Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szárítsam a mosógépben kimosott edzőcipőt? fórum

Hogyan szárítsam a mosógépben kimosott edzőcipőt? (tudásbázis kérdés)


17. timycat (válaszként erre: 11. - Globus)
2012. júl. 30. 00:50

Én a legelső tizenévvel ezelőtti 40rugós Nikemat vágtam tönkre, jó kis tanulópénz volt :S


Viszont mostam már ki velúrbőr(!) Puma balerinát, kinthagytam a teraszon és egy galád kandúr belehugyozott, olyan büdös volt, hogy a kézi suvickolás nem segített vesztenivalóm nem lévén bevágtam a gépbe és meglepően jól viselte... persze a szag a 30 fokos gépimosástól sem jött ki maradéktalanul

16. timycat (válaszként erre: 12. - Anthico)
2012. júl. 30. 00:43

Futócipőt soha, de soha nem tennék mosógépbe :o na meg több évig sem használnám, mármint sportra, itthon még elkertészkedem bennük, de széttaposott-szétmosott cipő gallyra vágja az izületeket :S

Futócipőt csap alatt, langyos vízzel, mosószappannal átsuvickolom, ha már nagyon muszáj. Gépben nem, mert tönkrevágja a futócipő lényegét, a talp- és bokakialakítását.

Szárítás szabad levegőn, szárítón fektetve (szóval nem csipeszelve és nem kemény aljzaton, mert megtöri a felsőrészt) talppal felfele

15. Anthico (válaszként erre: 14. - Vacsa)
2012. júl. 29. 22:29

Az én edzőcipőm kb 11 éves, és fogalmam sincs, mi volt a dobozán, cetlijén. Jótállás rég nem él már :D Jó, az enyém volt már mosva...mert azért durván bele lehet izzadni az évek során, meg belemegy a kosz, mivel a teteje ilyen áteresztős, "lélegzős".

Párom is kb 4. éve használja, szóval jótállás szintén nem aktuális és mivel napi szinten használja, így el lehet képzelni, mennyire szennyeződött.


Egyszerre mostam ki a kettőt és gyönyörűek lettek :)

Az ok, h bőrcipőt nem mosok meg vagy kényesebb cipőket, de az edző- és futócipők más kategória (salakban vagy földön futás, izzadás). De tény, h Párom új futócipőjének nem esnék neki, de majd idővel az is mosógépért fog kiáltani...a garancia lejárta után 1-2 évvel.

14. vacsa (válaszként erre: 8. - Globus)
2012. júl. 29. 19:26

Így van, nemhogy nem javasolt, hanem tilos. Egyébként ez fel van tüntetve a cipő dobozán, a blokkhoz kapott használatin stb...


Egyébként a jótállást azonnal elveszíti. Könnyedén megállapítható egyébként ha egy cipő gépben ki volt mosva...


Ha nagyon gáz, akkor csap alatt szappanos kefével minél kevesebb vízzel kisúrolni, öblíteni és árnyékban szárítani... Ez sem "megengedett" elvileg, de legalább nem ázik szét s cipő és tisztább is lesz...

13. globus (válaszként erre: 12. - Anthico)
2012. júl. 29. 15:40

Suvickolással sem lesz újszerű, de ezek a cipők a címke szerint nem vízállóak, tehát maga a bő víz sem válik javára. Nem beszélve a festéséről, hiába teszem mosózsákba, így is van durva súrlódás.

Timycat a nagy futócipő-szakértő, kérdezz tőle, biztosan tud használható ötletet :)

12. Anthico (válaszként erre: 11. - Globus)
2012. júl. 29. 15:37

A mosásnak is van egy procedúrája, ha az ember úgy akarja kivenni a gépből, ahogy beletette és még funkcionáljon is, mint futócipő.

A sima suvickolás nem szedi ki a több éves koszt, izzadságot a szivacsos vagy a felső részből.

A szárításon is nagyon sok múlik, csak erről nem sok infot találtam. Annyit tudok, h ne tegyem ki napra, nagy melegbe, mert az árt a ragasztásnak, illesztéseknek.

11. globus (válaszként erre: 10. - Anthico)
2012. júl. 29. 15:34
Hát nem'tom, én egyszer kimostam a Sauconymat, aztán örökre megjegyeztem, hogy ilyent többet ne csináljak :)
10. Anthico (válaszként erre: 9. - Globus)
2012. júl. 29. 15:32
Sima, edzős- és futócipőre gondoltam, aminek ilyen áteresztő a teteje.
9. globus (válaszként erre: 7. - Anthico)
2012. júl. 29. 15:26
Ezek kivételével melyiket, műanyagot?
8. globus (válaszként erre: 5. - Globus)
2012. júl. 29. 15:25

Mossuk vagy ne mossuk?

Kifejezetten kényelmi szempontok miatt, napjainkban rendkívüli módon elterjedt háztartási gyakorlat a textil- és műbőrcipők mosógépben történő tisztítása. Ez ellen a gyors és fáradságkímélő módszer ellen a szakemberek azonban tiltakoznak, hiszen minden, gépben történő mosással a lábbeli tartóssága drasztikus mértékben csökken, esztétikai megjelenése szintúgy, ezért a mosógépes tisztítás egyáltalán nem javasolt!

[link]

7. Anthico (válaszként erre: 5. - Globus)
2012. júl. 29. 15:24

Nem szabad 40 fok fölött mosni vagy sokszor mosni vagy centrifugázni (ami a gépet készíti ki), mert sérülhetnek a ragasztások, és a "tompító rendszere" is,ha futócipőről van szó. Viszont muszáj kimosni, nagyon ráfér már a szimpla edzőcipőinkre, sok évesek.


Vászoncipőt és bőrcipőt sose mosnék gépben :D

2012. júl. 29. 15:24
Behajítom a gépbe, aztán kidobom a teraszra. Ennyi.
5. globus (válaszként erre: 1. - Anthico)
2012. júl. 29. 15:23
Sportbolti eladó mondta, hogy fogalma sincs, honnan származik a gépi mosás ötlete, de az tuti, hogy rongálja a cipőt. Egy sima vászoncipő egyszeri alkalom után sz.rrá megy, a bőrcipők pedig kifejezetten nem kedvelik a vizet.
2012. júl. 29. 15:22
Én nem csinálok belőle ekkora faksznit.Kimosom a ruhákkal együtt,azt kirakom az erkélyre és cső.Ami meg tönkremenős azt akárhogy óvóm,úgyis szétmegy.
2012. júl. 29. 15:19

Olvastam, hogy ha lehet, minél kevesebb fokon mossuk, minél rövidebb programon. 30 fokos, rövid mosásra tettem be centrifugálás nélkül. Kiszedtem a fűzőt és a betétet, ezeket bele egy párnahuzatba és így tettem be a gépbe.


Szárítani ha jól tudom, nem lehet nagy melegben, mert a ragasztásokban kárt tehet. Meg írtak valami kitömésről is, de nem tudom a pontos módszert. :S

2012. júl. 29. 15:19

:)))



Ki szoktam tenni a szabadba.

2012. júl. 29. 15:18
Hogyan szárítsam a mosógépben kimosott edzőcipőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook