Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Trombózis hajlam miatt nem tudok teherbe esni fórum

Trombózis hajlam miatt nem tudok teherbe esni (beszélgetős fórum)


2021. szept. 10. 11:36

Az imént kaptam vissza hivást az Istenhegyi Géndiagnosztikai Kórházból időpont egyeztetés miatt.

Első meddőségi konzultációra.

(Dr.Imre Ruben meddőségi központ vezető szakorvos es Szülés Nőgyógyász.)



Kedves Hozzászólók!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.


Csak említettem de akkor inkább le írom.

Az előző kapcsolatomban sem sikerült teherbe esnem ami azt jelenti hogy 20.éves korom óta próbálkozom és azota semmi siker. (azaz 7éve)


Idáig igen azzal nyugattam magam, hogy úgy is összejön természetes úton mert egy nagyon pozítiv gondolkodású nő vagyok es sajnos ez a makacsságomba is tokrollik.


De sajnos minden hónapban csalódás ér és ezt pedig eddig bírtam.

Fáj a szivem mikor minden hónapban meg jön a menstruacióm mert akkor tudom "hmmm megint nem jött össze majd a következő hónapban".

Kegyetlen egy világ sajnos hogy aki annyira szeretne babát annak sajnos nem jön össze akinek meg lehet az meg eldobja magától.

Nem igazságos.


De visszatérek a Doktor Úrhoz.

2010.10.06.-án van időpontom hozzá reggel 9:00-kor.

Vinnem kell a Trombózishajlamomról a papirjaim valamint az eddigi nőgyógyaszati vizsgálatokról is.

A doktor úr pont erre a szakmára terjeszkedett ki amikor a terhesség a trombózishajlam miatt nem jön létre.

Tehát ki ha nem ő tud nekem majd segiteni.

Remélem a legjobbakat tőle.


és ha bárkinek bármi eszébe jutna vagy valami tapasztalata lenne a Doktor Úrról kérem segitsen.


:))))

10. Marcsa2021 (válaszként erre: 5. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 10. 11:24

sajnos a legsúlyosabb trombózis hajlamom van ami azt jelenti nálam hogy mind a kettő szülőtöl örököltem .


köszönöm a kijaítást igen Aspirin Protect..

9. Marcsa2021 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2021. szept. 10. 11:19

köszönöm a válaszod :)

sajnos az előző párommal sem jött össze a terhesség 4 év után.


tehát itt csak velem lehet a probléma.

8. Marcsa2021 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2021. szept. 10. 11:18

azt tudom hogy nőgyógyászatilag minden rendben rendszeres szűrésekre is járok tehát nem az a probléma.

köszönöm a hozzászólásod :)

7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2021. szept. 9. 11:05

"Nagyrészt egyet értek, de VAN olyan, hogy ASA + injekció együtt."

Nagyon speciális eset lehet, ugyanis egy jelenleg folyó thrombus probléma miatt mondta a kezelő orvos, hogy vagy-vagy a szituáció egy nem laikus rokonnak a családban. Végül is sok értelme nem is lenne, bár annyi igaz, hogy különböző gyógyszerek vérhígító mechanizmusa nem azonos.

6. Alnisa (válaszként erre: 5. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 9. 10:23

Nagyrészt egyet értek, de VAN olyan, hogy ASA + injekció együtt.

De nem attól nem esik teherbe, mert trombózis hajlamos. Illetve ha utazás előtt kell az injekció, akkor alapból is kellene gyógyszert szednie a hajlamra. Tehát ez az opció kizárva, hogy ugyan teherbe esik, de mivel gond van az alvadással nem tapad meg vagy hamar elmegy a bab, akár egy kicsit csúszó mensinek betudva.


Kivizsgálás kell a FI és a párjánál is. Ha ilyen fiatalon 4 év alatt nem esett teherbe, akkor ott VAN gond valamelyik vagy mind a két félnél.

5. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Marcsa2021)
2021. szept. 9. 01:10

A trombózis hajlam nem a teherbeesést gátolja, hanem a kihordásban okozhat problémákat. Tehát ahelyett, hogy mindenféle kétséges másodkézbeli terápiával próbálkozol, menjetek el a pároddal meddőségi kivizsgálásra. Lehet, hogy olyan problémátok van, amire, mint laikus sohasem gondolnál.


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az Aspirin Plusz az náthára, fejfájásra való. Amit vér hígítóként alkalmaznak, az az Asprin Protect, abból pedig 1 db/nap a dózis. Ha ennél valami erősebb vérhígítóra van szükség, akkor kap valaki, más típusú tablettát, vagy átmeneti jelleggel injekciót. Olyan viszont nincs, hogy Aspirin Protectet is ÉS injekciót is kap valaki. Ez vagy-vagy. Ha valaki nem szorul állandó vérhígítóra az trombózishajlam súlyossága miatt, akkor csak akkortól érdemes kapnia, ha már igazoltan terhes az illető nő, ugyanis a feleslegesen beadott vérhígítónak is lehet nagyon káros hatása.

Egy örökölten trombózishajlamos

4. Charlize (válaszként erre: 1. - Marcsa2021)
2021. szept. 8. 21:13

Ki kellene vizsgálni a párodat is. Fölöslegesen ne kezdd el kínozni magadat. Nehogy úgy járj, mint én: azt hittem biztos nálam lesz vmi egyszerű gebasz, kapok pár szem tablettát, aztán jön a baba. Ehelyett hidegzuhany: a férjemnél 0 db sperma, 2 hónap múlva ugyanez az eredmény. 6 évvel később is…


Amúgy igen, a trombózis hajlamra Clexane-t kell szúrni kb. a terhesség végéig.

2021. szept. 8. 21:10

Ahogy Gabbbicica is írja, inkább keress fel a pároddal együtt egy meddőségi orvost és vizsgáltassátok ki magatokat mindketten. Lehet nem is nálad van a probléma.

Illetve annyi pici eltérés miatt csúszhat el egy sikeres teherbe esés, hogy azt nem is gondolnád. Az egyik adódik a másikból.... szörnyű

Amíg nem a saját bőrén tapasztalja az ember addig nem is gondolná. Sajnos én tudom miről beszélek, 8 év próbálkozás, 2 inszem és 1 lombik után. Úgyhogy ne vegyél el magatoktól még több időt, mert ahogy telik az idő annál nehezebb lesz teherbe esni. Sok sikert!

2021. szept. 8. 20:39

Bocs, de ha nem voltal még meddosegi vizsgalaton, akkor hinnan tudod, h minden rendben?


Nagyon sok minden okozhat sikertelenseget, egy "bagatell" pajzsmirigy problematol kezdve.


Ha 4 eve nem jon ossze, akkor szerintem induljatok el az altalanos kivizsgalas felé. Vervetelek, hormonok stb.

2021. szept. 8. 18:26

Sziasztok :)


Szeretnék segítséget kérni vagy legalább is egy kis pozitiv tapasztalatot.



27 éves nő vagyok aki trombozisra hajlamos minden hosszabb utazásom előtt Clexán vagy Flexaparin injekcióval kell magam beszúrnom.(a munkám sajnos sok utazással jár)



Több mint 4 éve sajnos nem sikerül teherbe esnem. (Még nem voltam egy lombik programon sem)


bárhogyan kiszámolom a peteérésem és bárhogy próbálkozunk sajnos nem sikerül. Makk egeszséges vagyok odalent.



Az elmúlt napokban az egyik kolleganőm mesélte hogy neki a 25 éves lánya sajnos ugyan ebben szenved. Megjártak 100 dokit és a végeredmény az lett hogy a trombózishajlama miatt nem tud teherbe esni ő sem aztén ajánlott neki napi 3 szem Aspirin plus(nem fájdalom csillapító hanem szivinfaktus es vérproblémák megelőzésére szokták szedni)


valamint hogy minden nap szúrja magát vérhígítóval.



Ezt nevezi a doktor úr egy hónapos terápiának ami segítségével sikerülhet a bébi.



Én még nem érdeklődtem az orvosomnál és csak most szeretnék elmenni meddő vizsgálatra.



DE ARRA KÉREK MINDENKIT AKI TUD A KÖZELÉBEN HASONLÓ SZITUÁCIÓBAN LÉVŐ NŐT VAGY VAN VALAMI TAPASZTALATA KÉREM SEGÍGSEN.



EGY KÉTSÉGBE ESETT FIATAL NŐ



ÜDV MINDENKINEk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook