Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mennyire viszitek a babátokat ide-oda? fórum

Ti mennyire viszitek a babátokat ide-oda? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 20. 02:33

Mi két hetes korától vittük magunkkal mindehová. Ő tavaszi baba, szóval azért megfázásos időszakban pár hetes babával nem mászkálnék bevásárlóközpontban de szerintem három hónaposan már mehet. Nem tudom miért épp akkor:D

Ja és nem volt még megfázva sem, viszont szereti, ha udvarolnak neki ("Jaj de szép baba" stb :D ) mosolygós, kedves, de azért nagyon anyás:)

2010. nov. 19. 11:08

Az első 6hétben nem vittük szinte sehová - de azért, mert anyuméknál voltunk, és minden bevásárlást ők intéztek. Szóval én csak sétálni mentem a babával. Egyébként utána jött mindenhová - és még most is. Sőt, ha akkor nem anyuéknál vagyunk mi is hordtuk volna - lévén nem hagyhatom egyedül otthon a pár hetes/hónapos gyereket. Aki úgy gondolja nem jó, ne vigye. Pláne ha van, aki addig vigyáz rá. Lelke rajta. Nekik az a jó. De van, aki ezt nem teheti meg.

Az én gyerekem az apjától szedte össze a bacikat - apa meg a munkahelyről. Akkor dolgozni se kellett volna engednem a páromat?

15. Clau26 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 23. 14:37
mi is vittük,visszük mindenfele..most 11hónapos és nagyon szeret emberek között lenni
14. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 21:14
Az első gyereknél igyekeztünk megvárni a 6 hetet.A másodiknál már ez nem ment;)Őt vittem magammal mindenhová, nem volt semmilyen segítségem.
13. c191c35515 (válaszként erre: 11. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 17:03
Lehet vinni mindig!!Csak amit az előző hsz-emben írtam arra kell ügyelni!!!Puszi.:)
12. c191c35515 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 17:02

Sziasztok!!

Nyugodtan viheted,ha időjárásnak megfelelően van öltöztetve..!!De!Nagyon nagy tömegbe ne nagyon,mert elkaphat ezt azt!!Érdemes mikor influenzás idő van,akkor inkább parkban sétálgatni,friss levegőn és kerülni a nagyobb bevásárlóközpontokat a betegségek elkerülése végett!!!:))


Gratulálok a babához!!!Szép napot!

2010. okt. 22. 16:56

Akkor aki már véleményen van, csak kíváncsi vagyok. Oké 6 hetesen ne vigyem Tescoba, mert még pici. És mikor lesz elég nagy?

Na értitek mit akarok kérdezni.

10. 828429ecdc (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 16:32
Mi is 2 heteskorától visszük mindenhova, Tesco stb. Kisfiam 7 hósan kapta el a himlőt az orvosnál, amikor visszavittük, mert meggyógyult valami betegségből.A gyereknek szokni kell a világot.Ismertem olyan anyukát, aki gyerekosztályon volt nővér, jól letolt, amikor megtudta, hogy 7 hós gyerekem már eszik rudit meg ilyeneket, mert hogy tejérzékenység, stb.pedig szerintem ha allergiás 2 éves kor előtt és után is kijöhet.Ő pedig nem vitte sehová a gyereket, a bacik miatt, viszont kirakta az udvarra a kutyaketrectől 2 m-re, amiből folyton kimásztak a dögök.A babakocsi le volt takarva egy függönnyel, és ott mászkált mellette 2 menyét, meg 3 macska.Anyuka pedig bent főzött.
9. Kismanó86 (válaszként erre: 6. - Reno77)
2010. okt. 22. 16:27
Akkor Te még vagányabb vagy, mint én. :-)
2010. okt. 22. 15:48
mi is visszük ide oda a 2 éves babánkat.
7. Alex2008 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 15:46

nem



amikor az én tesó 6 hetes volt még játszótérre is

vittük.

2010. okt. 22. 15:45

Mi már 1 hetes gyerekkel Ikeában voltunk... Azóta volt már borvacsorán, vásárolni, plázázni, vendégségben stb.

Most 3 hónapos. :)

Erősödnie kell az immunrendszerének, ha meg náthás lesz, na bumm. 3 nap alatt túl van rajta és ez is csak erősíti. :)

2010. okt. 22. 15:45
Én már az első napon vittem sétálni,mikor hazamentünk.Nekem a dokim javasolta.De azért nem feltétlenül kezdeném pont bevásárló körúttal.Az obi,auchan és társai mind légkondis helyek,amik keringetik a jó kis bacikat a levegőben.Nem beszélve a sok kórságos emberről.A gyerek,ne pont ott szocializálódjon szerintem,ahol a legtöbb bacilust lehet elkapni.Én nem vagyok egy parás szülő,de ilyen helyre nem vittem a gyereket.
2010. okt. 22. 15:45

Ha nyáron született volna babáma, akkor simán vinném mindenfelé...

Sajnos nekem pont a nagy h1n1 időszakban született így az első 4 hónapját vagy kint a szabadban, vagy otthon töltötte ja és egy héten egyszer kh...nem nagyon vittük sehová sem..pláne nem bevásárlóközpontba...


Viszont hetente jártunk vele kórházba tornára...igaz szerencsére semmi baja nem lett...

nem szivesen vittem oda a sok beteg gyerek közé...

Mert ő meg egészséges volt.

Szerintem te nyugodtan vidd mindenfelé amíg ilyen jó idő van...

Esetleg ha bejön a nyirkos beteges időszak, akkor ha lehet kerüld el a tömeget...

3. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. okt. 22. 15:44
Amikor kisfiam ilyen picike volt én bizony nem vittem bevásárlóközpontokban. Nem hiányzott volna, ha elkap valamilyen komolyabb fertőzést ilyen kicsi korban. És bizony az ilyen pici babák ki vannak téve a fertőzéseknek, főleg ilyen helyeken. Nemm kell burokban tartani, de ráérsz még vele mászkálni. Hoznak a barátok, ismerősök, rokonok elég bacikat hozzátok, az is épp elég a babának.
2010. okt. 22. 15:43

Teljesen jól csinálod. Mi is ezt csináljuk mindkét kislányunkkal, bárhovámegyünk visszük magunkkal őket is.

Ha nincs pl. influenza járvány nyugodtan vidd magaddal.

2010. okt. 22. 15:40

Babám 6 hetes ma, de már voltunk vele Tescoban, Obiban, piacon. Véleményem szerint jó, ha szokja az embereket és nem akarom burokban tartani, hogy aztán minden bacit elkapjon.


Egyre több ember van velem ellentétes véleményen, köztük a saját anyám. Szóval elbizonytalanodtam, lehet, hogy nagyon vakmerő vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook