Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit használtok, hogy a mosógépben mosott fehér ruha ne legyen szürke? fórum

Ti mit használtok, hogy a mosógépben mosott fehér ruha ne legyen szürke? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. nov. 11. 11:07
Trisó
2008. nov. 11. 10:59
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: trisó, vagy ecet, vagy citromlé. Nálam mind a 3 bevált (persze nem egyszerre)!
2008. nov. 11. 01:25
És még egy környezettudatos tipp a fehér ruhákhoz! (ha belendülök, nem tudok leállni) A mosógép dobjába, mindig teszek egy folyékony mosószeres adagolónyi citromlevet. Természetesen csak és kizárólag fehér ruhákhoz. Természetes hatóanyagokkal fehérít és szuper "friss" illatot ad a ruháknak. Folttisztítóként is tudom ajánlani, szuperül beválik. Ezt még páromtól tanultam, aki ápoló és sokszor előfordult, hogy a kórházban véres lett a fehér ingük. Nem kérhettek minden nap újat, de ha lecsöpögtették, valamilyen citromsavas, c-vitaminos akármilyen (nem emlékszek a pontos nevére) oldattal, akkor gyönyörűen kijött belőle. Szóval én a magam részéről egy életre elfelejtettem a sok Vanisht, Coccolinot, Calgont és társaikat. A nagyrészüknél a csapból is folyó reklámokat fizettetik meg velünk, holott legyünk őszinték, nem csodaszerek.
2008. nov. 11. 01:17
Szia! Lehet, hogy elsőre furcsán fog hangzani, de egyetlen dolgot: ecetet. Néhány éve elkezdtem környezettudatosan élni, aminek az lett az egyik hozadéka, hogy egyáltalán nem használok öblítőt. Baromi nehezen bomlik le, a ruhákon lerakódik (nem véletlen, hogy hetek múlva is intenzíven lehet érezni az illatukat) és nem mellesleg pénzbe is kerül. Helyette ecetet használok. 20%-osat, ugyanoda öntöm, ahová az öblítőt, körülbelül ugyanannyi mennyiségben. Ha jól tudom, a ruhákon a szürke elszíneződés a kemény vízben lévő vízkő lerakódás (ha hülyeség, nyugodtan kövezzenek meg a hozzáértők) az ecet, pedig tudvalevően vízkőoldó. Tehát: és ez tapasztalat: a ruhák sokkal kevésbbé szürkülnek, a mosógéphez nem kell semmilyen vízlágyító, mert az ecet minden mosásnál elvégni a dolgát, baromi olcsó, környezetkímélő, a színes ruhák is élénkek maradnak, mert színvédő hatása is van. Amikor először hallottam erről a módszerről tele voltam kétségekkel, mert irtózom az ecet szagától. Megnyugtatlak, egyáltalán nem lehet érezni a tiszta ruhákon. Ha mégis éreznéd, akár lehelletnyire is, csökkents egy keveset az adagon. Én Perwollt használok, mert imádom az illatát (nem hinnem, hogy nagy különbség lenne a márkák között tisztítás terén), de ha neked nem elég az az illat, amit a mosószer ad, akkor azt is meg lehet oldani, hogy néhány csepp illóolajat cseppentessz a tartályba. Érdemes kipróbálni, én 3 éve esküszöm erre a módszerre, és már nem egy embert "megtérítettem" a környezetemben.
2008. nov. 10. 18:54
Én eddig por Ariel+fehér Silant használtam a fehér ruhákhoz /1 adagban csak fehér,semmi más szín/,de mostanában észrevettem,hogy a mostani Arielek már nem a régi minőségűek.Mivel nálunk is elég kemény a víz,sajnos már nem voltak vakítóan hófehérek a ruhák.:(Ezért egy kedves ismerősöm ajánlására most minden fehér mosáshoz 1-2 evőkanál Trisót teszek.Vízlágyítónak is kiváló,a ruhák fehérségéről nem is beszélve.Ajánlhatom mindenkinek.
2008. nov. 10. 18:29

Én Biopob intenzivet használok és vizlágyitó tab-

lettát /50 db-os -t lehet kapni olcsón a Lidl-be/

10. 43287dec91 (válaszként erre: 9. - Forzsoka)
2008. nov. 10. 18:28
mást nem tudok, nekem ez vált be de megéri az árát...talán ariel helyett próbálj ki valamilyen olcsóbb mosóport, de a vanish az tök jó
9. forzsoka (válaszként erre: 8. - 43287dec91)
2008. nov. 10. 18:26
Hát nekem ez költséges,más megoldás?
2008. nov. 10. 18:22
jó minőségű mosópor,én az arielre esküszöm és egy kis vanish white hozzá...vakítanak a ruhák...ja és csak fehéreket együtt, semmi drapp, vagy más szín..
7. madul (válaszként erre: 6. - Forzsoka)
2008. nov. 10. 18:22
Akkor ott a bibi!:-)
6. forzsoka (válaszként erre: 4. - Madul)
2008. nov. 10. 18:21
Hát mifelénk elég kemény a viz.
2008. nov. 10. 18:21
én vízlágyítót használok
2008. nov. 10. 18:20
Ariellel mosok, néha használok Vanisht. Akkor is beszürkülnek a ruhák ha túl kemény a víz. Próbáld ki a vízlágyítót.
3. forzsoka (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2008. nov. 10. 18:19
Ezzel mosol, vagy késöbb kell hozzá adni?
2008. nov. 10. 18:17
Clorox
2008. nov. 10. 18:16
Ti mit használtok hogy a mosogépben mosott fehér ruha ne legyen szürke?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook