Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TSMT tornával kapcsolatban, vagy más beszédmegindító tornával kapcsolatban van konkrét tanácsotok? fórum

TSMT tornával kapcsolatban, vagy más beszédmegindító tornával kapcsolatban van konkrét tanácsotok? (tudásbázis kérdés)


19. mkjudit (válaszként erre: 18. - EMSE79)
2011. dec. 12. 13:09
Köszönöm, közben már rátaláltam!
18. EMSE79 (válaszként erre: 17. - Mkjudit)
2011. dec. 12. 10:48
A Szent István utcán a Csodavárban van TSMT torna. Mi a kórház keretin belül járunk a gyógypedagógushoz, aki összeállítja nekünk a feladatokat. De azt mondta, hogy szokott a Csodavárban is magánórákat tartani.
2011. dec. 12. 08:56
Nyíregyházán ismertek valakit ,aki ezzel a tornával foglalkozik magánúton,nem kórházban!?
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Liluzso)
2011. szept. 24. 18:51

Nagyon örülök, ő az a későn érő gyerek, aki hirtelen behozza a lemaradását.

Tesóm lánya volt ilyen, anyámék fogyinak hitték, nem viccelek, hiába mondtam én gyógypedagógusként, hogy okos a kiscsaj...

2011. szept. 24. 15:17

nem tudom, esetleg olvas e valaki itt még.... azóta a gyerkőc minden külső segítség nélkül összefüggő mondatokban beszél, kb 3 hónapja.

3 év alatt csak hallásvizsgálatot végeznek, illetve neurológus megnézi,de logopédus nem.

3 éves koráig nem is vittem volna sehova. örülök,hogy bìztam Benne és kivártam ,mig a saját ütemében fejlődik, eröltetés nélkül.

üdvözlettel: L.

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Liluzso)
2011. ápr. 17. 15:45

szerintem jobb, ha elviszed szakemberhez, leginkább logopédushoz


ne késlekedj, mert nagyobb gond ,ha túl későn jön a segítség!

2011. ápr. 17. 15:43
köszönöm a válaszaitokat! minden tanács hasznos volt! Szakemberhez, jelen állás szerint még nem viszem. Így a Ti tapasztalatokra voltam kíváncsi, és érdekelt, hogy pontosan milyen gyakorlatokat végeznek a kicsik az esetleges beszéd beindítása érdekében.
12. 1da9380ac7 (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2011. ápr. 9. 11:21
Mi is tornázunk,az állapotához igazított feladatokkal.Meglepő az állapotfelmérés eredménye!Szerintem érdemes elkezdeni.
2011. ápr. 9. 08:57
Első lépések ha nem beszél vagy nem jól beszél a gyerek,nevelési tanácsadó,logopédus,fejlesztőpedagógus stb....remek kiegészítés lehet egy karateedzés,egy ilyen torna stb,de szakemberi irányítással...
10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. ápr. 9. 08:55
Ép ezt akartam írni nekem még konkrétan ebben nincs tapasztalatom nemsokára megyünk terapeutához e azt mondta a fejlesztőnk konkrét feladatokat fog adni a gyerekre szabva...rosszat biztosan nem csinál ha otthon tornázgat valaki de nem biztos hogy elég saját kútfőböl...sőt....
2011. ápr. 9. 08:26
Ilíen picinek a legjobb az Ayres torna a beszédhez, nálunk és más ismerősnél is bevált. sok sikert! de minden szenzoros integrációs fejlesztés jó rá.
2011. ápr. 9. 08:17
Olvasd el az Alapozó Terápiák oldalt,hasznos segítséget kaphatsz onnan is a megfelelő szakembert megkeresed,mi most készülünk az egyik dokihoz mert van egy négy éves lányom akit nevelőszülőként nevelünk és ő még nem beszél.
7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Liluzso)
2011. ápr. 8. 23:20
logopédusnál voltatok már?
6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Martin3)
2011. ápr. 8. 23:19

a gyakolrlatokat előzetes felmérés alapján a terapeuta útmutatása szerint kell végezni


nem csak úgy, más anyukák tanácsára.


erre vigyázzatok!

5. martin3 (válaszként erre: 3. - Martin3)
2011. ápr. 8. 23:18
ja bocsi, a lényeget nem írtam: azért holnap, mert már hulla vagyok..
2011. ápr. 8. 23:18

mint logoédus a következőket tudom mondani:


a TSMT nem beszédindító torna, de valóban nagyon sokat segít a megkésett beszédfejlődésű gyermekenek, hiszen az idegrendszert érleli, feljeszti, stimulálja, s ennek hatása lesz az, hogy a beszéd is előbb-utóbb megindul.


Én nagyon ajánlom, kiváló módszer

3. martin3 (válaszként erre: 2. - Liluzso)
2011. ápr. 8. 23:18

szia! holnap írok szívesen konkrét feladatot is, mert kisfiam is ezt csinálja(a nagyobbik..)most 4,5éves, kb 3,5évesen kezdte. Viszont én nem hallottam hogy ez beszédre is jó...mert akkor csinálom a kicsivel is, ő ugyanis 2,5már elmúlt és alig pár szót tud:)

én úgy tudom ez másra jó, de lehet erre is? mindegy, holnap írok neked...

2011. ápr. 8. 23:11
2,5 éves fiam beszédével vannak gondok,vagyis szeretnék segíteni neki azzal,hogy tornáznánk itthon. A TSMT torna konkrétan segít a lemaradt beszédű gyerekeken? Vagy más beszédsegítő torna létezik? kedves anyukák, akik ismerik ezt a tornát konkrétan, megteszitek, hogy leírjátok,milyen tornagyakorlatokat végeztek a kicsikkel? nagyon köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 8. 23:09
TSMT tornával kapcsolatban, vagy más beszédmegindító tornával kapcs.van konkrét tanácsotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook