Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegszállítással kapcsolatban szeretném tanácsotokat kérni fórum

Betegszállítással kapcsolatban szeretném tanácsotokat kérni (beszélgetős fórum)


9. Titkoskert (válaszként erre: 8. - Józsibirka)
2023. okt. 15. 14:21
Ahogy leírták már előttem. A háziorvos kéri meg a betegszállítót, ha indokolt.
2023. okt. 15. 06:29

Sziasztok,


Mi törtent azóta, ?


Hogyan működik a betegszállítási rendszer?

7. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Füge57)
2013. jan. 26. 16:26

Májustól valóban csak eü.intézmény jogosult megrendelni,de nem szigorították,hogy kinek jár.

Az orvos az ingyenes 1820-as számon kérheti vagy ha a rendelő regisztrált az internetes portálon szintén ingyen megrendelheti.Daganatos betegek kontrollját még az OEP nem is nagyon ellenőrzi.C-s diagnózissal megrendeli és kész.

6. füge57 (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2013. jan. 26. 16:20
56 km-t kell utazni. Van másik megoldás: busz. Csak annak a költségét nekem kell megelőlegezni (2.500,Ft) amíg a tb.vissza nem fizeti. Mai viszonyok közt ez sajnos nem kis pénz.
5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Füge57)
2013. jan. 26. 15:01
Megváltozott az,hogy ki kérheti a betegszállítót. Mi most voltunk ebben benne a férjem miatt. Hiába volt a kezemben a papír, nem adhattam le,csak orvos, vagy eü.dolgozó igényelheti meg telefonon a szállítást. A háziorvos nem bírálhatja felül, mert ha másképp nem tudsz odajutni, akkor köteles megrendelni a szállítást.Ha meg van a jogalap ,akkor nem tagadhatja meg.Neki ez nem jár plussz költséggel.
2013. jan. 26. 08:30

No akkor ez remek!!! :D


Azért remélem, sikerül odajutnod szállítással. Tudom, akkor azonnal sorra kerülsz. És akárhogyan is van, kényelmesebb módja az odajutásnak!

3. füge57 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2013. jan. 26. 08:11
Köszi, hogy válaszoltál. Kemót hála Istennek nem kaptam. Öt év után már csak éves felülvizsgálatra kell járnom remélem így is marad"
2013. jan. 26. 07:25

Ezt találtam a neten:


[link]


A kemoterápiára szoruló beteg jogosult, ha az egyéb jármű igénybevétele számára nehezített. Ezt lehet kiolvasni belőle. Végtére is az orvos piszkoskodhat, talán kérj az onkológiától is telefonos segítséget.

2013. jan. 26. 07:20

Öt éve járok betegszállítóval az onkológiára. Nem volt semmi gond. Megvolt a telefonszám, előtte két nappal felhívtam Őket, hogy mikor megyen és kész. 2012 májustól viszont a házi orvoshoz kell felmenni és Ő igényli meg. Igen ám, de nem szívesen teszi, mert azt mondja, "tud maga menni".

Kérdezném jogosai igénylem e továbbra is a betegszállítást, vagy nem. Van valami korlát, kikötés, hogy ki veheti igénybe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook