Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti becsatoljátok az autóülésbe a gyermekeiteket? fórum

Ti becsatoljátok az autóülésbe a gyermekeiteket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. júl. 14. 21:33

Mindig használjuk az övet a gyerekeknek és magunknak is.

Ez az első mozdulat ha kocsiba szállunk.

2007. jún. 25. 23:07
Természetesen!De nem azért mert a rendőrtől félünk!Ezt arra értem mikor szülő oktatja gyermekét:piroson nem szabad átmenni mert megbűntet a rendőr!Az mellékes hogy elűt az autó?Vissza a témához:fiam 2 évesen kitudta kapcsolni,igaz nem szokása,de azért aggaszt.
77. kmét
2007. jún. 25. 19:06
igen,ez nagyon fontos!!!
2007. jún. 25. 19:03
Igen becsatolom őket, mert bizony soha nem tudni, hogy nem e történik valami. Bár eddig semmi nem volt, de mivel sokat utazunk nem árt az óvatosság!
75. Szofka
2007. jún. 25. 17:33
Nalunk is megvolt a harc, de most mar 6 eves kisfiam magatol tudja mi a dolga, kislanyomat meg en csatolom be. Igaz, o addig-addig mozgott, amig a kezeit ki nem szabaditotta. Ez addig ment igy, amig egy rendor megallitot minket, es megfenyegette a mutatoujjaval. :-) Azota semmi gondom!
2007. jún. 25. 17:29
igen,de kicsi korukban sokat "harcoltunk",sok visítást végig kellett hallgatni sok km en át.Megszokták már,3 és 6 évesek,apa és én is bekötjük magunkat mindíg.
2007. jún. 25. 16:14
Mindig bekapcsolom, sőt már magukat kapcsolják be, 4 és 6 évesek a lányaim:) Van olyan példám is, hogy a párom nem akarta bekötni őket, mondván, hogy csak a szomszéd utcába mennek- és a csajok kihisztizték, hogy bizony, be kell kötni :)
2007. jún. 21. 07:45
Igen, mindig. Még terhesen volt egy balesetünk, ahol az mentette meg a babát - és engem - hogy be volt csatolva az övem.
71. 104bdd8c43 (válaszként erre: 63. - Kenzol)
2007. jún. 20. 23:36
Sajnos valóban előfordul, hogy az öv miatt hal meg valaki, mert nem tudja kikötni és bennég az autóban :( Van amikor jó, hogy be volt kötve az öv, és olyan is amikor nem. De ezt senki nem tudja előre melyik lenne a jobb. Én mindig bekötöm a kicsit is és mindenki magát aki velünk utazik. Egy rokonunk amikor balesetet szenvedtek, a kisfiuk életét az autóülés mentette meg!!!
2007. jún. 19. 08:50
Én soha! :-(
2007. jún. 19. 00:02
Természetesen mindig!!!!!!!!!nagyon nehezen sikerült nekünk Ő és olyan nagyon könnyen megvan a baj!!!!!!én bébim sem szereti de elterelem vhogy a figyelmét!!!!!(7 hónapos)lényeg az Ő biztonsága az Ő élete
2007. jún. 15. 13:38
Mindenféleképpen becsatolom őket.A saját biztonságuk érdekében.Sajnos a legtöbbször a vétlen autós jár a legrosszabbul,és hát sosem lehet tudni.Annyi állat van:(
2007. jún. 15. 13:34
Sajnos egyre több olyan autóst lehet látni, aki az anyósülésen ülő emberke ölébe adja a gyereket. Mindig elhülök, hogy milyen felelőtlenek az emberek :((((((((((((((((
2007. jún. 14. 23:13
Becsatolom a kölkeimet, pedig a kicsi nagyon utálja. Van, hogy az oviig hisztizik, de akkor is.
2007. jún. 14. 22:40
Természetesen mi is mindig becsatoljuk őket, csak nálunk kicsit bonyolultabb, mert 3 gyerkőc van. Akkor cseréltük le az autónkat egy egyterűre, amikor a harmadik már a pocakomban volt, mert a régibe nem fért be 3 gyerekülés hátulra(gombhoz vettük a kabátot :0)) ). Kezdettől fogva megszokták, most már a nagyok csatolják be a kicsit is.
64. RLindi
2007. jún. 12. 13:09
Igen,persze mindig! A gyereknem nem kényelmetlen,sőt biztonságban érzi magát és hamar megszokja.Magunkat is mindig bekötjük igy terméeszets. Megmarad bekötve ha igy szokja meg.Ez balesetmegelőzés és szerintem fontos.
63. kenzol (válaszként erre: 62. - 104bdd8c43)
2007. jún. 12. 12:53

Teljesen egyetértek veled, de mégis sok szülő felelőtlen és ráfogja a a gyerekre, hogy úgy sem maradna meg bekötve az ülésbe :( Így a kényelmes megoldást válassza a szülő és elkerüli a vitát a kisgyerekkel és nem kapcsolja be! Pedig egy kis koccanás is elég ahhoz, főleg, ha a gyerek áll és leskelődik ki a két ülés között, hogy akár a szélvédőn át kirepüljön!


Sajnos azaz igazság,hogy a férjem se hajlandó bekötni magát a kocsiba és szinte minden alkalommal eszembe jut amikor kicsit hosszabb útra megyünk, mi lesz velünk, ha valami történik az úton :(((( Nem lehet vele beszélni, mert szerinte az őv az akadályoznza az embert balesetkor, mert szerinte beszorulna és nem tudná kikötni magát :(

62. 104bdd8c43 (válaszként erre: 61. - Kenzol)
2007. jún. 12. 00:14

Már a kórházból is autóülésben kell hazavinni és nem pólyában!!! Mikor pici volt otthon sokat volt benne és akkor is be volt kötve mindig!

Szoktatni kell a babát, hogy be kell lennie kötve az ülőkéjébe, újszülött korától!!! Nekem 4 éves a fiam, amikor beül az autóba első, hogy beköti magát, és ha valaki jön velünk még figyelmezteti az öv bekötésére! Így szokta meg, ez a természetes neki!! Mindenkinél így kéne lennie!!! A GYERMEKÜNK ÉLETE MÚLHAT EZEN!!!!!!

61. kenzol
2007. jún. 11. 18:59

a kislányom 4 éves és tudja, ha beül a kocsiba akkor be kell kapcsolni az övet. A fiam 13 éves Ő nem szereti bekapcsolni, de a lány kiköveteli és kénytelen Ő is, ha csendet akar :o)

A családunkban sok a kisgyerek és sajnos nem kapcsolják be a szülők a piciket :( Azt mondják nem tűri a gyerek, de szerintem ez is szoktatás kérdése és a példamutatásé is :)

2007. jún. 11. 17:38
A gyermekeimet már nem kell,de az unokámat igen,mindíg.
59. toro32 (válaszként erre: 58. - 104bdd8c43)
2007. jún. 11. 15:34

akkor jó.Megnyugodtam:)

én egyedűl nevelem a kislányom,gyedből élünk,autónk sincs,de amikor akciós volt az egyik nagy bevásárlóközpontban,vettem egyet.

Ha esetleg mennénk valahova,úgy,hgoy valaki értünk jön autóval.Mindig beteszem az autóba,még ha két sarokkal arrébb megyünk is.Az ördög nem alszik.Sajnos.

Az olyan anyukáknak meg azt üzenem,akik nem vesznek ill nem csatolják be az autósülést,hogy nagyon sajnálom a gyereküket,amiért ilyen felelőtlen szüleik vannak.

58. 104bdd8c43 (válaszként erre: 57. - Toro32)
2007. jún. 10. 22:37
Sajnos nagyon sokan vannak olyan anyukák akik nem kötik be, van akiknek ülőke sincs. Ennek épp ez a célja, hogy felhívjam az anyukák figyelmét az autóülés használatának fontoságára!!!
57. toro32 (válaszként erre: 1. - 104bdd8c43)
2007. jún. 5. 21:33
ezt most komolyan kérdezed????????
2007. jún. 5. 20:20
Mindig, az az első, hogy bekötöm a gyereket, utána én is bekötöm magam
55. contu
2007. jún. 4. 09:36
Mindig!
54. Holnap
2007. máj. 18. 21:55

Míg kicsi volt én csatoltam be, most már ő maga csinálja.

Minek az ülés, ha nincs az öv bekötve?

2007. máj. 18. 21:35

Természetesen mindannyian bekötve!


"A biztonságiöv valóban gátol a mozgásban. De közel sem annyira, mint a tolószék!"

2007. máj. 18. 21:25
Mindig becsatoljuk Őket.Mióta megszülettek azóta Mi is csatoljuk az övet.
2007. máj. 15. 10:11
Ha lenne autónk biztos becsatolnám!
50. tini07 (válaszként erre: 49. - RareMama)
2007. máj. 15. 07:26
Mi is !!Remélem mindenki elolvassa amit itt írtál!!!!!És aki eddig nem az ezután majd becsatolja a kicsikéjét!!!!! :-)!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook