Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mindent kivasaltok? fórum

Ti mindent kivasaltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. globus (válaszként erre: 32. - Sicike)
2010. febr. 3. 10:56

Sok vasalás után ki lehet dolgozni spec. technikát minden típusú ruhadarabra. Egy ing vasalása nem tarthat 15 percig. De hát ezt úgyis tudod :)

A fórum hatására az előbb vasaltam fél órácskát :)) Minden elfogyott, de reggel teregettem újat. Nem mondom, hogy holnap megint fogok... mióta rendes helye van a vasalnivalónak, sokkal egyszerűbb. Azelőtt egy pici szekrénybe kellett bezsúfolni. Bárki szedi le a megszáradt ruhát, tudja már, hogy nagyjából hajtsa össze, ne pedig csak gyömöszöljön :)

36. winny
2010. febr. 3. 10:34
Nagyon ritkán vasalok.
2010. febr. 3. 10:24

Kb en is azon a szinten vagyok (arany kozeput). De soha sem ertettem, hogy a farmert mi a fenenek kell kivasalni??? Meg nedvesen megfogod a ket veget (ide kell + egy ember segitsegnek), 2x/3x meghuzod jo erosen, kiteszed szaradni es voila = vasalt!

A fuggonyok dekto! Nedvesen visszaakasztod es kirug, itt a halo szeru fuggonyrol van szo...

2010. febr. 3. 10:13

Régebben vasaltam, fiatal férjes asszonyként :) szinte mindent, az uram felszolgálóként dolgozott, makulátlan fehér ing volt az elvárás...mindent vasaltam, kivétel törülközők és fehérnemű.

Az első gyerekemnek is még mindenét kivasaltam...aztán most, hogy kettő van, csudaszépen leszoktam a vasalásról, valahogy jó az öblítő is, szépen összehajtogatva teszem be a szekrénybe, tökéletesen jók így is. :)

2010. febr. 3. 10:00

Én szeretek vasalni, de nem vasalok mindent.

A fiaim pólóit, pulcsiait vasalom, hogy szépek legyenek. :) A férjem pólóit akkor ha nem lett kiterítve rendesen. Függönyöket mindig vasalok, ágyneműket néha. Alkalmi ruhákat mindig vasalom.

Én az arany középutat képviselem, vasalok is meg nem is. ;)

32. Sicike
2010. febr. 3. 09:58

Sziasztok!

Irigylem azokat aki nem vasalnak.

Anyósom is csak meghúzkodja a ruhákat teregetés előtt,meg vállfázik és nem kell vasalnia.

És nem tom'hogy csinálja,tényleg nem gyűröttek a ruhái.

Én ezt nem tudom megtenni.Mindig elhatározom,hogy nem csinálok nagy ügyet belőle én sem,de nem jön össze.Ami létezik és úgy látom,hogy 1 szem gyűrődés van rajta már vasalom.

Egyébként nincs bajom vele,csak neki állni vagyok röst,aztán utánna már megy.Minden nap vasalok.Bár itthon is vagyok.

Párom szerint a vasaló rabja vagyok.

Val.szeg igaza is van,mert úgy szeretem,ha vasalva vannak eltéve a szekrénybe a ruhák,és vasaltan veszik fel.E téren nagyon hárklis vagyok,vasalatlanul nem engedem felvenni a ruhákat.A törölközőket(bár ha időm engedi azokat is vasalom),meg az ágyneműket (csak időnként),ja és a zoknikat nem vasalom.A többi ruhákat mindent.

Fehérneműt,konyharuhákat,trikókat,az olyan kabátokat is amiket lehet, ingeket,pizsiket,pólókat,farmert,melegítőket,mindent vasalok.Már megszoktam.És négyőnkre.

Ez az egy amiben nem engedek,a vasalás.

Jó érzés rendezetten,tisztán,simán felvenni a ruhákat.Meg látni a többieken.Képes vagyok levetetni,ha leveszik a fregoliról vasalatlanul.

Sajnos ebbe a volt anyósom hajszolt bele,ő állandóan megjegyzést tett,hogy ő mindent vasal a családtagjaira,én mért nem vasalok a fiacskára mindent......

Elkezdtem mindent vasalni és ez a beidegződés megmaradt.......(már rég elváltam tőlük).

A párom sokszor mondja, neki csak inget vasaljak,ez nem normális amit művelek minden nap órákig vasalok,de a hülye (vagy nem hülye) szokás megmaradt.

Ez van.Annyira nem gáz.Mindenkinek van hóbortja,mire hárklis.Én erre (is).

:)

31. Heni86
2010. febr. 3. 09:57
Én sem vasalok szinte semmit. Csak ha alkalom van és muszáj inget felvenni. :) Figyelek ruha vásárlásnál, hogy olyan anyag legyen amit nem kell vasalni. :)
2010. febr. 3. 09:50
nem.szinte semmit.amíg pici baba volt a fiam-az ő ruháit vasaltam.
29. anikko
2010. febr. 3. 09:48
Én a zokni kivételével mindent, de utálom!
2010. febr. 3. 09:42
Utálok vasalni, csak azt, amit nagyon muszáj, azt is duzzogva, és ritkán ...
2010. febr. 3. 09:41
Én szinte semmit.max ingeket.
26. Indi26
2010. febr. 3. 09:40
Én mindent vasalok,konyharuha,alsónemű kivételével.
2010. febr. 3. 09:40
csak az ingeket :-)
2010. febr. 3. 09:38
Nem! Ilyenkor télen csak az férjem ingeit, boxeralsóit (a textilből készülteket szereti, azok gyűrődnek mosáskor), nyáron a saját vászonnadrágjaimat, blúzaimat.
23. Fuoco
2010. febr. 3. 09:33
Én vasalom a Férjem pólóit, konyharuhát, és magamnak az itthoni pólókat, hálóinget, plusz persze a függönyöket, ágynemût. Sokkal jobb érzés egy kivasalt ruhába belebújni, vagy vasalt ágynemûbe feküdni!! Atkák pedig vannak a matracon is szerintem, az meg bôven elég.
22. globus (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 09:33
Fehér ingből nálunk heti 6 db simán megvan, meleg időben még több is. Ún. "elegáns" munkaruha :) Társul hozzá élére vasalt szövetnadrág, szerencsére nem világos színű.
2010. febr. 3. 09:32
nem szeretek es nem is igazan erosegem a vasalas.igy csak azt vasalom ,amit nagyon muszaly
2010. febr. 3. 09:29

Én semmit nem vasalok. Szinte az összes ruhánk olyan ami kilógja magát, illetve az én ruháim meg teljesen simára kisimulnak rajtam :) Jó mondjuk ehhez hozzáteszem hogy 20 éves vagyok és mindig is utáltam vasalni :D:D:D

Tehát ilyen félévente egyszer veszem elő, ha mondjuk inget kell vasalni, vagy ha olyan a függöny anyaga.......

19. bared
2010. febr. 3. 09:27
nem vasalom, csak amit létszükség, azt is összegyűjtöm...vasaláskönnyítésen mosok, és ha szépen van kiteregetve, nem is kell őket...egyébként is, már vásárlásnál odafigyelek erre, emrt ami gyűrődik mosásnál, az rajtam a kocsiban, irodában is úgy fog kinézni 3 leülés után, mint amit a kutya szájából szedtek ki...
18. bfd6e572b2 (válaszként erre: 15. - 64fe4d200a)
2010. febr. 3. 09:25
nem akartam elsterilizalni a dolgokat, de tenyleg jobban erzem magam egy vasalt ruhadarabban mint amelyk nem az. A bacikkal egyet ertek van amire szukseg van, ugyhogy kellenek nekunk.
17. globus
2010. febr. 3. 09:24

Zoknik/bugyik kivételével mindent. Még a függönyt is! Kipróbáltam anélkül, felraktam vizesen, hogy majd "kilógja magát". Mintha a kutya szájából rángatták volna ki...

Ha megszokja az ember a szépet, nehezen enged. Fordítva is így van :)

16. neni1
2010. febr. 3. 09:23
Én sem vasalok semmit, pedig Anyukámtól azt láttam, hogy Ő mindent kivasalt.
2010. febr. 3. 09:19

Nos, en az agynemut, asztalteritot, konyharuhat, ingeket es szovetnadragot szoktam vasalni, no meg persze van meg egy par olyan ruha-darab, ami kivanja a vasalast.

Fehernemut SOHA, szerintem azok nem igenyelnek vasalast es kulonben is pepecsmunka, azt meg kifejezetten utalom! :))

A bakteriumokkal kapcsolatosan, bizonyos esetekben jo ha bakterium van/marad a ruhakon, mert azok hozzank tartoznak (pl. olyan atkak, melyek az elhalt borsejtekkel taplalkoznak; gondolj csak bele, ha megmaradna a lehamlott borunk az agynemun!!! Fuuuujjjj) Nem kell agyon sterilizalni a kornyezetunket, mert az immunrendszerunk a bekerult bacik es mas tenyezok legyozesevel erosodik!

2010. febr. 3. 09:19
Az ingeket, blúzokat vasalom, de az ágyneműt, törölközőket nem. Anyu mindet vasal. A nagymamám még ki is keményítette a dolgokat.
13. syria
2010. febr. 3. 09:19

Eszembe sincs!

Maximum néha, nagy hidegben a textilzsebkendőket.

12. agis
2010. febr. 3. 09:17
Én soha nem vasalok. Semmit.
2010. febr. 3. 09:16

szia


En se vasalok majdnem semmit...pedig a ferjem nap mint nap ingben jar de szerencsere a mosogep nem gyuri ossze a dolgokat igy ha megrazom teritesnel "kivasalodik":-).AGYNEMUT VEGKEPP NEM...MINEK? uGYIS CSAK 1 EJJELT BIRNA KI.Fehernemut ajanlott..tenyleg bakteriumolo..dehat kinek van ideje ra?

Ugyhogy nagyon ritkan vasalok..es ez jo is igy..utalom amugy.

10. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Bfd6e572b2)
2010. febr. 3. 09:15

Hááát...hadilábon állok a vasalóval!


A hajam gyakrabban vasalom:))


azért igyekszem, mert szeretem a vasalt ruhát felvenni, és fertőtlenít is!

9. bfd6e572b2 (válaszként erre: 6. - Mliv)
2010. febr. 3. 09:15
en is imadom a vasalt torolkozot!
2010. febr. 3. 09:14
amit muszáj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook