is tartok... nem elég, hogy nem a legideálisabb a korom a babavállaláshoz, de a súlyom is kétemberes.

Épp 2 db 60kilós nő kitelne belőlem :S

176. kacsa118 (válaszként erre: 174. - Syksy)
2011. jún. 17. 15:51
nekem sajna muszáj a baba miatt odafigyelni... úgyhogy ch számolgatok... :)
175. Syksy (válaszként erre: 174. - Syksy)
2011. jún. 17. 14:54

Arról nem is beszélve, hogy türelmetlen vagyok és hisztis, néha még én is rosszul vagyok magamtól, nemhogy a családom :D

szóval tipikus pms :D

174. Syksy (válaszként erre: 171. - Kacsa118)
2011. jún. 17. 14:46

Dettó!

Kéne, de nem visz rá engem sem... :S

pedig minden sokkal egyszerűbb lenne...


Csajok, kedden kellett volna megjönnie, feszt úgy érzem, hogy "namajdmost", de semmi.

Nagyjából 98%, hogy nem vagyok terhes (már 2szer voltam, tudom, hogy milyen, ha az vagyok).


Viszont épp egy hónap múlva mennénk nászútra, de így hogy? :O


S.O.S! valaki lopja le rólam a kilókat! :)

2011. jún. 16. 08:10
sziasztok!tettem fel pocakfotót,látszik azért a felesleg jócskán:(és sajna a régi striák sem tűnnek már el:)
2011. jún. 15. 09:17

Ha előtte nem tornáztatok rendszeresen, szerintem nem terhesen kellene elkezdeni... Sokat sétáljatok, napi 5x egyetek, sok gyümölcs, zöldség, husi,víz és nem lesz gond a súllyal:)


Hányingerre meg jégkrém, és jó hideg 100 %-os gyümölcslé.

2011. jún. 15. 08:21
nekem is fogyókúráznom kéne... nagyon! de nem visz rá a lélek... mit csináljak???
2011. jún. 15. 08:20

Sziasztok!

Ha minden igaz 90 alá ment a mérleg:))Bár én az itthoniban nem bízok,csak a védőnőnőnél levőben.

Gondolkodtam a mozgáson,valamit kellene.Rubint Réka programjáról nem hallottam jókat,most találtam Kállai Ildikótól is egyet.Vélemény?

169. bujuli (válaszként erre: 166. - Didoka25)
2011. jún. 15. 07:11
Szia! Az előző gyermekemnél én is 93ról indultam, 107-tel mentem szülni és semmi gondom nem volt azon kívül, hogy nagyon lent volt a hasam és mindent nyomott.
2011. jún. 14. 20:08

Csajok! Hova tűntetek?

Egyre erősebb a hányingerem, már előre félek...

Ma ráálltam a mérlegre 91 kg-t mutatott, 93-ról indultam, úgyhogy kicsit örültem:)

Apa meg hozott nekem egy 2 literes jégkrémet:)

167. ancsi0930 (válaszként erre: 166. - Didoka25)
2011. jún. 14. 20:06

Szia, üdv nálunk:)

Ne aggódj, nem lesz semmi baj, a hízás normális egy terhességnél, ha duci vagy ha nem. Napi 5-ször egyél, figyelj arra, hogy mit, és ne idegeskedj, ami feljön az le is fog menni:)

Kórházba meg nem küldenek csak úgy, a toxémia pedig sajnos nem megelőzhető, de ezen kár aggódnod. Az én fiam is koraszülött lett, és teljesen egészséges, igazi örökmozgó(27 hónapos):)

De ha kérdésed van, csak írj bátran, puszi

2011. jún. 14. 16:00

Sziasztok!!


Csatlakoznék hozzátok ha nem baj!!

27hetes vagyok és 93kilósan vett fel a védőnő a 11.héten.Úgyhogy jócskán túlsúllyal kezdtem a terhességet,ami részben köszönhető annak hogy fogamzásgátlót szedtem majdnem 9évig.híztam 20kilót,leadtam majdnem 30-at,aztán megint visszahíztam...úgy, hogy soha nem zabáltam,sőt...mindig visszafogott voltam..csak édesség terén nem sajna..és meg is lett az eredménye..:(((Ezért most rettegek..Már 104nél tartok.2hét alatt feljött rám 3és fél kiló és nem tudom mitől!!A védőnő már az eleje óta betartatja velem az evési szabályokat,-nincs édesség,fehér kenyér,krumpli,...péksüti,szénhidrátokat kerülni..Be is tartom ezt,korpás zsemlét korpás zsemlével eszek...nem eszem csokit,meg sütit,-pedig régen függő voltam...Nagyon sok zöldséget eszek ,leveseket,főzeléket..szóval nem zabálok...DE mégis hízok...és fogalmam sincs mitől..!!!Alapból is nagyon hízékony vagyok,mióta babás vagyok meg főleg!!:((Már nem tudom mit kéne tennem,nem akarok kórházba kerülni...-védőnő ezzel fenyeget!!!

Vizesedek is már kb a 20.hét óta,de a vérnyomásom oké,vizeletem is..és a dagadás mindig lemegy reggelre...,de rettegek a toxémiától...

Szóval nagyon sokat kell félnem ...mindentől..mindig csak kattog az agyam...nagyon szar!!!

165. bujuli (válaszként erre: 164. - Extraordenery)
2011. jún. 14. 11:42
Ha kórház kell, hogy minden rendben legyen, akkor inkább ez, nem? Kívánom, hogy a legjobb legyen számotokra.
164. extraordenery (válaszként erre: 161. - Ancsi0930)
2011. jún. 14. 10:26

Köszi ancsi!

A kórházi tartózkodás gondolatától a hideg is kiráz. Pocsék kaja, dögunalom, és nincs az az újság mennyiség, amit el ne tudnék olvasni. Persze van ennél rosszabb is, és ha kell, akkor be fogok menni.

Gyakran fáj a májam, enni is csak keveset tudok, úgyhogy pihenésben nincs hiány. Ja, és még mindig nem híztam egy dekát sem! Pedig a fiam már 1.48 kg!

163. Maja2009 (válaszként erre: 160. - Extraordenery)
2011. jún. 12. 14:32

Reméljük akkor minden rendben lesz, sőt biztos. :)

Örülök hogy újra itt vagy. :DD

162. ancsi0930 (válaszként erre: 157. - Bujuli)
2011. jún. 11. 21:18
Szerintem a hasszurka normális az elején, örülj neki hogy nem vagy rosszul:) Hát a fogorvoshoz nekem is el kéne mennem, de iszonyúan félek tőlük:(
161. ancsi0930 (válaszként erre: 158. - Extraordenery)
2011. jún. 11. 21:16
Nagyon nagyon szurkolok érted, én is 30 hetesen kerültem be a kisfiammal, és a 35. héten császároztak. Nagyon pici volt (1650 gramm és 41 cm), de nagyon hamar összeszedte magát, összesen 3 hetet volt benn a kórházban. Ne aggódj, a sóval nagyon vigyázz, és próbálj sokat pihenni... Puszi nektek
160. extraordenery (válaszként erre: 152. - Maja2009)
2011. jún. 11. 18:16
Lányok! Nagyon köszönöm , hogy gondoltok rám! Nagyon jól esik! :)
159. extraordenery (válaszként erre: 157. - Bujuli)
2011. jún. 11. 18:14
Kedves bujuli! Inkább örülj, hogy nem vagy rosszul! Ne akarj egy olyan terhességet, ami másról sem szól, csak az émelygésről, rosszullétről. Nem akkor van minden rendben, ha kellemetlen tüneteid vannak. Én örülnék, ha nem lennének tüneteim. Minden rendben veled, nyugodj meg!
158. extraordenery (válaszként erre: 116. - Kacsa118)
2011. jún. 11. 18:11
sziasztok! hát sok jót nem tudok mondani, van egy kis baj. van fehérje a vizeletemben, ami azt jelenti, hogy mérgezéses tünetek jelentkeztek, ha súlyosbodik, akkor lehet hogy elöbb meg kell szülni a babát. :( most 30 hetes vagyok, szóval...nem lenne jó.
157. bujuli
2011. jún. 10. 20:10

Sziasztok, lányok!

Ma elég rohanós napom volt, múlt héten letört elől a saját fogam, másfél órát ültem ma dokinál. De nem adott érzéstelenítőt. Így nem is szóltam neki semmit a babiról.

Képzeljétek, a falánkságon kívül nem nagyon vannak tüneteim. Aggódom. A cicim néha benyilall, de nincs émelygés, illetve csak valami minimális. Annyi van még, hogy feljövök a lépcsőn és kidöglök, egyébként jól érzem magam. Komolyan, inkább lennék rosszul, mert akkor tudnám, hogy minden rendben. A hasam sem fáj már, mint a nem várt nap előtt. Aggódom kicsit. . .

2011. jún. 10. 15:06

Én az 5. hónap végéig húztam. :(

De már el is felejtettem milyen rossz volt, nagyjából. :DDD

2011. jún. 10. 12:21
Egy-két szóból elmúlik majd! :) Én már nem is emlékszem milyen volt, pedig kitartott a 12. hétig nálam is. :S
154. kacsa118 (válaszként erre: 153. - Ancsi0930)
2011. jún. 10. 11:49
jaj... :( én szerencsére jól vagyok! :)
2011. jún. 10. 09:46
Rettenetes hányingerem van állandóan:(
2011. jún. 9. 20:48

Sziasztok.

Sajna extraordenery-ről semmit sem hallottam,pedig már nagyon jó lenne tudni róla valamit.:( Remélem jól vannak mind a ketten.

Én a 22. hétig szedtem az elevitet, most már csak a neo-ferrofolgammát szedem.

Ti hogy bírjátok a meleget? Bár most szerencsére kicsit hűlt az idő , én nagyon örülök neki, abban a hőségben még menni sem volt kedvem sehova.

2011. jún. 9. 09:21

Sziasztok lányok! Bujuli szívből gratulálok:) Én egy pár szem piskótát ettem( piskótakorongot), más nem megy le, undorom van, meg hányingerem... Lehet nem úszom meg ezt a terhességet sem hányás nélkül:(


Ti jól vagytok? A mozgásról annyit, hogy naponta simán gyalogolok 5 km-t, szerintem ez elég, ugrálni nem merek, meg tornázni.


Szerintem a terhesség pont nem a Norbi étrend ideje:)


Extraordenery-ről tudtok vmit? Remélem nem sürgősségi császár lett 29 hetesen... Nagyon szurkolok értük:)


Szedtek vmit? Én az Eurovit kismamavitaminját, magnéziumot és e-vitamint.

Most megyek a fiamhoz, estefele jövök még egy picit, puszi nektek

150. bujuli
2011. jún. 9. 08:42
Sziasztok! Mit reggeliztek ma? Én asszem vagy csak cseresznyét vagy egy szelet vajas rozskenyeret.
2011. jún. 8. 17:06

sziasztok.

Gyorsan vissza olvastam. Én nem csinálok semmi extra dolgot, szerencsére így sem ugrálnak fel a kilók. Annyi hogy próbálok nem enni annyi édességet inkább gyümit, de az most úgyis terem elég.:)

Nem iszom sem tejeskávét sem kakaót, bár közre játszik hogy rengeteg volt az elején is a savam, meg még most van, ezért lúgos vizet iszom, ami szerintem szintén segít a súlyom tartásában.

A mozgás az biztos hogy fontos, persze mértékkel, de nem szabad eltunyulni hiszen ott lesz a szülés is, amikor bizony kell az energia és a kondi. :D

148. bujuli (válaszként erre: 147. - Mártika69)
2011. jún. 8. 16:23
Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook