Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? fórum

Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. globus
2020. szept. 9. 19:07

Akkor veszek, amikor kell, és annyit, amennyi kell.

Kivéve tartós élelmiszer, de abból sem kazallal, max. a szokásos dupláját.

33. Channa* (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 18:44

Pontosan!


Én csak annyit szoktam kérni a fiúktól, hogy a tusolóba ne sikáljanak semmit, pl. cipőt, mert utálom takarítani esténként, mert ha nem teszem, akkor ronda.



Én nagyon örülnék, ha lenne egy kádam is. Mindig azon agyalok, hogy férne be a fürdőmbe egy kád is...

32. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 17:43
A DM-es és Lidl/Aldi tisztítók jók, és lehet akrilon használni őket.
31. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. szept. 9. 16:35

Akril kád, olyan a mosdókagyló is, az egész fürdőszoba ehhez a színhez van "színezve". Kiszedni nem lehet, mert a csempe és járólap is jönne vele, a csempézés plafonig van. 1 millió lenne, ha teljesen normálisat akarnék. Az nem megy.

Ha meg menne, a férjem nem akar már felfordulást. (65)


Szóval tudod mit? Örülök, hogy ilyen is van, és (most ez halál komoly) annak is, hogy itt van velem, aki összekeni.:)) Esküszöm, hogy elvesznék nélküle, haragszom is magamra, ha néha letolom.


Scherlok, igazad van: SZÉP AZ ÉLET, csak én túlbonyolítom. Néha. D

30. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2020. szept. 9. 16:29

Ez nagyon tetszik XD

Megeszem, mielőtt meghalnek.

29. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 15:55
amilyen én,mivel nem használom a tartályt az összes fű,por rám ragad.de valahogy csak lemosom.
28. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2020. szept. 9. 15:51

A naponkénti vásárlást munka mellett nagyon nehéz (szerintem szükségtelen) kivitelezni.

Az akciósból történő vásárlásnál én ott látom a gondot, hogy nem biztos, hogy az adott termék kell, az akciós ár valóban akciós-e, illetve amit te is írtál, hogy a felhalmozott készlet tovább tart, mint kellene.

2020. szept. 9. 15:50

Az előre csomagolt, ill. konzerv kész és félkész ételeket, fűszereket, hasonlókat is nagyon meg kell nézni, ha leárazott!!!


Leginkább az van a dolog háta mögött, hogy napokon belül lejár a szavatossági idejük. Én már futottam bele ilyen akciósba, elraktam, hogy majd amikor sorra kerül, és hónapokkal később dobáltam ki konzerv gombát és hasonlókat.

26. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 15:47

az nem spórolás, ha akciósból nagyon sokat vásárolsz, lehet hogy au otthoni felhalmozott készleted tovább tart, minta következő leárazás.

Én naponta ill szükség esetén vásárolok, mindenből az aktuális szükséges mennyiséget. Nem érzem, hogyha egyszerre többet olcsóbbat vennék, jobban járnék.Legfeljebb domestosból van otthon 3-4 db.

25. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2020. szept. 9. 15:12
Nem minden nap *
2020. szept. 9. 15:12
Nem mindig sikerül. Pl ha van valami ami drágább és nem kis én nap veszem meg, arra gondolok, mi van ha holnap meghalok? Ezért megveszem, és megeszem! Sajnos ez gyakori. :))
23. Scherlock (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 15:08

Te Fincsi!


Előfordulhat, hogy rossz szemüveget vettél fel? :)


Nem olyan nagy baj az, ha a kád olyan, amilyen.

Az utálat szó használata meg nem valami kedvező.


Inkább örülj, hogy van kádatok is, és hogy van ki után rendbe tenni.

Hm?


Gondolj bele! Ez igazán nem ok a bosszankodásra.

2020. szept. 9. 15:05

Mi úgy spórolunk, hogy felesleges dolgokat nem vásárolunk.


Mert nem az a drága, ha valami jót megveszel netán drágábban, hanem a gagyi", amit később kidobsz. Na az a pazarlás.


Részemről akcióvadász vagyok, és ami jó áron van, azt megveszem, mert az a gondolat van bennem, hogy a pénz adott a hónapban, és ha van rá, akkor miért ne.


Mindenki máshogy okoskodik. :)

21. Zsifi1 (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2020. szept. 9. 15:00
Azért nem olyan szinten vásárolok, minden kell valamikor, haszontalanok nem jönnek velem. De még tényleg kidolgozásra szorul a rendszer, illetve tanulnom kell ezt, hogy igazán jó legyen.
20. Zsifi1 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2020. szept. 9. 14:59

Hát persze, hogy azok. :) Rakok a wc-be, fürdőszobaszekrénybe, mosogató alá.


Valahogy vonz a glamour nap, mert mindig azon "aggódok", hogy ha akkor nem veszem meg akciósan, máskor meg vegyem meg teljes áron? Aztán jön a következő, amit már írtam, hogy úgy meg a pénzem a termékekben áll és nem a számlámon... Melyik a jobb?

19. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2020. szept. 9. 14:43
No ez meg a másik. Csak azért nem megyek be, hogy szétnézzek, ha nincs konkrét célom. Rögtön elcsábul az ember, ahogy meglát ezt-azt. Úgy vásárolni bármit, hogy "majd jó lesz valamikor" agyonvágta az addigi spórolási rendszert, borult minden előzetes, jól kigondolt terv, elképzelés.
18. Amaunet (válaszként erre: 6. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 14:41

De a szekrényeid, ahol ezeket tárolod is végesek, nem?


Nem kötelező vásárolni a glamour napokon sem.:)

És nem kell olyankor boltba, üzletekbe járni, ha nincs határozott szándékod és listád.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 14:39

Nagyon örülök, hogy segíthettem.

Amíg aktív dolgozó voltam, én is cetli nélkül mentem vásárolni, megvettem, ami a szemem elé került, és nem vettem, ami nagyon kellett volna (pl. egy csepp eü-papír sem volt otthon!!) és kénytelen voltam konyhai papírtörlővel helyettesíteni ahogy hazaértem! :))

Majd nyugdíjas korban elkezdi az ember tanulgatni, hogyan is kell csinálni, hogy jusson is, maradjon is. :)) Majd belejössz, csak okosan!

16. Zsifi1 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2020. szept. 9. 14:34
Woow ez nagyon szuper! Na, igen. Valami ilyesmire gondolok én is. Valahogy így kellene csinálnom. Ez az igazi tudatosság! Köszönöm, hogy megosztottad. :)
15. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 14:26
Miért nem festeted át a kádat olyan színűre, amely már kedvedre való és könnyebben takarítható?
2020. szept. 9. 14:16

Főzés közben mindig írom a listát, hogy éppen mi az, ami éppen elfogyott, vagy fogyóban van.

- liszt, cukor, só, fűszerek, stb. = ezekből csak 1-2 csomaggal veszek egyszerre.

- kenyér, tejtermékek, felvágottak, krumpli, hagyma, többi zöldség: max. 1 hétre valót, a többi romoljon a zöldségesnek!

- húsfélét: eldöntöm, hogy mit akarok legközelebb főzni, és azt írom a cetlire, ezekből leginkább 2-3 főzésre valót. Max. 1-2 havi tartalék legyen csak a fagyómban! Azon kívül, ha "belefutok" akciósba, akkor abból is 2-3 főzésre valót. DE: addig nem vásárolok újabb adag húst, amíg a fagyóban levők el nem fogynak! Marad a pénz a helyén!


Egy héten 2x megyek éliboltba:

- hét vége előtt, amikor már tudom, hogy mit akarok főzni, és a listára felírtam, hogy ahhoz mi nincs!! itthon

- a következő hét elején, amikor látom, hogy a hétvégén mi fogyott el, ill. a maradékokat milyen másfajta kajához tudom felhasználni, és ahhoz mit kell venni!!


A havi kajapénzt elosztom annyi hétre, ahány hét a következő fizuig lesz, és hetente igyekszem a kereten belül maradni. Ha akciós miatt előre vásároltam, annak az árával csökken a következő hetek elkölthető kerete!!!

13. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2020. szept. 9. 14:09

De a hatból egyik sem jó az akril kádhoz.:((

Bár a színe is elég hülye, sárgás. Na most én mindig koszosnak látom.

Évek óta nem találtam jót. 1x sósavat vettem, épp csak áttöröltem vele, és máris zuhany rá, na akkor jó volt 2 napig. De nem mertem sűrűn használni.

Ha hiszed, ha nem, az egész házban ezt utálom legjobban takarítani. Nem látom a hatását, akármennyit súrolom.

De kedves férjem b.ik arra, hogy kínlódok, nem hajlandó a tusolóba jönni, muszáj neki a kádat koszolni. 1-1 fű-és sövénynyírás után képzelheted, milyen!:(


Már mondtam neki, hogy érdekes lenne 41 év után ezzel az indokkal válni. De komolyan kikészít. Rohadt nagy sarokkád, ha belépek, csak a koszt látom meg.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2020. szept. 9. 14:02
Ezt a tésztát kár volt kihajítani. Ha kienged és virslit göngyölsz bele és megsütöd. Keress rá a net-en a "Boszorkányujjak" vagy a "lábtörlő" módszerre. Leginkább, ha családi, baráti összeröffenések vannak, vagy u.n. gyerekzsúr, hasonlók, alkalmával percek alatt készíthető csemege.
11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 13:45

Volt otthon 6 és vettél egy hetediket?

A következő pár évben nem lesz rá gondod.

10. Zsifi1 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2020. szept. 9. 13:44

Szoktam listát írni, nem jellemző, hogy rengeteg pluszt pakolnék mellé a kosárba, de mégsem vagyok elég tudatos.

Ez az applikáció jó ötlet, én is megnézem majd. Köszi! :)

9. Zsifi1 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2020. szept. 9. 13:41
Csak azért gondoltam erre, hogy aztán tisztán lássam, hogy mivel is töltsem fel. És addig se költsek pluszban, hanem inkább fogyjanak el a régebbi dolgok. De köszönöm a tanácsod. :)
8. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2020. szept. 9. 13:41

Én ma vettem meg a 7. vízkőoldót.:((


Érdekel megoldás, csak szódabikarbóna és ecet ne legyen benne, az is megvolt.:(

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 13:40

Szerintem a megoldás a lista.

Illetve az, hogy bevásárlás előtt fel kell mérni a raktárkészletet, tisztában kell lenni az étkezési szokásokkal.


Letöltöttem a közeli boltok applikációit. Ezekben mindig szerepel, hogy éppen mi akciós.

Határidőktől és a listámmal egyező kínálat szerint látogatom őket.


A fagyasztható húsárút egyszerre szerzem be. Itthon átcsomagolom olyan csomagokra, ahogyan fel fogom használni, majd be a fagyasztóba. Kb. fél évre megoldva, mert ritkán főzök.

6. Zsifi1 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2020. szept. 9. 13:40

Közben rájöttem, hogy nem fogalmaztam pontosan, mert tisztálkodószer is. Felmosószer, wc illatosító, mosogatószer, mosogatórongy, wc tisztító, tusfürdő, öblítő, mosószer, fogkefe, fogkrém, dezodor. Ezek a gyengéim. De aztán jön egy újabb illatú tusfürdő és vadászok akcióra... :)

Bár nem tudom, kinél mi számít halmozásnak. De egy-egy glamour nap keretében 3-4 db-ot veszek mindenből, más akciónál csak egyet. De azért minden akciónál nem veszek persze, csak 2 glamour nap között is legalább 2-3 alkalommal. 1 fős háztartásom van (többnyire, nem élünk egy háztartásban a párommal, csak néha mosok rá, tehát alapvetően nem kellene egy magamra rengeteg ilyen-olyan cucc, bár mosni nagyon szeretek).

5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Zsifi1)
2020. szept. 9. 13:37

Szerintem nem kellene kiüríteni a spájzod és a fagyasztód.

Nézd meg, melyek azok a termékek, amit nem használsz, és azoktól szabadulj meg.

Én elég tudatosan vásárolok, de a múltkor kihajítottam a fagyasztóból és mirelit leveles tésztát. Valószínű és is akciósan vettem meg, de később jöttem rá, hogy nem is használok ilyet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook