Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiús anyukák, ti mibe öltöztetitek a pár hónapos babátokat? fórum

Fiús anyukák, ti mibe öltöztetitek a pár hónapos babátokat? (beszélgetős fórum)


2015. dec. 17. 00:45
en ebbol nem csinaltam ugyet,vettem mindenfele szinu rugdalodzot,ez regen volt szokas,hogy lanyoknak rozsaszinu ruha kell es kisfiuknak meg kek.
2012. nov. 7. 16:15

Sziasztok!

Mi a fiammal újszülött korban body + rugi párosítás volt, néhányszor body + nadrág + pulcsi

én szerettem az ujjatlan rugikat, mert az alá lehet még öltöztetni a gyereket hosszú ujjú pólóval, harisnyával, így több a réteg, s szerintem melegebb, a body pedig a szobatisztaságáig elengedhetetlen volt. A nyáron Ő jelentette be a szobatisztaságával párhuzamosan, hogy most már köszöni szépen, de nem kéri.

Aludni szintén a nyárig mindig rugiban aludt, Ő állandóan kitakarózik, s így legalább nem fázott meg.

De minden Édesanya maga látja/érzi, hogy mire van szüksége a gyerekének, milyen meleg van a lakásban, stb ...

2012. nov. 3. 00:06
vetem most vaterán több csomagal vegyesen vannak benne rugik is meg nacik is meg minden. meglátjuk melyik lesz a kényelmes:))))))
20. homern (válaszként erre: 12. - Stella1989)
2012. okt. 31. 23:27
én most tettem fel rengeteget eladni,rendes ruhát ilyen piciben nem is nagyon vettem,pár nadrág,kispólók és 2-3 kardigán,1-2 kising..a többi rugi.
19. b-zs (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. okt. 31. 17:35
2 éves a legkisebb, de a body, így télen nagyon jól jön, még nagyobb méret is van belőle, amíg pelusos a gyerkőc, nagyon praktikus. Sőt, éjszaka is body és pizsamanadrág. Amikor kicsik voltak, akkor a nadrág-bodi-pulcsi párosítás jött be, mert a rugikkal az a gond, hogy nagyhamar kinövik , a nadrágokat tovább használják. Amikor kicsit nagyobbak voltak, kúsztak-másztak, akkor a body tetejére a kantáros szabadidő vált be, praktikus és kényelmes..
2012. okt. 31. 09:41
hát én sem járó gyerekre adtam:-D
2012. okt. 31. 09:05

Szia

Kisfiam örökmozgó 9 hónapos gyerkőc, egy kezemet fogva szoktunk már sétálgatni.

Mivel rengeteget mozog, a rugi kényelmetlen, csak alváshoz használjuk. Én hosszú ujjú bodyt adok rá, kényelmes nadrágot alá harisnya. És végül egy pulcsi. A talpas nadrágokat utálom, mert szegény nem tud benne felállni, se mászni rendesen :/ Ember válogatja...

2012. okt. 31. 07:38

Ja hogy azt is te irtad ki....


[link]

2012. okt. 31. 07:35

Pont a múlt héten jött ki ilyen fórum...

Body egyértelműen kell hosszú vagy rövid az időjárásnak megfelelő.Én szerettem a kis nacikat is talpasat is.Nem volt kint belőle a dereka mert úgy tervezték őket hogy magas a dereka...Rugik is jók és tényleg ne hátul patentos legyen mert azt nehezebb feladni.

Nekünk volt ez is az is.De én tényleg nacikat is szeretem sőt míg más gyereke rugiba volt enyém kis naciba:-D

pólót pulcsit is használtunk amikor úgy éreztem body nem elég akkor kapott fölé még egy pólót vagy pulcsit.


Szerintem legalább is nekem fontos volt hogy a body pamut legyen a rugi meg időjárásnak megfelelő.De van amelyik belül olyan mű azt nem szerettem.Kivéve ha Harisnya illetve hosszú Body volt alatta.

Harisnya én is Harisnya fan vagyok nagyon helyeseket lehet kapni van hogy most is csak egy meleg Harisnya van rajta...De míg kicsi volt is volt hogy az volt rajta.


Most 16hós lesz már rugink nincs.De már amúgy régóta.

Szerintem minden anyuka más és minden gyerek más majd úgy is fogod tudni,kitapasztalod neked-nektek mi a jó.

Ja zokni van olyan zokni amit nem tud lerúgni a baba:-D


Mindent össze vetve újszülött babának igen is kell rugi később meg majd úgy is alakul.


Nekem májusban fog születni a második gyermekem.

A fiam júliusi .

2012. okt. 30. 20:55
és bodi és rugiból menyit érdemes venni egy méretben?mármint mosás miatt hogy legyen bőven.
13. .Sziszu. (válaszként erre: 12. - Stella1989)
2012. okt. 30. 20:03
Újszülöttnek mindenképp a body-rugi párosítást ajánlom. Farmerban, kordbársony nadrágban max. 2 hós kortól gondolkozz szerintem. Akorra már nagyjából megszokja, hogy nem a meleg magzatvízben lubickol, hanem a ruha melegíti. :)
2012. okt. 30. 19:58

bodit mindenképp akarok ráadni,pont azmiatt hogy a dereka ne legyen ki.

sok csomagot nézek vaterán ,sok rucit de sokban nadrágok vannak. sőt ...sok a farmer naci is bennük.. énis a rugikra és a bodikra mennék inkább..

2012. okt. 30. 19:52
Mi sokáig body, amíg pelus volt. Fölé rugdalozó, időjárás függvényében hosszú ujjú vagy ujjatlan. Mikor már járt, body, naci és poló, pulcsi. Nyáron body és naci, így soha nem volt ki a dereka. Poló alá sokszor ujjatlan body. És a Tesco-s tényleg nagyon jó.
2012. okt. 30. 19:41

Csak a body játszik Nálunk, a pólóból kint volt a dereka amikor esetleg megpróbálkoztunk azzal.

Harisnya is nagyon kell szerintem, mi nagy harisnyások vagyunk:)

Lehet kantáros nadrág, vékony vagy vastag pulcsi esetleg egy vékony pulcsi kötött mellénnyel, kocsicipő,sapi, vagy overál vagy vastag kabi


Itthon bentre meg mikor mi

body+rugi

vagy body+harisnya+melegítő alsó és felső

2012. okt. 30. 19:35

Body (azaz kombidressz), tipegő (azaz rugdalozó)!!! Ebben érzik jól magukat a kicsik. A tipegő (szerintem) legyen elől patentos. A hátul patentos kényelmetlen, nyomhatja a hátát.

Nagyon jók a tescos, F&F bodyk. 5 db 3000 Ft, kitűnő minőség, jól mosható.

De, vaterán, bababizibe is találtok ennél is jobb áron.


Szerezhetsz be neki egy-egy farmert is olyan esetre, amikor csinibe kell vinni valahova. ;) Ebben az esetben arra figyelj, hogy puha anyagból legyen, a dereka gumirozása se legyen kemény, és gomb ne legyen rajta.


Van pamut nadrágunk itthonra, azt úgy adom rá, hogy csak a pelus vonaláig húzom fel (ahogy a pasik :), a pocak alá), így nem szorítja. A zoknit ráhúzom a gatyóra, hogy ne rúgdossa le. :)


Boldogságos babavárást és utána jó babázást! :)

8. hormar (válaszként erre: 6. - Dominós)
2012. okt. 30. 19:32
tetszik
2012. okt. 30. 19:31

bodyt mindenki szobatisztaságig használt akit csak ismerek


a fiamon otthon body+ rugi volt,ha elmentünk valahova body+hosszú vagy rövid ujjú póló+pulóver,alulra harisnya+nadrág. persze plusz kabát vagy overall ezekre.


én rugira nem adnék rendes ruhát,vagy az egyik vagy a másik :) (ja,januári a fiam)

2012. okt. 30. 19:29
szmoking, csokornyakkendő, lakkcipő stb ...
5. Nanda (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. okt. 30. 19:28
Nekünk a rugi jött be jobban míg pici volt a fiam,mert mikor nacit,meg zoknit adtam rá,a zoknit mindig leküzdötte a lábáról,harisnyát meg nem szerettem volna ráadni...szerintem a rugi még azért is jó,mert biztosan nem szorítja el a derekát.
2012. okt. 30. 19:24
A bodyt mi 1 éves korig használtuk. Kell az hidd el. Volt plüss body-nk is télre.
2012. okt. 30. 19:23

Az en kicsi fiam hamarosan szuletik:)

Tehat tapasztalatom nincs, de azt olvasom, hogy kell az a body, mert vedi a derekat, arra rugi es akkor evszakna megfeleloen kardigan, bundazsak, attol fugg milyen hideg lesz meg akkor.

Ha beirod a gugliba a babakelengyenel kidobja, hogy evszakonkent mi kell a babanak:)

Boldog babavarast!

2012. okt. 30. 19:20
mert én az öltöztetésen agyalok, hogy majd mibe öltöztessem mi a jó meg stb... március végén szülök
2012. okt. 30. 19:19

nem divatra értem. Csak hogy mibe, mármitn bodi (hoszú vagy rövid újjú)aztán rugi (sima vagy plüss)vagy nadrág pólóval?


szerintetek melyik a kényelmesebb???mert ugye sok anyuka a kisfiát naci és pólót ad rá. de abból a dereka kilehet nha nem? de ugye a bodi alatta van...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook