Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőszűrésnél elváltozás? fórum

Tüdőszűrésnél elváltozás? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 25. 15:15
Nem lehet hogy tudogyulladasa van a parodnak? En egyszer nyaron kaptam tudogyulladast, nem vettem komolyan aztan par hetre mar olyan rosszul voltam, hogy felkelni alig birtam. Televolt ilyen budos gennyes nyákkal a torkom, majd megfulladtam mar tole a vegen, aztan elmentem a dokihoz de maradt belole nekem is emlekbe egy kis tudotagulat. De legalabb a cigitol sikerult megvalnom orokre.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2020. júl. 25. 15:03
Nem a párom, közelebbi. 😍. Eddig mi denhova én kértem időpontot. Most is kérdeztem hívjam- e őket, azt mondta majd ő. Rmélem mielőbb megteszi.
2020. júl. 25. 14:56
En meg a gimiben jartam ugy, hogy tudoszuresen voltunk az osztallyal, aztan a rakovetkezo heten lejott vki az irodarol hogy menjek azonnal vissza a tudoszurobe, mert vmit talaltak. Epp matekoran ultem, meg se varhattam a matekora veget, atkellett szaguldani gyorsan, aztan végul is kiderult hogy van egy bordacsonkom ami belelogott a rontgenképbe, aztan azt neztek daganatnak. Jol ramhoztak a fraszt, de hat nekik alaposan ki kell vizsgalni mindent.
10. Lávli* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 14:40

Szóval a párodról van szó, értem. És akkor ezek szerint van orvosa a gondozóban.

Hétfőn kérjetek sürgősre időpontot, és ne pánikolj.

A cigit jó lenne letenni :/

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2020. júl. 25. 14:34

Ő volt fél ęve a szokásos ellnőrzés/javaslaírás miatt. 2 hete meg a munkája miatt tüdőszűręsen. Ez utóbbira lött tegnap az értesítēs. 40+ férfiember, csecsemőkorától asztmás. 😢 , dohányzik. Mostanában mintha többet kœhögne, de allergiára fogja.

Engem 2 ēve küldtek tüdőCt-re. 2* hívtak vissza 3 hónaponkênt, "csak" tüdőtægulatom van.

2020. júl. 25. 14:25
Ne aggódj! Ráérsz akkor, ha már biztosat tudsz. Amúgy sok minden lehet, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.
7. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 14:23

Most akkor neked 2 hete, vagy neki fél éve?

És fél év alatt nem történt semmi, meg 2 hét alatt se?

Hogyhogy nem?

Jobb valamit minél előbb kivizsgáltatni, ha az a javaslat, mint várni a semmire és tépelődni.

6. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 14:14
Figyi, inkább vizsgálják ki. Gondolom lesz majd vérvêtel, ct, ilyesmik. Simán lehet, hogy csak egy folt, aminek nincsen jelentősége. Simán lehet kezeletlen tüdőgyulladás nyoma, ilyesmik. Anyámnãl tizenévekkel ezelőtt így volt. Mostanra lett olyan állapotba, hogy műteni kell.
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 14:12
Anyám kedden megy tüdőműtêtre. Nála daganatot találtak. 2 és 7 cm-est.
2020. júl. 25. 14:00
Szia! Ezt eljátszották a férjemmel, a húgommal és egy ismerősömmel. A húgomat és az ismerősömet azonnal tumor gyanúval küldték további vizsgálatra, egyiknek sem volt semmi baja. A férjemnek ilyet nem mondtak ugyan, de őt is tovább küldték, szerencsére neki sincs azóta se semmi baja. Próbálj megnyugodni. Fel a fejjel, minden rendben lesz!
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 25. 13:37
Köszönöm, fél éve volt a csalàdtagom esedékes vizsgålaton és gyógyszerfelírâsi javaslatért. Marad az aggódás. Az amúgy is erősödő gyomorbajomnak ez kimondottan mjót tesz. Eléggé el nem ítęlhető módon rálestem a leletęre, "az elvæltozås tovæbbi vizsgàlatot igényel" kitétel aggaszt😢
2. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 13:27

Télen engem is egy kicsit megijesztettek. Új városba költöztünk és mivel olyan munkakörben dolgozom, elmentem egy tüdőszűrésre. Két nap múlva mentem az eredményért, és az volt a leletre írva, hogy a bal oldalon feltehetőleg valami korábbi esemény maradványai láthatóak, 3 hónap múlva jelentkezzek egy újabb tüdőszűrésre, mert nincs korábbi lelet, amivel összehasonlíthatnák a jelenlegi eredményt. Én nem nyugodtam meg, hanem a korábbi lakhelyemen lévő háziorvosommal egyeztettem és Ő is úgy látta jónak, hogy beutalt egy újabb tüdőszűrésre, abba a városba, ahova évekig jártam és vannak felvételek, amivel össze lehet hasonlítani a kapott eredményt.

Szerencse, megállapították, hogy a korábbiakhoz képest nincs elváltozás, azaz feltehetőleg ez a valami tényleg egy régi betegségemből maradt ott, de az a néhány hét, amíg ez végképp kiderült, okozott néhány ősz hajszálat.

2020. júl. 25. 12:46
2 hete munkakör miatt tüdőszūrés volt esedékes. Tegnap írtàk, hogy "elvàltozàst mutat, tovãbbi vizsgálat szükséges. Keresse szakorvosàt". Kérek időpontot, de addig...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook