Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek a helyemben? Picit tanácstalan vagyok fórum

Ti mit tennétek a helyemben? Picit tanácstalan vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
11. unom (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 06:30

Ami még fontos szempont lehet:mennyire biztos a két állás?

Valószínűleg sok kisvállalkozás fog a közeljövőben bezárni, de akár a mostani helyesen is lehet gond.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 06:25

Menj!

Ha ezt nem fogadnád el, és később mégis váltásra kényszerülnél, mert a jelenlegi munkahely tarthatatlanná válik, nem biztos, hogy találnál egy ennyire vonzó munkahelyet. Egy rossz munkahely nemcsak az egészségedre, de a hangulatra, idegállapotra is kihat, amely a végén a családon csattanna. Egyetlen munkahely sem ér ennyit!


De légy tisztában a realitásokkal:

számold ki, hol, mennyit tudnál Ft-ban visszafogni az otthoni kiadásokból, és akkor a munkabér csökkenés miatt ténylegesen mennyivel is kellene kevesebből gazdálkodnotok. Mert jelenleg úgy néz ki, hogy az árak egyelőre felfelé mennek, marad-e annyi belső tartalék a családi kasszában, hogy a váltás nem okoz gondot.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. okt. 4. 06:02
Nyilvan most nagyon jó a fizum. A boltban kevesebb lenne, de úgysem halnank éhen 🙂. Picit vissza kéne fogni ebből abból, de hát ezt az áldozatot meg kellene hozni.
8. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 05:56

Hát az anyagi részét te tudod,,ebben nem segíthetünk.

Viszont ha elfogadod ,,meglesz a szíved vágya ez nem kevés ,,sőt,,,,,aztán az idő meg eldönti hogy elég e ez.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Imisz)
2022. okt. 4. 05:45
Köszönöm!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. okt. 4. 05:44
Amúgy is válthatnék, csak épp nincs más jelenleg. És ha kifognék egy olyat, mint ahol most vagyok, akkor nem lennék ki a gödörből. Persze nagyon húz a szívem a bolt felé, az egyedüli a pénz, ami miatt hezitàlok.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csemár)
2022. okt. 4. 05:43
Hát nagyon fixnek ígérkezne az ajándékbolt, és a főnökasszony nagyon gyerek és családbarát, mondom, a "leendő" kolléganőm helyett is mindig ő megy be helyettesíteni, ha a kisgyerekével van valami , sosem problémázik rajta (ismerem nagyjából a főnöknőt), de mivel neki is sok dolga van, így jönnék képbe én, és nekem sem lenne terhemre ha ki kéne segíteni a kolleginàt.
2022. okt. 4. 05:40
Menj!
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 05:37

Ha megteheted,,nem múlik rajt a megélhetés, menj.


Persze amúgy is válthatsz munkát,,ahol jobb a helyzet és a pénz is jó.

2. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 05:35

Hosszú távon is jól járnál?

Ha igen, én a helyedben váltanék.

2022. okt. 4. 05:31

Sziasztok.

Van egy munkám, de nem szeretem. Csupa olyan ember közt dolgozom, akiknek az a hobbija,hogy épp azt beszélik ki, aki nincs jelen. Ez egy irodai munka, 8 órában. Sokszor már a víz is lever ha a másnapi munkába menetelre gondolok. Ellenben a fizetés nagyon nagyon jó. Csak hát ugye ez nem minden.

A napokban kaptam egy szimpatikus ajánlatot egy másik munka kapcsán. Tudni kell, hogy annó dolgoztam egy ajándékboltban és nekem az volt az állom meló, egyszerűen imádtam!

És most újra dolgozhatnék egy ajándék boltban, ráadásul ott, ami abban a városban ahol élek az egyik legszebb és legigényesebb bolt. Egy kolleginàm lenne, a főnök jófej, viszont ez csak 6 órás munkát jelentene, jóval kevesebb fizetésért. A ferjem azt mondja, ha ez az álmom akkor lépjek, mert tudja, látja, hogy nem érzem jól magam a jelenlegi munkahelyen, hiába jobb a pénz.

És igen, sajnos a pénz sokat nyom a latba, ellenben ott az "álom meló", ahová tudom, hogy boldogan mennék minden nap , sőt mivel néha túlóra lehetőség is lenne, azt is vállalnàm, vagy helyettesíteném a kolléganőm, mert neki meg pici gyereke van.

Nem mondom, hogy felvet minket a pénz és tök mindegy mit és milyen bérért dolgozom, de nagyon húz a szívem az ajándékbolt felé.

Ti a helyemben a jól fizető, de rossz munkakörnyezetet választanàtok, vagy a a jóval kevesebb fizetéssel járó, de számomra álom munkát (ahol nem lenne gyomorideg, meg cseszegetés nap mint nap)?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook