Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudni illik, hogy mi illik...... fórum

Tudni illik, hogy mi illik...... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. jún. 15. 10:43

A többiekkel értek egyet.



Nem tiszteled a magyarokat,pedig te is az vagy ,szégyenkezel,meg lehúzol minket a klotyón,akkor mégis milyen jogon beszélsz te illendőségről,vagy tiszteletről?


Kevés téma tud felháborodást belőlem kiváltani,de amikor egy magyar szembeköpi saját magát,az igen.

Bár tegyed,de ne felejtsd el utána lemosni az arcodat!

90. spinneli (válaszként erre: 65. - 322bb776a7)
2010. jún. 15. 09:37
Valószínűleg nevelés kérdése is a dolog, én nem igénylem...a barátnőim többsége sem, ugyanakkor érthető, ha valakit így szocializáltak hiányolja ezt.
2010. jún. 15. 09:15

Kedves Elementor!


Több országban jártam, igaz tartósan csak három országban éltem, de nem értelek, helyesbitek nem mindenben értelek.

Először azt gondoltam, hogy inkább az illemszabályokról, a viselkedésről fogunk beszélgetni általában, illetve a megoldás lehetőségeiről.

De egy kicsit másról is szó van, kiterjesztettük, teljes nemzetközi körképet adsz arról, hogy mit gondolnak rólunk, milyen negativ megitélése van Magyarországnak,a magyar embereknek és mindez a borzasztó viselkedésünk miatt.

Eltúlzod,és általánositasz.

88. puritan (válaszként erre: 87. - Khatif)
2010. jún. 15. 07:49
Azért örülök, hogy néhányan egyetértünk ebben :)
87. Khatif
2010. jún. 15. 07:45

Ne haragudj, de szerintem is eltulzod a dolgot egy kicsit. Egeszen mas latni valamit, amikor ott vagy egy honapig mint ott elni. Az, hogy az etteremben es hotelban szepen bannak veled teljesen normalis, mert fizeto vendeg vagy. En nem reg toltottem egy hetet Budapestben a barataimmal es ha az alapjan kell az orszagrol velemny alakitani, akkor minden szep es jo. A szemelyzet kedves volt, a hangulat jo volt, odafigyeltek az igenyekre. A barataim is elegedetten mentek haza.


Hollandia, mennyire aranyosak es udvariasak az emberek, meselhetnek neked. Ott sem mindeki olyan jol nevelt, mint szeretnek. Ott is folyik a vita, arrol, amiro te beszelsz itt. Nem minden adja at a helyet, vagy mosolyog rad...


Igazat adok abban, hogy jobban oda kell figyelni, az illem es a helyes tarsasas viselkedes szabalyaira es ezt a gyerekeknek is meg kell tanulni. De nem kell azt a latszatot kelteni, hogy mashol jo. Nem azert kell udvariasnak lenni, mert masok is azok, hanem azert, mert ez a normalis.

86. a51cfeb278 (válaszként erre: 85. - 40163fd81d)
2010. jún. 15. 03:01

Nem értelek félre te mindenkit támadsz. Tudjuk,nincs ezzel semmi baj. Igy érvelsz! Csupán támasz és pufogtatsz. Semmi több. Akkor érzed jól Magad. Van ilyen.

Örülök, hogy az olyanok mint én össze vissza szaladgálunk a nagyvilágban. Bár Te nem vagy utazós fajta, ha jól értettem.


Sajnos nem jól gondolod, senki sehogy nincs összerakva, olyannak,hogy ne tiszteljék egymást. Ezt a zöldéséget honnan veszed. Azért mert Te nem tisztelt senkit, és ez még tetszik is Neked, mert azt hiszed,hogy ez a sikkes, divatos és mindenkinek tetsző, attól még abszolút de nincs igazad. Ez egy dolog.

Igen! Hát Magyarországon sok minden látszik, de az amire utalsz,az látszik legkevésbé.


Örülök,hogy úgy gondolod hazudozom, de sajnos nem. Meg kell,hogy cáfoljalak ebben is. Soha nem szoktam túlozni. Lehet,hogy annak tűnik, de a legszomorúbb,hogy igaz, és sajnos tanuim is vannak rá, hiszen nem egyedül voltam ott, és ma is többször beszélünk Róla. Ott történt ahol írtam. Ha nem lett volna igaz, miért írtam volna le szerinted? Ettől sem jobb sem szebb nem lettem volna, és a közérzetemet sem befolyásolja különösebben. Tehát egy a fizettség. Ausztriában nem írtak ki semmit. Itt is tévedtél.


Nem! Nem országtól lehetne tanulni, hanem a különböző országokban élő emberektől. No és mi az amit tőlünk tanulhatnának meg,mert még nem tudják, és igy sajnos nem tudnak továbbhaladni a fejlődés útján! Tudod mi még saját magunkat sem tudjuk vezetni, hogy adhatnánk tanácsot a tülünk jobbaknak. Érdekes lenne.


Senki nem mondta,hogy más országoktól el kell ájulni, de az ott lakóktól lehet tanulni.


Nem mások, csupán más a viselkedésük és más az értékrendjük. Ennyi és nem több.


Az olaszok tényleg elég temperamentumosan élik az életüket. Más hasonlatott én nem láttam.

85. 40163fd81d (válaszként erre: 83. - A51cfeb278)
2010. jún. 14. 23:44

Félre értesz,én nem a külföldet támadom,hanem az embereket ,az olyanokat mint te,lényegtelen magyar-e ,vagy osztrák,vagy olasz....


Tudod,én úgy gondolom,hogy a társadalmak úgy vannak összerakva,vagy a nép úgy van irányítva,hogy ne szeressék és tiszteljék más népek embereit.

Ez tisztán látszik itt Magyarországon is.


A "magyar ,ne lopj!" csupán Ausztria lehetett,ahol ezt kiírták.Ne túlozz ennyire!:))

Több országban,aham...


Abban egyet értek,hogy számtalan országtól tanulni kellene,de ugyanezen országoknak bizony van olyan ,amit viszont csak tőlünk tanulhatnának meg.

Jártam pár országba,de én nem ájultam el egyiktől sem.

Ugyanolyan embereket láttam ,mint idehaza.Semmivel sem voltak jobbak,illendőbbek,erkölcsösebbek,csupán mások.



Egy nép viszont megfogott,és azok az olaszok voltak,ők hasonlóak hozzánk:))

84. a51cfeb278 (válaszként erre: 31. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 23:14

Van amiben egyetértünk. A baj csak az ha ez egy fiatal lány szájából hatalmas gyorsasággal és temperamentummal párosul.


Igen ebben az egyben toppon vagyunk és elismerést váltunk ki mi magyarokat.


Kár,hogy csak ebben és a többiben jelentősen el vagyunk maradva. Az lenne pedig a fontosabb.

83. a51cfeb278 (válaszként erre: 30. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 23:10

Nem értek Veled egyet! Jelen esetben az iritáció rossz példa.


Azok után ahogy külföldet támadod, gyanítom hogy nem sok felé jártál, de ez magánügy.



Nézd őszinte leszek. Sajnos nincs már régen összehasonlítás. A magyarokat elitélik és negatív vélemény van róluk. És tudod miért, mert lopnak mint a szarka, és nem tudnak viselkedni. Ez tény. Egy fecske azonba nem csinál nyarat. Abból,hogy magyar vagyok már sok kelletlenségem volt, mert egy kalap alá vettek a többivel.


Gondolom egyetértesz azzal,és nem sérti a büszkeségedet - ha kellemetlennek érzem azt,hogy mondjuk több országban, nivós szállodákban nagy betűvel a következő szöveg fogad pl. étteremben stb.



Magyar Ne lopj! Jó érzés nem?


Akkor mire vagy annyira büszke? Nem a külföldieket kell elítélni, hanem minket. Amig olyan szemlélet van,mint benned, addig nagy változásokra nincs remény. Ez nem arról szól,hogy külföldön felelj meg, hanem arról,hogy egymásnak is meg tudjunk felelni. Vagy ha valaki idejön akkor ne lehúzzuk és megverjük, ha étterembe megy vagy taxiba ül, ha nem vendégfogadással várjuk. Az igazival.

Ez is a viselkedésből az illemtanból indul ki.

Igen a magyarok, már aki nem kint él, mert lassan többen vannak kint mint itt, és érdekes módon senki nem rohan vissza!


Nagyra értékelem,hogy nagy ívben "tojsz" a kintiekre, de nem kellene. Inkább tanulni kellene Tőlük Neked is és másoknak is. Nem azt kell átvenni, ami rossz, hanem azt ami jó. És sok van olyan hidd el.


A gyertyafényes vacsora pl. kettesben is jó egy egyszerű asztalnál. Gyertya mellett. Hangulata van. Nem palota, és nem Luxushotel. Mégis egyszerű és szép.


Igen hibája mindenkinek van az tény.Kérdés azonban,hogy ki hogyan igyekszik változtatni rajta.


Te negatív hozzá állásal. Ezt is lehet. Ilyen vagy, de akkor mit vársz a fiatalokról, amikor Te magad is fütyülsz mindenkire és mindenre. Mit neked az hogy jobb legyen igaz. Lényeg, hogy TE elégedett vagy. Nos ez is egy álláspont, csak nem vezet sehová.

Nem tanulunk többet, és nem is haladunk. Stagnálunk, de magyarok vagyunk. Igaz már régen nem olyanok, mint valamikor. Öntörvényűek, akik előtt mindenki más lökött, csak Ők nem. Hát van ilyen is Kedves Morgana!

82. 322bb776a7 (válaszként erre: 78. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 23:05
ha a tiszteltre tiszteletlenség a válasz???
81. a51cfeb278 (válaszként erre: 7. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 22:51
Ha tudás van, akkor alkalmazás is van!
80. a51cfeb278 (válaszként erre: 10. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 22:50

Amig a szülő otthon a gyereket arra neveli,hogy ne féljen,mert Ő bemegy és megveri a tanárt, addig nincs min csodálkozni. De akkor ki fegyelmezi meg a gyereket, ha szülő nem, a tanár meg nem meri. Hova vezet ez?


Láthatjuk! Tapasztalhatjuk!


A gyerekek a szülők modortalanságát láthatják elsősorban és azt a felfogást viszik tovább. Elég szomorú!

79. a51cfeb278 (válaszként erre: 5. - Supin)
2010. jún. 14. 22:46

Ausztria, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Franciaország, Lengyelország, Görögország stb.

Egy néhány helyen igen. Most pár hete Franciaország, a hétvégén csak Szlovákia. :))


Az általad említettek számomra ismeretlenek. De megnézem Őket és ahogy én ismerem magam,nem hagyom ki.


A kicsi hely is lehet nagyon hangulatos.

78. 40163fd81d (válaszként erre: 77. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 22:01
Szerintem a tiszteletet megadni kell,és nem adományozni....szóval nem értek egyet.
77. 322bb776a7 (válaszként erre: 76. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 21:26

á..Fata..a prostival sincs addig baj..míg betartja az illemet..és tud viselkedni..a baj akkor kezdődik mikor lealacsonyodnak egy bizonyos szintre..érted???

hajléktalan alkoholista..más témakör..ki miért válik azzá ami...addig amíg ételre nincs pénz de borra van..addig nem kommentálnám az efféle embereket..hidd el ha dolgozni kell..akkor a hajléktalanszállón nem igen találsz munkára vágyó embert..és akkor tisztelni.mint embert????a tiszteletet ki kell érdemelni!!!

76. 40163fd81d (válaszként erre: 75. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 21:14

Értem ám én ,hogy miről beszéltek,és szép dolog az illendőség,az erkölcs,a tisztelet ,és az efféle gyönyörű tartalmat rejtő szavak......de mit ér a tisztelet egy másik ember iránt,ha csak addig tart ,amíg elítéled kívülről ,mielőtt megismernéd?

Mit ér az illem ,ha csak addig tart,amíg nem egy prostituáltat kell magad elé engedned?

Mit ér a tisztelet,ha egy hajléktalan alkoholistán kell átlépned?....


...remélem érthető amit szeretnék kifejezni mindevvel...

75. kefekötőke (válaszként erre: 74. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 20:18
Értettem és láttam az írásjeleket.Tudom hogy értetted.
74. 40163fd81d (válaszként erre: 73. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 20:16
Idézőjelbe tettem a "videózást".....arra akartam célozni,hogy több figyelmet fordíthattál volna azokra akiért odamentél,és kiöltöztél,nem pedig másokra mert uncsi volt a műsor!:)))))
73. kefekötőke (válaszként erre: 72. - 40163fd81d)
2010. jún. 14. 20:15

A helyzet az ,hogy nem én videóztam,hanem az atlétatrikós.

Csak néztem előre és mit volt mit tenni láttam,amit láttam.

Itt írtam,amit írtam.

72. 40163fd81d (válaszként erre: 68. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 20:10

Micccsoda szörnyűség,nem is értem???

Miért az apukát "videóztad,a saját rokonságod fiatal harcosa helyett?:))

Ennyire tisztelted meg a rokont?

Hogy inkább végig mérted ki ,mit visel?:))

71. kefekötőke (válaszként erre: 69. - Barát1)
2010. jún. 14. 19:59

"virág, gyertyafényes vacsora stb."


A fórumindító említette külföldön mennyire más minden.A gyertyafényes vacsoráról jutott eszembe,valami igazság csak lehet benne.


Míg mifelénk a gyertya nagy ünnepeken,ünnepi asztalokon fordul elő,ettől eltérőt tapasztaltam Hollandiában.

Egy holland kisváros moteljében voltam elszállásolva egy hónapig.Minden este a motel éttermében vacsoráztam.A pincér hozta a vacsorát,előtte friss gyertyát gyújtott.Első napokban nem szóltam csak megköszöntem,"tűrtem és szoktam."

Amikor már ismerősként ültem asztalhoz ,jött a főúr a gyufával,mondom nem fontos ám hagyja csak.

Megmagyarázta nekem ,hogy ez nem ajándék ez kell a vacsorához.(Megjegyzem egy kis szürke egérke voltam a többi angol meg csuda tudja milyen nációhoz képest.)

Egy másik alkalommal (én észre sem vettem), egy ici-pici foltocska volt az abroszon mikor leültem.

A segéd pincért úgy letolta,tőlem pár méterre ,de értettem miről van szó.

Egy perc alatt ott volt a frissen vasalt abrosz.


Talán ez kis adalék segít megérteni ,hogy a körülmények,és ahogy velünk viselkednek, alakítják a viselkedést.

Úgy is mondhatnánk :ahol egy kupac szemét van oda könnyen kerül a többi szemét is.

70. Barát1 (válaszként erre: 68. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 18:39
Minden szavaddal egyetértek, nem téged, hanem őt minősíti a megjelenése. Az ő gyereke lesz majd az aki ósdinak minősíti az udvarias szokásokat, tiszteletlenül viselkedik.... Szerintem te úgy öltöztél ahogy illett az eseményhez, ezek az emberek azért nem így csinálják, mert azt sem tudják, hogy így illene.
69. Barát1 (válaszként erre: 67. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 18:34
Nekem természetes a kabát felsegítése, virág, gyertyafényes vacsora stb. mert ez udvariasság a férfi részéről. Valóban kevés fiatal igényli/értékeli ezt, de nem érzem ósdinak ezeket a dolgokat inkább egy szép és követendő /régi/szokásnak. A lányom 21 éves és elvárja, hogy egy férfi így viselkedjen vele szemben és nem maradi hanem nagyon is mai felfogása van.
68. kefekötőke (válaszként erre: 67. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 18:20

Sajnos van igazság abban ,hogy lassan az igénytelen emberek veszikát a hatalmat a véleményükkel.

Inkább a hagyományos elveket vallók csendben maradnak,mert a többség lehurrogja.A 34 éveddel biztos Neked sem esett jól hogy valaki leósdizott.

Ráfogják a divatra az ápolatlanságot,az igénytelenséget.A rongyos farmer az menő mert akkor nem kell megvarrni.

A borostás arc az olyam macsós ,mert akkor nem kell borotválkozni.


Úgy vagyok már szégyellje magát akinek kell!

Ma például egy ballagási ünnepre voltam hivatalos.

Én elvem az,hogy az öltözékünkkel meg kell tisztelni a helyet,a meghívót,az alkalmat.

Nem egy komoly ,ünnepélyes, sötét,csak egy világos vajszínű öltönyt,nyakkendőt vettem fel.


Egy szintén vendég (biztos apuka volt),tetovált karokkal,atléta trikóban,edzőcipőben videózta a csemetéjét.

67. 322bb776a7 (válaszként erre: 33. - A51cfeb278)
2010. jún. 14. 18:05
Mivel hasonló elveket vallok..nem is nagyon kommentálnám a példádat..mert színigazat írsz .-.-ez nem kér hozzáfűznivalót..szóval én megkaptam,randevú..virág..kombinációra ,hogy ósdi vagyok...hát igen..de nem bánom...ez illik..és sajnos a mai lányok nem tudnak mit kezdeni azzal,ha egy férfi gáláns....
66. 322bb776a7 (válaszként erre: 57. - Supin)
2010. jún. 14. 17:56
..a példa miatt...mert abban a helyzetben nem az Apa volt jelen hanem az Anya..aki a viselkedésével minden elmondott magáról...
65. 322bb776a7 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2010. jún. 14. 17:54
Én igénylem a kabát felsegítését.ez nem férfiasság..hanem udvariasság kérdése..és az ,hogy alád tolják a széket..ez mind mind udvariasság..megtisztel a Úr..Téged mint Hölgyet..és ez jól esik.és szerintem kell is...azért még Én a magam 34 évével nem tartozom az idősebb korosztályhoz..de szükség szerűnek tartom..ezek a dolgok elemiek..szinte magától értetődőnek kellene lennie...!!!!Lehet Én vagyok konzervatív...de nagyon hiányolom az előzékenységet a férfiak részéről..
64. supin (válaszként erre: 63. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 17:41

Szia!56 éves vagyok,de nyugodt lelkiismerettel mondhatom...nem tettem és nem is akarok ilyen cselekedeteket tenni...

A gyerekek előtt sok a negatív példa...

Valójában ezt családon belül kellene rendezni...

Igen is a szülő mutasson jó példát.

Ezt az iskola nem pótolhatja...

63. kefekötőke (válaszként erre: 62. - Supin)
2010. jún. 14. 15:14

Persze értelek.

Most ,hogy udvariasságról beszélünk,talán visszatetsző,amit az idősebb hölgyeményekről,egyes alfajairól írok.

Tipikus mikor az áruházban órákig tapogatnak egy kiflit -megvegyem,ne vegyem?-,aztán a pénztár előtt egyszerre csak nagyon sietnének, mert ők már nem bírják a sorbanállást.

A másik szokásuk ,hogy két sor áll, akkor nem egyik,vagy másik sor végére,hanem a kettő közé állnak,hogy a kellő pillanatban egy 45 fokos csipőmozdulattal elédvágjanak.

Az orvosnál akkor gyógyulnak jobban ,ha valaki elé bekéretőznek,mert lekésik a buszt.A vizit után még egy órát az utcán trécselnek.

62. supin (válaszként erre: 60. - Kefekötőke)
2010. jún. 14. 15:05

Bocs!!

Most olvastam el végig....

Nos ,a hibát te is elkövetted!!!!

Én egy ilyen "fiatal" anyukának nem adnám még át a helyet.

De saját tapasztalatból már csak annak aki ténleg alig bír járni...

De az olyan már szerintem nem is tömeg közlekedik.

Esetem:felszállt a buszra egy bottal közlekedő néni.

Átadom a helyem ,mert tömve a busz.Fura volt,hogy mosolyognak körülöttem.

Egy megállóban szálltam le a nénikével és láss csodát...gyorsabban ment a bottal mint én...a TESCO-hoz igyekezett...

Na ,azóta én sem vagyok ilyen előzékeny...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook