Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Törzsasztal fórum

Törzsasztal (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. jan. 2. 07:27

csak tegyél be ha egy egy szépre akadsz némelyiket olyan jó olvasni...

Én meg egy két kilóval több pedig igy is száz,megprobálom az önmegtartoztatás müvészetét gyakorolni..nem enni annyit..

725. bared
2010. jan. 2. 00:18

n,a én már szándékosan nem írok ide versikét, mert se szeri, se száma, csak sms-ben 102 jött))

hogy álltok a pihenéssel? én halálosan fáradt vagyok((

2010. jan. 1. 15:14

Búék..


Kívánok én hitet, kedvet,szép szerelmet, hű türelmet,

utadhoz fényt, csodát, álmot, békességes boldogságot..

Magyar szót és égre kéket, emberarcú emberséget..

Verseket, célt, igazságot, daltól derűs jobb világot.

Kézfogásos tiszta csöndet és mosolyból minél többet..

2010. jan. 1. 07:58
egy kicsit olyat hol álmaink egy nagy része valóra válik....most remélem olyan évet kezdtünk...
722. bared
2010. jan. 1. 02:34
Boldogabbat, szebbet, és ráérősebbet!))
2009. dec. 31. 21:54

még egy jókivánság:


Örömötök sok, bánatotok semmi,

Segítsen az Isten boldognak lenni!

Legyetek mindig vidámak

Örüljetek minden szépnek,

Mi így kívánunk nektek

BOLDOG ÚJ ÉVET!

2009. dec. 31. 17:59

VIRRADJON RÁD SZÉP NAP, KÖSZÖNTSÖN RÁD JÓ ÉV,

KEDVES HAJLÉKODBA KÖLTÖZZÖN A JÓLÉT.

LELKEDBE BOLDOGSÁG, SZIVEDBE BÉKE,

EZT KÍVÁNOK A KÖVETKEZŐ ÉVRE

Buék

719. bared
2009. dec. 31. 17:44

mi csak 4négyn... van egy vendég kislányom, bár 3 jött volna... készülnek a tüzijátékra, csak épp szakad az eső((( mindjárt rakom be sülni a túrósbuktát, utána tepertőspogit, forralt bort fel, csak szusszanok...

ma ketten láttunk el 49 embert, nagyon elfáradtam, az éjjel kétszer keltem, és a mai éjjel is hosszú lesz...

mindenesetre bizakodóan tekintek az új évre))

2009. dec. 31. 17:39
Akkor nagy buli lesz? Hányan vagytok?
2009. dec. 31. 16:04
könyv téma félreseperve jön a legkissebb unokám két nap múlva a ház már erre készül.. és az éjjszakára itt itt mindenütt zene...
716. bared
2009. dec. 31. 15:53
én pl most is megeszek heti 1-2 könyvet, a lányom mégsem szereti az olvasást(((
2009. dec. 31. 11:40
régen még csak volt egy egy könyv kézben ..ma tizede sincs..ennek a helyére net került.. de tudod 30 unokatestvér van és látom én ezt ott is és sok sok helyen ..azért el el olvastunk vagy olvasunk ma is egy egy könyvet de net segítséggel régen szinte hietetlen ez nélkül is volt rá példa,de abban is igazad van én ebben nem vagyok jó példa vagy ebben se...
2009. dec. 31. 11:34
Igazából a kérdésem, hogy mit váltott fel nálatok a net? Mert ha nem olvasnak vkik, akkor a net nem a sosem kézbe vett könyveket helyettesíti.
2009. dec. 31. 11:32
A te családodban olvasott vki klasszikus irodalmat, regényt, krimit? Mert ha 5-10 évvel ezelőtt sem..akkor ti egyszerűen nem olvastok.
712. alfoldi13 (válaszként erre: 711. - C95c921ae7)
2009. dec. 31. 11:16
hát akkor az én családomban tapasztaltak nem valósak nagy átlagban ,de azt hiszem változatlan hogy az itt tapasztaltak az általánosak...
2009. dec. 31. 11:05
Igen..de a lexikonok nem a legfőbb olvasnivalók. Aki régen is csak a lexikonokat a szótárakat stb nézte, arra nem mondhattuk akkor sem, hogy szokott olvasni. Aki valóban olvas, az regényt, verseket, drámákat olvas. És ezeket sosem fogom netről. A hangos könyv kényelmesebb..de a képzeletnek a tere már leszűkül, az szerintem nem is könyv, hanem cd. Vezetés közben esetleg.. A 84 éves, fájós szemű nagymamám hetente 2 könyvet olvas. Most karácsonyra is kapott vagy 10-et, annak örül egyedül. De persze abban egyet értek, hogy tudományos könyvekre talán kevésbé lesz szükség. A lexikális tudás megszerzéséhez jó az internet. De a Száz év magányt nem olvasnám monitorról.
710. alfoldi13 (válaszként erre: 709. - C95c921ae7)
2009. dec. 31. 10:45
tudod én sok gyerek tapasztalatából látom mikor a lexikonok helyet a netet használja azt a gép egy pillanat alatt keresi ki mi itt esetleg percekbe kerülne az is igaz mikor valami érdekli őket talán könyvből is megnézik anti fiam olvas a többi a neten él.. és ez tapasztalat idősődő embernek meg a szeme miatt a hangoskönyvtár ajándék legalább is többségünknek nekem nagyon nagyon sok és értékes könyvem van itthon majd mindenről és még is a net uralkodik
709. c95c921ae7 (válaszként erre: 708. - Alfoldi13)
2009. dec. 31. 10:38

Azért a korodnál fogva nem tudhatod, hogy a könyv biztosan eltűnik..ezt senki nem tudhatja.:)A bölcs emberek azt is tudják, hogy senki sem tévedhetetlen..gondolom te is így vagy ezzel:)

És ha a gyerekek nálatok a kötelező olvasmányt hangos könyvből hallgatják, a könyveket pedig te magad porfogónak nevezed..nos..akkor nálatok lehet, hogy eltűnnek tényleg. De nálunk már a 7 éves is jobban szereti ugyanazt a mesét könyvből olvasva, mint dvd-n nézve. Látják, hogy folyton olvasok, ha tehetem..és nincs ünnep könyvajándék nélkül. Ez nem annyira kor, mint hozzáállás kérdése. Te csak azt akarod olvasni, ami most történik? Azt írod, a könyvek régi történetek vagy álmok-szerintem attól még szebbek. Jó dolog az internet, de számomra semmilyen konkurenciát nem jelent a könyvvel szemben.


Mindenkinek jó szilveszterezést, boldog új évet.

2009. dec. 31. 07:41

velem Te bevallom korodnál fogva se tudnál ,hisz ezért vagyok én gyakran rettenetes vitába a gyerekeimmel mert mondok valamit és már kész is mint egy tény....


de ma a jó kedvé legyen a hely még itt is bajok nézetkülönbségek kicsit félre...


Álmodtál egy boldog évről

Reménykedtél, igaz szívből.

A remény mára tovaszállt,

Az álmod is már messzejár,

de vár az Újév ismét téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet téged.

Életed, még meseszép lehet

Boldog Újévet kívánok neked !

2009. dec. 30. 22:17
A másik fórumon vitába szálltam ám veled:)
2009. dec. 30. 20:54
sielninem tudok igy szeretni se mondhatom korizni is csak a gyerekek lovira mig a keletinél volt egy szer kétszer ma már emlék lóvagolni nem szamárfogatom volt szamarogaltam.. de csillár lett belőle../árából/ ma ponifogatot vennék az unokáimnak de nincs még istáló vagy valami ahol tartható lenne..
705. c95c921ae7 (válaszként erre: 704. - Alfoldi13)
2009. dec. 30. 20:40

Mi nagyon szeretünk síelni is. Minden télen a hideget , a havat várom..

A lovira még most megyek először. A férjem egyik rokona lovász Parádon a Cifra istálló(Kocsimúzeum is)-ban. Szeretjük a lovakat. Lovagolni is járunk-leginkább Luca lányom. De oda-lóversenyre még sose mentünk. Máshol már sok díjugrató versenyt láttunk, de ügetőt még nem.

2009. dec. 30. 18:52
hát ez már nem nekem való...nyáron még csak egyszer egyszer ..de télen ...?
2009. dec. 30. 16:55
Hát igen..mondjuk 10 fok lesz elvileg. Én téli lány vagyok, szeretem a hideget, bírom is.
2009. dec. 30. 16:44

hát ilyen helyen fázni vagy viszel termoszban egy fórró teát...utána irány az étterem és felejthetetlen évet zársz majd...a nyereményből telni fog csak jól kell tenni ...

de különben ez nem is olyan fontos a pénzzel ugy is mindig csak baj van...

701. c95c921ae7 (válaszként erre: 700. - Alfoldi13)
2009. dec. 30. 16:34
Hát.. ., hogy befut e majd akire fogadunk..ki tudja..:)) Nem lenne rossz:)
2009. dec. 30. 16:26

fogadtok a biztos befutóra?

És teli lesztek már az ujév hajnalára pénzzel...

2009. dec. 30. 16:14
Mi nem bulizunk, holnap kimegyünk délután a lovira, megnézzük az ügetőket:). Este pedig eszünk és tévézünk. Buli nuku..
2009. dec. 30. 15:49
látom már diszítitek a szobákat lufi stb bulira mint itt?
697. alfoldi13 (válaszként erre: 696. - Bared)
2009. dec. 29. 06:47
majd lesz mikor már ez is csak álom lesz ehhez kell a kor és még a mi korunkban a béka segge alatt levő fogorvos tudomány...sajnos nekemúló időt jelzi..mindig idegenkedtem a mű fogsortól mig csaknem az én számba is került belőle...
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook