Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tévedés, mint büntethetőséget kizáró ok fórum

Tévedés, mint büntethetőséget kizáró ok (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. dec. 12. 16:12

Na én meg azt nem giszem el,hogy nem tudta hogy hamis!


2 hónapról beszélek az én esetemben,és fel is jelentettem őket,tehát nem kihúzom magam,hanem az igazamért harcolok!

A körbetartozás egészen mást jelent............

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 16:08

Nem tudta, hogy hamis.

Sok ismerőse hasonlóan szerzett targonca jogosítványt.

Munkahelyen, stb., illetve nem hamis okiratot vásárolt, hanem egy tanfolyamot fizetett ki.


A te esetedben meg egy szokványos körbetartozás lett, ami ugye számodra sem ismeretlen fogalom. Ebben voltál benne. És mint ügyvezető.

Most már értem miből akarod magad kihúzni...


És bár drukkolok, hogy megúszd, de a másik oldal miatt meg még sem, mert átvágtátok őket.

A könyvelőt is meg kell választani rendesen. Hihetetlen számomra, hogy valakit hosszú időn át hitegetnek/átvernek.


Hogy nem vetted észre az első alkalomnál? Nem keresett meg senki, hogy hol a pénz? Ezt nehezen hiszem el. Most meg próbálod kimosakodni magadat...

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. dec. 12. 15:59
De azért gondolom,mivel tudomása volt róla,hogy 2 körért nem jár jogosítvány,hiszen azt elméleti oktatás előzi meg.Magyarul belement abba,hogy hamis közokiratot vásárol és használja is azt. Nálam viszont az bizonyítható,hogy nem volt tudomásom dolgokról,amiket a nevemmel és a cégemmel visszaélve hamisítottak meg. Sőt abban a "tévedésben" tartottak,hogy az átadott pénzösszegek a munkavállalók kezeihez kerülnek. A fizetések oda is kerültek,csakhogy megkerülték az alvállalkozót és az ő munkadíját rakták zsebre. Tehát a könyvelő tudtával az én megkerülésemmel jutottak pénzekhez. Na ezért nem állítottak elő,és semmilyen egyéb kényszer intézkedés sem történt,mert én "jóhiszeműen" jártam el. Az alvállalkozó is zsebbe kapott pénzeket,amit most persze tagad,de ott vannak az aláírásai a fizetési bizonylatokon. Ezért Ő bűnsegéd lett. Én tisztességesen átadtam a felszámolónak a cégem iratait,mindig befizettem minden adót és illetéket. Magyarul azért kell most "felelnem" mert én voltam az ügyvezető! De mivel nem volt róla tudomásom,hogy hova tűnnek a pénzek,így nem fogok olyat beismerni,amihez nincs közöm. A többiekre vagyonelkobzást és foglalkozástól eltiltást is kérnek. Nekem semmim nincs,évek óta tisztességesen dolgozom,a gyermekem lakásában élek,autóm sincs és semmi vagyonom. Azért az ügyész nem hülye,és ez a szerencsém,hogy nagyon jól tudja kiknél landolt a sok pénz. Ennyi röviden. Ha én lennék a porondon,már rég előzetesben ülnék,ezt tudom,mert sok ilyen adócsalós ügyben így járnak el. Azonnal leültetik,és esetlej 6 hónap után védekezhet szabadlábon.
38. Channa* (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 15:01

Nem szeretnélek elkeseríteni és egy teljesen más eset, de leírom.


Egy ismerősöm elment egy nagy áruházba targoncázni, azaz jelentkezett egy álláshirdetésre, ami arról szólt, hogy targoncás munkalehetőség, amihez nem kell jogsi, mert a közvetítő cégnél rövid időn belül megszerezhető x összegért.


Tehát, jelentkezett és be is hívták, fel is vették. Ment 2 kört a targoncával és már kapta is a targonca jogsit 70 ezerért.


El is kezdett 2 napon belül melózni és ez így ment kb. 20 napig, amikor is, ellenőrzés volt az áruházba és kiderült, hogy hamis a targonca jogsi, amit azonnal beszedett a rendőr, így a munkáltató kirúgta az illetőt.

Se jogsi, se meló....


Mint már akkor kiderült, nem volt egyedül az ismerősöm. Az összes ott dolgozónak hamis volt, mert mindenkit ez a cég közvetített ki.


A tárgyalásokon kiderült, hogy az ismerősömmel együtt legalább 100 vádlott volt+a közvetítő, és az is kiderült, hogy az ismerősömön kívül, mindenki büntetett előéletű volt.


Az ismerősöm elmondta, hogy hogyan történt, de valószínű, hogy nem hittek neki, mert ugyan annyira büntették, mint a többieket. Pénzbüntetésre. Nem számított, hogy még sosem volt büntetve, nem számított, hogy megvezették és semmi. Pont úgy bántak vele, mint a többiekkel...

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:57
Nem bűnös, az igazát keresi.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 14:55
Én belemennék a közmunkába,Ő buta volt! Ilyen ítélet ellen vétek fellebbezni,főleg ha tudja is hogy bűnös! Köszönöm!
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:52

De tavaly 11 éves ügyből, a vádlóból, lett vádlottat 1/2 évre ítélték Bpesten II. fokon. I. fokon közmunka volt a büntetése, csak nem akarta elfogadni, hogy ilyen létezik.

Természetesen még mindig nem adta fel az igazáért harcol. Mindenki azt mondta, ilyen nem történhet meg, de minden és az ellenkezője is. Hiába húzódott ennyi idáig az ügy. És igen amit írsz, hogy az idő stb....így lenne, de néha furcsa dolgok történnek. Minden jót kívánok!

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 14:44
Tisztában vagyok vele! Így van,én is a legrosszabbra készülök,de reményem attól lehet! Budapesten egy ilyen volumenű ügyért "csak" felfüggesztett ítélet van,de ez nem az a megye.... Viszont az is biztos,hogy a másodfok városa az nyerő lehet,mert ottani a felszámolóbiztosom,és ellene nem fognak ítélni,mert akkor perújításnak lenne helye,súlyos eljárásjogi hibákra tekintettel! Időm van,és nekem dolgozik,ugyanis ilyen régi és nem nagy kaliberű ügyből 10 év után Magyarországon senkit nem ültetnek le! Köszönöm a válaszaid egyébként :)
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:36

Még nincs vége a tárgyalásnak, te írtad.

Bármi lehet. Ha, te tudnád, hány embert mentenek fel, pedig bűnös és hány embert ítélnek el ártatlanul, nagyon meglepődnél.

Hogy lehet, az érdekek miatt a sértetből vádlott pl.? ...de lehet. A jog és az igazság, nem mindig jár együtt.


Inkább készülj a rosszra és legyen meglepetés, mint fordítva, mert nagy arcon csapás akkor, ha cseppet sem készülsz fel rá.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. dec. 12. 14:27
Igazán nagyon kedves vagy! Megfogom írni természetesen :) És még egyszer köszönöm!
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - New(l))
2021. dec. 12. 14:26
Egyenlőre én tettem fel kérdést,amire te válaszoltál :) Idegállapot?? Köszönöm jól vagyok :)
30. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:26

Nagyon szíves!

Szeretném, hogy igazam legyen!

Majd írd meg, hogy mi lett!


Sok sikert!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Channa*)
2021. dec. 12. 14:24
Köszönöm a válaszod!
28. Channa* (válaszként erre: 27. - New(l))
2021. dec. 12. 14:21
Idegállapotba:DDDD
27. New(l) (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:20
Neked sem muszáj válaszolni, ha idegállapotba kerülsz egy egyszerű kérdéstől, amit föltettem. Amihez jogom van. 🤭
26. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 14:18

"Várható,hogy enyhítenek a letöltendő büntetésen amennyiben erre hivatkozunk?"


Nem tudva semmit az egészről, szerinted tudunk bármit is mondani?


Szerintem számíthatsz enyhítésre!

Ha nem így lenne, akkor tévedtem. Elnézést!

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 14:10
Akkor eddig miért nem csattant? Pontosan azért,mert kétely van a bíróban!
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - New(l))
2021. dec. 12. 14:04
Mert aki naponta kérdezi pozitív teszttel hogy lehet-e terhes? Jogomban áll azt kérdezni,amit akarok nem? Válaszolni nem muszáj,ha nem tetszik hagyd figyelmen kívül!
23. Scherlock (válaszként erre: 10. - New(l))
2021. dec. 12. 13:59
😃😃
22. New(l) (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:58
De akkor mire a topik, ha ennyire biztos vagy magadban?
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - New(l))
2021. dec. 12. 13:57
Én biztos hogy nem megyek,inkább felkötöm magam! Bízok az ügyvédemben,és a másodfokban! Ha oda akarnának rakni,már rég előzetesben lennék,de még házkutatásom sem volt,egyetlen 1 napot sem voltam előállítva.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:51
Nem vonja kétségbe,egyébként is első fok,vádirat módosítás nekem kedvezően,büntetlen előélet,és rendkívül nagy időmúlás. Egyenlőre még a fiktivitás sem bizonyított,mivel a felszámoló biztosom ellentmondással élt!
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:50

Én nem vagyok sem ügyvéd, se bíró, se ügyész.


"Mindegy,telefonos üzenetekkel tudom bizonyítani,hogy engem folyamatos "tévedésben tartva" .....

DE , ha ennyire össze-vissza beszélsz ott is, ahogy itt írsz, nem csodálkoznék, ha csattana a csuklódon a bilincs.

9 év nyomozati anyagát, itt még a legmenőbb ügyvéd sem tudná megjósolni 10 mondatból.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:45
Oké, erről nem tudhattam, hiszen az elején nem írtad.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 13:44

"engem folyamatos "tévedésben tartva" "kényszerítve" utasítottak pénzek átadására."


Ha én ügyvéd lennék, már itt kétségbevonnám a szavahihetőségedet.

Most megtévesztettek, vagy kényszerítettek? Miért kellett rögzítened a beszélgetést? Gondolom csak sejtettél valamit.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:43
De bizony tettem feljelentést,amiről tud az ügyész! Sőt,Ő módosította vádiratot hogy nekem kedvezőbb legyen! Tehát joggal számítunk enyhítésre,mivel ügyész kezdeményezte!
15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2021. dec. 12. 13:42
volt egy másik fiatal fiú is,talán rokonok,olyan sovány volt,mint az agár.mikor kijött a börtönből látszott rajta a rendszeres evés.
14. tumbo2 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 12. 13:40
lehet,hogy jobb dolga volt a börtönben,mint otthon.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Simple)
2021. dec. 12. 13:39
Azokat a pénzeket adtam át,amikből fizették a munkásokat,és semmi mást.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Simple)
2021. dec. 12. 13:39

Épésszel nehezen hihető. Ha zsarolták, kényszerítették, neki kellett volna feljelentést tenni, nem fordítva. Nem tette, jogosan feltételezik, ő a bűnös.

A megtévesztés meg sajnos ilyen, csak olyat vállaljunk el, amiről tudjuk, értünk is hozzá.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook