Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tortán a szép, sima zselatin titka? fórum

Tortán a szép, sima zselatin titka? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 23. 16:45

Egy következö módszer: A tortát torta karikába töltöd, ami egy fémkarika.

Tehát ezt a fémkarikát ráteszed egy tálcára,és jöhet a piskótalap, valamilyen krém, megint piskóta és igy tovább. A lényeg, hogy karika magasabb legyen,mint a torta teteje. Igy szépen rá tudod önteni a langyos, izesitett zselét. Hütőbe dermeszted,és vékony pengélyü késsel körbe vágod és egyszerüen lehúzod róla a karikát.

A tortát körbe kened krémmel,panirozod és kész.

cukrász vagyok azért tudom.

2010. jan. 31. 22:09
Egy másik módszer, ha a krémből, vagy tejszínből nagyon sűrűn körbe pöttyözöd a torta szélét, így nem folyik le a zselatin. Akkor lesz szép sima, ha jól eltalálod a sűrűségét, hogy mikor öntsd rá. Ha egy kicsit dörönceges, akkor a maradék zselét egy nagyon rövid idő alatt melegítsd vissza és azzal töltsd ki a hézagokat ha érted mire gondolok. Úgy szép sima lesz.
2010. jan. 31. 12:15

tortát körbeöleled egy 30cm-es papircsikkal ezt rögzited és az igy kapot formába öntöd és hagyod kihülni. ettöl szép egyenletes és tiszta marad a tortád. én igy szoktam, ezt a csikkot már lehet kapni, de én magam csinálom két A4-es papirból, avégeknél egy tüzövel rögzitem. :))

jo sütést!

2010. jan. 31. 12:10
Tortán a szép, sima zselatin titka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook