Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teszvesz/Vatera eladók felelőssége fórum

Teszvesz/Vatera eladók felelőssége (beszélgetős fórum)


10. szuszuek (válaszként erre: 4. - 3deb1039b7)
2011. aug. 4. 09:30

ha a leírt adatok egyeznek a gép tudásával,akkor nem lehet gond!


ha a vevő kérdezett,és őszintén oda írtad azt is ha valamire nem tudtad a választ,és ő ennek ellenére a gépet megvette ,hát ez van!

a videokártya típusa más? miért adtál meg mást típusút?

2011. aug. 3. 23:09

Akkor megválaszoltad a kérdésedre a választ..

Viszont ha szembetalálod magad egy olyan vevővel,aki mégis szeretné vissza az egészet,mert nem jó,nem azt vette stb.Akkor érdemesebb visszavenni,mint emiatt rosszul aludni..és netán valamikor megkapjam a magamét attól,akivel nem voltam fair.

2011. aug. 3. 20:14

Az Európai unió országaira vonatkozóan 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adásvételi jogokat szabályozó törvény értelmében. Az összes aukcióra bocsátott termék és/ vagy áru, adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelõsség, vagy visszavételi kötelezettség a vevõvel szemben. A vevõ ezt vásárlásával elismeri és tudomásul veszi.


Ezt találtam az előbb az egyik oldalon.

7. 4327a8e017 (válaszként erre: 6. - 3deb1039b7)
2011. aug. 3. 19:44

Ebben az esetben az eladó köteles lett volna odaírni, hogy nem tudja pontosan, mi van a gépben. Az átvevő pedig a helyszínen megnézni.

Mindenesetre én ha rosszabbat vennék meg, mint ami a leírásban szerepel, akkor legjobb esetben is "csak" visszacsinálnám az egészet.

6. 3deb1039b7 (válaszként erre: 5. - Tapsiful)
2011. aug. 3. 19:23
Leírták neki mien tulajdonságokkal rendelkezik a gép, és így lett feltéve. Tehát nem tudhatja h pontosan mik voltak bbenne.
2011. aug. 3. 19:18
Ki tette fel a hirdetést,ha nem ő?
2011. aug. 3. 19:17

A gép megfelelően működik, semmi baj nincs vele. A legtöbb benne lévő ugyanaz mint ami írva volt. bizonyos márkájú videokártya is ugyanaz benne csak a típusa más.

Megvette, kifizette, elküldtem.


Értékelést még nem kaptam, mert még nem ért oda Szegedre, illetve egyik kolegája megnézi a gépet.

Gondolom h ha minden u.az akkor pozitív, ha lesz eltérés akkor negatív értékelést ad.

Gondolom mást nem tud tenni ellenem.

A gép meg h rendesen működik, az összeget nem kérheti vissza. (ha jól tudom)

2011. aug. 3. 19:16
És itt már az ember lelkiismeretén múlik a dolog sajnos :/
2011. aug. 3. 19:11
Szerintem nem.Én hajjal jártam hasonlóképpen.Felvettem a Vaterával a kapcsolatot.De nem tudott segíteni,azt mondta ezt egymás között rendezzük le...
2011. aug. 3. 19:08

engem az érdekelne hogy egy vásárló tehet e bármi féle lépést (pl jogi) ha egy aukción vásárolt, kifizette az árut, az eladó rendesen feladta, a vevő meg is kapta a terméket.

Aztán kiderül hogy a gép nem teljesen azzal rendelkezik mint ami le volt írva.

Eladóként nem tudja a gép mien tulajdonságokkal rendelkezik mert nem ő tette fel a hirdetést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook