Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tippeket és tanácsok az angol tanulással kapcsolatban fórum

Tippeket és tanácsok az angol tanulással kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2
15. tavaszilány (válaszként erre: 13. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 31. 10:07
Megnéztem ezt a könyvet a neten. Abban segíts lécci, hogy kezdőknek melyik való? Képeken nem látok megkülönböztetést, csak a könyv színében és hogy hányadik kiadás.
14. tavaszilány (válaszként erre: 13. - Dbf191fd2d)
2012. aug. 31. 10:03
Köszi :)...szerencsére nekem olyan nyelvtanárom van, aki az első perctől kezdve nagy hangsúlyt fektet a beszédre, úgyhogy minden órán beszéltet mindenkit, sok szituációs feladat van és szinte minden olvasmányt meg kell tanulni és felmondani, hogy ne féljünk megszólalni. A könyvet, amit ajánlottál, meg fogom nézni.
2012. aug. 31. 09:45

sziasztok!


Amikor én középfokúra készültem, 2 hónap alatt sokkal többet megtanultam az "English grammar in use" című könyvből, mint előtte 3 év alatt a tanfolyamon. Csak ajánlani tudom.


Beszédgyakorlásra léteznek klubok, pl. felénk a XIII. kerületben is van minden héten angol nyelvi klub, ahol nem magyarul folyik a társalgás. Én sokáig nem tudtam rendesen megszólalni, aztán lett egy amerikai srác tanárom, akivel szintén rövid idő alatt rengeteget fejlődtem.

Most készülök a felsőfokra, és szintén az EGIU könyvből csinálom a gyakorlatokat.

12. tavaszilány (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2012. aug. 31. 09:10

Milyen könyvből tanultál eddig (ami bevált persze)? És heti hány órában?

Én most nyáron kezdtem, heti 3x3 óra, nyelvsulis, de szerencsére jó tanárral. 3 hét múlva végzünk a New Headway Elementary-val és folytatom a Pre-intermediate-val... kb. 2 év múlva szeretném megpróbálni a középfokot.

11. Sibetti (válaszként erre: 10. - Tavaszilány)
2012. aug. 31. 09:07
Lelkiismeretes, mindig készül Ő is az órákra. Volt egy tanárom, aki marhára nem készült semmivel. Csak mentünk a könyvben szépen-sorban és ennyi. A mostani tanárom, külön készül plusz anyagokkal az órára. Kiszúrja, ha valami nehezebben ragad meg, és hoz plusz feladatokat. Ez által én is motiváltabb vagyok. Ja, és kapok jó sok házit, amit mindig át is nézünk!
10. tavaszilány (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2012. aug. 31. 09:04
Milyen számodra a jó nyelvtanár?
9. csgybzs (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2012. aug. 31. 09:01
Melyik suliba jártál?
8. Sibetti (válaszként erre: 7. - Csgybzs)
2012. aug. 31. 09:00
Most szeretnék menni középfokúzni. Ehhez szeritem nem kellett volna három év, csak sok időt vesztettem a nyelvsulival és mire jó tanárt találtam. Ja, meg persze munka mellett csinálom.
7. csgybzs (válaszként erre: 6. - Sibetti)
2012. aug. 31. 08:58
Milyen szintre sikerült jutnod 3 év alatt?
2012. aug. 31. 08:54

Sziasztok!


Én kb. három éve tanulok, kisebb-nagyobb megszakításokkal, intenzívebben egy éve. Nyelviskolában kezdtem aztán magántanárnál akartam folytatni. Hát nem mondanám, hogy jó nyelvtanárokkal hozott össze a sors. Egy éve megtaláltam a legjobb a nyelvtanárt, akivel eddig találkoztam, ez alatt az idő alatt sokat fejlődtem.

5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Cullinan)
2012. aug. 31. 08:44
Hol tartasz kb?
2012. aug. 31. 08:39
A tanácsokat én is szivesen olvasnám, én is kezdő vagyok, itt a neten próbálkozom a tanulással, de egyedül kicsit nehézkesen megy!
2012. aug. 31. 08:24
Mióta tanulsz?
2012. aug. 31. 08:24
Szia, igaz, hogy én még csak kezdő vagyok, de szívesen csatlakozom :)
2012. aug. 31. 08:22

Azért indítanám ezt a fórumot, hogy tippeket, tanácsokat adjunk egymásnak az angol tanulással kapcsolatban.

Már egy ideje tanulok angolul, de csak most jött el az idő, hogy belevágjak egy nyelvvizsgába középfokon. Várok ide mindenkit, aki erre készül, hogy megbeszélhessük, hogyan készülünk, miből és mennyit?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook