Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudjátok értelmezni h ki nem jogosult a krízissegélyre? Segítsetek nekem. fórum

Tudjátok értelmezni h ki nem jogosult a krízissegélyre? Segítsetek nekem. (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 14. 09:51
mennyi idö amig elbirálják a krizist?
34. kobagabi (válaszként erre: 33. - Baba1977)
2009. okt. 2. 14:12

a másodállást már nem csinálom, mert táppénzen vagyok, úgy nem lehet. Meghát műtöttek, tehát ténylegesen beteg vagyok, voltam:(

Csakha dolgozom a főmunkahelyen, akkor kezdhetem a mellékállást újra..

33. baba1977 (válaszként erre: 32. - Kobagabi)
2009. okt. 1. 19:13
igen elötte azt,és kell hozzá munkáltatói igazolás,de én helyedbe a mellékállást nem emliteném..
2009. okt. 1. 15:34

Látom sokan vagytok elég rossz helyzetbe, illetve vagyunk:(

Mi 1 éve költöztünk be az újonnan épített lakásunkba, és bizony hiába dolgozunk mindketten a férjemmel (nekem még másodállásom is van), akkor is a hitelemelkedés miatt nagyon nehéz. Eddig még nem jutottunk el oda, hogy számlákkal legyünk elmaradva, de a téltől félek. Mert a fűtés miatt bizony lesznek a csekkekkel gondok:(

Énis megpróbálnám a krízis segélyt, nekünk a fizetésünk csökkent elég rendesen a tavalyihoz képest. Mindkettőnkké, és ez így kb. 70.000.-Ft kiesés/hó:(

Már nem sokáig bírjuk.

De átmeneti segélyt én sem kértem, akkor előbb azt kérjem?

31. baba1977 (válaszként erre: 30. - Personal78)
2009. szept. 7. 17:57
az faxa:((( és ezt biza nem mondta a tv,hogy utána igy van...:(
2009. szept. 7. 15:45
baba1977!Próbáltuk, 6 hónapig minimálisat fizetsz, utána viszont egyszerre kérik a hat hónapot!!! Jól kivan ez találva!!!
29. baba1977 (válaszként erre: 27. - Birodetty)
2009. szept. 6. 18:47
oksa köszi.
28. baba1977 (válaszként erre: 26. - Personal78)
2009. szept. 6. 18:46
ez már gáz..vmit pedig kikéne találni:( ezt a banki halasztásos fizetést nem tudtátok igényelni?
27. birodetty (válaszként erre: 16. - Baba1977)
2009. szept. 6. 13:44
Ha több mint 15 ezret kapsz akkor már nem adhatod a krizistámogatásra.A barátnőm most intézte azért tudom.Ő 5ezret kapott és amint megjött a határozata beadta a krizistámogatásra is.
2009. szept. 6. 11:45
helloka mindenkinek!Nagy szar ez az egész úgy ahogy van! Három gyermekünk van, mindketten dolgozunk, mint a güzü, de a válság minket sem került el.Bank telefonálgat, közüzemi számlákkal sakkozunk, múlt héten kapcsolták ki a gázt!90000plussz 30 e. visszakapcs.most azért kapaszkodunk, hogy a 40nm-es lakásunk megmaradjon. gondolom túl nagy igény volt ez részünkről... Én is fordultam családsegítőhöz, ott volt a kezemben a kikapcsolásról a papír, közölték, nem kapok (-tam) rendszeres gyerekvédelmit, stb. segélyt, szóba sem állnak velem.Hát köszönöm!Margit híd alá mehetünk! A gyerekek előtt próbáljuk titkolni a helyzetet, csak azt látják, hogy folyton idegbetegek vagyunk. Most a sógoroméknál főzök,már ha van mit, úgy tudják rossz a sütőm...lejjebb adni már nem tudunk semmiből. Próbáltam munkát vállalni plusszba,délutánra, vagy hétvégére, de sehol semmi.takarításba, gyerekfelügyeletbe gondolkodtam(bölcsődében dolgozok), de úgy veszem észre jobban járok, ha a seg...-met kínálom ezentúl áruba.Már feladtam hírdetést, hogy petesejtdonor lennék végső elkeseredésemben.Probálom úgy felfogni, hogy a gyerekeimért teszem.Sose gondoltam, hogy képes leszek ilyesmire...
25. 'szti (válaszként erre: 24. - Cb82b220ce)
2009. szept. 4. 11:48
esetleg a csap gyártója-forgalmazója, vagy a fogyasztóvédelem? de segélyt nem hiszem és az előbbit is elég esélytelennek tartom
2009. szept. 4. 11:30
Sziasztok!Nos én is ilyen kérdéssel fordulok hozzátok!Remélem tudtok majd válaszolni!Elázott teljesen a lakásunk,nem volt biztosításunk,a padlószőnyeget felkellett szedni,szóval az egyik szobának teljes felújítás kell.Nálunk ázott szét,nem minket áztattak be.Nem a mi hibánk,anyaghiba,eltört a csap.Ilyen esetekben adnak valamilyen segélyt?
23. boldika (válaszként erre: 22. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 2. 10:25
Köszi,hogy válaszoltál, csak az a baj, hogy hiába megyünk mindenre találnak kifogást a bankok.Sohasem szorultam még eddig sem a család segítőre,sem a pol.hivatalra,most először és rögtön elutasítanak mindennel.A lakásfentartási támogatást sem kaphatom meg,mert a rezsi nem éri el az összjöv.20 %át.Pedig azt mondtam,utalják a szolgáltatónak.De engem mindennel elutasítanak.A krízis programot akarnám igénybe venni én is, első szavuk rögtön az,hogy nem vagyok jogusult,mert szab.felhasználásu a hitel,azért töltsek ki egy átmeneti segély kérelemet,ezt is azért mondták mert felháborodtam,hogy nagycsaládos létemre sosem kértem semmit senkitől, és most részorulnék a segítségre és elutasítanak mindennel.Bezzeg vannak olyanok,akik havi szinten veszik fel a sok segélyeket,azoknak mindent adnak.Egy normális körülmények között élő családnak meg semmit.Hol itt az igazság?Egyszerűen nem tudunk kilábalni az adósságból,telejesen e4lkeseredett és magatehetetlen az ember, főleg ha nincs ismerettsége aki segítsen.
22. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Boldika)
2009. szept. 2. 10:06
A bankok ha már telefonálnak, az baj! Vedd fel a kapcsolatot egy pénzügyi tanácsadóval a városodban. A bankba személyesen menj be és írásban rögzítsétek, hogy könnyítést kértek a hitelekre, futamidő hosszabítást, stb. amit mostanában hallasz, az talán működik nálatok. Semmi esetre se hagyd odáig fajulni, hogy már állandó legyen a telefonálgatás.
2009. szept. 2. 09:59
Sziasztok! Nem tudnátok véletlenűl tanácsot adni,hogy milyen segítséget vehetek igénybe nehéz anyagi helyzetemben?Leírnám nagyvonalakban a gondomat.4 gyermekem van, 17,14,4 és fél éves iker fiuk,.Jelenleg gyes-en vagyok,közben regisztrálva a munkanélküliben munkahely keresésre.Férjem keres egyedűl.Tele vagyunk hitelekkel,már nem tudjuk fizetni, sőt a rezsit is elmaradottan.Hivatalhoz,családsegítőhöz hiába fordulok a gyermekvédelmin kívűl semmit sem kapok.Egyszerűen kilátástalan a helyzetünk,nem tudom honnan kérheték segítséget mint nagycsaládos, nem ismerek alapítványokat sem.Teljesen önhibánkon kívűl adósodtunk el, mert a négy gyermeket alig lehet eltartani, főleg a kicsik tavaly óta óvodába járnak és azóta állandóan betegek, nem győzöm a gyógyszereket vásárolni, az egyik meg szinte állandóan kórházban köt ki, mert a gyermekorvos csak a vírus szót ismeri, aztán tüdőgyulladás és kórház. Ha valamelyikőtök tud valami megoldást segítsetek,nem tudom hová fordulhatnék,mert a bankok állandóan csak telefonálgatnak.Ez a válkság teljesen felemészti az embert. Válaszokat küldjetek!!!!!!! Köszi.
20. zani
2009. szept. 1. 20:32
köszi minden infot, sokat segítettetek.
2009. szept. 1. 18:07
Értem,köszönöm:)
18. mamuci55 (válaszként erre: 16. - Baba1977)
2009. szept. 1. 15:19
Az előttem szóló már megválaszolta.De ha kiskoru gyermeked van,és rendkivüli gyermekvédelmi támogatást kérsz,és kapsz.Akkor kérhetsz krízist ha a többi feltételnek megfelelsz.
17. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 16. - Baba1977)
2009. szept. 1. 15:08
Így van, vagy ez vagy az. Kettő egyszerre nem lehet.
16. baba1977 (válaszként erre: 9. - Mamuci55)
2009. szept. 1. 14:46
szóval,ha kapok átmeneti segély pl 30 ezret,akkor már nem kérhetem a krizist?
15. mamuci55 (válaszként erre: 12. - Zani)
2009. szept. 1. 10:27
Az átmeneti segélynél a jövedelem értékhatár változhat önkormányzatoknál.De előbb kérd,ha elutasitanak akkor már beadhatod a krízist.Nálunk az átmenetinél 57.000 Ft/fő az értékhatár.Az elintézési idő 15 nap.
2009. szept. 1. 10:13
engem átküldtek hogy elöször igényeljek átmenetit..és majd ha azt elbirálták,na majd utána a krizist..
13. zani (válaszként erre: 11. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 1. 10:01

oh köszi ez sokat segített! :)

a cikk amiben olvastam ezek szerint kicsit hiányos, de végre sikerült felfognom!! :)

12. zani (válaszként erre: 9. - Mamuci55)
2009. szept. 1. 09:58

bocs h visszakérdezek csak nem tudom jól értem-e.

aki nem igényelt még átmeneti segélyt az először azt igényeljen és ha 15000 Ft-nál kevesebbet kap vagy egyáltalán nem kap csak akkor igényelheti a krízissegélyt?

az átmeneti segélynek mik a feltételei és mennyi idő míg határoznak róla?

2009. szept. 1. 09:57

És erre a válasz:


Az a személy, aki egyébként krízishelyzetbe került, és az önkormányzattól még nem részesült átmeneti segélyben, a támogatás megállapítása iránti kérelem benyújtását megelőzően az önkormányzattól igényelheti az átmeneti segély megállapítását. Amennyiben az átmeneti segély megállapítása iránti kérelme elutasításra kerül, a jegyzőhöz 2009. augusztus 1-je és 2009. november 30-a között benyújthatja a támogatásra való igényét. Abban az esetben is benyújthatja a jegyzőhöz a támogatás megállapítása iránti kérelmét, ha 2009. év folyamán nem részesült 15.000 Ft-ot meghaladó összegű átmeneti segélyben.

10. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 8. - Zani)
2009. szept. 1. 09:56

A fórumnyitó lehagyta a végét. Így teljes a mondat:

Nem jogosult támogatásra az a személy, aki a támogatás megállapítására irányuló kérelmének benyújtását megelőző 90 napon belül átmeneti segély megállapítására kérelmet még nem nyújtott be a helyi önkormányzathoz,

pedig arra egyébként az önkormányzat rendelete alapján valószínűleg jogosult lenne.

2009. szept. 1. 09:53
Sziasztok!Én ezzel is foglalkozom,nagyon összetett a feltétel.De szerintem ez is egy mondva csinált segítség.Számit még az egy főre jutó jövedelem is,ami nem lehet több mint 57.815 Ft.Ha nem kaptál,kértél átmeneti segélyt akkor előbb azt kell kérni.De ha 15.000 Ft-nál többet kaptál akkor nem kérhetsz krízist.Lakáshitelnél a törlesztő részletnek 20%-kal kell többnek lenni.Ha van kérdésetek irjatok.
8. zani (válaszként erre: 7. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 1. 09:51

akkor tehát ha valaki nem adott be átmeneti segélyre kérelmet az is igényelheti a krízissegélyt?

de mi ez az utolsó mondat, h aki 90 napon belül még nem igényelt az sem jogosult? komolyan nem értem, lehet h az én készülékemben van a hiba... :)

7. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 5. - Baba1977)
2009. szept. 1. 09:45
NEM kell kérned!!!!
6. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 3. - Zsu1984)
2009. szept. 1. 09:45
Igen, ismerős is kapott 40.000 forintot, és meg is kapják azok akiknek magas lett a lakástörlesztőjük, de nem segélyből élnek. Ez a lényeg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook