Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amit a húsvétról tudni illik fórum

Amit a húsvétról tudni illik (beszélgetős fórum)


2009. jan. 12. 10:31

Igen kari után tényleg ez a legnagyobb ünnep, de már nem olyan mint régen. Régen a férfiak jártak locsolkodni, ma már ez nem divat és a lányok is inkább elmennek otthonról, hogy nehogy meglocsolják a hajukat, mert összeragad, büdös lesz. Úgy csinálnak, mint ha nem lenne víz.

Bár ilyenkor mennek a legtöbbet a templomba, és ez jó dolog.

Én azt szeretem benne, hogy ilyenkor az egész rokonság és család összegyűlik. Szeretet ünnep ez is.

16. 'szti (válaszként erre: 14. - 2dfdc4af73)
2007. ápr. 7. 13:10

a hívő katolikusok számára nem a második, hanem a legnagyobb ünnep

akár tetszik, akár nem ez is vallásos ünnep, ahogy a Karácsony Jézus születésének, a Húsvét Jézus feltámadásának ünnepe (majd még következik Pünkösd is)

természetesen nem kötelező senkinek :-)

15. H MAYA
2007. ápr. 7. 13:01

Helyesebben :AMIT TUDNI ILLENE

Elszomoritó az emberek közönye,csak a locsolás meg az eszim-iszom,ami az eszükbe jut a húsvétról.

Szerintem nincs olyan ember, akinek az ajkát még nemhagyta el az a szó"ISTENEM SEGITS"

Tehát a bajban csak hozzá fordulunk,akkor miért ez furcsa hozzáállás,talán szégyenlik az emberek hogy higgyenek Istenben.

-Vagy nem divat?

2007. ápr. 7. 11:46
Karácsony után a második legnagyobb ünnep.
13. stix (válaszként erre: 12. - Ancika)
2007. márc. 14. 14:45
ne má.........:)))))én????
12. Ancika (válaszként erre: 11. - Stix)
2007. márc. 14. 14:42
hajasbaba :))))
11. stix (válaszként erre: 10. - Ancika)
2007. márc. 14. 14:41
ki???????????
10. Ancika (válaszként erre: 9. - Stix)
2007. márc. 14. 14:40
dehonnem :-DDD naaaaa de ÁÁÁrpiiiii :-DDD
9. stix (válaszként erre: 8. - Bettibaba)
2007. márc. 14. 14:39

.....nem.....

:-))

8. Bettibaba (válaszként erre: 7. - Stix)
2007. márc. 14. 14:37
Hát Árpi,,,tudod???:)))
7. stix (válaszként erre: 6. - Ancika)
2007. márc. 14. 14:36

na na ,Árpi????

ööö...vagyis ,szóval...ki????

:-))

6. Ancika (válaszként erre: 4. - Stix)
2007. márc. 14. 14:10
Szia Árpi! :)))))
5. emagdi (válaszként erre: 4. - Stix)
2007. márc. 14. 14:07

igen, valószínűleg aki a vallási ünnepet ünnepli, annak szent háttere van ezeknek az ünnepeknek.

de aki nem, annak csak egy újabb szabadnap, illetve itt ez a locsolkodási okosság, amit szerintem minden 5 éven felüli nő zsigerből utál.

viszont legalább nem kell menni dolgozni:)))

4. stix (válaszként erre: 2. - Jacimiklos)
2007. márc. 14. 13:39

Igaz amit mondasz,és nagyon elszomorit az is hogy mennyien utálják ezt az áldott ünnepet!nekem még leirni is nehezemre esett ,nemhogy még igy érezzek!!!dehát sjnálom azt, aki igy érez, tiszta szívemből..

Én ugy tudok örvendeni minden ilyen ünnepnek ,mint egy kisgyerek,mélyen legbelűl átérezve azokat az eseményeket amelyek megtörténtek e nevezetes alkalmakkor,

nem beszélve :az Úrvacsóráról, ami minden alkalomror egyedi!!!

szóval én nem az ünnepet próbálom ünnepelni...hanem magát a történetet idézem fel és azért adok hálát Istennek hogy ez megtörténhetett!!!

Bocsika de nem valami nagyon jól tudom kifejezni érzelmeim...csak ennyire!!!!

:-)))))))

3. emagdi (válaszként erre: 2. - Jacimiklos)
2007. márc. 14. 13:13

szerintem ez azért volt, mert régebben sokkal kevesebb egyéb alkalom volt a kikapcsolódásra, a szórakozásra, mint manapság.

akkor nagy esemény volt pl egy húsvéti ünnep, amikor lehetett enni-inni, pihenni, mulatozni.

ma már ezt (szinte) bármikor megteheted, a húsvét, és több hasonló ünnep inkább nyűggé vált, illetve idális kirándulónappá, amikor jól el lehet utazni valahova.

2007. márc. 14. 11:01
valahogy a regi emberek sokkal inkabb keszultek a nagy unnepekre,mint manapsag'
2007. márc. 13. 19:47
a negyven napos nagybojt utan kovetkezik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook