Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti minden nap főztök? fórum

Ti minden nap főztök? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 22. 20:44
igen
62. ina87
2014. máj. 3. 17:00
joformán igen,az a kivétel ha utazunk...
61. mmacus
2014. máj. 2. 21:13

Majdnem minden nap. Nagyon ritkán főzök két napra.


A sütésről szokok le lassan, a mindennapokban csak hárman vagyunk, nem vagyunk akkora étvágyúak, hogy elfogyjon hetente egy tepsi süti, még ha csak fél adag is. Pedig szeretek és tudok is sütni.

60. marlenka70 (válaszként erre: 56. - Zebra25)
2014. máj. 2. 20:19
Ugyanaz pepitában. Reggel mire felkelek már evett egy adag pörköltöt nokedlival csak úgy reggeli előtt.
2014. máj. 2. 17:18
igen
58. bbyke
2014. máj. 2. 17:18
Nem minden nap, de 7 napból 5-6x...
2014. máj. 2. 01:50
Nem mindennap, de nagyon sokat. Csak azt a kajat eszem meg amit en csinalok.
56. Zebra25 (válaszként erre: 52. - Marlenka70)
2014. ápr. 30. 20:30
Baccus nálunk sincs:) Ha csinálok egy jó kis babgulyást, a férjem azt eszi reggelire, ebédre és vacsira is, de még tízóraira is, meg uzsira is, annyira szereti:)
2014. ápr. 30. 20:28
Majdnem minden nap.Hétből hatszor tuti főzök.Legalább tudom mit eszek.
2014. ápr. 30. 17:34
nem főzők
2014. ápr. 30. 17:26
Igen.
2014. ápr. 30. 17:25
Az esetek többségében igen,nincs az a mennyiség ami nem fogy el.És persze nem is szivesen eszik meg több napig ugyanazt.
2014. ápr. 30. 15:33
Nem, általában két- háromnaponta. Férjem sem várja el.
50. access
2014. ápr. 30. 07:26
nem
2014. ápr. 29. 21:56
Én csak kétnaponként főzök, de semmi baja vele a páromnak, elfogadta, mert minden páros napon mást is tudunk csinálni a főzés helyett.
2014. ápr. 29. 17:29
Kb. minden másnap, de minden nap van főtt étel. Nagyon szeretek főzni egyébként.
2014. ápr. 29. 17:28
Már nem. A gyerkőcöm menzás az iskolai órái miatt, csupán pénteken főzök neki és a hétvégén.
2014. ápr. 29. 14:28
igen.
45. Bcicus (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2014. ápr. 28. 21:36
Én szinte soha nem főzök. A párom sem várja el.
44. Annie1130 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2014. ápr. 28. 20:16
Szuper ötleteket adtál!Köszönöm!:)
43. Beu23
2014. ápr. 28. 16:31
na még csak az kéne. én max hétvégén szoktam de akkor is csak ha nem megyünk anyóshoz. inkább elmegyünk kajázdába ahol 2500-3000 ért ketten megkajálunk. és akkor nem én mosogatok meg nem én főzők. szerencsére a párom is rájött erre, hogy nem éri meg főzni. főleg nem két főre. de pl. csirkemelleket szoktam csinálni és ennyi kb :)
42. 7e137d638c (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2014. ápr. 28. 15:53

Egyetértek!

Másrészt, amikor felhasználod, nem elég megmelegíteni, célszerű kis lángon, lassú tűzön egy kicsit átforralni, átfőzni, akár leves, akár pörkölt, akkor már inkább fog az íze hasonlítani a frissen főzöttéhez.

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Selena78)
2014. ápr. 28. 15:45

Nem mindegy, hogy azonnal kihules utan elteszed, vagy azt a maradekot teszed el, ami 3-4 nap alatt nem fogyott el, ilyenkor nincs ertelme lefagyasztani, amugy is kidobhato.


Celzottan a fagyasztoba eltenni ugy kell, hogy nem hagysz neki idot, hogy minimalisan is megromoljon, 24 oran belul le kell fagyasztani (ha lehet, azonnal kihules utan). Masik fontos dolog, hogy a jol lefagyasztott cucc az gyorsan lett lefagyasztva, igy kisebb kristalyok kepzodnek, es kiolvasztani pedig minel lassabban kell, fagyasztobol hutobe 1 napig, es nem egybol a fagyasztobol szobahomersekletre.


Minel nagyobbak a kristalyok, annal rosszabb mellekize lesz, ez az, amikor mindenki erzi rajta, hogy fagyasztott volt, de csak rossz a melyhuto vagy nem tartottak be a szabalyokat, hogy minel hamarabb kell eltenni.

40. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Annie1130)
2014. ápr. 28. 15:39

Igen, tobbfelekeppen is lehet, nyers hozzavalokat is. Ugy altalaban az egytaletelt mar osszeallitva jo, mert sokaig tart a fozes, ugy ertem, a toltott paprika, toltott kaposzta, lasagne, vagy barmilyen gombocos, toltott, retegezett dolog jobb, ha mar igy van. Mig ha nyers hust akarsz lefagyasztani akkor egy zacskoba is teheted a tobbi hozzavalojaval egyutt (pl citromos csirkehez melleteszek a zacskoba 1 gerezd foghagymat, egy kis szar rozmaringot, 1-2 szelet citromot), de meg ugy is elteheted, hogy mar befuszerezed amihez kell (tandoori, curry) es igy mikor kiengeded, a kiengedes ideje alatt a hus pacolodik is, es kulonosen jol beszivja a fuszerek izet. Pl currys garnelarak: zacskoba rak, currypor, 1 felkockazott hagyma, 1 kis darab vaj. Fagyasztani. Mikor kiolvasztom, beszivja a curryt es ha netan nem lenne itthon vaj, vagy hagyma, mar ott van:) ehhez en tejszint is teszek de azt nem fagyasztom le, csak utolag teszem bele.


Amit nem ajanlok: krumpli, tejszin (a vaj ellenben jol fagyaszthato, mert zsiros)


De a teszta, rizs is. Zoldsegek jobban elallnak, ha blansirozva vannak, a blansirozo vizet hasznalhatjuk levesalapnak meg aznap, mikor nagy adag zoldseget blansiroztunk. Ez az eljaras megakadalyozza, hogy kiolvadaskor plottyedt legyen a zoldseg. Hiaba fozzuk meg, es mindegy, akkor is egy pici kulonbseg erezheto az allagban. De akit mondjuk nem zavar, nem kotelezo blansirozni, elteheti igy is.

39. selena78 (válaszként erre: 36. - Annie1130)
2014. ápr. 28. 15:36

Én nem szeretem a kiolvasztott főtt ételt.

Egy darabig lefagyasztottam a maradékot, aztán mindig a kuka lett a sorsa.


Kivétel a pörkölt. Abból mindig ipari mennyiséget készítek, és adagonként fagyasztom. Így percek alatt lesz belőle gulyásleves, székelykáposzta, hortobágyi palacsinta vagy melegszendvics.

38. selena78 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2014. ápr. 28. 15:29

Én nem hiszem, hogy a mindennapi főtt étel annyira fontos lenne a szervezetnek.


Amikor gyerek voltam, naponta 3 fogásos kaját főzött anyám. Nap mint nap kemény csatákat vívtam vele, mert képtelen voltam végigenni a menüt.


Amikor végre különköltöztem, hónapokig nem főztem. Mennyei volt. Aztán vagy három hónap után megkívántam a lecsót. Érdekes élmény volt, eléggé csodálkoztam önmagamon.:)))

37. selena78 (válaszként erre: 5. - Kismackó2006)
2014. ápr. 28. 15:21
Anyámnak volt egy nagy cserépköcsöge a kamrában, abban mindig rántás volt előkészítve. Én most sem értem, mire volt jó. Igaz, én nagyon ritkán használok rántást.
36. Annie1130 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. ápr. 28. 15:14
Sokminden tetszik abból, amit írtál. :) Vannak ételek, amelyeket nem szívesen fogyasztunk kiolvasztás után, de valóban szinte mindent le lehet fagyasztani és ezzel rengeteg időt spórolhat meg az ember. nekem az vált még be, hogy igyekszem okosan porciózni a még nyers alapanyagokat és úgy fagyasztom le. Pl. a csirkemellet szeletenként, folpackba becsomagolva, ugyanez csíkokra vágva. :)
2014. ápr. 28. 14:50
Majdnem minden nap főzök. Ritkán marad maradék. :)
2014. ápr. 28. 14:45

Kedv,- meg maradékfüggő.

Időnként rendelünk valamit, időnként a férjem kap kedvet a főzéshez és vacsorával vár, de általában este ketten szoktunk összeütni valamit, amiből ő másnapra még pakolhat a munkába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook