Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti becsatoljátok az autóülésbe a gyermekeiteket? fórum

Ti becsatoljátok az autóülésbe a gyermekeiteket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
49. RareMama (válaszként erre: 23. - Tini07)
2007. máj. 15. 03:25

Köszi :)

Mi azt is becsatoljuk, ami mondjuk az első ülésre lett téve ( csomag, sporttáska,akármi).


Cédéket, flakonokat eltesszük, apa is rájött, addig nem indithat, mig ezeket meg nem csinálja elöl is :)


" Milyen erővel mozognak az autóban utazó élőlények és tárgyak ? "


-Felnőtt: 50-nél 1880 kg 70-nél 3800 kg


-10 éves gyerek : 1000 kg 2000 kg


- német juhász : 800 kg 1600 kg


- tacskó : 150 kg 300 kg


- rádió : 87 kg 174 kg


- üvegpalack : 32 kg 64 kg


- autós térkép : -"- -"-


- esernyő : 7 kg 14 kg


- CD : 5 kg 10 kg


Ütközés esetén:


A CD úgy hasit,mint egy fejsze.

Az esernyő lándzsaként hasit.

Az üvegpalack úgy robban szét,mint egy kézigránát.


...

2007. máj. 12. 06:43
El sem indulok addig sehova addig,amig be nem kötöm a kis drágáimat!
2007. máj. 12. 06:40
Naná!
2007. máj. 11. 14:21

Ma egy hülye nő nem csatolta be a gyerekét és rohant mint az állat én meg jöttem a jobb kezes utcából, ő meg persze nem adta meg az elsőbbséget, ha nem satuzom be oldalról telibe kapom a be nem kötött gyereket.


Kívánom a nőnek, hogy gyerek nélkül azért egyszer menjenek jól neki.

2007. máj. 11. 14:17
Mindig. Először a gyerekek, aztán mi.
44. aebal
2007. máj. 11. 14:14
igen, sőt a gyerek magát csatolja be
2007. máj. 10. 15:58
Addíg el sem indulunk.Sajnos a napokban olvastam egy autóbalesetről,ahol életét vesztette egy 6 éves kislány.A helyszínelők még a kocsi közelében sem találtak gyermekülést. :(
42. 104bdd8c43 (válaszként erre: 40. - Benvik)
2007. máj. 6. 23:07
Teljesen egyetértek!! Nekem már 4 éves lesz a kisfiam, és amint beül az autóba magát becsatolja szó nélkül!
2007. máj. 3. 09:31
mindíg,el sem indulok addig
40. benvik
2007. máj. 3. 09:09
Természetesen mindig!!! Teljesen felháborítanak azok a szülők, akik ezt nem veszik komolyan. Én olyan eljárást indítanék ellenük gyermekveszélyeztetés miatt, hogy megemlegetnék. Senkinek sincsen joga kockáztatni egy gyerek életét.
39. dee (válaszként erre: 1. - 104bdd8c43)
2007. máj. 3. 08:41

Ez komoly kérdés???????

Naná,hogy becsatolom!

Mi olyan mózeskosárban hoztuk haza a gyereket a kórházból amiben benne is van bizt.öv és a kosarat is rögzítettük 2 helyen a rendes bizt.övvel.A gyerekem biztonsága a legfontosabb.

Mióta gyerekem van,a saját biztonságomra is jobban figyelek.

2007. máj. 2. 22:25
igen, mindig
37. Erás
2007. máj. 2. 21:49
Jól elkanyarodtunk a biztonsági övtől, de annyit még megjegyeznék, hogy nekünk sem kellene az autóban minden elöl hagyni, gondolok pl. cd lemezre, elsősegélyládára, stb. Életveszélyes dolgok baleset esetén.
36. 4c35511f0b (válaszként erre: 35. - Erás)
2007. máj. 2. 21:42
Igen és ilyen "apróságon".
35. Erás
2007. máj. 2. 21:40
Ez sajnos így van. Hiába a speciális felszerelés a műszaki mentőszeren, sokszor egy percen múlik az élete valakinek..:((
34. 4c35511f0b (válaszként erre: 33. - Erás)
2007. máj. 2. 20:53

Persze tudom, csak megjegyeztem.

AMúgy azt családban levő orvosok is mondták s bizonyára férjed is tűzoltóként, h a másik ilyen jó/rossz dolog a ZÁR.

SZintén balesetnél sokszor hosszú perceket veszítenek (ami olyankor rengeteg), mert be van zárva az ajtó.

33. Erás (válaszként erre: 30. - 4c35511f0b)
2007. máj. 2. 20:46
Zsó001, én sem az öv ellen vagyok, mint írtam volt, csak azt akartam mondani, hogy jobb lenne, ha valami mást tudnának kitalálni az "okosok" az öv helyett, ami mint említetted sérülést okozhat, rosszabbb esetben pedig nem tudsz kimenekülni az a gépjárműből, hiába lenne esélyed.. De amíg ez nem lesz, az övet addig bizony mindenkinek használni kell(ene).
2007. máj. 2. 14:59
Naná, ez csak természetes!!!
31. sizsu (válaszként erre: 30. - 4c35511f0b)
2007. máj. 2. 14:54

Aktív bólogatás! :)

Igen, mindig! Még akkor is, ha csak a parkolón átgurulok egy jobb helyre.

2007. máj. 2. 13:46

AKi nem csatolja be, az nem való szülőnek, mivel az alap dolgot nem teszi meg, h óvja gyermekét!


ERÁS: az öv, akkor is kell. MIndent nem lehet kiküszöbölni, de ha orvost kérdezel, akkor 90% marad életben s 10% nem pl. egy nagyobb balesetnél miatta, tehát jóval nagyobb %-nak segít, mint árt.


Az öv maga is okozhat komoly sérülést ezt is tudjuk, de az jobb esetben orvosolható, míg ha kirepülsz az autóból 130km/h-nál, úgy biztosan meghalsz.


Érdekes, hogy míg külföldön szinte mindenki felfogja ezt, itthon alig használják az övet. Szerintem ha valaki magát nem köti be, az egy dolog (szórakozzon csak a saját életével), de hogy a gyermekét nem, az felháborító.

29. Erás
2007. máj. 2. 13:32

Ne kövezzetek meg, nem az öv ellen beszélek!:)

Én is mindig bekapcsolom a gyerekeket, magamat is, DE a párom már sok olyan balesetet látott (tűzoltó), hogy akkor menekült volna meg néhány szerencsétlenül járt ember, ha nincs bekötve.:((( Ugyanis nem tudott hozzáférni a kapcsolóhoz, nem tudott kimenekülni a kocsiból. Viszont más módszer és 100 %-os biztonság nincs sajnos.:((

2007. ápr. 29. 13:04
Mindig becsatolom!
27. Pitypang (válaszként erre: 25. - Ffc9d89fcb)
2007. ápr. 29. 11:45

Most olvasom, hogy te is felhoztal egy balesetet ellenpeldakent.

Szerintem is szoktatas kerdese az ov es a minta, amit mi mutatunk. Mi is bekapcsoljuk, o is, evidens lesz es nem vita targya. ;)

2007. ápr. 29. 11:44

Az en kisfiam meg csak 8 hetes, igy mas valasztasom nem is lenne. :)) Persze, ez a kor haladtaval sem fog valtozni. En magam is bekapcsolom a biztonsagi ovet, meg ha csak az utca vegeig mennek, akkor is! Automatikusan bekotom magunkat, meg mielott elinditanam az autot egyaltalan. Szokas kerdese, abszolut nem elviselhetetlen vagy kenyelmetlen.

Ez csak Kelet Europabn divat, hogy utaljuk a biztonsagi ovet. Sokan azert kotik be, hogy a rendor ne buntesse meg. En azert, hogy ne szedje darabokra a fejunket a szelvedo vagy ne a motorhazteton erjen az eletem veget... Par eve a sajat szememmel lattam egy balesetet, amikor a felig a motorhazteton, szelvedon at, veres arccal, gyomraba nyomodva a kormannyal halt meg... Napokig elojott a kep, ha becsuktam a szememet.

2007. ápr. 29. 11:23
Feltétlenül! Magunkat is becsatoljuk, és a gyerekét is! Apukám látott egyszer egy balesetet, ahol meghalt egy kisgyerek, és szó szerint leszakadt a feje. Tudom, hogy ezt nagyon morbid leírni, de annak szól, aki nem veszi komolyann a biztonsági gyermekülést. Ez egy szülőnek kötelessége, mert a gyerek életével senkinek nincs joga játszani.
2007. ápr. 27. 21:43

Szigorúan! Addig még a motort sem indítom be,amig nincsenek bekötve a fiúk.

Persze nagyok má, morgolódnak is érte,de nem érdekel a nyafogás, nincs kifogás!!

23. tini07 (válaszként erre: 22. - RareMama)
2007. ápr. 27. 20:03
Húúúúúha ,na ezt jól leírtad, én sem tudnám jobban megfogalmazni.Úgyhogy csak annyit írnék hogy csatlakozom hozzád teljes egészében..... :-)!!!!!!!!!
2007. ápr. 27. 02:27

Ez kérdés?!

Természetesen becsatoljuk,3 utcányi útra is.

Nem a út hosszúsága határozza meg a veszély mértékét.

Pár hetes korától szoktata van, igy remélhetőleg nem fog nyüszmögni később se, de ha igen ,ez esetben akkor sem fog érdekelni,hogy tetszik e neki: ez életfontosságú,tehát nem kérdés.

Baromira hülyén néz ki, mikor full extrás kocsikban a gyerek két ülés között kólázik és bámészkodik autópályán...

Azért mert légzsák és egyebek vannak még nincs biztonságban,sőt.


Mi is becsatoljuk,igy mutatva példát.

Anélkül lófület sem érne :)

21. 104bdd8c43 (válaszként erre: 14. - Monika1225)
2007. ápr. 18. 11:31

Egy régi barátnőm azért nem kötötte be a gyereket mert ordított neki amikor beletette.

Aztán nemhogy ülőkébe nem kötte, még ülőke sem volt az autóba nekik. Betette az első ülés elé és ott állt a gyerek bekötés nélkül. Ez szülő? Szándékosan veszélyezteti a gyereket.

Inkább a gyerek sírjon az ülőkébe, mint mi akkor ha baj történik.A babát már újszülött korától szoktatni kell ahhoz, hogy az ülőkébe be kell kötni!

2007. ápr. 18. 06:23
Igen,mindig,pedig már 10 éves,de muszáj!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook