Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tükör által homályosan... fórum

Tükör által homályosan... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
599. Mutáns Jane (válaszként erre: 597. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 11:26
De pont az a film, amit neked köszönhetően tudtam megnézni, az Eredet (és utólag is MILLIÓ KÖSZI), az viszont eredeti volt, és nekem NAGYON TETSZETT!!!!! És még egyszer köszi!!!!!
598. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 580. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 12. 08:31

Tudom hogy ez van az adatlapomon, de...


[link]


Pont ettől az egyik legnagyobb zene (ha nem is a legjobb) mert a mondanivalója, ha elmeditálgatsz rajta egyszerre kétségbeejtő és kétséget kizáró! De ez idő!


Akivel elénekeltették, az legalább ilyen komoly potenciálokkal bíró lélek. Nagyon sokszor azért deviáns és furcsa, mert amit meg akar valósítani, az nincs összhangban a földi léttel. Tipikus lázadó karakter. Az ilyeneket a régi időkben felégették!


[link]

597. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 596. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 07:16

Felejtsék el! Manapság normális filmet nem tudnak csinálni, nem hogy remake-et!


A Poltergeist-et is újracsinálták, meg egy jó párat! Ízléstelenül elrontják, mint anyád kedvenc bablevesét!


A régi filmek néhol kezdetlegesek, néhol nagyon profik, néhol nagyon butuskák, néhol nagyon bölcsek, de adnak egy löketet, mert jó helyen voltak, jó emberek, jó ötletek, jó időben!


Más szellemiség uralkodott! HITELES VOLT! EREDETI! A maga műfajában! Ez a nagyon fontos! Ez az ami megragad, ami vonz!


Manapság gyenge kópiák, szürke sablonok, olcsó utánzatok vannak. Semmi szinkron, semmi összhang, semmi üzenet, 0 kiforrottság! Csak a "MŰKÖDJ-FOGYASSZ-DÖGÖLJ MEG!" hármasságát ismerik. Erre megy ki a játék.

596. Mutáns Jane (válaszként erre: 594. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 11. 21:05
Állítólag mostanában akarják ezt is újra megcsinálni...
595. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 594. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 11. 20:38
594. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 592. - MentsVár)
2015. okt. 11. 20:35

Tudod ezekről a sorokról melyik film jut az eszembe?


[link]


:)


Kicsit fantazmagória, kicsit reális, de alapjaiban egy nagyon jó film, leköt, megrendít, felemel, stb...


Kísérletez, kutat, meri vállalni a kockázatot!


A "BÁTORSÁG" erénye!

593. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 592. - MentsVár)
2015. okt. 11. 20:32

Pont ezt akartam írni, miközben olvastam a soraidat, hogy tulajdonképpen MI A KÜLÖNBSÉG? Lehet ezt "vegytisztán" különválasztani? A váltás valahogy megtörténik.


Engem tudod mi érdekel?


Hogy lehet -e lépcsőfokokat megugrani, fokozatok kihagyásával? (Ajjaj... már eleve veszélyes a kérdés...)


Szerintem itt vagy erőszakos váltás lehetséges (pl: szer hatására), vagy jól vezetett módszerességgel (pl: egy tapasztalt személy technikája) vagy spontán érettség által (készen áll az illető a tudatváltásra és "csak úgy" megtörténik).


De mindenképp történik valami, bármi is idézze elő.

592. MentsVár (válaszként erre: 591. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 10. 23:40

Szia Z.,

Majd egy éve van egy kutatott megérzésem a tudatállapotokról.

A lényege az, hogy keresem a spontán tudatállapot változás és a stimulált tudatállapotváltozás közötti különbséget.

Az eredmény ezidáig engem is meglep: szinte nincs különbség.

Pl. hipnózisra gyakorlatilag ugyan úgy reagál egy laza, normál állapotban lévő páciens, mint egy, az etil által hasonló laza állapotba került delikvens. És a hipnózis utánkövetése is hasonlót mutat.

Most lázasan keresek a szakirodalomban vonatkozó adatokat.

591. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 581. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 10. 16:31
Tudatállapotok vannak, csak nem mindegy ki-mi váltja ki és milyen céllal. Az sem mindegy, hogy a tudatállapot, ami az érzékelés megváltozásával jár, szubjektív vagy objektív.
590. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 580. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 10. 16:13
Ez egyetlen EGY szó. Nem nehéz kitalálni, de számos névvel lehet illetni.
589. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 579. - Mutáns Jane)
2015. okt. 10. 16:11

Alapvetően dualitásban létezünk ITT, lásd nappal és éjszaka, fényes-sötét, jó-rossz. Míg az első kettő egy jól meghatározott törvény szerint működik, mert a természet része, addig a jó és rossz szabad választás kérdése. Minél távolabb kerülsz a fénytől, annál közelebb kerülsz a sötéthez. Minél távolabb kerülsz a jótól, annál közelebb kerülsz a rosszhoz. Ez egyéni választás kérdése NÁLAD, MINDEN PILLANATBAN.


De nem tagadhatjuk le hogy ezek az erők, lehetőségek léteznek, hiszen ezekből épül fel a világunk. És mi döntjük el, hogy lélekben melyik pólus felé mozdulunk.


Alapvetően létezik jó és rossz, és egy jól megtisztult tudat ezt képes differenciálni.


De csakis az Isteni Törvényhez (Forrás) igazítva.

588. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 578. - Mutáns Jane)
2015. okt. 10. 15:56

A kárörvendezés, mások lehúzása, élcelődés, mások kellemetlen helyzetbe hozása tipikus egoista tulajdonságok. Gőgös emberek csinálják, hogy ezzel ál-önbizalmat, ál-önértékelést érjenek el.


Ha én letaposlak, akkor megélhetem, hogy hozzád képest hatalmas és erős vagyok, te pedig tehetetlen és gyenge, szánalomra méltó (se).


Hadd ne mondjam hogy ez az ártás törvényét igencsak kimeríti, igencsak gonosz tulajdonság, még ha csak lelki szinten is zajlik.


És azzal, hogy neked ártok, az nekem is fáj, érzékeny emberek ezt érzik. Persze ez lenne a normális.


Na most egy érzéketlen, durva, faragatlan egoista nem érzi, még csak nem is foglalkozik vele.


Tehát, tudat alatt, ha másnak árt, azzal önmagának is árt, csak nem érzi.


Tehát valójában ÖNMAGÁNAK árt! Ez a lényeg!


És a tömény egoizmus leggyakoribb fizikai leképeződése a rák.


Felzabálja saját magát.

587. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 585. - Cel)
2015. okt. 10. 08:42

A könyv szerint nem lehet meghatározni. Ha érdekel, a 117-es hsz-ban megtalálod a könyvet ebben a fórumban:


[link]

586. MentsVár (válaszként erre: 585. - Cel)
2015. okt. 7. 21:59

Nem. Nem lehet. Csak azt, hoz zavaró, erőszakos-e. vagy nyugtató.

Eddigi ismereteink szerint.

585. cel (válaszként erre: 581. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 7. 21:10

Ezt írod? "Az agy bizonyos területeinek stimulálásával teljesen valószerű észleléseket lehet egy embernél létrehozni"

A stimulálással azt is meg lehet határozni, hogy mit észleljen valóságosnak az alany?

584. MentsVár (válaszként erre: 583. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 7. 19:55
Szia, elnézést, válaszolni fogok.
583. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 582. - MentsVár)
2015. okt. 5. 07:07

Sajnálom, hogy nem válaszoltál az 571-es hsz-ban feltett kérdéseimre.


Szendinek az általam említett könyve nem igazán arról szól, amit te írtál. Olvastad a könyvet?

582. MentsVár (válaszként erre: 581. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 4. 23:30

Szendi "rájött" arra, hogy a gyógyszeripar hazudik és az anyagiakra hajt (mondjuk ezt eddig is tudtuk, nem kellett Szendi),

"rájött", hogy az egészségügy üzlet (tudtuk), stb.,

azonban Szendi maradt a "földön" az ő szintjén, ami egy kellemesen fejlett szint, de még mindig a tér-idő határain belül mozog.

581. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 577. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 4. 18:40
Köszönöm, megnéztem a videót. Nem ismeretlen számomra, amiről beszél, tudom, hogy igaza van sok dologban. De mióta olvastam Szendi Gábor - Isten az agyban című könyvét, azóta tudom, hogy a tudatállapotok elég labilis talaj. Nem lehet pontosan tudni, hogy a különböző tudatállapotokban tapasztalt észlelésekből mennyi a valóságos, és mennyi az agy saját szüleménye. Az agy pl. erős mágneses mezőre különböző megtapasztalásokkal reagál, amit az ember valóságosnak érzékel, miközben mindazok csak a mágneses energia által okozott hamis képzetek. Az agy bizonyos területeinek stimulálásával teljesen valószerű észleléseket lehet egy embernél létrehozni, és van akinél ilyenek maguktól jönnek létre az agyban létrejövő rendellenes elektromos kisülések miatt. Az ilyen személyek meg vannak győződve róla, hogy valóban a szellemvilágból kaptak pl. látomást, és meg sem lehet győzni őket arról, hogy nem így van. Érdemes elolvasni a könyvet, nekem nagyon tetszett.
580. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 575. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 4. 18:28

"Már akkor is tudtam mi az élet értelme."


Tehát te hogy látod, mi az élet értelme? A tanulás, fejlődés?

579. Mutáns Jane (válaszként erre: 573. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 2. 19:08
Ja, azt még hozzá kell tennem, hogy én képtelen vagyok a világot jó-rossz dualitásra fölosztani. Alapból mindent semlegesen közelítek meg, én egyszerűen ilyen vagyok. A jót és a rosszat valahogy mindig önkényes kategóriának éreztem. Ami az egyik embernek jó, a másiknak esetleg földi pokol, és fordítva. Szóval ez nálam egyszerűen nem működik, pontosabban: ezek a kategóriák számomra igazából értelmezhetetlenek.
578. Mutáns Jane (válaszként erre: 573. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 2. 19:06

Én rendszerint nem más embereket szoktam hibáztatni, ha már a felelősséghárításról beszélünk, hanem a körülményeket. Miután a családunkból ketten mindig ugyanazt a néhány embert szidták (hibáztatták) egész életük során, a család többi tagja meg gúnyosan mosolygott rajtuk az orruk alatt, ezért én abba szoktam bele, hogy más emberek nyílt hibáztatása nem menő, sőt, kimondottan ciki és kerülendő. A család gúnyosan mosolygó tagjai viszont a körülmények időnkénti hibáztatásával jól elsunnyoghattak (enyhébb fokozatban ugyanazt csinálták, csak nem lepleződtek le mások, és főleg saját maguk előtt). Na, erről kell még fokozatosan lenevelnem magamat. Mit mondjak, nem könnyű.

(Egyébként a másokat hibáztató két családtag, noha születetten kivételesen egészségesek voltak, és remek genetikával rendelkeztek, és a koruknál mindig 15-20 évvel fiatalabbnak néztek ki, mindketten rákban haltak meg. Ez nekem örök tanulság.)

2015. okt. 2. 01:19

Itt a lényeg, ami a topikhoz köthető (szerintem):


[link]

576. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 567. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 2. 01:09
A bizonyosságért meg kell küzdeni és újjá kell születni. Azt hiszem ennél szebben nem tudom mondani. :)
575. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 568. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 2. 01:07

Tudom nehezen hihető, de sokféleképpen szerezhetünk ismeretet ezekről a dolgokról. Csak annyit mondanék, hogy nekem elsősorban volt a vélemény, mint tapasztalat, majd sokkal-sokkal később azok a források (pl: könyvek, tanítók), amivel alátámaszthatom azokat, amiben hittem és amit tudtam. De nem lehet megállni! Ugyanolyan fejlődőképes, tudatát tágító ember vagyok mint mások, de én ezt már tudtam akkor is, amikor még nem foglalkoztam vele intenzíven.


Szóval, akárhogy is csűröm-csavarom, bizonyos mennyiségű tudás már megvolt pici korom óta. Már akkor is tudtam mi az élet értelme. Mások 90 évesen sem tudják. Elég ennyi.

574. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 569. - MentsVár)
2015. okt. 2. 00:59
Jó irányban halad, de göröngyös az út. Szerintem ő is érzi. Fontos a kétség, de a hit is. Minden nagyon fontos. Csak megfelelő helyen, időben.
573. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 570. - Mutáns Jane)
2015. okt. 2. 00:57

Semmit sem kell erőltetni, ha nem akarod. Szabad akarat. Erre figyelmeztet elsősorban Szent Mihály ünnepe (Szeptember 29.)


Te döntöd el hogy erre mégy vagy arra, hogy a jót választod -e, vagy a rosszat!


Ha nem vagy tisztában a felelősséggel, csak a másikat fogod hibáztatni.


[link]

572. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 566. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 2. 00:51

De vannak olyan erős egóval megáldott emberek, hogy törhetetlennek érzik magukat, annyira be vannak biztosítva az élet területén, hogy egyszer sem tapasztalták meg igazán a kétség és a megrendülés pillanatát. Ilyenkor azt látod hogy minden rendben van nála, de valójában homokra építette a házát. Vedd el egy ilyen embertől a kényelmét, a kipárnázottságát, és kiderül hogy kivel állunk szemben. Ilyen szempontból az ál-harmónia sokakat megtéveszt. Engem egyenesen bosszant. :)


Az jó dolog ha kiborulsz, felháborodsz vagy kétségek gyötörnek, mert ott megrepedt valami. Ha túljutsz rajta, akkor rendbe tudod tenni. Akkor megoldod azt a területet. És akkor oda béke és harmónia költözik. Ez is mutatja hogy az autentikus érzések elvisznek valahova, ha megtanuljuk kezelni őket. Nem is akárhova. És még mindig jobb, mintha nem mozogna semmi. Mert akkor ott valami blokk, valami kamu van.


"Lehetnek problémáim!"


Így szól a belső gyermek egyik engedélye.

571. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 569. - MentsVár)
2015. okt. 1. 15:50

Köszönöm kedves soraidat, tényleg jól esett, amit írtál, még ha nem is vagyok biztos abban, hogy igaz. :)


Szeretném tőled is megkérdezni, amit Zolcsikától, vagyis hogy miért vallod azt, amit vallasz? Mi az alapja a tudásodnak vagy a hitednek? Valójában tudás, vagy hit?

570. Mutáns Jane (válaszként erre: 569. - MentsVár)
2015. okt. 1. 00:03
Ja, én meg bocsi, hogy nem írtam privit, amit pedig ígértem. Valahogy nem volt hozzá ingerenciám, de biztosan ki fog jönni belőlem, amit mondani szeretnék, csak másképp. Egyébként meg ti jó késői baglyok vagytok! Kár, hogy csak ilyenkor lehet veletek beszélgetni. Ebből a szempontból sajna én meg pont most akarok átállni a nappali életmódra.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook