Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vállalnátok 41 évesen? fórum

Ti vállalnátok 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
126. d4a80bcc9e (válaszként erre: 123. - **Rita**)
2009. nov. 16. 13:04
Szerintem arra gondol Gavrilo (de majd kijavít, ha nem értelmeztem jól), hogy 35 év alatti nőknek nem ajánlják fel az amniocentézist, csak a 35 felettieknek. Ezért a Down-kóros babák inkább 35 alatti nők esetében születnek. Mert nincs választási lehetőségük, mint azoknak a 35 év felettieknek, akik fehéren-feketén látják az eredményt és meghozzak a fájdalmas döntést. Vagy nem.
2009. nov. 16. 12:59

Mondjuk mire szülök, leszek 22.

SZóval, 22éves nőnél? :))

124. 898dd96de6 (válaszként erre: 121. - **Rita**)
2009. nov. 16. 12:58
20 éves nőnél? :))
123. **Rita** (válaszként erre: 122. - Gavrilo1)
2009. nov. 16. 12:51

Ezt nem értem.Szerinted a korszerű vizsgálatok miatt több beteg baba születik?

Ez nem ellentmondásos?

De mindegy

A babavállalás kérdésében mindenki saját maga dönt, és azt vesz figyelembe amit akar.

Ha akarja hisz a statisztikai adatoknak, bízik a vizsgálatokban, vagy hisz abban hogy vele ez nem történhet meg

2009. nov. 16. 12:45
Épp a korszerű vizsgálatok miatt születik lényegesen több Down baba és más fejlődési rendellenességgel a fiatal anyukák között, bizony a 90%-a. Tehát ha van szűrési lehetőség akkor lehet vele élni vagy nem élni, de a fiatal anyáknak fel sem ajánlják!
121. **Rita** (válaszként erre: 120. - **Rita**)
2009. nov. 16. 12:20

A Down-kór kockázata az anyai életkor szerint (nemzetközi adatok)


40 éves nő Down-kór rizikója 1:110

41 éves nő Down-kór rizikója 1:85

120. **Rita** (válaszként erre: 114. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 16. 12:14

Akkor bezséljünk a baba egészségéről ami fontosabb mint a pénz


Öregedo szülok, fokozódó kockázatok

Szinte már a kór felfedezésével egy idoben nyilvánvaló vált, hogy e kromoszóma-rendellenesség gyakorisága az anyai életkor emelkedésével növekszik. Nálunk is érzékelheto világjelenség, hogy a nok egyre idosebb korban vállalnak (vagy vállalnak újra) gyermeket, ami önmagában is növeli a Down-szindróma kialakulásának arányát. A statisztikai növekedésbe feltételezhetoen belejátszik még a meddoség-kezelés, illetve asszisztált reprodukciós eljárások elterjedése, továbbá a térítésmentes próbálkozások számának növelése. Mire a meddoség tényére fény derül, s az kezelések, eljárások sikerrel járnak, az anya igencsak kifut az optimálisnak mondható idobol, a vágyott és végre létrejött terhesség idejére az anyák átlagos életkora 32,5 év.

Ami a kockázat növekedését illeti: míg 20 éves korban 1664-bol egy gyereknél várható a rendellenesség megjelenése, addig a 30 éveseknél 1022 gyerekbol egynél. A 35 éves anyáknak már azzal kell számolnia, hogy minden 368. baba betegen születik, 38 évesen pedig az arány már 1/157. Ezért van az, hogy a hazai eloírások szerint a 35 év feletti terheseknél minden alkalommal, még negatív elozetes leletek esetén is felajánlják a genetikai tanácsadás és a 20 terhességi hétig elvégezheto kromoszómavizsgálat lehetoségét, amely önkéntes, s az anya döntésén múlik, él-e vele. A magzatvízbol vagy lepénybol vett minta vizsgálata már nem a kockázatot jelzi, hanem a rendellenességet mutatja ki.

119. frutty (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 16. 12:12

hát én,meggondolnám!

mi van havalami nem gy jönn össze.

nem vagytok már 20 évessek!

és jól átkell gondolni,párod ha nem akarja?

118. **Rita** (válaszként erre: 114. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 16. 12:11

az első két sor miatt írnak többen is az anyagiakról


"1. bebekriszti 2009-11-12 00:07


Vállalnátok e 41 évesen egy második gyereket , egy kistestvért a 3 éves mellé úgy, hogy semmi segítségetek nincs SOHA, nehéz anyagi körülmények között éltek, 2 féle hitelt fizettek, úgy hogy apa 52 éves és már a kora miatt fél egy újabb gyermekvállalástól, túl egy méhenkívüli terhességen telis-tele félelmekkel, bizonytalansággal, . . viszont hatalmas szereteben, szerelemben, együttműködésben és egyetértésben . . . Én is testvérrel nőttem fel, tudom mit jelent. . . . . . . . .

Válasz erre Privát üzenet

117. **Rita** (válaszként erre: 113. - Gavrilo1)
2009. nov. 16. 12:09
Gratulálok, Ti akkor nagyon ügyesek voltatok/vagytok :)
116. Gavrilo1 (válaszként erre: 114. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 16. 12:07
Igazad van!!!!
115. Gavrilo1 (válaszként erre: 108. - 18ba5935e0)
2009. nov. 16. 12:06
Hát pont erre gondoltam én is. Sose tudhatod mi jön. (ezért érdekes az életünk). Ha pár évvel ezelőtt tudtad volna hogy mi lesz majd ez évben, akkor lehet hogy nem is vállalod a gyermeked megszülését- mert nem tudsz neki mindent úgy biztos-tani, ahogy azt szeretnéd- vagy mégis??
2009. nov. 16. 12:04
Nem értem miért kell anyagi irányba terelni azt az egyszerű és mellesleg teljesen normális vágyat hogy az embernek akárhány gyereke legyen vagy lehessen?
113. Gavrilo1 (válaszként erre: 111. - **Rita**)
2009. nov. 16. 12:02

Miért ne tudnám elképzelni- nekünk konkrétan nem volt semmink, amikor gyereket vállaltunk. De mindent megoldottunk és nagyon boldogok voltunk. Mi egyszerűen akrtuk a babát.

Topik témához visszatérve én alapból nem értem a topiknyitót, mert én ilyen kérdést semmiképpen nem tettem volna fel- teljesen logikus hogy két tábor van. Ige- nem. Ki fogja számolni az arányokat, hány igen és hány nem hozzászólás jött és utánna ezek alapján dönt?? A válaszok fogják meghatározni a döntését hogy vállal-e vagy nem?? Hát ez elég gáz lenne!!!! Ilyesmit csupán a párjával kell egyeztetni, külvilágnak semmi köze a döntéséhez!! Szerintem.

112. 898dd96de6 (válaszként erre: 108. - 18ba5935e0)
2009. nov. 16. 11:42

Egyetértek! :)

Szerintem itt nem alapvetően az életkorról van szó, bár azt is meg kell fontolni, nem a Hölgy kérdező esetében, hanem mondjuk a Párja esetében.

De Én " még csak" 20 éves vagyok, nemsokára babát tervezünk a Párommal, de tuti,h. nem fogok addig szülni, amíg mindenünk el nem rendeződik és normális anyagi körülmények között tudunk élni.

Nekem a neveltetésemben nem az anyagi dolgok hiánya jelentette a problémát, nekem se anyukám nem volt, apukám meg nagyszért tojt a fejemre.

Szóval szerintem is az a legfontosabb,h. egy gyereknek sok szeretet és törődést adjunk, de ehhez manapság már hozzá tartozik némi anyagi dolog is.

Én sem örülnék neki,ha a babámnak valamit nem tudnék mevenni! És most nem az aranycsögő kategóriáról beszéltem! :)

Szóval sok mindent fontolóra kell venni, egy Gyerek nagy felelősség! :)

111. **Rita** (válaszként erre: 106. - Gavrilo1)
2009. nov. 16. 08:09

"miért jön mindenki, azzal hogy hú mennyibe kerül egy kisbaba !!"

Azért, mert a kérdező azzal indított hogy ecsetelete az anyagi helyzetét.

Vagyis az jött le belőle ,hogy elsősorban az anyagiak miatt jutott eszébe a gyerek vagy nem gyerek kérdés.

Sokmindenben igazad van Neked is, de Te csak magadból indulsz ki.El se tudod képzelni, hogy vannak olyanok akik már a babavállalás előtt is nehéz anyagi gondokkal küzdenek?!

nehéz anyagi gond = alig van kajára pénz, gond a gyereknek cipőt, ruhát venni...stb

110. badonyimariaeva (válaszként erre: 106. - Gavrilo1)
2009. nov. 15. 18:58

Igen tudom, olvastam, hogy van már gyermeke.

Az semmiség ami megmaradt a nagyobbik gyerekről.

Sokan nincsenek tisztában, hogy mennyibe kerül egy gyermek felnevelése.

Ez 18 év, mire felnőtt lesz és eddig a szülő kötelessége lenne, hogy nevelje és taníttassa a gyermekét.

De mindenki azt csinál és úgy teszi ahogy neki tetszik!

Nem vagyunk egyformák, hál Istennek!!!

109. d4a80bcc9e (válaszként erre: 98. - Bebekriszti)
2009. nov. 15. 15:33

Mi a fő problémád a gyerekvállalással kapcsolatban?

a hitelek?

az életkorod?

az, hogy nincs segítséged?

egyéb?

108. 18ba5935e0 (válaszként erre: 106. - Gavrilo1)
2009. nov. 15. 15:22

"Lehet hogy milliomosok lesznek!!!!!!!!"


Vagy nem.


Ha nekem például valaki 2 évvel ezelőtt azt mondja, hogy ennyire be kell majd osztanom a pénzt és fejtörést fog okozni a számlák kifizetése, akkor kiröhögtem volna!

Mi egy viszonylag kényelmes életszínvonalról csúsztunk le 2 év alatt a mostani szintre és vérzik a szívem amiatt, hogy a gyerekeket nem tudom tornára beiratni például. Jó, ettől még egy gyerek sem ment a falnak, én is felnőttem valahogy ovistorna nélkül, de már előre félek, mi lesz a suliban, ha nem javul az anyagi helyzetünk... :-(

És itt nem arról van szó, hogy nem tudom Nike cipőben járatni a lányaimat, hanem arról, hogy milyen létbizonytalanságban kell esetleg felnőniük! Hogyan fizetjük ki pl. a korrepetálást, a különórákat, ha szükség lesz rá?

Minket a tesómmal anyu egyedül nevelt fel, emiatt voltunk nagyon csórók és úgy nöttünk fel, hogy hol az áramot kapcsolták ki, hol vacsorára nem jutott pénz. Belehalnék, ha ezt át kéne élnie a gyerekeimnek!

Én ezért fontolnám meg nagyon a topikindító helyében az újabb gyerek vállalását!

Mindemellett nekem is vérezne a szívem a helyében, hogy pont a lehető legnagyobb ajndékot nem tudnám megadni a gyerekemnek: a testvért. :-(

De akkor is fontosabb most a jelenlegi helyzetben a már meglévő gyerekre koncentrálni szerintem.

107. kivi 71 (válaszként erre: 106. - Gavrilo1)
2009. nov. 15. 10:24
Pontosan nem tudja,mivel még csak 3 éves az első gyermeke!
106. Gavrilo1 (válaszként erre: 104. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 15. 08:12

Tudja! Már van neki egy 3 éves.

Egyszerűen miért jön mindenki, azzal hogy hú mennyibe kerül egy kisbaba !!

Neki már megvan mindene az első gyermekétől- szerintem nem sok mindent kellene vennie.

Hogy mi lesz 10 év múlva??? Senki semjövőbelátó!!! Lehet hogy milliomosok lesznek!!!!!!!!

105. globus
2009. nov. 15. 00:11
Nem.
104. badonyimariaeva (válaszként erre: 101. - Ff36256613)
2009. nov. 15. 00:08

Még egyszer elnézést!

Biztos, hogy nem vállalnék babát, ha a fórumindító helyében lennék.

Ilyen kilátástalan helyzetben, annyi adóssággal?

egyáltalán tudja, hogy mennyibe kerül most egy kisbaba a születéséig,és még utána a felneveléséig?

2009. nov. 15. 00:07

Amúgy én úgy tudom,h. 40fölött végeznek mindenféle vizsgálatot a páron, akik babát vállalnak...

És hogy a leendő anyukán olyan viszgálatot csinálnak, amitől még el is vetélhet...:S

Szóval jól meg kell ám fontolni,h. 100%-ig akarjátok-e a babát és megtudtok-e neki adni mindent, stb, stb....

:)

102. badonyimariaeva (válaszként erre: 101. - Ff36256613)
2009. nov. 15. 00:02

Bocs!!!

Isten őrizz!

Ez már nagy felelősség, úgy az anyára, de még jobban a babára.

101. ff36256613 (válaszként erre: 100. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 14. 23:47

Nem ez volt a kérdés:)

Olvasd el még egyszer:)

2009. nov. 14. 23:38

Hát persze!

Én is elváltam, igaz egy kicsit idősebb voltam mint 41!

99. 898dd96de6 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 14. 23:07

Szerintem ezt neked kell érezni! :)

Amúgy miért is ne?

Én 20 vagyok a Párom 44...és babát tervezünk! :)

haha! Most lehet hőbörögni! :))

98. bebekriszti (válaszként erre: 91. - 625b4da9ec)
2009. nov. 14. 23:04
Bizony bizony!! Én merészkedtem feltenni az alapkérdést és merőben máshol tartunk!
97. Crystall (válaszként erre: 88. - Gavrilo1)
2009. nov. 14. 18:37
Akkor vagyok boldog és elégedett ha a gyermekem is az. És nem attól lesz boldog, hogy márkás cipöben jár, viszont attól sem ha ö nem tud részt venni a kiránduláson mert nincs rá pénz. Az arany középút, sok-sok szeretet, megértés, odafigyelés és nevelés. Az egy külön réteg aki mindig a legújabb dolgokat veszi meg a gyerekének és inkább odaadja a pénzt csak hagyja öt békén a gyerek mert nincs rá ideje.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook