Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti is így élitek ezt meg, vagy csak az én "szűrőm" működik másként? fórum

Ti is így élitek ezt meg, vagy csak az én "szűrőm" működik másként? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
74. beatav
2013. márc. 6. 15:42
Én is folyamatosan bevonzottam az olyan pasikat akik bennem nem hagytak nyomot,sőt... De! Megláttam Őt! Szerencse, gondolom... de az biztos,hogy a mai napig vonz.Az arca,a szeme, az alacsonysága,a nevetése,a biztonság amit nyújt.Szóval megtaláltam és Ő is engem,elfogad olyannak amilyen vagyok.Szerintem nem kell valakivel csak azért együttlenni nehogy egyedül maradj.Abból sok jó nem lesz.Az első szikra meghatározó és utánna az egymás iránti hozzáállás.
73. ittmost (válaszként erre: 71. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 15:41
Igen ez igaz: érdemes is pont annyira kritikusan nézni magunkra,mint másra,mert ha nem,akkor tévesen ítéljük meg magunkat,és ebből sem lehet jól kijönni.
72. Csipkerózsika (válaszként erre: 57. - Puritan)
2013. márc. 6. 15:37

Egy jó önismerettel rendelkező ember természetesen a hibáival ugyanúgy tisztában van - és dolgozik rajtuk - mint az erősségeivel. Megítélni természetesen nincs joga senkinek a másikat, de megkülönböztetni van. És érdemes is különbséget tenni, mert ha elfogadóak vagyunk, akkor igazából bárkivel lehetnénk együtt, de mégis valamilyen szempont szerint választ az ember: barátokat és társat is. És általában önmagához hasonlót keres, mivel nagyobb az esély az építő együttműködésre.

Mondok példát magamról: nem ítélem el azt, aki dohányos, bár nem tartom egy építő, egészséges szokásnak (de ez magánügy). De nem ezért nem akarok közelebbről megismerni valakit, aki dohányzik, hanem mert nem bírom elviselni a szagát és nem tudom elképzelni, hogy meg tudnék csókolni valakit, aki bűzlik a bagótól.

És ez a legalapabb, a fizikai szint.

Elvárásai önmagából kiindulva mindenkinek vannak. Ez természetes.

71. 130454e42d (válaszként erre: 69. - Ittmost)
2013. márc. 6. 15:26

A nagyképűség elkerüléséhez annyi kell, hogy annyira kritikusan nézze valaki önmagát, mint másokat. Pár embernél ezt hiányoltam.

Mindenkinek vannak hibái, ismernem kell magamat ahhoz, hogy tudjam, mi az amit el tudok fogadni, mi az amit nem. Van, akinek a külső a fontos, van, akinek a gondolkodás, a hit, meg még ezer dolog.

70. Csipkerózsika (válaszként erre: 55. - Ittmost)
2013. márc. 6. 15:21
Ott a pont.
69. ittmost (válaszként erre: 66. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 15:20
Nem pont róla beszéltem,hanem általában a reális értékelésről,és arról,hogyha valaki reálisan megítéli magát jónak,akkor az már nagyképű?
68. ittmost (válaszként erre: 58. - Változtató)
2013. márc. 6. 15:18
Majd ha az illat,meg a hozzád érés hatása elmúlik,akkor fogod meglátni,hogy illik-e hozzád ez az ember valójában? márpedig azt a tulajdonságai alapján lehet jobban belőni.
67. ittmost (válaszként erre: 57. - Puritan)
2013. márc. 6. 15:16

De igen,vannak tulajdonságok,amitől értékesebbek leszünk másoknál. Pl.önzetlenség.

Az,hogy az ember nem VÁLASZTJA azt,aki NEKI nem elég jó..akármicsoda,az nem ítélkezés,hanem választás.Köszi,nem kell,mert:az ő tulajdonságai,adottságai nekem nem tetszenek.Mért kéne mindenkiben keresni?Energiapazarlás.Érdemes eleve azok között körülnézni,akiknek olyan tulajdonságai vannak,amik nekem bejönnek.


Pedig ez a reális világlátás,ha fel tudod sorolni nagyjából,hogy a másikat miért választottad párodnak,vagy miért nem.

A szikra az kell,de abból nem lehet működő kapcsolatot építeni.


A szerény ember meg majd úgy jár,hogy boldogtalan lesz,mert nem meri megfogalmazni,hogy mit szeretne,és mit nem.

66. 130454e42d (válaszként erre: 55. - Ittmost)
2013. márc. 6. 15:02

Biztos, hogy reálisan? Vajon miért nem olyan színvonalú pasik buknak rá?

Ha valakiben tényleg van extra azt felesleges hangoztatni, úgyis érződik.

65. Szilvamama (válaszként erre: 64. - 6dc05f5e13)
2013. márc. 6. 14:41
"Mindenki azt keresi,hogy boldog legyen valakivel." - Ez így van! :)
64. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 63. - Szilvamama)
2013. márc. 6. 14:35
Hát pedig van ilyen:).Van amikor érezzük, hogy sorozatosan nem azt az embert vonzuk be aki illik hozzánk, aki méltó hozzánk.És szerintem ez jó dolog,hogy evvel foglalkozik a fórumindító és érdekli,hogy vajon miért van ez így nála,mert így ha rájön lehet nagyobb esélye van megtalálni a boldogságát. Mindenki azt keresi,hogy boldog legyen valakivel.
63. Szilvamama (válaszként erre: 61. - 6dc05f5e13)
2013. márc. 6. 14:29
Nem kiforgatás volt, puszta ténymegállapítás. A fórumindító kérdezte a véleményünket. Persze, váasszon olyat, aki méltó hozzá, de ő maga írta, hogy mindig olyanba szeret bele, aki nem érdemli meg. Arról nem tehetek, hogy pont ez ütötte meg a "fülemet" :)
2013. márc. 6. 14:21
Ez Szilvamamának ment
2013. márc. 6. 14:21

Pedig lehetne is...:)

Miért ne választhatna olyat,akiről érzi hogy méltó hozzá? Mi evvel a baj?Igenis egy kapcsolatba bele adunk sok mindent főképp magunkat,hamar érezhető is,ha ez nincs becsülve.Szerintem fölösleges kiforgatni a fórumindító szavait...

60. puritan (válaszként erre: 59. - Szilvamama)
2013. márc. 6. 13:46
:)))
2013. márc. 6. 13:06

"Miért van az, hogy mindig olyan férfiba szeretek bele akibe nem kellene, aki meg sem érdemel..."


Szerintem van némi hiba a hozzáállásoddal is :) Magamra soha nem úgy tekintettem/tekintek mint "jutalomra" vagy "díjra".

58. változtató (válaszként erre: 57. - Puritan)
2013. márc. 6. 11:59

Teljesen igazad van.

Én épp számomra egyébként nem tökéletes pasit kedveltem meg nagyon az elmúlt időszakban, és hogy miért? Egyszerűen az első pillanattól kezdve már az illata is vonzott- a feromonok nagyon ott vannak ahol lenniük kell.....és úgy ért hozzám mint eddig nem sokan....

57. puritan (válaszként erre: 56. - Ittmost)
2013. márc. 6. 11:26

Nehéz ezt körvonalazni úgy, ha a befogadó fél részéről már eleve felmerül ez, mint kérdés, de azért megpróbálom :)


Szép vagyok, okos vagyok, intelligens vagyok, igényes vagyok, van elég önismeretem, jó emberismerő vagyok, ezeket egy szerény ember nem hangoztatja magáról, másrészt ezektől a tulajdonságoktól senki nem lesz értékesebb a másik embernél, ahogyan attól sem, ha valaki nem dohányzik, nem iszik alkoholt.


Jófajta alázat az, amikor nem ítélkezem a másik ember felett, nem elég magas, nem elég jóképű, nem elég diplomás, nem elég intelligens, nem elég kigyúrt nekem, hanem megpróbálom meglátni benne azt, ami miatt érdemes nekem szóba állnom vele. Ha nincs ilyen, továbblépek, megpróbálom csendesen tenni ezt és nem azzal a felkiáltással, hogy én mennyivel különb vagyok nála.


Nem nagyon tetszik nekem az sem, hogy felsoroljuk a másik előnytelen tulajdonságait, kigyúrt ugyan, de nem elég magas és még sorolhatnám, szerintem ha ott a szikra, akkor aztán lehet az a pasi maga az ördög is, úgysem számít :)

56. ittmost (válaszként erre: 51. - Puritan)
2013. márc. 6. 07:58
Milyen szerénység?és miféle alázattal kéne a másik ember felé fordulni?fejtsd ezt ki légyszi...
55. ittmost (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 07:57
Az nagyképű,ha valaki reálisan látja magát,és legalább olyan színvonalú párt szeretne?
54. ittmost (válaszként erre: 46. - 0d220e1cc7)
2013. márc. 6. 07:55

Aha ,szóval a testépítő sportos külsejű..ezekre a pasikra ragadnak a nők.Gondolom,ez nálatok is felmerült korábbi kapcsolataidban,mint probléma.

Nekem is a sportos testalkat tetszik,de rögtön utána ott van az is,hogy ne egy ilyen tükörbebámulós önimádó legyen,úh. ha keresnék,inkább a futók,bringások,hegymászók között néznék körül,mert ők általában nem olyan nárcisztikusak,nem a testükről szól az életük.

53. ittmost (válaszként erre: 31. - 0d220e1cc7)
2013. márc. 6. 07:50
Ez az "önimádás",meg anyagias szemléletmód nem látszott az emailekben?
52. ittmost (válaszként erre: 21. - 0d220e1cc7)
2013. márc. 6. 07:47
Kik,milyen típusú emberek jönnek be neked?
51. puritan (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 07:02
Igen, a szerénységet hiányoltam én is végig a párbeszédekből. Figyelem, nem az álszerénységet, az igazi, jófajta alázattal párosuló szerénységet, amivel a másik ember felé fordul az, aki bölcs, aki intelligens, aki ismeri önmagát.
2013. márc. 6. 06:53
Ki az aki tökéletes? Ha szerelmes az ember akkor a legállatabb pasi is lehet "tökéletes", de egy idő után beleátja az ember hogy mi a valóság...
49. 130454e42d (válaszként erre: 48. - 0d220e1cc7)
2013. márc. 6. 03:47
Hatalmas mázli is kell, az biztos. Anélkül nem megy.
48. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 47. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 03:14

ok, igazad van hogy nem vagyunk tökéletesek.

De nem is írtam olyat hogy túl fejlett lennék.


Mindig van mit és hová fejlődnünk szerintem...


Csak egyszerűen nem vagyok szerencsés a szerelemben, ennyi.

47. 130454e42d (válaszként erre: 45. - 0d220e1cc7)
2013. márc. 6. 03:11

Van tökéletes kapcsolat? Az enyém nem az, de boldog vagyok benne. Egy tökéletes kapcsolathoz tökéletes emberek kellenek, én meg nem vagyok az.

Az, hogy azért nem talált valaki társat, mert túl fejlett nekem nagyképűen hangzik. Az illetőnek nincs mire szerénynek lennie.

46. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 44. - Csipkerózsika)
2013. márc. 6. 03:06

Igen, ez a pasi valóban az volt.

Mesélt is a gyerekkoráról, ami szörnyű volt....még hallgatni is.

Az is lejött a viselkedéséből, és utána amilyen stílusban írkált még nekem, hogy nem nagyon keresik a nők a társaságát, mert amikor írt, és nem azonnal reagáltam ré, akkor egy sértődést színlelt, és azt várta hogy én pitizzek neki.

Keressem, zaklassam, állandóan érdeklődjek iránta.

Merthogy ezt utólag mindig mondta.Ő ezt szereti, erre vágyik. :O

A randin is szinte alig bírta magával, mindig kezdeményezett egy puszit, az illatomat dícsérte, szinte bújt volna belém....


Az önbizalmam meg a helyén van, hidd el. :)


Eddig csak jó pasikkal jártam. Márha egy testépítő életvitelű, és helyes arckarakteres férfiak annak számítanak.Valamiért bevonzom az ilyeneket.

Tetszenek a sportos pasik.

A kritériumokat is csak az enyémhez mérem, abból indulok ki,

Pl: se bagó se alhokol, stb...


Ezekkel az exekkel a kapcsolatom azért nem működött, mert már a legtöbbje egy önimádó,fanatikus volt, átestek a ló túlsó oldalára.

És ilyenkor volt az, hogy csak adtam....de nem kaptam.

És amikor már közben beleszerettem egy ilyenbe, na akkor jött a szívás.

Merthogy én ezt nem kaptam viszonzásul.... :S

45. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2013. márc. 6. 02:54

Örülök hogy itt vagy. :)


A nagyképűséget kire érted? mert itt egy mondatot sem látok senkitől sem ami erre vallana.


Egyébként meg örülj neki ha Te tökéletes kapcsolatban élsz, és minden happy.

Tudod, vannak emberek, akik ezt egy életen át keresik.


Üdv!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook