Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl magas a gyerek fájdalomküszöbe fórum

Túl magas a gyerek fájdalomküszöbe (tudásbázis kérdés)


21. a5e77950a3 (válaszként erre: 18. - Medike01)
2008. máj. 30. 10:08
Együttétzek veled!Az én fiam is ilyen örökmozgó minden lében 2 kanál fajta mint a te lányod,jelenleg 2,5 éves.Egy időben szinte minden nap történt vele valamilyen komolyabb baleset,persze azért mert ő világ életében duracell elemmel működött,megy egész nap,az apja szerszámaival szerel csavarozik kalapál stb.Rengetegszer esett el a lépcsőn(vettem 6 db gumilapot 20000ft-ért,de az összes lépcsőre nem elég.Álló helyzetből akkorát esett a kismotorral,hogy az orrából és a szájából dőlt a vér..Az előszobába elcsúszott a taposón,a fejéből a pólójára csöpögött a vér:(Azóta szőnyeg van az előszobába.. Egy darabig szinte minden nap azon idegeskedtem ,hogy soha nem lesz belőle normális ember(betörik a feje stb).Anyu azt mondta,hogy mindentől nem védhetem meg:(Mára hál istennek nem történik vele minden nap valami,de nagyon rossz volt ,mert én éreztem magam rossz anyának attól,hogy folyton összetöri magát,mikor folyton ott loholok a sarkába...
2008. máj. 29. 18:13

A fájdalomérzet, illetve annak megélése nagyban tanult működés. Te is írod, hogy bizony fájt neki, mert sírt, amikor történt. Szerintem ez elég kell elgyen neki, hogy tanuljon a dologból, ha nem elsőre, majd másodszorra. Ha akarod, megtaníthatod neki, hogy nagyobb ügyet csináljon a fájdalomból (tehát intenzívebben élje meg), de nem hiszem, hogy ezzel jót tennél neki. (Az én lányom is ilyen, de én örülök neki.)

Barátnőm kisfia a múltkor elesett, de felpattant, észre se vette, hogy lehorzsolta a térdét. Barátnőm ösztönösen elszólta magát: "Jaj, megütötted magad?" Abban a pillanatban a 2,5 éves gyerek melodramatikusan összeesett, és kerek fél óráig sajnáltatta magát (Anyucika, reeeeettenetesen fáááj a láááábikóóóm!). Erre mondom, hogy tanulható.

19. Laryan (válaszként erre: 16. - _kleo_)
2008. máj. 29. 17:56

hát nem tudom,nyilván akkor tudja megmondani a gyerek ha valamije fáj,ha tudja hol helyezkedik el az neki.Ez nyilván foglalkozás kérdése.De akkor is érzi és rámutat.

Az én lányom azt is megmondta,hogy a bal füle fáj és arra is mutatott!

18. medike01 (válaszként erre: 16. - _kleo_)
2008. máj. 29. 13:08

hát, a védőnő szerint hihetetlenűl strapabíró lányom van :-)

Attól, hogy nem tudják megmondani vagy megmutatni, hogy konkrétan hol fáj nekik, szerintem még kellene jele lenni, hogy fáj valahol. Sírás vagy valami más. Mert nyilván egy torokfájás is "fáj" még ha nem is tudja pontosan, hogy az mi

17. _kleo_
2008. máj. 29. 13:02
Fiatalítom a nagyfiamat, már 3.5 éves, nem 3. :)
16. _kleo_
2008. máj. 29. 13:01

Nem lehet, hogy egyszerűen egy 2 éves kicsi még ahhoz, hogy lokalizálja, hogy hol fáj? Nekem a nagyobb 3 éves, de nem tudja megmondani, hogy fáj-e valami és hol fáj. S nem azért, mert nem érzi, hanem egyszerűen szerintem nekik a testtudatuk még nem fejlett. Ha látható bibije van, akkor tudja hogy ott fáj, de ha pl. a torka fáj, akkor azt nem tudja.


Gyakorolni kell, ha nyilvánvaló, hogy hol fáj pl. egy esés után, akkor mondani neki, hogy biztosan fáj a térded itt, s megmutatni neki, hogy összekapcsolódjanak nála a fogalmak. A védőnővel nem beszéltél erről?

15. Laryan (válaszként erre: 14. - Medike01)
2008. máj. 29. 12:15

Nem tudom ki lehet-e deríteni.

De szerintem ha sír akkor érzi,az én lányom is sír tehát érzi.Akkor gondolom nincs nagyobb gond.

Csak tényleg nagy a fájdalomküszöbük.

Szerintem akkor lenne gond ha nem is érzik,mert az már tényleg vmi fajta betegség lenne,hallani ilyet,ritka esetben.

14. medike01 (válaszként erre: 13. - Laryan)
2008. máj. 29. 12:04

Én azt vettem észre, hgy szól, ha megüti magát vagy elesik, mondja, hogy fáj, de egy puszitól meggyógyul. Rendszerint nem foglalkoztam vele, mert kis sérülések voltak. Csak hát ezek már komolyabbak. A csúszdánál és a könyökénél is nagon sírt kb. 1-2 percig. De csak ennyi. Pedig ha velem történne ilyen, tutira nagyon fájna.....

Ki lehet ezt valahogyan - szadizmus nélkül - deríteni, hogy mennyire érzi? A házidokim azt mondta erre, hog yüröljek neki, hogy nem nyávogós a gyerek. De akkor még csak a kiságy rácsaiba szorult be :-)

13. Laryan (válaszként erre: 11. - Medike01)
2008. máj. 29. 11:58

Hát igen ,ez sem jó egyáltalán,hogy nem szólnak ha valami bajuk van :((

Reméljük ezt kinövik,bár vannak ugyebár ilyen gyerekek.

A Te lányod se semmi,jó lenne tudni vajon nem szól vagy tényleg nem érzi? Mert ha nem érzi az nem jó :(

12. medike01 (válaszként erre: 10. - Silverblue)
2008. máj. 29. 11:43
köszönöm, aranyos vagy
11. medike01 (válaszként erre: 8. - Laryan)
2008. máj. 29. 11:41
nem irigyellek, mindig féltem attól, hogy nem fogja tudni megmondani, hogy hol fáj neki, mert kicsi. Mostmár attól félek, hogy nem is fáj neki sehol, pedig megmondaná.
2008. máj. 29. 11:41
Valószínűleg tényleg nagyon magas lehet a fájdalom küszöbe.Ezer szemednek kell lenni,hogy ne történjen nagyobb baja.Szoritok neked,hogy legyen elég türelmed figyelni rá.
9. medike01 (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2008. máj. 29. 11:40
hát be sem kötözték, csak visszatették :-) A dokibácsi még puszit is kapott :-)
2008. máj. 29. 11:38

Nem könnyű.az én lányom is ilyen,hogy nem szól ha fáj neki vmilye. :(

Pl:most már visszeső fülgyulladása van és tegnapelőtt éjjel egész reggelig sírt és sírt és síkítozott.Először azt hittem rosszat álmodik de hamar rájöttem nem így van :(

Kérdeztem mi fáj?Erre Ő:ordítva,hogy semmi,semmi.

Úgy fájt a füle,hogy őrület és mégis azt mondta,hogy nem fáj semmi.

Másnap a fülészeten szintén ugyanezt mondta,csak az orvos épp az ellenkezőjét.

2008. máj. 29. 11:37

Az teljesen természetes, hogy miután bekötözték, ott folytatja ahol abbahagyta.:))

Mondjuk, az enyém biztos üvöltene ha kimegy a könyöke.

6. medike01 (válaszként erre: 5. - Silverblue)
2008. máj. 29. 11:34

nem a félelemérzettel van a gond, mert az tudom, hogy nincs még nekik.

a baj az, hogy ha "baleset" éri, akkor szinte sosem sír, mert nem nagyon fáj neki.

Az elmúlt egy hétben egyszer voltunk ügyeleten, mert lefejelte a járólapot a csúszda tetejéről. Akkora púpja lett, mint a fél feje. 3 perc múlva ugyanazt csinálta.....

tegnapelőtt a baleseti ügyeleten kötöttünk ki, mert kiment a könyöke a helyéről, de csak akkor mondta, hogy fáj, amikor hozzá akartunk érni. aA dokinál annyival reagált arra, hogy visszarakta a könyökét, hogy juj, fáj. Kijötünk arendelőből, mintha semmi nem történt volna, ugrott le a lépcsön, futott ezerrel, bánja is ő, hogy mi történik....

2008. máj. 29. 11:22
Mostmár értelek.Igazából nekik szerintem nincsen félelem érzetük ezért általában saját tapasztlatból jönnek rá,hogy mi az ami rossz nekik.Ebben a korban nagyon kiváncsiak jobban oda kell figyelned rá,hogy mit csinál.
2008. máj. 29. 11:20
Mibol gondolod, hogy neki kevesbe fajnak dolgok? Lehet egyszeruen nem foglalkozik veluk.
2008. máj. 29. 11:20
Ezt,hogy érted?Ha elesik vagy beveri magát?Vagy mással kapcsolatban vettél észre valamit?
2008. máj. 29. 11:18
szerintetek két éves lányommal hogyan tudassam, hogy bizonyos dolgok sokkal jobban fájnak és nagyobb következményekkel járhatnak, mint ahogyan ő az érzi?
2008. máj. 29. 11:17
Túl magas a gyerek fájdalomküszöbe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook